Narodowy najdroższy? KŁAMSTWO.

Obrazek użytkownika FootballFanatic
Sport

Napisałem o tym w jednym komentarzu, jednak postanowiłem to jeszcze wrzucić na bloga żeby uświadomić wszystkim, że mówiąc, że Stadion Narodowy jest najdroższym stadionem na świecie jest najzwyczajniej w świecie kłamstwem.
Otóż są droższe:
1. Wembley - 897 mln euro ( 90 tyś miejsc )
2. British Columbia Palace Stadium - (budowa i renowacja) 583 mln euro ( 52 tyś miejsc )
3. Emirates Stadium - 631 mln euro ( ok. 60 tyś miejsc )
4. Rogers Center w Toronto - 653,5 mln euro ( 55 tyś miejsc)
5. Stade de France - 700 mln euro ( 82 tyś miejsc )
6. ANZ Stadium w Sydney - 711 mln euro ( 81, 5 tyś miejsc )
7. Cowboys Stadium - 999 mln euro ( 80 tyś miejsc siedzących)
8. Stadion Olimpijski w Montrealu - 1 mld euro ( 66 tyś miejsc)
9. Yankee Stadium - 1,13 mld euro ( 50 tyś miejsc )
10. MetLife Stadium w New Yersey - 1,17 mld euro ( 82,5 tyś miejsc )
11. STADION NARODOWY W WARSZAWIE - 446 MLN EURO ( 56 TYŚ MIEJSC )

Co prawda niektóre z wymienionych stadionów mają większą pojemność, lecz licząc cenę z jedno miejsce nie wychodzi cena o wiele tańsza. Tak więc Stadion Narodowy, pomijając jego funkcjonalność, gdyż chodzi mi tylko o jego cenę, NIE JEST NAJDROŻSZYM NA ŚWIECIE. Funkcjonalność to jego wada, gdyż w Polsce pracują na tych stanowiskach niedouki, a jak znajdą się ludzie odpowiedni, to okazuje się, że nie są znajomymi Tuska.

Druga sprawa to dach. Otóż różne są wersję, jednak z bardzo wiarygodnego źródła wiem, że mówienie o tym, że dachu nie można zamknąć przy deszczu czy przy minusowej temperaturze są kłamstwem. Kłamstwem usprawiedliwiającym tuskowe NCS i PZPN.

PS. NIE USPRAWIEDLIWIAM DONALDA TUSKA !!! Chodzi mi tylko o to, żeby krytyka nie była kłamstwem.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ale właśnie wbiłeś zimny sztylet w naszą narodową dumę - to znaczy nasza władza nawet nie potrafi zbudować najdroższego na świecie stadionu ?
Koniec świata ; )

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#307443

 Ale jest nasz, znaczy miś. Nasz i na miarę naszych mozliwości. Dlatego, nawet jezeli drugi w Europie, to i tak najdroższy w TEJ części Europy i to mi wystarcza.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307462

to tak jak propaganda gomulkowskka albo tuskowska.
Za stadion zaplaci podatnik.I teraz splata narodowego przez polskiego podatnika to obnizenie jego stopy zyciowej o duzo wieksza liczbe jak podatnika z krajow wymienionych.To tak jakbyc porownyawla mrowke ze sloniem i kazde ma przeniesc tone na odleglosc kilometra - zaluzju panial?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307475

tu mogę się zgodzić. Jednak mi chodziło u uświadomienie ludzi, tych którzy właśnie w suchych liczbach mówią o tym, że Stadion Narodowy jest najdroższym na świecie. Jednak jak przeliczyć to na spłatę przez podatnika to jest to prawda, że na pewno nie dorównujemy Anglii ( Wembley ) czy Francji ( Stade de France ) .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307527

Seiko.Te 11 wymienionych przez Ciebie stadionów jest droższych od Narodowego i ...uwaga-sprawnych.Ile my musimy jeszcze dołożyć aby nasz dobrze funkcjonował?(drenaż,murawa,felerny dach,złe odprowadzenie wody z dachu.)Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Seiko

#307751

właśnie tak sobie myślałem, jako fanatyk futbolu chciałem w jakiś sposób obronić coś co jest dla mnie częścią życia a więc stadion. I to narodowy... jednak wiem, że obronić się go nie da jeśli chodzi o funkcjonalność. Ale ta funkcjonalność jest zależna od ludzi i kłamstw przez nich wypowiadanych. Otóż dach można zamykać przy deszczu i temp ujemnej. Słowa PZPNu i NCS, że nie można są kłamstwem. Murawa felerna była tylko przed meczem z Anglią gdyż zdecydowano się na o wiele tańszą niż była na Euro i dlatego nie odprowadzała wody. Tak więc z tą funkcjonalnością jednak jest tak, że to ludzie odpowiadają za nią i podejmowane przez nich decyzję.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307757