Ziobryści mają branie (w mediach)

Obrazek użytkownika Roman Kowalczyk
Kraj

W ostatnich dniach nie da się nie trafić w mediach na przedstawicieli grupy działaczy związanych ze Zbigniewem Ziobrą, do niedawna jednym z trójki wiceprezesów PiS. W poniedziałek 14 listopada w programie Tomasza Lisa gościł Arkadiusz Mularczyk (ciekawe, że był jedynym politykiem wśród zaproszonych gości; jeszcze ciekawsze, że tydzień wcześniej T. Lis rozmawiał z J. Kurskim. B. Kempą, T. Cymańskim, którzy byli jedynymi gośćmi), w telegazecie TVP reklamowano stronę, na której zamieszczono list wykluczonych z PiS trzech eurodeputowanych do Jarosława Kaczyńskiego, na żółtym pasku w TVN 24 regularnie pojawiały się informacje na temat warunkowego wykluczenia z PiS członków klubu parlamentarnego sformowanego przez „ziobrystów” (swoją drogą statut PiS nie pozostawia wątpliwości - członek PiS musi należeć do klubu PiS, a nie innego klubu; każda partia ma w parlamencie jeden klub, a nie kilka!) i z wyraźną satysfakcją komentowano sprawę.

We wtorek 15 listopada w mediach nagłaśniano informację, że w najbliższych dniach młody poseł PiS Bartosz Kownacki, wspierany w kampanii wyborczej przez Z. Ziobrę, zasili klub „ziobrystów” o nazwie Solidarna Polska. W TVN 24 w programie B. Rymanowskiego gościł szef tego klubu A. Mularczyk. Teraz można się spodziewać wielokrotnie powtarzanej transmisji z konferencji, na której poseł B. Kownacki ogłosi swoją decyzję, następnie informacji na żółtych paskach na ten temat, potem będą gorące komentarze (na „Szkło kontaktowe” w TVN 24 zawsze można liczyć!), a w kolejnych dniach dyskusje, analizy, uwagi, podsumowania, prognozy itd., itp. Oczywiście regularnie zapraszani będą do studia przedstawiciele „ziobrystów” opowiadający o „potrzebie jedności prawicy” i o tym, jakie „niedobre jest kierownictwo PiS”. Dziennikarze będą empatycznie słuchać i miło się uśmiechać.

Wszystkie (lub prawie wszystkie) newsy, dysputy i konstatacje będą miały jeden przekaz - PiS się rozpada, nie warto go popierać ani na niego głosować. Tak to wrogowie prawicy i dziennikarze wspierający obecną władzę będą osłabiać Prawo i Sprawiedliwość, główną partię opozycyjną.

Głównym celem mainstreamowych mediów podejmujących temat secesji z PiS jest szkodzenie Prawu i Sprawiedliwości i psucie jego wizerunku, nagłaśnianie „ziobrystów” to tylko środek. Grupa Z. Ziobry z kolei chętnie angażuje się w medialne występy - także w programach dziennikarzy znanych z niechęci do centroprawicy - licząc, że dzięki temu pozyska wyborców. Wygląda na to, że przedstawienie potrwa. Właśnie w TVN 24 Monika Olejnik rozmawia z Jackiem Kurskim... Na razie strach otwierać lodówkę…

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Panie Romanie,

nie ma Pan racji z tym dzisiejszym punktowaniem ziobrystow, ktorzy maja pielgrzymowac do tvn-u ! Do tvn-u pielgrzymuja wszyscy zaproszeni pisowcy, na czele z Blaszczykiem i Hofmanem.

Jestem za bezwzglednym,100 % bojkotem tej stacji.

I to bez wyjatkow, ze np.  do niektorych, mniej kontrowersyjnych Romanowskich, jednak mozna chodzic.

Z pisowskich dzialaczy scisly bojkot trzymal chyba tylko prezes Kaczynski :(

 

 

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#200817

100 racji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#200844

A Żiobro zabierze z PO tych wyborców którzy nie chcieli głosować na PIS ze wzglendu na pana J Kaczyńskiego,a czy wiecie na 100% czy tak nie ustalili PISie taktyki,więc nikogo z prawicy nie obrażajcie,zwykłe metody w wyborach nie przynosiły efektów,to trzeba z innej strony,nasz wielki rodak Papierz Jan Paweł drugi powiadał że po owocach ich poznacie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#200849

A ja tak wbrew niektórym komentarzom. A, że mam informacje z pierwszej ręki, z obozu "Ziobrystów", to powiem, że może dobrze chcą lub chcieli. Jednak największe branie mają stare i doświadczone kurtyzany, znaczy się służby.

A Kret dalej kopie w PiS-ie.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#200848

O Krecie, kopiacym w PiS-ie czytam juz od pewnego czasu.

I zdaje sie, ze nie jest to kret, kopiacy tylko w moim ogrodku :)

Ten Kret aktywny jest 12 miesiecy w roku.

Ciekawe kto to :)

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#200876

  Według mojego skromnego zdania latanie po wszystkich możliwych przekaziorach     źle świadczy o ziobrystach. Dokładnie to samo robiła  kluzica i jej pionki,a co z tego wyszło wszyscy wiemy. Od prawnika wymagam znacznie więcej dyplomacji niż od zwykłego człowieka. A to co oni opowiadają nazywam hipokryzją.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#200851

Ziobrysci nie maja prawa, a Hofmanisci maja :)

Jestem za totalnym bojkotem tego medium !

Za 100 % bojkotem TVN-u i ITI.

Zeby jeszcze PiS chcial poprzec ten bojkot :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#200881

Dyskusje pomiędzy nami trwają. Na ogół pomiędzy nami - niekompetentnymi w tej sprawie. Pan Roman twierdzi, że jest nieco bardziej kompetentny. Mam więc dla niego do dokończenia krótki scenariusz.
Załóżmy, że "ziobrysta", prof. Jędrysek (gdyby nie Ziobro zostałby wycięty z list w przedbiegach) stwierdza: mam dość tych przepychanek, składam mandat, moje miejsce jest wyłącznie na uniwersytecie. Kto wówczas wszedłby ?
Mniej zorientowani mogą sprawdzić, kto z Wrocławia jest pierwszy na powyborczej ławce rezerwowych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Pietraszko

#200931