Po piąte znów to samo

Obrazek użytkownika tomeks
Blog

Po piąte znów to samo!
„I z lewa i z prawa ta sama zabawa
Jedni chcą niszczyć a inni naprawiać”
Ten o to cytat z piosenki Grupy Operacyjnej w doskonały i przejrzysty sposób obrazuje sposób funkcjonowania poslkich firm budowlanych działających na zlecenie miast. Budowa stu metrowego odcinka drogi to istny koszmar, po dwóch latach budowy i wiecznych poprawek droga wygląda gorzej od pobojowiska. Stan budowy doskonale zobrazuje kolejny cytat z Grupy Operacyjnej:
„Niech nie będzie niczego”
Po co nam drogi i chodniki w dobrym stanie? Po co? Po to aby mieszkańcy mogli żyć normalnie na własnym osiedlu? E tam to było by nienormalne wg władz miasta, za normalne za to uważają, że dwa lata to za mało czasu aby mogła powstać normalna droga, i chodnik taki po, którym dało by się chodzić, bez zagrożenia wywróceniem się i połamaniem sobie kończyn. Ale cóz co sobie mieszkańcy miasta wybrali to mają, większość, która wybrała obecne uważa, że rządzą one w sposób doskonały, zgadzając się m.in. na niszczenie parków, o czym pisałem w jednym z lipcowych felietonów. Ostatnio (niedziela 16 września) władze miejskie zorganizowały pierwsze tajne zawody w kolarstwie, tajne szanowni państwo, bo zapomniano poinformować mieszkańców kilku ulic prowadzących do jeziora Pogoria III, w tym szczególnie mieszkańców ulicy Olszowej, o utrudnieniach, w ruchu jakie pojawią się w związku z organizowanymi zawodami. Mieszkańcy ulicy Olszowej potraktowani zostali przez władze miasta jak niewolnicy, ponieważ zamknięto ulicę z obu stron i nie pozwolono z własnego domu wyjechać! To ignorancja niesamowita, która wszakże absolutnie mnie nie dziwi gdyż komuniści nigdy nie przejmowali się niczym, a tymbardziej nikim. Wracając jednakże do głównego tematu niniejszego felietonu, miasto musi być strasznie bogate skoro tą samą pracę przy remomcie tej samej ulicy (remoint trwa już dwa lata), zleca po raz piąty!!!!
Zastanawiałem się ostatnio czym to jest spowodowane? Czy pracownicy firmy budowalnej to kompletni ignoranci i super „fachowcy i eksperci” od remontów, czy przyczyna leży gdzie indziej? Okazalo się, że jedno i drugie po połowie. Prace wykonują „fachowcy i eksperci”, którzy nie dostali od wodociągów miejskich nawet specyfikacji i wytycznych jak robota ma być wykonana! Zrobili więc robote wg swojej wizji co zajęło im dwa lata, i kiedy już pojawiła się szansa, że w końcu skończą robić kanalizację i zajmą się drogą, okazało się, to niemożliwe ponieważ wodociągi nie przyjęły i nie odebrały roboty i kazały poprawiać. Wspaniale tylko więcej takich „fachowców i ekspertów” a miasto będzie funkcjonowało w sposób doskonały! Szkoda tylko, że w tym doskonałym mieście nie będzie niczego, a mieszkańcy będą musieli posiąść nową umiejętność, mianowicie umiejętność latania, celem w miare normalnego przemieszczania się po mieście!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

A poco maja sie przemieszczac, niech siedza w domach i ogladaja TVN. A za budowy i ich remonty i tak zaplaca! Z podatkow i oplat miejskich

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#291067