Czy są granice populizmu w PO? (+rysunek)

Obrazek użytkownika deszczowy
Kraj

Dzisiaj będą trochę odgrzewane kotlety....

Nie tak dawno temu martwiłem się, co jeszcze Donald Tusk może obiecać podczas kampanii prezydenckiej.
Pisałem: “Teraz jednak jest problem. Prawie wszystko co było do obiecania, zostało obiecane a niemal nic nie zostało wypełnione.”
No i okazało się, że nie doceniłem zdecydowanie pijarowców PO.

Po pierwsze Donald Tusk zdecydował się nie kandydować, tłumacząc się, że musi reformować kraj. Pretekst dość bezsensowny, bo gdyby chciał reformować to by robił to przez ostatnie dwa lata. Ale gdyby nawet przyjąć to tłumaczenie, to byłoby to jedynie potwierdzenie przeraźliwych braków kadrowych w PO. Skoro były takie problemy z wypełnieniem luk po zdymisjonowanych ministrach, to któżby mógł zastąpić samego premiera?

Po drugie w PO wykoncypowano, że 16-latkowie powinni mieć prawo głosu w wyborach. Oczywiście, rzekomo nic z tym pomysłem nie ma wspólnego fakt, że właśnie wśród tak doświadczonych i wyrobionych obywateli PO ma wysokie poparcie. Któryś geniusz nawet argumentował, że w tym wieku młodzież jest odporna na manipulacje. I znów nie wiadomo: śmiać się czy płakać.
Oczywiście pomysł jest bardzo sprytny. Jeśli się zastanowić ile 16-latek miał lat podczas poprzednich wyborów, to oczywiste jest, że nie pamięta co która partia obiecywała, więc jeśli usłyszy, jak PO będzie obiecywać laptop dla każdego ucznia to nie będzie pamiętać, że obiecała to już kilka lat temu i wyszło z tych obietnic dokładnie to co z obietnic świetnie wyposażonych szpitali czy zobowiązań do znaczących podwyżek pensji, rent i emerytur oraz obniżek podatków i dziesiątków czy setek innych obiecanek-cacanek. A media się pewnie o tym nawet nie zająkną.

Argumenty oczywiście można mnożyć, ale chyba dla każdego świadomego czytelnika jest oczywiste, że jest to kolejny populistyczny pomysł tej partii. Pewnie zresztą, podzieli on los pozostałych genialnych idei jakimi nas co jakieś 2 tygodnie raczy PO a z których nic poza medialnym szumem nie wynika. Jak nie zmiana konstytucji to kastrowanie pedofilów. A’propos, czy ktoś wie co się stał z tym ostatnim pomysłem? Czy PO czeka na kolejny dramat, żeby triumfalnie ogłosić, że już wkrótce....

Jeśli jednak akurat pomysł o głosujących 16-latkach zostanie zrealizowany, to niebawem na naszych ulicach możemy zobaczyć takie billboardy:

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Witam

Ja proponuję powrócić do wieku dającego czynne prawo wyborcze z wczesnych lat II RP, czyli 21 lat...

P.S. Jedynym krajem, w którym czynne prawo wyborcze mają ludzie po ukończeniu 16 roku życia to Austria (od września 2008), co jest oczywistą bzdurą... idąc tym tropem trzeba dać prawo wyboru i przedszkolakom i trzylatkom....
krzysztofjaw

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#49791

zgadzam się, 21 albo 22 (18 + 4 lat od ostatnich wyborów)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

deszczowy

#49797

Ostatnio PO proponowało zmiany godzin głosowania. Obecnie jest od 6 do 20. Proponowana zmiana zakłada dwugodzinne przesunięcie - od 8 do 22. Po co? Można się tylko domyślać. Czego się nie robi dla zmanipulowanej młodzieży i dla utrudnienia życia moherom wstającym wcześnie rano. Po zakończeniu głosowania, w nocy, łatwiej także manipulować wynikami..

http://wiadomosci.onet.pl/2124641,11,po_proponuje_zmiany_godzin_glosowania,item.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#49794

Podobno o to chodziło, że najwcześniej głosowali przede wszystkim zwolennicy PiS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

deszczowy

#49798

że moherów zabraknie...

to znaczy przyjdzie nowe pokolenie post - moherowe...

i co wtedy ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#49806

tak, tak, i wtedy ruszą z posad bryłę świata
... albo obudzą się z ręką w nocniku

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

deszczowy

#49813

http://ivrp.pl/viewtopic.php?p=111842&sid=90ec1fcfd0df337138677d1d5852b096#111842

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#49802

Już widzę szczekanie jak PIS się sprzeciwi głosowaniu przez nieletnich, że mohery itp. I dyskusja 2 tyg., a o konkretach znowu nic. Ale czy ktoś zadaje im trudne pytania? 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kaśka

#49809

vikki
Nie wiem czy to prawda ale doszly mnie sluchy, ze Polonia nie bedzie mogla uczestniczyc w wyborach prezydenckich. Jesli tak to pozbawiono nas prawa wyborczego a wiec moze i obywatelstwa. Jesli to jednak prawda to nie dziwota, ze PO chce tym przywilejem obdarowac 16-to latkow. Moze ktos nas oswieci w tym zakresie? Serdecznosci vikki

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

vikki

#49875

Jeśli to prawda to chyba uważają, że już wolno im wszystko

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

deszczowy

#49878