Treści z tagiem: Borowczak

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

W związku ze zmianą w rządzie ludzie “Solidarności Walczącej” mają swoje drugie 5 minut i warto wrócić do początków i różnic obu organizacji solidarnościowych.

Pod panowaniem komunistów społeczeństwo było zatomizowane i zastraszone i dopiero w r. 1980, pod wpływem papieża, Polacy podnieśli głowy. Ruch Solidarności opierał się głównie na...

3.9
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.9 (głosów:4)
Obrazek użytkownika jazgdyni
KrajŁaskawi czytelnicy, którzy wspaniałomyślnie zaglądają na mój blog, wiedzą dobrze, iż prowadząc auto i aby dołożyć adrenaliny do mojego gnuśnego charakteru, przełączam sobie samochodowe radio na TOK FM. Ta propagandowa tuba z Czerskiej, jak kiedyś tzw. kołchoźniki, działają na mnie jak czerwona płachta na byka.

 
...

3.95
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:21)
Obrazek użytkownika WZZW
Kraj

Krążyło w PRLu określenie „szalejący reporter”. Dotyczyło ono młodych „dziennikarzy”, których problem polegał na tym, że bardzo chcieli chwalić się swoim zawodem, a jednocześnie nie wiedzieli jak to robić, bo przecież każdy wiedział, że byli niczym innym jak tylko zwykłymi trybikami w machinie komunistycznej propagandy.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Roman Kowalczyk
Kraj

Na parę dni przed Świętami Bożego Narodzenia dwóch posłów Platformy Obywatelskiej pozwoliło sobie na nie lada impertynencje. Najpierw rozemocjonowany Stefan Niesiołowski wysyłał Prawo i Sprawiedliwość in gremio „do psychiatry” i twierdził, że ludzie związanych z PiS „trzeba leczyć”. Później o konieczności „psychiatrycznego leczenia” Jarosława...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika WZZW
Historia

Mój ojciec nigdy nie przeklinał. Miał jednak zestaw określeń, które chociaż nie miały brzmienia ciężkich wulgaryzmów, miały jednak swoje mocne emocjonalne odniesienie. Kiedy chciał określić kogoś, kto w swym postępowaniu upadł absolutnie najniżej, nazywał go gnidą.

Czynił to niezwykle rzadko gdyż rzeczywiście odnosił to...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

Pięciu radnych (jeden z nich Jerzy Borowczak obecnie jest posłem Platformy), którzy podczas sesji Rady Miasta Gdańska

0
Brak głosów