List do kibiców

Obrazek użytkownika Adr_Nitka
Sport

Do wszystkich kibiców w Polsce niezależnie od przekonań i barw klubowych.
Rząd postanawia urządzić sobie igrzyska i nabijać punkty w sondażach naszym kosztem. Wspólnie z naszą „ulubioną” GW, którą tak bardzo wysławiamy na trybunach naszych stadionów, próbują urobić niezaangażowaną w bycie kibicem część społeczeństwa, tak by przedstawić nas w jak najczarniejszych barwach.
Widzą, jaką siłą jesteśmy i ile możemy. Zwarci, niezależni, silni, liczni i zorganizowani. Pamiętamy o patriotycznych rocznicach, wznosimy Ojczyźniane hasła i nie dajemy się zastraszyć. Tymczasem rząd ma masę problemów, nie radząc sobie całkowicie ze sprawami kraju. Dług publiczny rośnie do kosmicznych rozmiarów, rząd planuje zdywersyfikować naszą energetykę sprzedając Lotos Rosjanom, jak również koncesję na nasz gaz łupkowy, niejasna jest przyszłość lasów państwowych i szpitali, być może ktoś chce na tym dobrze zarobić. Sprawa Smoleńska jest również nie do końca rozwiązana, polskie śledztwo, czyli powielanie rosyjskich tez również nie trzyma się kupy.
Dlatego zostaliśmy kozłem ofiarnym nieustraszonego szeryfa, który zaczął robić porządki na swoim Dzikim Zachodzie. Tyle że zamiast zająć się swoim bajzlem i Rychem, Mirem i Zdzichem, padło na nas. Szeryfa, który zamiast pracować lata w tę i z powrotem luksusowo do Gdańska za nasze pieniądze i ma 4-dniowe weekendy. W sumie niech ma i cały tydzień wolny, przynajmniej nie będzie szkodził Polsce.
My zaś możemy się nie lubić, kosy były, są i podejrzewam, że będą, ale szanujmy siebie i swoją niezależność. Kontrolujmy nasze emocje, gdyż każde nieprzemyślane zachowanie to dodatkowy oręż w rękach „rządu”. Przeciętny obywatel nie rozumie, czym jest mecz. Że czeka się na niego cały tydzień i po nim odlicza czas do następnego. Że piłka to coś więcej niż 22 mężczyzn na boisku, lecz to gra o dumę i honor. Laik nie zrozumie, jakie to emocje i ile zdrowia to nas kosztuje, ale też ile radości daje.
Dlatego walczmy, ale pokojowo. Kto zrobi lepszy doping czy oprawę, ale nie kto wygra zadymę na stadionie! Jaki to ma cel? Chcesz pokazać wrogom że jesteś lepszym kibicem? To zrób taki doping by pod rywalami uginały się nogi. Że ktoś nosi koszulkę w innych barwach to trzeba od razu bić? Jak dla mnie to bandytyzm, a z tym trzeba walczyć! Życie jest za krótkie i za wiele w nim do zrobienia, by tracić czas i walkę na przemoc!
Szanujmy się!
A nie, że później nieudacznicy używają nas jako papieru toaletowego, by wycierać z siebie kał. Jesteśmy silni i dumni, nie dajmy z siebie i naszego życia robić tematu zastępczego dla tych pajaców!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Bardzo ciekawa inicjatywa, ciekaw jestem jaki bedzie odzew na ten list do skloconych spolecznosci klubowych.
Uklony.
"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

#157981

mam nadzieję, że wielu porządnych kibiców jest na Niepoprawnych i każdy zacznie w swoim środowisku głosić podobne tezy i w końcu dojdziemy nie mówię do zgody bo to niemożliwe, ale do wzajemnego szacunku.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#158020

nigdy dość przyzwoitości i honoru

są i zawsze będą integralną częścią każdego wydarzenia sportowego.Jeżeli ktoś nie ma w sobie emocji i nie okazuje ich, to jest albo bezpłciowa amebą,albo chodzącym trupem.Sposób wyrażania emocji to już inna i indywidualna sprawa, czyż w wieku od kilku do kilkunastu lat nie rozpiera większości chłopaków siła ?,chęć rywalizacji czy to na boisku,ringu,czy też jako fan na przykład w ustawkach,jak chłopaki chcą się wyładować poza stadionem to co w tym takiego złego ?,czasem kogoś poniesie,ale czy na ringu nie ma zgonów,na rajdach samochodowych też nie ?,na żużlu gdzie się chwalą taka kulturą kibicowania nie ma ofiar na torze ?,no to zamknąć wszystkie stadiony ,hale ,a bym zapomniał o kolarstwie,panowie z różnych związków sportowych, gdzie jest teraz Joachim Halupczok,gdzie nasza młociarka,a ostatnio następny kolarz.Z panami kibolami jest jak z rekinami,mają złą sławę bo są doskonałym tworem do polowania, a panowie kibole chłopakami z charakterem i nie udają że deszcz pada jak im plują w twarz ,rekin to po prostu elita wśród drapieżników,a takie misie częściej atakują ludzi i traktuje się je jak przytulanki,a kibole bronią swych barw klubowych jak kiedyś rycerze chorągwi,bardziej ich szanuje bo kto w razie biedy będzie bronić kraju jakaś bezpłciowa ciota czy kibol co nie przestraszy się dwóch czy trzech na jednego?.Fakt ,na stadionach może i nie powinno się robić zadym,choć z drugiej strony jak ktoś idzie na mecz i siada wśród zwaśnionych kiboli,to równie dobrze może sobie usiąść na środku skrzyżowania ,na przykład na Marszałkowskiej,tam jakoś się nikt nie pcha.Akurat nie jestem zwolennikiem zadym, młodzież powinna sama uprawiać sport zamiast go oglądać i nie brałem udziału w żadnej zadymie stadionowej,w innych poza sportowych tak ,ale mogę to zrozumieć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#157982

Że wyczynowy sport bywa niekiedy ryzykowną zabawą to wszyscy wiemy, ilu sportowców już zmarło lub straciło zdrowie w trakcie zawodów, ciężko zliczyć. Cóż, każdy ma swoje potrzeby, ale takie ustawki też są niebezpieczne, bo kibiców czasem ponosi wyobraźnia z "narzędziami". Ale jako mniejsze zło, gdy wszyscy robią to dobrowolnie i w ramach chociaż odrobiny rozsądku...- każdy może ze sobą robić co chce. Mi np chodzi o sytuację, gdy mieszkasz w "niewłaściwej" dzielnicy albo też mieście, bo studiujesz w innej części kraju. I co, założysz koszulkę swojego klubu, wyjdziesz na ulicę i na pierwszym skrzyżowaniu dostaniesz łomot? To już trochę chore, jeden na pięciu czy dziesięciu to już nie jest zabawa...
Co do siedzenia na stadionie, owszem, jak się idzie na G w Krakowie czy na Żyletę w niewłaściwych barwach i próbuje zagłuszyć kilka tys kibiców to jest problem. Ale przecież są na stadionach sektory spokojniejsze i czy nie można by było obejrzeć spokojnie meczu, bez oberwania za barwy po jego zakończeniu?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#158019

nigdy dość przyzwoitości i honoru

To o czym pisałem nie dotyczy tylko sportu wyczynowego. Sporty ekstremalne, MMS,MMA,nawet bangi,serfing,nawet gokarty,w każdym z tych sportów jest więcej ofiar śmiertelnych i kalek niż w ustawkach.Co do niewłaściwej dzielnicy to co mają tu do tego szalikowcy ?,czy na Pradze południe w Warszawie,czy Bałutach w Łodzi,Niebuszewie czy Turzynie w Szczecinie nie trzeba się spotkać z kibolami żeby stracić zdrowie,jak swego czasu do Bronxu w New Yorku wszedł biały to wychodził w sosnowej jesionce i nie musiał mieć niewłaściwej koszulki.Można nawet nałożyć koszulkę z nadrukiem HWDP i przejść koło tak zwanej pały i masz wpierdziel gwarantowany od stróża prawa.Na pewno nie powinno tak być żeby cierpieli postronni kibice i takie zachowania trzeba temperować,choć moim zdaniem najskuteczniejszą metodą jest po prostu poświęcenie większej uwagi dzieciom przez rodziców,nakierowanie na właściwą drogę i wpojenie szacunku do innych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#158104

Ja też nie chcę bijatyk na stadionach a tym bardziej poza nimi (w miejscach publicznych). Ustawki gdzieś w lesie mnie mało obchodzą bo za mojej młodości też się umawialiśmy na tzw. solówki. Ale nie pozwalajmy na kolejną manipulację ogłupiałym społeczeństwem tylko dlatego że konDonek chce przykryć swoje nieróbstwo kolejną akcją zastępczą. Dziś kibole a jutro nas będą skutych kajdankami na glebę rzucać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#158002

ludzie nie mający pojęcia o piłce, widzący tylko urywki szalikowców szalejących na stadionie, będą przeciwko nam, nawet jeśli 99% kibiców to porządni obywatele. A płemier znalazł sobie wojenkę, dzięki której próbuje się odkuć w sondażach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#158021