Co się dzieje w sprawie tragedii smoleńskiej

Obrazek użytkownika Tomasz A.S.
Świat

Warto poświęcić pół godziny na wysłuchanie dzisiejszej rozmowy-wywiadu redaktor Katarzyny Gójskiej-Hejke z Antonim Macierewiczem.
***O czym się tam dowiedziałem:

***Prezydent Komorowski wydał dyspozycje szybkiego zamknięcia śledztwa. Czy profesorowie Klajber i Żylicz podtrzymają wobec tego swoje zdanie o potrzebie umiędzynarodowienia śledztwa?

***Kłamstwa strony rządowej, czy polscy eksperci zbadali, czy nie zbadali, wrak samolotu?

***Ostatni zakaz badania zwłok przez prof. Bidena został wydany na podstawie stwierdzenia że "rząd podjął taką decyzję" - jakie miał do tego uprawnienia?

***Edmund Klich, dlaczego co innego pisze w swej ostatnio wydanej książce a co innego mówi w wywiadach. Także o fragmencie tajnego raportu płka Milanowskiego opublikowanym w tejże książce, dlaczego jest utajniony?

***Dlaczego Tusk znając od pierwszych minut po katastrofie szczegóły kłamstw strony rosyjskiej chował je do kieszeni?

***Nowa faza w zachowaniu władz. Zapowiedź represjonowania strony szukającej prawdy już jest realizowana w odsunięciu posła Czartoryskiego.

***Zwiększająca się świadomość społeczeństwa, wielotysięczny udział w manifestacjach w całej Polsce.

***W samym obozie władzy doszło do uświadomienia sobie faktu, ze nie da się już utrzymać społeczeństwa w nieświadomości, co się stało w Smoleńsku.

***Także od strony naukowej nie da się utrzymać kłamliwej narracji oficjalnego śledztwa MAK i komisji Millera i prokuratury.

***Także o sprawie "listu Zbyszka do Jarka" i o trzech kolejnych wypowiedziach Ziobry odcinających się od sposobu prowadzenia śledztwa przez niezależną komisję i o ataku na Macierewicza, że nie zamierza z nim być w jednym rządzie w przyszłości.

***O stanie prac ekspertów, kiedy poznamy cały raport.

***O udziale R. Sikorskiego i MSZ w kontekście tragedii smoleńskiej.

***Tyle w skrócie, reszta tu:

http://vod.gazetapolska.pl/1606-rozmowa-niezalezna-antoni-macierewicz

fot. Tomasz A.S.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Trzeba zapytać środowisko skupione wokół GP i niezależnej.pl,
dlaczego cenzuruje wypowiedzi domagające się ujawnienia prawdy o roli USA w sprawie przyczyn tragedii, nawet po tym jak komisja wniosków PE odrzuciła wniosek polskich europarlamentarzystów skierowany do KE w sprawie pomocy w powołaniu komisji międzynarodowej.
Ten fakt, obala przecież głoszoną przez Pana Antoniego tezy, że władze UE były i są gotowe nam pomóc, tylko ten rząd Tuska przeszkadza nie prosząc UE o pomoc(wypowiedzi Anodiny w obecności Kopacz na ten temat, okazały się grą propagandową, podobnie jak wypowiedzi przedstawicieli UE, na które powoływał się Pan Macierewicz. To samo dotyczy sprawy rezolucji senatora Kinga z USA).
Dlaczego A.Macierewicz nie odniósł się do tego faktu w kontekście swoich wcześniejszych zapewnień.
Środowisko PIS i związane z nim środowiska medialne posługują się tu hipokryzją. Pytanie tylko z jakich powodów to czynią.
Ja podejrzewam, że mają pośród siebie "kretów" manipulujących ludźmi PIS z J.Kaczyńskim na czele. To najlżejsza opinia w tej materii w świetle faktów i zachowań tych ludzi.
Proszę przekazać tę opinię Antoniemu Macierewiczowi, niech się wypowie na temat tych zarzutów, bo jest inteligentnym człowiekiem i o ślepotę też trudno go podejrzewać.
Rozgrywanie sprawy smoleńskiej tylko w kontekście stosunków rosyjsko-polskich, jest naigrywaniem się z inteligencji Polaków i szkodzi interesom Polski.
Gdyby śp. Prezydent L.Kaczyński, miał świadomość tego, że USA Obamy zmieniła politykę interesów i dogaduje się z Rosją kosztem Polski, to być może byłby bardziej ostrożny i uniknąłby śmierci wraz z małżonką i całą delegacją.
Kto utrzymywał Prezydenta w błędnym przekonaniu, ze USA dalej popiera jego politykę wschodnią, kiedy USA poszły na ustępstwa wobec interesów Rosji w Europie, odstępując od umowy w sprawie tarczy, odstępując od polityki rozszerzania NATO na Wschód, a 8.04.2010 roku podpisując w Pradze jednostronnie korzystny układ START II, na podpisanie którego nie zaproszono Prezydenta, choć bezpieczeństwo, to była Jego domena w polityce zagranicznej, a zaproszono Tuska?
Kto utrzymuje w podobnym przekonaniu J.Kaczyńskiego i A. Macierewicza, skoro nie dostrzegają tego, co powinni dostrzegać.
Rosja z polityki resetu z USA wobec niej ciągnie korzyści kosztem Polski, a odbywa się to wespół z Niemcami i Francją.
Rząd Tuska i Komorowski weszli do gry z Rosjanami, Niemcami i Francuzami, oraz o paradoksie i z USA wraz z Izraelem.
Decyzje ich są tego dowodem, to można odczytać z ich pociągnięć.
Dlaczego J.Kaczyński tego nie widzi, o to jest pytanie?
Proszę je zadać Panu Antoniemu i nie pozwolić mu się wyłgać tym, że to teorie spiskowe, gdyż to jemu zarzuca władza, że rozsiewa takowe na temat "katastrofy smoleńskiej".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#249094

 

 
 
 
A A A
Poniedziałek, 8 marca 2010

Władysław Stasiak: To data ważna nie tylko dla Polaków, ale dla całej Europy

Wywiad z Władysławem Stasiakiem, szefem Kancelarii Prezydenta RP, ukazał sie w "Naszym Dzienniku" 8 marca 2010 roku.

Wiele środowisk podnosi zarzut próby relatywizacji przez Rosjan zbrodni katyńskiej podczas kwietniowych uroczystości.

Myślę, że, po pierwsze, powinniśmy zadbać, żeby były to uroczystości godne. Takie, które potwierdzą naszą pamięć, tożsamość, i uzmysłowią wszystkim, iż jest to data ważna - nie tylko dla nas Polaków, ale tak naprawdę dla całej Europy czy wręcz świata, bo dotyczy ona rzeczywiście niebywałej zbrodni. Po drugie, jeśli chodzi o ofiary rosyjskie - uważam, że te również trzeba upamiętnić. Nie widzę w tym nic złego, ale oczywiście uwzględniwszy punkt pierwszy.

 

 

   Po trzecie, główne uroczystości katyńskie odbędą się 10 kwietnia. Od dłuższego czasu jest to zresztą w ten sposób organizowane. Będzie specjalny pociąg z rodzinami katyńskimi, są przygotowane autokary, nasi rodacy przybędą z całego świata w tym terminie. Odbędą się duże uroczystości z udziałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego, podczas których Mszę św. odprawi biskup polowy Tadeusz Płoski.


Prezydent został w zeszłym tygodniu poproszony o udział w tych uroczystościach oficjalnym pismem z polskiego MSZ.

 

 

 

 

 Myślę, że w obecnym stanie rzeczy powinniśmy działać w ten sposób, żeby była to godna rocznica - coś, co pozostanie w naszej pamięci jako rzecz ważna, potrzebna, budująca poprzez prawdę i pamięć o tej strasznej zbrodni. To chyba tyle, co można powiedzieć w tej sprawie, i mam nadzieję, że uroczystości przebiegną jak najlepiej.

Lech Kaczyński powiedział, że w uroczystościach katyńskich powinni uczestniczyć razem premier i prezydent. Wiemy, że tak nie będzie. Po czyjej stronie leży wina?

Oczywiście, iż wolelibyśmy, żeby odbyły się one razem. Natomiast powtórzę, że główne oficjalne uroczystości są 10 kwietnia. Jeżeli natomiast pan premier wybrał inny termin na spotkanie z premierem Putinem - to już inna sprawa. Dobrze, że współdziałamy z administracją rządową z okazji obchodów, m.in. z MSZ, Kancelarią Prezesa Rady Ministrów oraz Radą Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, z którą jesteśmy w kontakcie, bo jest to data, przy której muszą zamilknąć wszelkie inne kwestie.

Dziękuję za rozmowę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#249114

Żeby nie pan Antoni I J.Kaczyński było by już PO nas.

Polska dla Polaków!

Nie dla Tusków,

złodziei i łajdaków!

------

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

#249297