Sakiewicz: Narodowcy w służbie lewactwa. Postmoczarowcy szansą powrotu dla PO-PSL-SLD

Obrazek użytkownika Andy-aandy
Kraj
Korwin & narodowcy

 

 

 

Sakiewicz: Narodowcy w służbie lewactwa. Postmoczarowcy szansą powrotu dla PO-PSL-SLD

 

Pseudonarodowcy stają się dzisiaj wielką nadzieją liberalnej lewicy. W USA prowokując konflikt pomiędzy Polakami i Żydami, mogą doprowadzić do zwycięstwa demokratycznego kandydata. W Polsce odbiorą PiS-owi parę procent i dzięki temu powstanie pierwszy po 1989 roku rząd liberalno-lewicowy. Z punktu widzenia światowego lewactwa marzenie – pisze najnowszym numerze "Gazety Polskiej" redaktor naczelny tygodnika Tomasz Sakiewicz.

PiS nie przegra wyborów przez strajk nauczycieli ani przez żaden inny protest. W tej sprawie większość społeczeństwa przyznaje rządowi rację. PiS-owi nie odbierze władzy też Koalicja Europejska. Ta efemeryda zanim powstała, już trzeszczała w szwach i coraz szybciej sama się kompromituje bezideowością. Jedynym sposobem powrotu do rządu ludzi Donalda Tuska i Grzegorza Schetyny jest podzielenie elektoratu PiS-u. Trzeba znaleźć prawdziwych Polaków, którzy w PiS-ie odkryją zdradę, zaprzedanie nas Żydom i Ukraińcom. Te kilka procent, które dzięki temu uzyskają, wystarczy, by PiS stracił większość w Sejmie.

Dzisiaj to nowi narodowcy, w jakiejś mierze nawiązujący do komunistyczno-narodowej ideologii Mieczysława Moczara, stanowią największą szansę powrotu lewacko-liberalnej ekipy PO-PSL-SLD. Nie wiem, czy istnieją między nimi jakieś powiązania, ale łączy je wspólny interes – odsunięcie PiS-u od władzy – i mają wspólne współczesne korzenie: Romana Giertycha i jego popleczników w „Gazecie Warszawskiej” i podobnych mediach podających się za narodowe. 

Logika ordynacji wyborczej jest nieubłagana: wzrost poparcia dla opozycji o jeden–dwa procent nie da jej dzisiaj władzy. Odebranie kilku procent PiS-owi może pozbawić go nawet kilkudziesięciu mandatów. To wystarczy, byśmy zobaczyli na mównicy rządowej rozradowanego Tuska, wspieranego przez Włodzimierza Cimoszewicza i resztki PSL. Te same kilka procent odebrane PiS-owi, nawet jeżeli dojdą do granicy 5 proc., uzyskane przez pseudonarodowców, może nie dać im ani jednego mandatu. Tak działa obowiązująca ordynacja. W tym też nadzieja „postępowej” Europy na odbicie Polski. 

Elektorat PiS jest wyjątkowo wyczulony na rozłamy. Po latach upokorzeń i czasem bezsensownych przegranych prawicy Jarosławowi Kaczyńskiemu udało się zjednoczyć obóz patriotyczny pod wspólnym sztandarem. Od 2007 roku nikt po prawej stronie nie stworzył poważnej alternatywy wobec PiS. Największe upokorzenie przeżył Roman Giertych, który z pozycji byłego szefa Młodzieży Wszechpolskiej i lidera koalicyjnej partii stał się harcownikiem liberalno-lewicowej opozycji. Dzisiaj PiS jest na tyle silny, a póki rządzi Jarosław Kaczyński na tyle mocno zwarty, że nikt nawet nie myśli o tworzeniu alternatywy dla niego. Chodzi jedynie o uskubanie tych paru procent, które będą miały krytyczne znaczenie. 

Jak znaleźć zdrajcę

Logika szukania zdrajcy w środowiskach postmoczarowskich jest prosta: trzeba przelicytować radykalizmem i zmusić do wyboru między niezbędnym dla polskich interesów kompromisem a ideologiczną czystością. 

Pod koniec XIX wieku, kiedy tworzył się ruch narodowy, nie było polskiego państwa. Trwała walka o przetrwanie języka i tożsamości. To nie służyło niuansowaniu postaw. Stawianie ostrych granic, choć sprzeczne z tradycją wielonarodowej Rzeczypospolitej, pozwalało na identyfikację. Zresztą taka polityka była akceptowana przez rosyjskiego zaborcę, który chętnie dzielił i napuszczał na siebie podbite narody. Nie był w tym jedyny (robili to też Niemcy i Austriacy), ale trzeba przyznać – Rosjanie doszli do perfekcji. 

Posiadanie własnego niepodległego państwa zmienia bardzo wiele. Państwo jest w stanie chronić naród i obywateli. Ma do tego niezbędne narzędzia. Jednak państwo by przetrwać, musi mieć stosowne narzędzia polityki. Są nimi: silna armia, sprawna dyplomacja i wystarczający system sojuszy. Polska znajduje się w takiej sytuacji, że bez silnych sojuszniczych zabezpieczeń nie utrzyma niepodległego państwa. A jeżeli nawet, to za taką cenę jak Gruzja czy Ukraina. Te kraje na czas nie zabezpieczyły się stosownymi sojuszami i dzisiaj płacą daninę krwi i ekonomicznej zapaści. 

Stąd też podstawową linią walki z zagrożeniami ze wschodu jest budowanie odpowiednich relacji z jedynym możliwym gwarantem naszego bezpieczeństwa – USA, a także wzmacnianie w naszym regionie niepodległości państw niepodporządkowanych Moskwie. 
Moczarowscy pseudonarodowcy za wszelką cenę starają się zmusić obóz władzy do wyboru między tymi sojuszami a byciem prawdziwym Polakiem. Ta śpiewka znana od czasów Gomułki trafia do ludzi młodych, niemających doświadczeń czasów komunizmu i łatwo podatnych na socjotechniki Moskwy. Czyni też spustoszenie wśród Polonii oddalonej od bieżącej debaty politycznej. 

Ameryka zdradziła, PiS zdradził, a kto nie zdradził?

Donald Trump wygrał wybory dzięki dwóm mniejszościom – polskiej i żydowskiej. Wyjątkowo w czasie ostatnich wyborów prezydenckich obie mniejszości przesunęły część swoich głosów z Demokratów na Republikanów. Taktyka opozycji w USA polega na tym, by Trump musiał wybierać między obiema mniejszościami. Trzeba było sprowokować konflikt i niech Trump decyduje, kogo straci. Cokolwiek wybierze i tak przepadnie. Sprowokowanie konfliktu pomiędzy Polakami a Żydami w USA nie jest trudne. Oczywiście większość nie chce angażować się w awantury, ale wystarczy po kilkaset osób aktywnych w mediach czy organizujących niewielkie demonstracje, by wszyscy sprawę komentowali i by spolaryzowała ona opinię publiczną. Taki zabieg właśnie zastosowano.

Jednym z idealnych pretekstów do awantury była amerykańska ustawa 447. Jej jedynym skutkiem ma być doroczny raport rządu USA na temat zwrotu mienia pożydowskiego w Europie. Ustawa dotyczy kilkudziesięciu krajów i w sposób oczywisty nie obowiązuje w Polsce. Zresztą mimo upływu ponad roku na jej podstawie polski rząd nie oddał ani grosza i oświadczył, że nie zamierza tego robić. Przynajmniej ten rząd. Zapisy ustawy są na tyle absurdalne, że uderzałaby ona nie tylko w Polaków, lecz także wielu polskich Żydów. 

Mimo iż ustawa jest w tej chwili praktycznie martwa, stała się dla wielu pseudonarodowców pretekstem do podgrzania awantury. Nie jest przypadkiem, że i w Polsce, i w USA wśród nich pojawiają się resortowe dzieci, które chcą zmienić wektory naszej polityki bezpieczeństwa. Stąd już prosta narracja: Ameryka miała zdradzić, bo rządzą nią Żydzi; PiS i „Gazeta Polska” zdradziły, bo trzymają z USA. A kto nie zdradził? Jest takie państwo, które walczy z banderowską Ukrainą i pewnie nie rządzą w nim Żydzi. To, że trzyma na granicy z Polską dziesiątki dywizji i celuje w nas rakietami z głowicami atomowymi, to nasza wina. Po co ich drażnimy na przykład wojskami USA? Znamy ten ton?

Narodowcy marionetką lewaków

Niezależnie od prób wpływania na pseudonarodowców przez Moskwę stają się oni dzisiaj wielką nadzieją liberalnej lewicy. W USA, prowokując konflikt pomiędzy Polakami i Żydami (oczywiście nie bez winy przynajmniej części tych ostatnich), mogą doprowadzić do zwycięstwa demokratycznego kandydata. W Polsce odbiorą PiS-owi parę procent i dzięki temu powstanie pierwszy po 1989 roku rząd liberalno-lewicowy. Z punktu widzenia światowego lewactwa – marzenie. PiS osłabiony potencjalną przegraną może podzielić się, a już na pewno będzie musiał konkurować z nową narodową prawicą. Wtedy Roman Giertych będzie mógł z powrotem śmiało założyć czapkę narodowca i wrócić na lidera opozycji. Nie przestał o tym marzyć. Koncesjonowana przez lewicę prawica na tym etapie mu odpowiada. 

Słyszałem głosy, by PiS po prostu zawarł sojusz z narodowcami i nie będzie problemu. Wystarczy posłuchać ich liderów, by wiedzieć, jak bardzo jest to niemożliwe. Grzegorz Braun głoszący konieczność wprowadzenia monarchii czy Janusz Korwin-Mikke broniący Adolfa Hitlera: poziom absurdu i głupoty tych wypowiedzi jest tak straszny, że PiS wchodząc w alians z takimi politykami, straciłby większość elektoratu. Można więc jedynie apelować do rozsądku wyborców. Robi to głównie „Gazeta Polska”. Większość mediów prawicowych chowa głowę w piasek, dając terroryzować się niewielkiej, lecz bardzo krzykliwej grupie. 

Kiedy jeszcze w latach 90. „Gazeta Polska” zaczynała kampanię obrony Polski przed oskarżeniami w stylu „polskie obozy koncentracyjne”, większość „prawdziwych Polaków” chowała głowę w piasek. Kiedy współorganizowaliśmy obchody masakry na Wołyniu, wielu narodowców znad Wisły jeździło na wspólne spotkania z banderowcami. Dzisiaj „GP” broni interesu narodowego w kluczowej sprawie, jaką jest bezpieczeństwo Polski. Nie chcemy też powrotu lewactwa do władzy ani w USA, ani w Polsce. Marionetki tego lewactwa, jakimi stali się pseudonarodowcy, atakując obecny rząd i „GP”, torują drogę do władzy nie tylko lewicy, lecz także ułatwiają Rosji powrót nad Wisłę. 

Tomasz Sakiewicz - redaktor naczelny tygodnika „Gazeta Polska" oraz dziennika „Gazeta Polska Codziennie".

Cytat za: niezalezna.pl

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.9 (głosów:12)

Komentarze

"W USA, prowokując konflikt pomiędzy Polakami i Żydami (oczywiście nie bez winy przynajmniej części tych ostatnich), mogą doprowadzić do zwycięstwa demokratycznego kandydata."

To według Ciebie głównymi winowajcami są Polacy, to oni prowokują i zaostrzają konflikt? Całe szczęście olbrzymia większość Polaków poznała się już na Sakiewiczu, nawet członkowie klubów GP. Piszesz, że ustawa S447 jest praktycznie martwa, gdzie Ty żyjesz, czy ty śledzisz co się dzieje?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1586827

Jaki bez ogródek o ustawie 447: Jeśli ktoś myśli, że będziemy płacić organizacjom żydowskim, to chcę powiedzieć: po moim trupie!

(...)

Wiceminister sprawiedliwości został zapytany również o sprawę ustawy 447.

Jeśli ktoś myśli, że będziemy płacić, czy oddawać jakieś mienie bezspadkowe organizacjom żydowskim to chcę powiedzieć - po moim trupie! Beze mnie w polityce. Dość tego

— oświadczył Jaki.

gah/PAP/rmf24.pl

Cytowane za: wPolityce

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1586831

nie zauważyłeś tego, że co innego mówią, a co innego robią? We wschodniej Polsce bezrobocie jest dwucyfrowe, a PiS sprowadza cudzoziemców z Ukrainy i Nepalu. Zapomnieli o Polakach na wschodzie i wielu przedwyborczych obietnicach. Gdzie jest repolonizacja mediów itd., lista pytań jest długa. Po czynach poznaje się ludzi, a nie po gadaniu. Czy podoba się Tobie ględzenie A. Dudy i jego kłamstwa.

Czy nie widzisz nacisków Pompeo i Mosbacher i czy nie słyszałeś o wycieku dokumentu, o którym Polacy nigdy nie mieli się dowiedzieć. Dlaczego gdy Polonia informowała kongresmanów o S447, rząd nie robił niczego by jej pomóc, tak samo nie robił nic, gdy Trump miał złożyć podpis pod ustawą. Rząd nie robił niczego do tej pory, milczał i nadal nic nie robi. Sprawa stała się głośna, więc co niektórzy politycy coś tam przebąkują o niej mając nadzieję, że to uspokoi Polaków. Czy zapomniałeś już, że to między innymi dzięki Sakiewiczowi mamy dzisiaj Nycza, a nie arc. Wielgusa? Jeżeli uważasz, że protestująca Polonia to agentura S.B. to nie pozostaje mi nic innego jak tylko współczuć Tobie. Może tak nie uważasz, ale świadomie bierzesz udział w oczernianiu Polonii, to tym gorzej świdczyłoby o Tobie.

P.S. Za wszystkie pały pałkownikom bardzo dziękuję.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1586913

Akurat znam Polonię dość dobrze...

I osobiście miałem nieprzyjemność poznania przykładów rozbijackiej działalności agentury SB wśród Polonii. To są agenci dobrze przeszkoleni w manipulowaniu i technikach wpływania na uczciwych i gotowych do podejmowania działań Polaków w USA.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1586957

Witaj Romanie, to dzialanie celowe i zamierzone. On i wielu innych tutaj to nie zadni trolle, to rowniez nie przypadkowy elektorat... to sa konkretni zadaniowi ludzie... mamy ich na lewicy i mamy ich tutaj... Polska ma Romnie wielu wrogow wewnetrznych...Nie sa nimi jedynynie komuchy...

pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

chris

#1586849

mimo kwęków sami mi się na kompa wpier wchodzą. Zostałem powołany, czyż nie było lepszych. Oho ho ho.  Czasem zastanawiam się czy nie mam do czynienia z krzykaczami szajki która zdradzając woła zdrada, uczestnicząc w kombinacji operacyjnej pełna parą, jednocześnie ją dzielnie tropi, paląc okopy Świętej Trójcy podśpiewuje że nigdy z królami nie będzie w aliansach. Jak jest z kimś na scenie politycznej prawie na pewno to z trepami, które wkurwione są że tera trza niewolnikom więcej płacić. Więc  panie w polityce to chińcyki trzymają się mocno a u nas ribelarizm w ramach walki z kapitalizmem kompradorskim.  Kompradoria wielbiąca wyzysk człowieka przez człowieka (kalka z zebrań PZPR czy popłuczyny farmazońskie SD?)  zmierza do małej licencji na zabijanie. Będzie kasa na wino kobiety i śpiew.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Onufry Zagłoba

#1586861

Właśnie takie marzenia mają bolszewiccy zbrodniarze udający Polaków...

A jeszcze nie tak dawno komunistyczny zbrodniarz Stalin marzył o wspólnym podziale świata z niemieckim zbrodniarzem Hitlerem.

Noworosja - Defilada Robotniczo-Chłopskiej Armii Czerwonej w płonącym Waszyngtonie

Noworosja - Putin na tle płonącego Białego Domu.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-3

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1586832

służącemu rosyjskiej propagandzie i atakującego polską rację stanu?

Komu służą tacy "narodowcy"?

Widać w tym jedną jedyną ideę, nabruździć i szkodzić Polsce! Jakiej ilości głupoty trzeba, żeby wchodzić w koalicję wyborczą z narcyzem Korwinem-Mikke, który powie każdą brednię czy bzdurę - byleby tylko znów zaistnieć w rosyjskich propagandówkach na kolejne 5 minut.?

Albo wiceprzewodniczący RN, czyli bałwan Bosak mówiący że: "Można było przekopać kanał pod lasem. Dzięki systemowi śluz statki zjeżdżałoby kilkanaście metrów poniżej poziomu morza i przepływały specjalnym zalanym wodą tunelem." [sic!]

* * * * * * *

Janusz Korwin-Mikke jest z pewnością jest jednym z polskich faworytów Kremla. Ten kandydat na prezydenta Polski wspaniale rozmawia po rosyjsku, co udowodnił niedawno w ukraińskim show politycznym “Szuster Live”, w trakcie którego powiedział m.in., że na Majdanie strzelali żołnierze z Europy Zachodniej, aneksja Krymu była uzasadniona, a Borysa Niemcowa zabili Amerykanie.

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/andy-aandy/janusz-korwin-mikke-i-prorosyjskie-portale-internetowe-przydatnymi-instrumentami

* * * * * * *

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-3

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1586840

Jak to głośno i dobitnie powiedziała Agnieszka Ścigaj z Kukiz15, mądra i uczciwa kobieta, Korwin Mikke zbudował sobie system, by się bogacić głupotą młodych i idiotyzmem starych. Działając od 30 lat robi tylko tyle,żeby zdobyć 3% poparcia. Do sejmu nie wchodzi, lecz zgodnie z ustawą rokrocznie dostaje 20 milionów na partię. Łatwo policzyć, że bidula uzbierał co najmniej 600 milionów. Więc nowy pałac, nowa żona i sanatoria na Krymie

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1586918

komentuje jazgdyni, glupi manipulator , ktory "uzbieral " sobie jedynie na apteke... i zadrosci innym...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

chris

#1586921

Przecież ma rację. Sam Korwin powiadał, że nie chce wejść ani posłów, bo to niczego nie zmieni. Gdy weszli, to właśnie pomimo Korwina i jego protokołu 1%, problem w tym, że bez niego mają jeszcze gorzej. 

Tacy publicyści trzepią hajsy na swojej gadaninie, to nie jest żadna poważna polityka. Nawet nie upilnowali partii ani subwencji, które przepuszczali, przecież to znane skandale

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1586923

Korwin od lat jest taki sam i nikomu nie chce sie przypodobac i " chodzi we wlasnych butach "... w przeciwienstwie do wiekszosci pozostalych... Jego polityka jest prosta i przejrzysta. Tylko durnie tego nie rozumieja, albo...ci ktorzy nie chca, bo... maja inne ynteresy... Skadale ,to sa od 89` do dnia dzisiejszego, a najwiekszym z nich jest forma rzadzenia naszym krajem...kazdy kretyn ma prawo glosu...i to jest wielka tragedia..., ba nawet zloczynca je ma...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

chris

#1586941

Właśnie o tym mówię, Korwin jest niby taki sam i ma taki sam efekt. Coś tylko o ruskich zmienił zdanie, ale to normalne, trzeba siać kontrowersje i grać antysystemowca. Śmiechu warte, jak to dziś dzielnie bronią nas przed krwiożerczymi Żydami i jankesami, których wcześniej zawzięcie stręczyli. A jak było z projektem ustawy reprywatyzacyjnej za UPR, bodaj w 1992.? Kto tam dziś pamięta, ważne że liberały też naumiały się hasełek narodowych. Jeszcze niedawno RN tak na nich najeżdżał i wykluczał współpracę ale dziś to najlepsi koledzy, liberał z narodowcem na jednym ruskim wozie jadą

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1586946

Jest na liście Narodowców, a kiedyś służył w radzieckiej armii. Potwierdził! „Piękne wspomnienie”

Kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego nabiera rozpędu i na jaw wychodzą coraz ciekawsze informacje. Chociażby o kandydacie startującym z listy KWW Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy. Okazuje się, że prof. Włodzimierz Osadczy w przeszłości służył w... Armii Radzieckiej. Jest nawet archiwalne zdjęcie w mundurze. On sam to potwierdził!

W najnowszej „Gazecie Polskiej” opublikowano tekst autorstwa Tomasza Sakiewicza dotyczący narodowców.

Nie trzeba było nawet kilku godzin, by pojawiły się groźby pod adresem redakcji.

Dziennikarz Rafał Otoka-Frąckiewicz zamieścił na twitterze zdjęcie mężczyzn w sowieckich mundurach:

„Zdjęcie przedstawia żołnierzy Armii Czerwonej podczas interwencji sowieckiej w Afganistanie. Pytanie: który z nich kandyduje w polskich wyborach do @Europarl_PL oraz z której listy? :)”

Głos zabrał sam zainteresowany. Osadczy wprawdzie zdementował informacje, że zdjęcie pochodzi z interwencji sowieckiej w Afganistanie. Potwierdził jednak, że faktycznie on znajduje się na fotografii, oraz, że był w Armii Radzieckiej.

Jak tłumaczył się kandydat Konfederacji?

"Rzeczywiście, to moje zdjęcie, które swoją drogą bardzo mnie bawi. Zostało mi ono zresztą kiedyś udostępnione przez mojego kolegę z czasów służby w armii sowieckiej, Polaka z Krzemieńca, który również jest na tym zdjęciu. Dla mnie to piękne wspomnienie pewnego środowiska, które się wówczas w armii radzieckiej zawiązało i które jest utrwalone na tym zdjęciu: „polskiego i katolickiego grona młodzieży armii sowieckiej” – tłumaczył.

– Tworzyliśmy tam pewną zaufaną wspólnotę. Piękne - polskie i katolickie grono młodzieży armii sowieckiej. Wróciłem do cywila w pamiętnym roku 1989 i niedługo po tym przystąpiłem do Stowarzyszenia Kultury Polskiej w Łucku na Wołyniu. Urodziłem się we Lwowie, ale potem mieszkałem w Łucku i stamtąd wzięto mnie do wojska – powiedział Włodzimierz Osadczy.

Cytowane za: niezalezna.pl

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1586845

Ty sam do siebie popisujesz ?

czy juz wpadles w jakis amok ?

:-))))))

troche za grubo posmarowales...

nawet chyba slepego to juz razi :-)))))

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-8

chris

#1586850

znałem pewną damę stale rozlicznych objawień doznającą, ale tylko po wódce. Poza tym po francusku i głosy niebiańskie się do niej odzywały i jak się o tem później okazało ona sama po francusku chorowała oraz zanim się to okazało wielu niemoc kurewników wraz ze swem powabem sprzedawszy.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Onufry Zagłoba

#1586864

 Bosak udzielił wywiadu................... Sputnikowi

https://www.wprost.pl/kraj/10209108/krzysztof-bosak-udzielil-wywiadu-sputnikowi-celem-konfederacji-jest-ochrona-niepodleglosci-panstwa.html

To kiedy na Neonie i Konsomolcu ?

 

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4
#1586866

do TVP więc wystąpił w "sputniku". Czy masz pretensje do B. Szydło, że wystąpiła nie tak dawno temu w TVN? Co jest dla Ciebie ważniejsze, to co mówi, czy gdzie udzielił wywiadu?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1586908

Pewnych rzeczy się nie robi. Nie warto odmrażać uszu na złość mamie a tu mamy coś więcej. 

"What about" nie ma nic do rzeczy, sputnik nie jest medium dla Polaków, nie chodzi się tam, by zdobyć poparcie w okręgu na wybory. Zamilczania w Polsce też nie ma, zresztą polityk musi umieć dotrzeć do wyborców i liczyć się z konsekwencjami. Jakby nie patrzeć, o czymś to świadczy i nie jest jedyny.  Im nie przeszkadza, mi zaś bardzo. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1586915

Fakt, moralnosc Kalego ?

To co moze Szydlo nie moze juz jednak Bosak ?

A czym rozni sie TVN od Sputnika ? i to zydzi i to zydzi, a ze jedni jAmerykanscy a drudzy rosyjscy... tez mi roznica ...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-8

chris

#1586919

Szydło nie poszła do sputnika. A rząd działa dla całej Polski, więc jest w różnych mediach, nie musi za to biegać do ruskich.

Jeśli wyborcy bosaka pochodzą ze sputnika to już nie mam pytań

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1586924

Nie można winić za startowanie w wyborach, czyli mityczne "rozbijanie prawicy" ale na pewno trzeba zastanowić się nad konsekwencjami jak również w pewnym momencie powiedzieć "stop" niebezpiecznej propagandzie. W takiej sprawie z bólem muszę stanąć za PiS-em, zwł. że dość się napatrzylem, co wyrabiają jego rywale. Polityka ma być poważna i skuteczna, by zabezpieczyć przyszłość narodu a nie jakimiś bezładnymi i wariackim pokrzykiwaniami nie całkiem godnych osób. Na narodowców, liberałów i resztę menażerii jest tyle kompromatów, że głupi by nie zauważył, co za jedni i gdzie to może zaprowadzic

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1586896

Patrz z kim wymieniasz zdania.

To intelektualna, ciemna, niewykształcona hołota. Na dodatek na ruskim żołdzie.

Nie ma tam nikogo mądrego. Same, typowo ruskie, cwaniackie odpady.

I oni chcą zbudować prawicę?! Z poparciem takich wyleniałych szczurów jak ten oto amatorski bufon i sprawny inaczej?

Poczytaj powoli jak on pisze.Jaki słów używa. Jaka masa błędów. To pisanina pięcioklasisty z PGRu, który w nagrodę został lektorem WUMLu. Bardzo się teraz stara dla długoletnich panów - towarzyszy ze wschodu. Może nawet jeździ z Korwinem odpoczywać na Krym. Albo z Braunem na spotkania do Moskwy. Posadzili go w tym DDRowie na garnuszku u Makreli, by mącił w Polsce i urabiał frajerów. Taki karzełek a'la Korwin, czy Braun. Zawsze ta proruska swołocz nie pozwoli na spokój w Polsce.

Chciałbym dobrą prawicę w Polsce. Ale nie z takimi palantami. Marian Kowalski, prawdziwy prawicowiec, którego cenię, szybko się zorientował z kim ma do czynienia. To zakamuflowani, antypolscy zdrajcy. Jak ten tutaj obleśny staruch moczarowiec, co pewnie, jak Mazguła wspomina dobre czasy UB i ZOMO.

Proste to i prymitywne. Niestety, ci małomądrzy, albo jak ta pani, dodatkowo rozfanatyzowani, bo nic w życiu im nie wyszło, nadstawiają ucha dla antypolskiej propagandy.

Dla mnie nie warto zwracać na nich uwagę, a tym bardziej wdawać się w dyskusję. To już lepiej porozmawiać z kolesiami spod budki z piwem gdzieś w Pcimiu Dolnym. Znacznie bardziej ciekawsi i o niebo inteligentniejsi.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1586954

"To ludzie do wynajęcia za golonkę, za piwo, do brudnej roboty". O kim mówił T. Sakiewicz?

(...)

Tomasz Sakiewicz jasno ocenił przebieg protestów przeciwko ustawie 447, które w USA organizowały głównie środowiska narodowców.

"Chcą skłócić Polaków i Żydów. To są ludzie do wynajęcia za golonkę, za piwo, do brudnej roboty. Tacy ludzie próbują mieszać w głowie Polonii. Ta ustawa już przyschła, przestało się o niej mówić. Ona nie działa politycznie, dopóki się o niej nie mówi. Oni doprowadzili do tego, że ta ustawa wróciła w "New York Times", w "Washington Post".

Liderami tych protestów są ludzie, którzy jeździli na Krym, popierali wyjście Polski z NATO, popierają Putina" (...)

 

Całośc na: niezalezna.pl

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1586958

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1587017

umiem czytać ze zrozumieniem, albo rozumiem, iż Warszawska Gazeta jest lewicowa. Proszę o rozwinięcie tego tematu.

Nie wypowiadam się na temat pana Sakiewicza ani Gazety Polskiej, bo jej nie czytam. Natomiast pan panie Andy-aandy tym wpisem niejako wywołał mnie do tablicy. Jeśli uważa pan Gazetę Warszawską za lewicową, to rozumiem, że zna pan jej publikowane treści "lewicowe" oraz jednym tchem wymieni pan z imienia i nazwiska lewicowych redaktorów tam piszących. Dla uzasadnienia swojej tezy proszę o tytuły tych "lewicowych" treści. Jest to do sprawdzenia. 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1586959

"Warszawska Gazeta" jest lewicowa? Po co mi sugerować opinie, jakich nie wypowiadałem?

Przez jakiś czas prenumerowałem i uważnie czytałem tę gazetę - mającą kilku dobrych publicystów. Jednak naczelny tej gazety ma swoje własne interesy - jakich skutecznie broni. Ma także własne wydawnictwo. I w obu tych wydawnictwach realizuje swoją własną politykę...

Osobiście jednak wolę "Gazetę Polską", bo ma lepszą politykę redakcyjną. Ma wielu świetnych dziennikarzy i jest skuteczniejsza.

Z pozdrowieniami...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1586964

Dawno nie czytałem tak długiego cytatu, w dodatku bez cudzysłowia - i za to 1, bo nie trawie takich "blogów" tylko kopiuj/wklej.

Sama treść Sakiewicza nie robi już na mnie wrażenia, po tym jak na jego portalach uprawiana jest cenzura w najlepsze, jak od lat jadą jak mogą na środowiska Narodowe, jak jego PiS nie dopuszcza Narodowców do głosu i tępi gorzej niż lewactwo - to kto tu jest za lewactwem? Jak Narodowcy protestowali przeciwko homopropagandzie, to PiSowski minister Brudziński gratulował rozbawiony POlicji/Milicji, że dzielnie pałowali Narodowców - to kto tu jest za lewactwem??? Najazdy ABW na Narodowców a delikatne wynoszenie za rączki lewactwa - tak PiS obecnie "chroni" nas przed lewactwem.

Musieliśmy bronić Pania Barbarę Nowak, bo nawet z koalicji PiSowskiej (Cymański i jemu podobni debile) chcieli odwołania tej wspaniałej kurator oswiaty, która chroni nasze dzieci przed lewactwem w szkołach i przedszkolach - kto tu więc jest za lewactwem???

Takich przykładów można dawać wiele dlatego gadki Sakiewicza choćby nawet prawdziwe (wątpię) nie zrobią na mnie wrażenia, bo stracił on i jego partia już moje zaufanie! - co najmniej w tej kwestii. Puste gadki Sakiewicza itp. nie obronią się przed faktami z życia. Co więcej to całe szemrane towarzystwo PiSowskie (nieraz o mnie też niektórzy tak gadają), jeszcze nigdy nie dopuściło do otwartej debaty z Narodowcami. Jedynie wykluczaja ich z jakiejkolwiek debaty i tylko sami feruja wyroki - boją się, że dostana prawdą w twarz. Robia identycznie jak ze szczepionkami - tam też nie dopuszczaja do żadnej debaty, tylko propagandą feruja własne wyroki - też sie boją prawdy. A PRAWDA NAS WYZWOLI

I te brednie, że Narodowcy napuszczaja Polaków na żydów jasno pokazują gdzie stoi Sakiewicz. Przecież to tylko i wyłącznie sami żydzi non stop się nas czepiają, oczerniają, wyłudzają od nas kase. To, że nasi mówią o ustawie 447 TO JEST OBRONA  a nie atak. My się dopiero bronimy przed atakiem żydów amerykańskich! Wiec kto tu na kogo napuszcza? Ilu rusków mieszka w Izraelu? Przecież tam to jest prawie druga Rasja - nie bez kozery ich premier i minister najeżdżali ostatnio na Polskę przed wyborami aby się przypodobać własnemu elektoratowi - to jaki to elektorat, więc widzimy - KTO TU NA KOGO NAPUSZCZA?

Aha, no i szczegół, że był w ruskiej armii - no skoro wtedy żył w ZSRR i dostał powołanie do armii, to nie dziwota, że w niej był. Ale jakoś Sakiewicz i spółka o tym milczą. To tragedia, ze Polacy byli zmuszani (czasem nie) do służenia w obcych armiach ale znamy takie przypadki od stuleci!!! Nie popieram tego ale bądźmy sprawiedliwi. Ilu wybitnych Polskich Generałów wcześniej służyło w obcych armiach, bo nie żyli w Polsce?

Trzeba mieć nieźle wciśnięte klapki na uszach aby tego nie widzieć - trzeba być kompletnym lemingiem...

Dodam na marginesie, że właśnie widziałem w TVP Info jak wyły syreny w Warszawie ku czci rocznicy w Getcie Warszawskim. Poszperałem i zobaczyłem, że już w 2013 roku wyły TEŻ W INNYCH MIASTACH POLSKI te syreny ku czci powstania w getcie. Gdzie my żyjemy!??!?! Żydzi na nas plują a my ich czcimy niejednokrotnie bardziej niż swoich bohaterów!!!

Ps. dałem amatorowi we wszystkich wpisach + tylko dlatego, że przez waszą cenzurę nie widziałem co napisał i dałem + aby spróbować się przekonać - podobną cenzurę robi PiS w stosunku do Narodowców i podobne ma "efekty".

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1586978