Atak na Kościół

Obrazek użytkownika seleukos
Kraj

Platformersi znaleźli głównego winowajcę znacznego poparcia dla PiS i niepokojów związanych z wyborami. To znowu CZARNI. Łamali wyborczą ciszę, zachęcali do głosowania na Kaczyńskiego, chcieli wepchnąć Polskę za mur zaściankowości. Są też imienni winowajcy - Rydzyk, Dziwisz itp. Nawet odczytanie listu KEP w niedzielę, w którym poruszona była kwestia etyczności in vitro została zinterpretowana jako popieranie kandydata. Tekst mówił tak: 5. W nawiązaniu do komunikatu Rady ds. Rodziny z dnia 18 maja br. biskupi powrócili do złożonego i bolesnego problemu stosowania technologii pozaustrojowego zapłodnienia w odniesieniu do człowieka. Podjęli sprawę moralnej oceny i konsekwencji stosowania metody in vitro (zapłodnienia w probówce).
Technologia ta pociąga za sobą przewidywane i planowane uśmiercanie istot ludzkich w fazie embrionalnej. Jest zarazem instrumentalnym i przedmiotowym ich traktowaniem. Poprzez laboratoryjne namnażanie embrionów obciąża poważną odpowiedzialnością moralną wobec ich życia i ludzkiej godności. Metoda ta jest niezgodna z prawem Bożym i naturą człowieka.
Osoby stosujące procedurę in vitro i z niej korzystające są zagrożone popełnieniem ciężkiego grzechu zrywającego więź z Bogiem i osłabiającego jedność z Kościołem Chrystusowym. Taki zaś grzech sprawia samowykluczenie z Komunii eucharystycznej aż do czasu otrzymania przebaczenia w sakramencie pokuty i pojednania. Dlatego wszyscy wierni są zobowiązani do formowania prawego sumienia i osądu zgodnego z prawem naturalnym i prawem Bożym zawartym w nauczaniu Kościoła. Duszpasterze, katecheci i wszyscy ludzie dobrej woli mają obowiązek poznania, a następnie przekazywania pełnej prawdy o procedurach medycznych obiektywnie niemoralnych.
Małżeństwom dotkniętym cierpieniem z powodu braku potomstwa należy nieść pomoc i wsparcie w przyczynowym leczeniu niepłodności, jednak bez uciekania się do reprodukcji zastępczej. Należy im ukazywać także możliwość i ewangeliczną wartość adopcji dziecka w warunkach na nią pozwalających.

O wyborach liście była tylko jedno zdanie zachęty: 4. W związku z wyborami prezydenckimi Pasterze Kościoła przypominają o odpowiedzialności za Polskę, która powinna się wyrazić m.in. przez udział w wyborach.

Ale tak to już jest. To jeszcze jedyna siła, która jednak broni pewnych wartości, mówi o godności bycia Polakiem i Patriotą. Dlatego trzeba ją zniszczyć. A potem przyjdzie już raj.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

mało tego:
W pierwszą niedzielę miesiąca (przynajmniej w mojej parafii) z racji zmiany tajemnic różańcowych czytane są intencje ogólne i papieskie. Na tę niedzielę wypadły akurat te:
* Intencja ogólna: Aby we wszystkich krajach świata wybory władz odbywały się zgodnie z zasadami sprawiedliwości, jawności i uczciwości, z poszanowaniem wolnych decyzji obywateli.
* Intencja misyjna: Aby chrześcijanie wszędzie, a zwłaszcza w wielkich ośrodkach miejskich, starali się wnosić istotny wkład w szerzenie kultury, sprawiedliwości, solidarności i pokoju.

Do tego pewnie też się przyczepią...

W jedną z niedziel wyborczych (wybory parlamentarne - te w których najwięcej głosów miło PiS) w jednym z czytań dosłownie wystąpiło sformułowanie "prawo i sprawiedliwość" i już wtedy zastanawiałam się oskarżą Kościół o łamanie ciszy wyborczej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#70252

trafiłaś w 10, 

jestem zelatorką Zywego Różańca, a że podjęłyśmy Nowennę Fatimską, zmianę tajemnic przedprowadzamy w pierwszą sobotę miesiąca. Poza tym, ludzie kojarzą mnie z pracy w komisji wyborczej i gdy podawałam intencje oskarżono mnie właśnie o agitację.

pozdr

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#70345

Z PeŁo zaczynają wyłazić czyści bolszewicy. A co do ataków na Kościół to wpisuje się to w globalny trend jakby ktoś dał rozkaz.
Widzieliście ostatni teledysk pani Kory? Taki trend i tyle. Kościół to ostatni nasz bastion.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#70260

Przed stanem wojennym Kora organizowała sie w kościołach.Osobiście ją spotkałam przed koncertem mojego zespołu w zakrystii jednego z kościołów na naszej trasie.Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#70344

Dziwię się ichnim zachowaniem. Przecież mają już wszystko- a przy wyborach biskupów i innych hierarchów kościelnych głównym kryterium były punkty za donosiki i kolaboracje. No niech mi ktoś to wytłumaczy. Dlaczego psioczą na swoich?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

**************************
BETTER DEAD THAN RED!

#70272

Kościół zawsze był wrogiem numer 1. Tylko na chwilę przycichło. W końcu ks. Popiełuszko został zamordowany wcale nie tak dawno. A za co się pytam??? Takich jak on było więcej.
Teraz najgłośniej słychać tych co to wiedza że ksiądz to dziwkarz, gej, pedofil itp. nie mówię że tak nie jest, to tez ludzie. Ludzie tzw. praktykujący wiarę to idioci, naiwniacy mam zaszczyt do takowych należeć.
Kiedyś przeczytałam już nie wiem gdzie że największym zwycięstwem szatana jest to, że ludzie w niego nie wierzą. I mamy jak mamy.Teraz trzeba pójść na całość bo czasu pewnie za dużo nie zostało.
Polecam lekturę trzeciej tajemnicy Fatimskiej, nad którą tak bardzo ubolewał nasz papież Jan Paweł II, zresztą pewnie ją znacie. Jak się ją dobrze zgłębi to wszystko jest jasne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kaczoorek

#70285

zapomniałam dodać. Dla tych co są zawiedzeni postawa księży. Znam bardzo pobożnego kapłana, który wielokrotnie opowiadał mi jak to w latach 80jak był w seminarium każdy kleryk miał tzw anioła stróża. Wszyscy wiedzieli kto jest kto. Niestety ci aniołowie są dziś proboszczami, przynajmniej większość. Cóż im się dziwić??? Wykonują zawód, a może i jeszcze polecenia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kaczoorek

#70288

Odradzałem  byłemu prezydentowi i jego bratu bliskich kontaktów z duchownymi gdyż moga to być wysłannicy piekieł ale co tam myśli Gościu Jom jest wielki solidaruch .,. a ludzie (potomni zamordowanych w Katyniu etc) w Polsce umierają z głodu to kim są Solidaruchy wraz z komuchami ? .. odpierdolcie si\ę chamy od grobów naszych przodków w Katyniu itd. ..bo to nie żarty .Stalin się ich bał przypominam XII korpus Sędziowski szkoda za taki prof.Kurtka z IPN poznał tylko egzekucje a proponowałem rozmowy i wyjaśnienie historii IPN mnie olał bo ja  nieuczony i nie znam metafizyki i zjawisk paranormalnych oraz nie znam się na polityce i na niczym się nie znam . 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#70308

 A tak mniej więcej to o co ci chodzi ? Przedawkowałeś z lekka - czy wręcz  przeciwnie ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#70337

a i wypowiedź jakaś poplątana? Myślę, że rady dla Kościoła nieudane, tym bardziej ocena.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#70477

Czyli odwiedziny przez pana (teraz już nie wiem jak go określić, dlatego napiszę po prostu) Komorowskiego na zakończenie kampanii wyborczej w Łowiczu parafii pw. św. Wiktorii, patronki Łowicza, to były jakieś tam gusła i czary? To chyba na tej samej zasadzie jak dla rosyjskich śledczych w sprawie Tragedii Smoleńskiej "O Jezu!" brzmi tak samo jak "k....wa!":)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#70428