BKP: Biskup Giusti zasłużył na ekskomunikę latae sententiae za zjednoczenie się z sodomską antyewangelią

Obrazek użytkownika Bizantyjski Katolicki Patriarchat
Blog

Biskup Simone Giusti z diecezji Livorno w Toskanii we Włoszech bezprawnie ekskomunikował księdza Ramonę Guidetti. Czyniąc to, biskup ipso facto zasłużył na ekskomunikę latae sententiae za zjednoczenie się z jawny heretykiem Jorge Bergoglio. Tak zwane przestępstwo księdza Guidettiego polegało na tym, że 31 grudnia 2023 roku wyraził rzeczywistość, że jawny heretyk Franciszek Bergoglio jest nieważnym papieżem. Stwierdzenie tej prawdy biskup określił jako przejaw schizmy. Pytamy: jak można nazwać schizmą oddzielenie od jawnego heretyka, który nie jest papieżem? To absurd.

Jorge Bergoglio jako jawny heretyk wykluczył się z Kościoła i dlatego nie może być jego głową. Takie jest nauczanie Ojców Kościoła, nauczycieli Kościoła i bulli dogmatycznej Pawła IV, opartej na samej istocie Pisma Świętego i Tradycji.

wideo: https://vkpatriarhat.org/pl/?p=21203  https://resurrectio.wistia.com/medias/omb7a2wz1n

https://bcp-video.org/pl/na-giusti-ekskomunike/  https://youtu.be/Ipyk2bT2ffU

https://rumble.com/v49rij6-biskup-giusti.html  https://ugetube.com/watch/jvG4yMRf2lmwhz2

Doktrynalna deklaracja Bergoglio „Fiducia supplicans” opowiada się za kościelnym błogosławieństwem sodomskiego grzechu. Za sodomską antyewangelię na Bergoglio ipso facto spadła anatema – kara Boża „niech będzie przeklęty” (Ga 1:8-9). Ponadto Bergoglio w Kanadzie poświęcił się szatanowi pod przewodnictwem czarodzieja. Oddzielenie się od arcyheretyka, który sam wykluczył się z Kościoła, nie jest schizmą, ale obowiązkiem każdego biskupa, kapłana i wierzącego.

Biskup Giusti dopuścił się zbrodni przeciwko Bogu i Kościołowi, a mianowicie:

1) nadużył swojej władzy biskupiej, aby fałszywie nazwać księdza katolickiego schizmatykiem.

2) w ten sposób publicznie zjednoczył się z sodomską antyewangelią promowaną przez jawnego heretyka Bergoglio.

Kto więc jest winien? Ksiądz Guidetti czy biskup Giusti? Ksiądz jest niewinny, w zasadzie jest wyznawcą wiary, spowiednikiem. Odważnie wyznał prawdę, że publiczny heretyk Bergoglio jest nieważnym papieżem i okupuje urząd papieski nielegalnie. Jest to zgodne ze Słowem Bożym i Tradycją. To wyznanie ksiądz złożył jako reakcję na heretycki dokument „Fiducia supplicans”, który wprowadza inną wiarę i sodomską antymoralność. Ale to nie ma nic wspólnego z nauczaniem katolickim! To już nie jest Kościół katolicki! Bergoglio stoi na czele buntu przeciwko całemu Pismu i całej Tradycji.

„Fiducia supplicans” opowiadają się za błogosławieniem związków sodomitów, kpiąc w ten sposób z Bożego ostrzeżenia przed ogniem doczesnym (2 Piotra 2:6), a także bojkotując groźbę ognia wiecznego (Judy 7). „Fiducia supplicans” to oficjalnie i gwałtownie narzucane duchowe samobójstwo Kościoła w korzeniu.

Ktokolwiek przyjmuje i będzie propagować deklarację „Fiducia supplicans”, ipso facto podlega ekskomunice latae sententiae. Jednocześnie spada na niego kara Boża „niech będzie przeklęty” (Ga 1:8-9) za inną, czyli sodomską antyewangelię. Ktokolwiek podporządkowuje się nieważnemu papieżowi, który jest jawnym heretykiem, akceptuje w ten sposób sodomską antyewangelię i również podlega anatemie stwierdzeniem „niech będzie przeklęty”. Ta kara anatemy wynika z samej istoty Ewangelii. Chodzi o publiczne wyrzeczenie się Zbawiciela i drogi zbawienia.

Jeśli biskup Simone Giusti nie odprawi odpowiedniej pokuty i umrze w stanie uporu w herezji, zostanie na wieki potępiony.

Jak to jest dzisiaj z tzw. schizmą? Jeśli ten biskup uważa wierność Chrystusowi oraz oddzielenie od herezji i heretyków za powód do wydalenia z posługi kapłańskiej, to po raz kolejny udowadnia, że kara należy się jemu, a nie kapłanowi. Biskup grozi karą ekskomuniki latae sententiae także wierzącym, jeśli będą uczestniczyć we Mszy Świętej tego prawowiernego księdza. W przypadku księdza nie jest to schizma, ale w przypadku biskupa jest to schizofrenia duchowa.

Biskup Giusti wywraca do góry nogami całe nauczanie Kościoła i Kodeksu. Kodeks ma chronić naukę wiary i moralności, a on nadużywa go, aby ukarać za prawowierność! Warunkiem autorytetu Kodeksu jest to, aby opierał się na prawowiernej podstawie. Jeżeli herezje niszczą podstawy wiary i moralności, sam Kodeks już nie ma uzasadnienia. Dokumenty kościelne są nieważne również wtedy, gdy nową wiarą stała się herezja. Podkreśla to także bulla dogmatyczna „Cum ex apostolatus officio”. Deklaracja Bergoglio „Fiducia supplicans” wprowadza inną wiarę i pseudoewangelię.

Wzywamy wszystkich wiernych diecezji Livorno do respektowania faktu, że na ich biskupa spadła ekskomunika latae sententiae i jednocześnie kara Bożaanatema, czyli Boże przekleństwo (Ga 1:8-9).

Drodzy wierzący, jeśli zależy wam na zbawieniu waszej nieśmiertelnej duszy, musicie oddzielić się od heretyckiego biskupa Simone. Nie można już chodzić na jego Msze, ponieważ są one nieważne. Święcenia kapłańskie, których udziela, są nieważne. Msze i ceremonie odprawiane przez niego to jedynie niezręczny teatr i komedia kościelna. Błogosławieństwa od tego odstępcy to nadużycie imienia Bożego. Zamiast błogosławieństwa przez tego heretyka Simone przychodzi przekleństwo Boże. Trzeba się od niego oddzielić, inaczej na każdego, kto będzie mu posłuszny i będzie podporządkować się mu, spadnie przekleństwo. To jasne stanowisko opiera się na Piśmie Świętym i Tradycji.

 

+ Eliasz

Patriarcha Bizantyjskiego Katolickiego Patriarchatu

+ Metodiusz OSBMr                + Tymoteusz OSBMr

biskupi-sekretarze

 

11. 01. 2024

 

Heretycki biskup ekskomunikuje prawowiernych

https://vkpatriarhat.org/en/?p=23974  /english/

https://vkpatriarhat.org/it/?p=10423  /italiano/

https://vkpatriarhat.org/de/bischof-giusti/  /deutsche/

 

Zapisz się do naszego newsletter  https://lb.benchmarkemail.com//listbuilder/signupnew?5hjt8JVutE5bZ8guod7%252Fpf5pwVnAjsSIi5iGuoPZdjDtO5iNRn8gS049TyW7spdJ

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)