Demokracja inna niż wszystkie

Obrazek użytkownika Qeid
Kraj

Głosowali jak chcieli a wybrali kogo trzeba.

Tak to wybór pomiędzy "mordercą" ruskich (w Afganistanie :)) a "mordercą" zwierzątek (w lasach) został rozstrzygnięty.
No ale jest problem ZA MAŁO GŁOSOWAŁO ! Miało być 99,99 % jak zarządził Donald Tusk a była niecała połowa. I tak dobrze że tyle :) bo do środy było tylko 30% . Na szczęście wściekłość Wodza PO przełożona na ponaglające (i mocno ostre) SMSy do regionów zaskutkowała większymi procentami. Dziennikarze związani z Platformą (tak z 80% wszystkich) odtrąbiło sukces i nową nowość w naszej polityce i TYLE.
No może nie do końca bo jak usłużnie donieśli funkcjonariusze medialni, PO Wódz w ramach hasła DZIEL i RZĄDŹ (ale nic nie rób) zarządził co następuje :
Więc tak : Za Komora Schetynka, a ze Schetynkę Sikorszczak, a za Nowaka Nogi Muchy a Nogi Muchy Gowin a za Gowina Palikot a za Palikota Chlebowski a za Chlebowskiego Sawicka. I już można iść grać w piłkę bo poparcie na pewno wzrośnie.
Czy aby na pewno ?
Przyjmując że pra-cośtam w PO odbyły się naprawdę i naprawdę głosy rozłożyły się tak jak chciał Donald Tusk. Wychodzi na to że PO ma problem.
1. Bardzo mało osób głosowało internetem
2. Z przecieków wiadomo że najwięcej głosów Komorowski dostał w ostatnich dniach głosowania (czyli po "apelu" Tuska)
3. Popatrzcie na fora i wpisy na ONECIE czy WP a więc mediach które noszą po na rączkach kołysząc lekko do snu.

Wynika z tego że na Komorowskiego ( co potwierdziły wcześniejsze badania) głosują tylko stare lemingi , młode lemingi odpuściły go sobie. PO straciło więc trochę poparcie młodych . No tak ale starzy głosują prawie zawsze a młodzi jak im się jakiegoś eventa zrobi.
Może więc to nie jest taki głupi ruch ?
Problemem pozostaje to że grupa ogłupiałych starych jest trochę mniejsza od młodych (ilościowo) no i najważniejsze starzy głosują dla siebie. Jeśli nie daj Boże ZUS nam kojfnie w najbliższych miesiącach (wielce prawdopodobne) a zwolnienia w zakładach będą postępowały jak teraz to i ta grupa się zmniejszy i przeskoczy do SLD.
Może więc PO wygrać prezydenturę ale pozostałe wybory przerżnie na rzecz PSL i SLD. Czemu nie PiS ? A czemu psy Pawłowa śliniły się jak miski stukały ?
Wyszkolone przez media tłumy ciemniaków (i to nieważne czy skończyły Harvard czy szkołę w Pcimiu) zawsze będą pluły na PiS nie wiedząc DLACZEGO. Ważne że miski stukają...
Jedyne głosy starych jakie może przejąć PiS (choć bardziej pójdą one na kanapowe partyjki) to głosy zniesmaczonych sprawą IPN. PO w pełni pokazało gdzie stało w roku 1970 i 1980 i nie pomogą tu martyrologiczne teksty Wyborczej. To że ktoś był kimś w Solidarności nie upoważnia Ktosia do uzurpowania sobie prawa do rządzenia archiwami (tym bardziej że większość tych Kimsiów to były zwyczajne esbeskie wtyki).
Taka to demokracja panuje w Polsze.
DEMOKRACJA INNA NIŻ WSZYSTKIE !

Ocena wpisu: 
Brak głosów