Komunikat dla prasy.

Obrazek użytkownika Blog głodujących
Blog

Oficjalny komunikat uczestników protestu głodowego.

Komunikat dla prasy w związku z zawieszeniem protestu głodowego w Krakowie Dębnikach.

30 marca 2012 r,

  1. Dziękujemy Jego Eminencji Księdzu Kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi, Księdzu Kardynałowi Stanisławowi Nagy’emu we wspólnocie z Kościołem Krakowskim a w sposób wyjątkowy Księżom Salezjanom za wsparcie duchowe i organizacyjne. Ta pomoc w poczuciu więzi z Kościołem tak jak od lat, tak i w ostatnich dniach nas wzmacniała i dodawała sił do dziś i na przyszłość.

  2. Dziękujemy wszystkim organizacjom, podmiotom społecznym, środowiskom naukowym, stowarzyszeniom twórczym oraz osobom indywidualnym za udzielenie pomocy i poparcia dla idei głodujących. Dziękujemy „Solidarności”. Za bezpośrednią codzienną pomoc dziękujemy Akcji Katolickiej. Ze szczególnym wzruszeniem i otuchą spotykaliśmy się codziennie z zaangażowaniem licznej młodzieży gimnazjalnej, licealnej i studentów. Dopełnimy wszelkich starań, aby realizacja naszego wspólnego celu była kontynuowana aż do skutku. Wkrótce ogłosimy formę organizacji dalszych akcji i programu działania.

  3. Zawieszenie naszej głodówki nie oznacza końca zapoczątkowanej w parafii pw. Św. Stanisława Kostki w Krakowie ogólnopolskiej akcji. Wiemy, że w tej chwili rozpoczyna się głodówka w Warszawie. Słyszymy o zapowiedziach kolejnych akcji protestacyjnych w innych miastach. Realizację naszych pozytywnych, kreatywnych celów rozpisujemy na kolejne tygodnie i miesiące. O kolejnych poinformujemy już po Świętach Wielkiej Nocy. A już dziś powołujemy Obywatelską Komisję Edukacji Narodowej.

  4. Cel naszej inicjatywy pozostaje aktualny od pierwszego dnia protestu a szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.protest.ehistoria.org.pl

  5. Podkreślamy, że jest to zaangażowanie obywatelskie.W strajku uczestniczyły wyłącznie osoby nie będące członkami żadnej partii politycznej:

- Grzegorz Surdy

- Adam Kalita

- Leszek Jaranowski

- Ryszard Majdzik

- Bogusław Dąbrowa-Kostka

- Marian Stach

- Paweł Kurtyka

- Kazimierz Korabiński

- Aleksandra Czapla

- Tomasz Kalita

- Sebastian Kęciek

- Marcin Szymański

  1. Dziękujemy za zainteresowanie mediów. Dzięki wam ważny temat został przeniesiony do debaty publicznej.

  2. Dziś osiągnęliśmy najważniejszy cel: wzbudzenie debaty publicznej i upowszechnienie pozytywnego myślenia oraz rozmów o tożsamości narodowej, o zagrożeniu dla edukacji i kultury w Polsce.

  3. Zwracamy uwagę, iż w obliczu uporu i arogancji władzy, która wykazuje daleko idące lekceważenie dla głosu społecznego, ludzkiego zdrowia i życia wzywamy wszystkich kochających Polskę Rodaków do tworzenia niezależnych od oficjalnych projektów rządowych podmiotów społecznych realizujących cele bliskie sercom Polaków.

  4. Życzymy wszystkim Radosnych Świąt Zmartwychwstania, które wszystkim wierzącym daje otuchę i nadzieję. Cieszymy się, że i my będziemy mogli spędzić Wielki Tydzień z naszymi Rodzinami. Pozostajemy w solidarności z rozpoczynającymi protest głodowy w Warszawie.

  5. Dziękujemy pikietującym za podjętą przed chwilą akcję pod Kuratorium Oświaty w Krakowie. Dziękujemy za poparcie. Doceniamy podjętą desperacką akcję okupacji gabinetu Kuratora. Prosimy was, Przyjaciele od odstąpienia od dalszej okupacji. Jesteśmy przekonani, że dla nas wszystkich to początek wielkiego dzieła, które wszyscy nosimy w sercach. Zwyciężymy!

Ocena wpisu: 
Brak głosów