Warto przeczytać

Obrazek użytkownika tomeks
Kultura

Warto przeczytać
„Strachy z gazety” – książka Grzegorza Kucharczyka, autor w świetny sposób opisał i zebrał materiały na temat tego, czym Gazeta Wyborcza z codzienną regularnością straszy Polaków od ponad dwudziestu lat. Jak to się dzieje, że dziennikarze Gazety Wyborczej zawsze wiedzą, czym aktualnie straszyć Rodaków? Dowiesz się czytając najnowszą książkę Grzegorza Kucharczyka.
Kolejną pozycją jaką warto przeczytać jest książka Johna Whitemore’a pt. „Coaching – trening efektywności”, książka dla wszystkich zainteresowanych własnym rozwojem, oraz rozwojem efektywności własnych działań podejmowanych na co dzień. Pozycja napisana jest w sposób zrozumiały dla wszystkich, zarówno absolwentów psychologii, jak i psychologicznych laików.
Jako kolejnego autora chciałbym przybliżyć czytelnikom twórczość znakomitego pisarza niemieckiego Heinricha Bȍlla, nieco zapomnianego, a którego twórczość choć sprzed prawie czterdziestu lat jest nadal bardzo aktualna. Szczególnie warte uwagi jest pochodzące z roku 1974 opowiadanie pt. „Utracona cześć Katarzyny Blum”, opisujące działania dziennikarzy tabloidów i prasy brukowej. Kolejnymi książkami pisarza wartymi uwagi są powieści pt. „Kobiety na tle krajobrazu z rzeką” – w świetny sposób ukazująca działania partii politycznych oraz „Opiekuńcze oblężenie” – w której w przybliża orwellowski świat Roku 1984-ego, a także skryty świat powiązań dziennikarzy, redaktorów naczelnych oraz wydawców prasy, i heroiczną próbę uniknięcia wielkiego skandalu obyczajowego.

Ocena wpisu: 
Brak głosów