Apel do Blogerów Niepoprawnych, całej prawicy i każdego komu zależy na wolności

Obrazek użytkownika adriano
Kraj

Nie dajmy się zepchnąć na margines, do podziemi!

Witam Szanownych Niepoprawnych, całą Prawicę RP, wszystkich Blogerów, Komentatorów i zwykłych ludzi, którym zależy na Prawdzie i Wolności!

 

Poniżej zamieszczam mój artykuł dotyczący koniecznych zmian w myśleniu Polaków. Na samym końcu będzie jego podsumowanie w punktach.

Ostatnio na pewnym portalu zamieszczono rozmowę z Panią prof. Staniszkis*.Wygłosiła ona opinie, które w mojej ocenie są niewłaściwe. Widać było wyraźnie, że Pani prof. podchodzi pesymistycznie do moralności i świadomości Polaków oraz ich zdolności do walki o Prawdę i Wolność. Podkreślam, że jest to moje zdanie, ale według mnie nieświadomie Pani Staniszkis wlała w serca niektórych Polaków obawę o sens determinacji w działaniach na rzecz Kraju.

Ten wpis oraz inne wypowiedzi ludzi związane z prawicą- polityków zwykłych ludzi, dziennikarzy itd. skłoniło mnie do napisania tego artykułu/ apelu.

Według mnie dziś więcej Polaków ma świadomość tego co dzieje się w naszym Kraju i kto nami rządzi, niż to było przed 89 roku. Dzieje się tak dlatego, że mamy Internet- niczym nieograniczone źródło informacji, które nasz rząd mający świadomość tego, że coraz więcej ludzi czerpie informacje właśnie z niego a nie z TV, chce spacyfikować.

Społeczeństwo polskie się rozwija, organizuje się samo, jak umie, bo Państwo go tego nie uczy, nie buduje poczucia wspólnoty, stara się raczej podzielić Naród i ogłupić go zabierając historię ze szkół i wyrażając milczącą zgodę( i nie tyko milczącą) na działania organizacji separatystycznych takich jak RAŚ. Zbagatelizowanie roli harcerstwa, czy kółek różańcowych a nawet prześmiewanie, powoduje degrengoladę postaw Polaków.

Gdy w mediach pojawiły się informacje na temat szkodliwej reformy oświaty dotyczącej nauczania historii, zagrzmiało wśród Polaków, ale to, co mnie najbardziej negatywnie dotknęło to jeden z komentarzy pod pewnym artykułem:

"Wróci tajne nauczanie, zakazany owoc lepiej smakuje!"- Nic bardziej mylnego! Media dokończą zniszczenia naszego Narodu, jeżeli pozostaniemy bierni w tej sprawie. Nie po to Polska walczyła o nauczanie historii w szkołach aby znów dać je zepchnąć do podziemi!

Jakiś czas temu rozmawiałem z pewnym panem o poglądach prawicowych, który śmiało oznajmił mi, że jest radykałem! (to ci dopiero!). Rozmowa z nim wyjawiła co innego. Na pomysł jednej z moich inicjatyw powiedział, że to nie ma szans i nie wskazał błędów w moim myśleniu. O Internecie powiedział, że i tak go ocenzurują i tak i nic z tym nie możemy zrobić. Dodał, że już to robią....(nie twierdze, że nie robią ale to nie oznacza, że mamy być bierni) i jednocześnie chwalił umysły, które w jego opinii były genialne a produkowane przez nie postawy odważne.. Gdzie ten jego radykalizm? Mi radykalizm kojarzy się z twardą postawą, ukształtowanym światopoglądem ale przede wszystkim Z DZIAŁANIEM.

Inna sytuacja...W rozmowach ze starszymi ludźmi ale nie tylko, często słyszę: "nic nie zrobimy z tą władzą. Zrobią co chcą". Zrobią. Jak będziemy tak mówić i siedzieć z założonymi rękami to na pewno im się wszystko uda. Młodsi ludzie są z reguły kompletnie nieświadomi tego co się w okół nich dzieje lub podzielają "optymizm" starszych. Jednak nie pokazują tego. 

 

 

Ale jesteśmy my i wielu na podobnych!

Apeluję o prawdziwy optymizm oraz o przekazywanie go innym.

Część Polaków zgadza się na szalejącą drożyznę ale to jest to ziemkewiczowskie "polactwo". My, ludzie świadomi, których jest znacznie więcej niż w twardej komunie się na to nie zgadzamy i nikt z nas nie może się nazwać radykałem, czy po prostu człowiekiem odważnym jeżeli nic nie robi poza gapieniem się raz to na klawiaturę, a raz na monitor by wrzucić jakiś artykuł czy komentarz. To za mało.

Dziś na niepoprawni.pl Bloger KP wrzucił post i załącznik z ulotkami, na których są zebrane fakty dotyczące Katastrofy Smoleńskiej oraz haniebnej postawy rządzących. Od nas zależy czy ta ulotka będzie nam tylko zajmowała niecały megabajt na dysku, czy może wydamy na jej kolportaż przykładowo 50 zł i ruszymy w teren a możliwości jest wiele.

Wyjdźmy do ludzi! Walczmy o Polskę!

Czytałem wpisy, w których opisujecie Państwo Blogerzy Wasze próby otworzenia oczów lemingom. Jedne były udane, inne nie, ale  nie udałoby się otworzyć oczów nikomu, gdyby nie próbowano. Dzięki próbom mamy kilkaset a może i kilka tysięcy- ja to nazywam "nawróconych". Jest to pewna forma nawrócenia- na drogę Prawdy i Wolności. Ci ludzie może pomogą zrozumieć świat następnym. Wszystko w naszych rękach.Rozmowa jest najważniejsza. Poprzez rozmowę możemy dowiedzieć się np. od sąsiada spod piątki, że jest świadomym dumnym Polakiem, albo że jest zagubiony a wskazanie mu drogi nie jest trudne.

Niedawno mój kolega, z dumą opowiadał mi o swoich córkach, które poczuły się dotknięte niewybrednymi komentarzami znajomych na temat braci Kaczyńskich, podczas spotkania w pubie. Zademonstrowały swoją twardą i bezkompromisową postawę wychodząc i zostawiając znajomych sam na sam z ich głupotą. Nie chodzi oczywiście o to, że każdy ma lubić Kaczyńskich a jak nie: to spadaj na drzewo. Można ich nie lubić, nie zgadzać się z ich polityką ale tym dziewczynom chodziło o ideały wpojone przez rodziców. Poczuły się dotknięte epitetami i wyszły. Jest to pewna forma walki z głupotą. Rozmawiajmy z nieświadomym społeczeństwem a jak nas obrażają to wychodźmy.Trzeba być pewnym siebie i nie dać się obrażać lub wpędzić w poczucie wyobcowania, inności, czy poczucie choroby psychicznej, co z uporem maniaka wpierają nam mainstreamowe media. To lemingi mają się wstydzić swojej niewiedzy i ignorancji a nie my!

Kolejną formą naszej aktywności muszą być manifestacje. To w Polsce wygląda słabo ale wyraźnie idzie ku dobremu, co pokazały ostanie manifestacje w obronie TV Trwam, ACTA, czy w sprawie emerytur. Pokazujmy Rodakom, że jesteśmy, że umiemy walczyć o swoje, że nie jesteśmy marginesem. Manifestacje w sprawie ACTA, czy listy wysyłane w sprawie cyklu filmów dokumentalnych o katastrofach pokazały, że Naród jednością silny!

Jak będą nas wychodzić setki tysięcy i miliony to nikt nie będzie miał czelności nazwać nas bydłem czy psycholami!

Platforma i establishment chcieliby, żebyśmy nie mieli zielonego pojęcia o historii( ten kto ma władze nad przeszłością, ma władzę nad teraźniejszością i przyszłością") i zostawili politykę im samym. O czym świadczy ich hasło z ubiegłej kampanii wyborczej: "Nie róbmy polityki, budujmy drogi". Skutki niezajmowania się polityką przez Polaków mamy takie, że to oni rządzą.

Kolejną formą walki o Polskę jest formowanie odpowiedniego myślenia w naszych pociechach. Zamiast pić piwo z kolegami, lub marnować czas z na oglądanie głupiej TV, poświęćmy dzieciom czas na wpajanie takich zasad o jakich uczy Kościół Katolicki, uczmy odwagi i mądrej bezkompromisowości, opowiadajmy o Piłsudskim, Kościuszce, zabierzmy dziecko do Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowego itd. Kształtujmy mądre postawy abyśmy mogli mówić o dzieciach z dumą tak jak mój znajomy mówił o swoich córkach.

Dołóżmy do tego wszystkiego aktywność w Internecie i sprawa jest wygrana!

Na koniec jeszcze jedna uwaga. Nie podawajmy aktywnych linków do portali takich jak Onet. Im więcej naszych wejść tym więcej dla nich kasy od reklamodawców. Jeżeli ktoś chce podać źródło to niech zamieści nieaktywny link i informację: wklejając ten link do przeglądarki dorabiasz ten portal. Nie oglądajmy TV jeżeli nie jest to konieczne. Jeżeli widzimy w TV tanią rozrywkę lub coś co nas nie ubogaca, wyłączmy ją i nie nabijamy im oglądalności.

Podsumowując:

1. Prawda jest ważna zawsze i wszędzie.

2. Nie dajmy się zepchnąć do podziemi. Niech zdrajcy tam siedzą.

3. Jest nas- ludzi świadomych znacznie więcej niż nam się wydaje. Mamy potencjał, tylko musimy odrzucić ograniczenia z naszego myślenia i działać.

4.Mamy niesamowite narzędzia do obrony naszych racji:

-stowarzyszenia i partie

-Internet do pisania artykułów, komentarzy, budowania wspólnoty do działań bojkotujących zakłamaną TV i portale internetowe)

-manifestacje

-dyskusję

-prawo (tutaj mogą się posypać gromy, ale polskie prawo nie jest takie złe też da się je wykorzystać do obrony własnej postawy)

5. Dzieci to nasza przyszłość

6. Historia to nasza przeszłość teraźniejszość i przyszłość.

7. Polska pa prawo być wolnym i suwerennym krajem.  Polacy muszą być dumni ze swojego dorobku kulturowego oraz z przynależności do Wspólnoty Narodowej.

8. Jeszcze żaden pesymista nie osiągnął sukcesu!

9. Wszystko w naszych rękach!

Tekst ma błędy ale będzie jeszcze poprawiany i aktualizowany.Mile widziane wszelkie komentarze i sugestie. Poprawię, dopiszę.

 

*cytaty:

(Rząd)"Zamiast wykorzystać energię społeczną i budować równowagę na wyższym poziomie, rząd dopasowuje ludzi do swojej „luzackiej” wizji systemu. Nie tworzy instytucji, które popchnęłyby ich do działania, do rozwiązywania zadań, które stoją przed Polską" - według mnie ten rząd działa świadomie na niekorzyść Polaków.

Na pytanie czy rząd dotrwa do końca kadencji Pani prof. napisała: "obawiam się, że tak"

Staniszkis: "W Polsce ponad połowa ludzi sfrustrowanych polityką partii rządzącej przy okazji kolejnych wyborów przechodzi do grupy niegłosujących, a nie do opozycji. Dlatego że obserwując spolaryzowanie wizji PO i PiS-u, nie widzą wielu możliwości manewru w polityce. Jednocześnie cena indywidualna, którą się płaci za niepoprawne poglądy, jak np. w sprawie Smoleńska, powoduje, że ludzie się wycofują i nie angażują politycznie. Uważają, że polityka niewiele może, a cena za przejście na orientację opozycyjną – ze względu na te wszystkie uwikłania i klientelizmy, które opanowały Polskę od góry do dołu – jest dla wielu z nich zbyt wysoka. PO mówiąc wprost o słabości, o tym, że niczego nie da się zmienić, zdobyła legitymizację dla swojej władzy"

 

Co musiałoby się stać, żeby jednak doszło do zmiany w Polsce?
Politycznie, w sensie koalicyjnym wszystko jest możliwe, ale tu trzeba zmienić nastawienie społeczne. Ludzie muszą uwierzyć, że jest alternatywa i że jest ona realna. Ale spojrzenie na rząd Tuska i polskie państwo przez optykę, która wyłania się np. w sprawie smoleńskiej, sprawia, że ludzie musieliby przewartościować zbyt wiele. Musieliby uznać, że żyją w państwie, które im nie odpowiada.

 

I tutaj zdziwiło mnie, że Pani Staniszkis nazywa takie pojęcia jak godność państwa, suwerenność radykalnymi:

"Taka zmiana zmusza do przedefiniowania rzeczywistości i wiąże się z wielkimi słowami, takimi jak suwerenność, lojalność, godność państwa. To jest zbyt radykalne, a ludzie nie są świadomi,..."

 

Jednakże na koniec Pani pro. mówi, że jest szansa:

"Poprzez innowację, wykorzystanie energii społecznej i przedstawienie programu alternatywnego PiS miałoby szansę przejąć władzę. Takiego programu, który wiąże wspólnotę, jednocześnie szanując potrzebę indywidualności, własną przestrzeń, inicjatywę, lekkość. To jest wielka misja dla Polaków. Inaczej będziemy spadali w przepaść. Trzeba przyznać, że Jarosław Kaczyński dał szansę nowym posłom i oni mogą przyciągnąć wyborców. Wolą polityczną, intelektualną wizją i umiejętnością przełożenia jej (jak np. Fundacja Republikańska) na pociągający projekt instytucjonalny."

http://niezalezna.pl/26111-platforma-zrownuje-w-dol

Data zmieniona na 03.04.2012 >rospin

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

lemingi[1].gif bardzo przeszkadza w czytaniu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241593

Uważam że takie pojedyncze manifestacje czy głodówki nie tylko nie dają żadnych efektów ale wywołują śmiech wrogów narodu.Pokazują że jesteśmy słabo zorganizowani i przez to nie grożni.Czas najwyższy żeby skończyć z okupacją narodu polskiego i poczynić jakieś konkretne i skuteczne kroki!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241611

 Katolicki marsz PiS w stolicyNa 21 kwietnia PiS planuje 100-tysięczną manifestację, by bronić TV Trwam, tradycyjnych wartości i Kościoła

***********************

 Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#241613

mądrze powiedziane. Ze wszystkim czego mi się udało dokonać w życiu związany był mój "niepoprawny optymizm" !!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241614

 

Ogólnopolski protest w Warszawie Sobota, 21 kwietnia, 2012
ANNA ELŻBIETA SOBECKA
ANDRZEJ JAWORSKI
POSŁOWIE NA SEJM RP

 

W związku z niepokojącymi działaniami Rządu Premiera Donalda Tuska wpisującymi się w szeroki proces dyskryminacji Kościoła Katolickiego oraz wartości chrześcijańskich, w Sejmie RP powstał parlamentarny zespół do spraw przeciwdziałania ateizacji w Polsce.

Inicjatywa ta, jest odpowiedzią na rażące działania obecnego Rządu wymierzone przeciw katolikom w Polsce i poza jej granicami poprzez m.in.: nieprzyznanie miejsca TV TRWAM na tzw. cyfrowym multipleksie, a także próby likwidacji funduszu kościelnego oraz brak finansowania lekcji religii z budżetu Państwa. Prace zespołu będą miały na celu obronę chrześcijańskich wartości, inicjatyw oraz instytucji, które coraz częściej są przedmiotem negatywnych działań obecnego Rządu.

W związku z powyższym, Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski w składzie m.in.: posłowie Anna Sobecka, Małgorzata Sadurska, Andrzej Jaworski, Jan Szyszko, Mariusz Błaszczak zaprasza na ogólnopolską demonstrację przeciw dyskryminacji katolików w przestrzeni publicznej. Spotkajmy się 21 kwietnia 2012 r. w Warszawie.

Prosimy wszystkie organizacje katolickie, oraz indywidualnych organizatorów o przesyłanie potwierdzeń zgłoszenia przyjazdu do naszych biur poselskich.

Biuro Poselskie Anny Elżbiety Sobeckiej: ul. Mickiewicza 9/6, 87-100 Toruń.www.sobecka.com.pl

Biuro Poselskie Andrzeja Jaworskiego: ul. Kościuszki 12, 81-704 Sopot. Mail: biuro.jaworski@gmail.com, http://www.jaworski.info

http://jaworski.info/k/6,W_mediach

 Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#241615

Profesor Staniszkis jest znanym naukowcem i przy okazji
osobą publiczną.
Obowiązują ją wywazone oceny w wywiadach dla mediow.
Nie może "pojechac z grubej rury",co faktycznie mysli.
Należy czytac wywiady i wyklady Pani profsor bardziej stosując
czytanie między wierszami i w domyśle.
Ale to juz wymaga IQ powyżej 120.
Nie wolno stosować metody wyrwania kilku zdań z kontekstu,
nie mozna patrzeć na szminkę i ostry makijaż,TRZEBA MYSLEĆ!
Specjalnie jeździłem do Warszawy na jej wykłady,bo warto
było...
Wkleję wyjątek z Twojego blogu:
Staniszkis: "W Polsce ponad połowa ludzi sfrustrowanych polityką partii rządzącej przy okazji kolejnych wyborów przechodzi do grupy niegłosujących, a nie do opozycji. Dlatego że obserwując spolaryzowanie wizji PO i PiS-u, nie widzą wielu możliwości manewru w polityce. Jednocześnie cena indywidualna, którą się płaci za niepoprawne poglądy, jak np. w sprawie Smoleńska, powoduje, że ludzie się wycofują i nie angażują politycznie. Uważają, że polityka niewiele może, a cena za przejście na orientację opozycyjną – ze względu na te wszystkie uwikłania i klientelizmy, które opanowały Polskę od góry do dołu – jest dla wielu z nich zbyt wysoka. PO mówiąc wprost o słabości, o tym, że niczego nie da się zmienić, zdobyła legitymizację dla swojej władzy"
Ja ostrzej definiuję postawę tego,co u nas nazywa się "ludem","społeczeństwem","Narodem",ale ja jestem ze "szkoły
krakowskiej",a Pani Staniszkis...warszawskiej :-)
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241619

jednak tutaj w mojej ocenie widać troszkę pesymistyczne podejście. Zaczęła wg mnie źle, że ten rząd dotrwa do końca kadencji. ten rząd nie może dotrwać do końca kadencji bo oznacza to totalny upadek naszego kraju.
Starałem się dobrać te najlepsze cytaty, najważniejsze cytaty i nie uważam, że wyrywałem coś z kontekstu. Proszę przeczytać cały wywiad pod podanym linkiem.

A moje IQ trzyma poziom.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241723

Jan Bogatko

Pesymizm to samobójstwo, tylko optymizm i wiara zapewnią nam zwycięstwo.

Pozdrawiam,

Zamiast jęczeć nad własnym losem pamiętać także o Polakach na Wileńszczyźnie, inaczej tzw. Slązacy dostaną autonomię, a Polacy nie.

Ale ja nie odbieram wyp. prof Staniszkis jako pesymistycznych, ona jedynie podała niestety trafną diagnozę polskiej choroby.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#241622

Prawie niczym...tylko pesymista jest lepiej poinformowany :-)
A to co nazywasz "polska chorobą",to jest prosta choroba.
Podnosi się ceny na prąd,gaz,paliwo,żywność etc.
Polak juz zapieprza w pracy 12 godzin,aby zarobić na nędzną
wegetację! Małżeństwa pracują na utrzymanie domu,rodziny
i na zagwarantowanie środków przeżycia!
Kino? Teatr? Książka? Padają jak ćmy po pracy...
Coś zjeść,pogonic dziecko od telewizora,czy kompa,prysznic,
kolacja i do łóżka.
I rano znowu...i znowu...i znowu...
Smoleńsk,Katyń? Kościół? Zamach na emerytury?
Ważne żeby przezyć do wypłaty i utrzymać się w pracy!
Niewolnictwo?
Kto głosował na PO?! Nie widzę...:-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241625

 Różnią się bardzo.Optymista to cwaniaczek ale naiwny człowiek głównie członek PO ,lub ten kto różnymi przekrętami zabezpieczył sobie i swojej rodzinie dostatnie życie i sądzi,że tak będzie do końca życia.Pesymista to zagubiony człowiek,który widzi,że wszystkie protesty demonstracje pokojowe nie przynoszą oczekiwanej poprawy jego sytuacji życiowej i społecznej.Widzi jak można bezkarnie łamać prawo i nagradzać tych,którzy popełniają najgorsze przestępstwa. Widzi, jak można doprowadzać do tego aby Polak bił lub zabijał drugiego Polaka. Mnie osobiście zadziwia,często beztroski lub nawet żartobliwy ton niektórych komentarzy.

Pozdrawiam.  

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241643

nie od końca się zgadzam z tymi definicjami. Optymista nie musi być cwaniaczkiem. Optymizm nie wyklucza niechęci do fałszu. Optymista działa!

Zwolennik PO czy euroentuzjasta to jest hurraoptymista. J zaliczam siebie raczej do eurorealistów i przeciwników PO a mimo to uważam się za optymistę. Świadomość nie wyklucza optymizmu.

Pesymista to wg mnie człowiek, który nie wierzy w siebie i w dobro.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241751

Nie spotkałem wśród rzeszy narzekąjacych,z którymi rozmawiam,żadnego wyborcy PO.No to kto na nich głosował? Takie małe,durnowate krasnoludy chyba,no bo kto? Tych z najbliższego otoczenia znam i jak zaczynają jojczyc-za drzwi i ,przepraszam,kopa.Strasznie skurczył się mój krag znajomych,ale chyba wielu z nas tak ma.

Prawdę się czasami uwalnia,bo nie ona jest najgorsza.Najgorsi są ci,którzy ją głoszą-tych się krzyżuje. Waldemar Łysiak "MW"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Prawdę się czasami uwalnia,bo nie ona jest najgorsza.Najgorsi są ci,którzy ją głoszą-tych się krzyżuje. Waldemar Łysiak "MW"

#241761

Pasja

To są oni!
Żywo-masoni.
Nie jest tak łatwo ich stąd przegonić.
Na obu stronach każdej monety.
Znak wybijają.
Niestety.

To oni! - Znani
I podziwiani.
Od lat najlepsi. Zawsze ci sami.
Po obu stronach tkwią barykady.
Kto chce ich ruszyć -
Sam nie da rady!

Mają zasługi
I poważanie!
I Konstytucję
Wielkie Powstanie
Są też ojcami największych zdarzeń.
Żywo-masoni , wolnomularze.

Siedzą za każdym najwyższym stołem,
Chociaż są zmową - antykościołem,
Lecz tej pieczęci nikt nie narusza -
Świat chroni sługi anty-Jezusa!

Znowu są liczni.
Znowu na górze
Słychać ich w każdym
Medialnym chórze.
I w każdym tłumie,
Gdzie Pańska Męka
Jest wyciągnięta demona ręka.

Wielkie Misterium od wieków trwa.
I nieustannie toczy się gra
O świat, o ludzi i o Zbawienie.
Gdzie jest Cierpienie
Tam są i cienie.
Pod krzyżem będą także i oni.
Znani, wspaniali - żywo-masoni.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marek Gajowniczek

#241638

Czytając go zobaczyłam ich, tych fałszywców, co to dla poklasku i skutku wyborczego gotowi są na wszelkie bluźnierstwa - ślub kościelny, komunia święta w świetle kamer
itp.
Będą i pod krzyżem, jak piszesz.Widziałam właśnie reklamę w TVP2, że głównym wątkiem Świąt Wielkiej Nocy, najważniejszych świąt katolickich , będą wielokrotne rozmowy z Władysławem Bartoszewskim.

Gdzie my żyjemy?Jak mogliśmy do tego dopuścić?
A może to mi się śni?

Pozdrawiam.
A dla autora apelu 10.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241777

Jędna czy kilka wielkich manifestacji nic nie zmieni. Potrzebna jest akcja informacyjna, będzie to bardzo trudne, zważywszy ,że wiekszość mediów jest w obcych rękach. Sam prubujkę cos zrobic u siebie nawet wydaje amatorska lokalna gazetkę. Robię to już ponad roku i efekty są mało widoczne., są ale jest to żmudna robota.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241688

Mały przykładzik : jeszcze kilka dni temu wiadomo było, że w tym roku w Katyniu i Smoleńsku na rocznice będzie szumiał tylko las...
Pisałam o tym na swoim blogu.

Otóż - uśmiechnijcie się ci wszyscy, którzy mówili i mówią o Smoleńsku i poczujcie się zwycięzcami bo Wasze słowa i czyny sprawiły, że "niestety" twardziel władzuchna pękła z hukiem i... min. Zdrojewski wraz z delegacją rządową w Smoleńsku i Katyniu będzie. Co będą wyrabiać to już inna sprawa, ale będą. Jedna bitwa wygrana choć spodziewam się komentarzy, że oni nie mają prawa tam być w obliczu tego wszystkiego co zrobili i robią w kwestii smoleńskiej. Z jednej strony racja - oni nie powinni tam być bo już samą swoją obecnością szargają pamięć Ofiar. Z drugiej strony - powinni tam być i będą, ale nie z tarczą, a na tarczy !

Gdybyśmy milczeli w sprawie Smoleńska, nic byśmy nie osiągnęli. Zatem wierzmy w siebie i demonstrujmy to.
Pozdrawiam serdecznie.
contessa

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120331&typ=po&id=po05.txt

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#241701

też myślałem, że zbrodniarze na miejsce zbrodni nie chcą wracać, ale czego to się nie robi dla PR-u.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241718

bez informacji na manifestacje nikt nie przyjdzie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241724

Przeczytałam artykuł z zainteresowaniem.Uważam że potrzeba się organizowac jak tylko mozna .Przykładem jest moje małe" zabetonowane "od kilku lat przez klikę czerwono -rózowej koalicjii w Urzędzie Miasta.Jeszcze w tamtym roku trudno było zorganizowac obchody katastrofy w Smoleńsku.W tym roku przygotowania idą pełną parą i mam nadzieję że nie poprzestaniemy tylko na jednej manifestacji.Coraz więcej ludzi przyłącza się do nas .Widzimy że zaczyna się oddolny ruch społeczny i próbujemy  go zagospodarowac w dobrym kierunku.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jagoda

#241746

Ten komentarz doskonale pokazuje co znaczy wiara połączona z działaniem

Pozdrawiam!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241748

wszak - Żydzi mają już swój Żydowski Parlament Europejski i działają nie oglądając się na nikogo:
http://sosenkowski.nowyekran.pl/post/58061,cykl-o-eju-cz-1
___________________________
jam... z tego, co mnie boli

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

#241754

 Wszystko powiedziane i napisane to prawda, zarówno przez Panią Profesor, przy czym przyczyn ucieczki od wyborów m.in. także i na swoim przykładzie upatrywałbym nie tyle w braku miejsca w życiu politycznym a bardziej, co zresztą pisałem wcześniej, w ordynacji wyborczej, która nie gwarantuje rządzenia przez wybieranych a przez pierwszych na listach. Prowadzi to do przymusu utożsamiania się z pewnymi ogólnikami i sloganami, stąd brak,teoretyczny, miejsca w polityce dla każdego...Prawica ma wiele odcieni i jestem przekonany, że każdy Polak znajdzie po tej stronie barykady miejsce dla siebie. Żadna ortodoksyjna opcja nie ma monopolu na rozum to jedno, a drugie najważniejszym jest jądro, wokół którego Polacy muszą móc się skupic, czyli dobro nadrzędne- POLSKA. Napisałem "powiedziane i napisane", podają głosy "trzeba działać"- PRAWDA! To skończmy z pisaniną i organizujmy spotkania w większych miastach w konkretny dzień o konkretnej godzinie spotkania "Niepoprawnych"... Wydaje mi się, że czas najwyższy wyjść z tego podziemia, w którym de facto już jesteśmy, co może grozić za spotkanie w jakimś parku...zakaz gromadzeń? Jeżeli tak by się stało,o to wtedy będziemy naprawdę wiedzieli gdzie żyjemy i ostatnie klapki opadną z oczu....Nie akcyjność, a systematyczność...Może myślę głupio, ale mam prawo do marzeń...Jak każdy wolny człowiek... 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241778

To skończmy z pisaniną i organizujmy spotkania w większych miastach w konkretny dzień o konkretnej godzinie spotkania "Niepoprawnych"... Wydaje mi się, że czas najwyższy wyjść z tego podziemia, w którym de facto już jesteśmy, co może grozić za spotkanie w jakimś parku...zakaz gromadzeń? Jeżeli tak by się stało,o to wtedy będziemy naprawdę wiedzieli gdzie żyjemy i ostatnie klapki opadną z oczu....Nie akcyjność, a systematyczność...Może myślę głupio, ale mam prawo do marzeń...Jak każdy wolny człowiek...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241800