NIESFORMALIZOWANE ZWIĄZKI MARSZAŁKA BORUSEWICZA

Obrazek użytkownika WZZW
Historia

Marszałek Senatu i mój były opozycyjny kolega ogłosił właśnie, że wstępuje
do Platformy Obywatelskiej.

W normalnym świecie przystąpienie do jakiejś partii jest zjawiskiem zwyczajnym i postrzeganym jako wynik wolności wyboru takiej czy innej życiowej idei. Nawet jeżeli taka decyzja wydaje się drastyczną zmianą poglądów to nie musi być zjawiskiem negatywnym. Wystarczy przypomnieć Ronalda Reagana, który swego czasu przeszedł z obozu demokratów
do republikanów, wygłaszając słynną kwestię, że to nie on odszedł z partii,
lecz partia zdradziła swoich członków.
 
W przypadku Bogdana Borusewicza sytuacja wygląda jednak nieco inaczej.
Patrząc na efekty jego marszałkowskich poczynań nikt w Polsce nie może mieć wątpliwości, że swoje stanowisko zawdzięcza nie tyle jakimś specjalnym kwalifikacjom, ile przypisywanym mu zasługom w działalności antykomunistycznej. Tak więc w tej sytuacji jego postawa podlega nieco innej ocenie.
 
Borusewicza nie porzuciła żadna partia, nie oszukała żadna grupa i nie zawiodła żadna idea. On najzwyczajniej w świecie przeszedł z jednej strony barykady na drugą, kiedy okazało się, że po stronie na której wcześniej wymachiwał biało czerwoną flagą, nie tylko można nieźle oberwać, ale przede wszystkim nie będzie dyplomów i orderów, a już z całą pewnością ciepłych stołków.
 
W jednym z moich wcześniejszych komentarzy napisałem o nim:
„Dzisiaj wiem, że przeszedł on na drugą stronę barykady, którą sam kiedyś stawiał nie po to by wygrać bitwę w słusznej sprawie, ale po to by jak wielu innych znaleźć się bliżej przysłowiowego koryta”.
 
Sama jego decyzja nie jest więc żadnym zaskoczeniem i nie warta jest dalszych komentarzy. Chcę jednak zwrócić uwagę na bardzo istotne, moim zdaniem, stwierdzenie marszałka. Prosząc o przyjęcie do PO stwierdził,
że do tej pory był „w niesformalizowanym związku partnerskim
z Platformą” (!)

I tu wlaśnie wychodzi cała obrzydliwość postawy Bogdana Borusewicza.
 
Kiedy zaczynał piąć się po szczeblach politycznej kariery, deklarował się
swym wyborcom jako kandydat niezależny i nie związany z żadną partią.
Podobnie kiedy obejmował stanowisko Marszałka Senatu udawał człowieka niezależnego. Dzisiaj nie tyle deklaruje zmianę swej rzekomej niezależności na partyjną przynależność, ile zwyczjnie arogancko przyznaje, że cały ten czas był „w niesformalizowanym związku
z Platformą”.
 
Nie można więc nie zadać pytania, kiedy tak naprawde mentalność ideologicznej prostytutki stała się tak bliska naturze Bogdana Borusewicza?
Jeżeli dzisiaj dowiadujemy się, że tak naprawdę był on już częścia układu,
czy jak on sam określił „nieformalnego związku”, w czasie kiedy deklarował się być niezależnym reprezentantem, to ja się pytam – kim był, kiedy będąc
z nami w Wolnych Związkach Zawodowych Wybrzeża podawał się
za działacza antykomunistycznej opozycji?
 
Pytanie jak najbardziej przecież logiczne. Zwłaszcza, że uzasadniając swoją obecną decyzję zapewnił swoich „nowych” partyjnych kolegów, że: „Jesteśmy razem, idziemy wspólna drogą i będziemy razem”.
Dokładnie takie same deklaracje słyszeliśmy, kiedy w Wolnych Związkach Zawodowych Wybrzeża starał się zdobyć zaufanie młodych robotników,
którzy się tam wówczas pojawiali.
 
Nie spodziewam się odpowiedzi, ale muszę zadać pytanie.
Panie marszałku Borusewicz, kiedy tak naprawdę rozpoczął się pański „niesformalizowany związek” z formacjami z drugiej strony barykady?
 
Lech Zborowski

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

Co mamy powiedzieć byłym członkom Solidarności którym wmawialiśmy że wszyscy dążymy do jednego celu. Okazało się że niektórzy byli ustawieni a część się załapała na stanowiska przy korycie. Dziś łatwiej znajdzie pracę były bandyta niż były opozycjonista.

Vote up!
0
Vote down!
0
#164311

to lajdak prowadzony przez GRU i naszych rodzimych WSIokow

Vote up!
0
Vote down!
0

Zbyszek Lowcakangurow

#164312

 odcinki pt  "Borusewicz","Borusewicz 2" i "Borusewicz 3" to skondensowana, porażająca w swej wymowie kompilacja filmów nie tylko na temat marszałka Senatu B.Borusewicza. Krótkotrwała zmiana atmosfery politycznej w latach 2005 – 2007 umożliwiła powstanie audycji „Pod prąd” Jerzego Zalewskiego.. Był to cykl unikalnych wywiadów z ludzmi tworzącymi historię lat 80-tych, z których wielu skazanych zostało na „zamilczenie”. Choć audycje emitowane były w porach najmniejszej oglądalności (ok. północy) dokonano rejestracji wypowiedzi, dzięki czemu możemy zapoznać się z historią z „pierwszej ręki”, bez pośrednictwa prasy czy interpretacji profesora Friszke. Z ich relacji wyłania się zupełnie inny wizerunek legendarnego opozycjonisty i prominentnego polityka. Pozycja niezbędna dla każdego - mamy prawo wiedzieć kim są nasi przywódcy!
Dużo wiadomości jest także tu:

niepoprawni.pl/blog/1055/swoj-do-swego-czyli-borusewicz-w-moskwie-zaciesnia

Adres filmu na You tube:
cz Iwww.youtube.com/watch

cz 2 www.youtube.com/watch

Vote up!
0
Vote down!
0

Leopold

#164318

a to się ktoś obudził...!

ten pseudo-opozycjonista przecież

już dawno zrzucił maskę patrioty

- no ale w końcu : lepiej późno niż wcale

  = >>bez światłocienia<<

Vote up!
0
Vote down!
0

 
=
&gt;&gt;bez światłocienia&lt;&lt;

#164346