Dziwny zbieg okolicznosci.

Obrazek użytkownika ooone
Idee

Do slynnego miejsca pielgrzymek, Lourdes we Francji, przedstawiciele Watykanu przywiezli 21 pazdziernika relikwiarz zawierajacy krew bl. papieza Jana Pawla II. Abp Zygmunt Zimowski, przewodniczacy Rady Papieskiej d/s Duszpasterstwa Zdrowia, wydal pozwolenie na przewiezienie relikwiarza i umieszczenie go w grocie w widocznym miejscu, zeby pielgrzymi mogli ogladac.

Jak powiedzial inny oficjal, Salvatore Pagliuccia, zajmujacy sie organizacja pielgrzymek, Synod Biskupow ma obradowac na temat "nowej ewangelizacji" - tym terminem okresla sie zmiany w Kosciele zaszle po Soborze Watykanskim II - a wiec na temat tak bliski sercu bl. Jana Pawla i dlatego podjeto te inicjatywe.

Niestety, dziwnym zbiegiem okolicznosci, tego samego dnia doszlo do wielkiej ulewy i plynaca tamtedy rzeczka Gave de Pau, wylala. Woda podeszla do wysokosci 1 metra tuz przy grocie, zalane rowniez zostaly uliczki z hotelami dla pielgrzymow. Ludzie miejscowi nie widzieli czegos takiego od 25 lat! Rownoczesnie rozszalala sie burza, wskutek ktorej linie elektryczne zostaly przerwane i 3.500 domow zostalo pozbawionych swiatla.

Posrod tej katastrofy w malej miejscowosci, jedynie bazylika, zbudowana na wyzszym terenie - jeszcze przed soborem - pozostala bez szwanku.

Mozna zadac sobie pytanie, czy te dwa wydarzenia - przybycie relikwiarza z jednej strony, a z drugiej - rozszalaly nagle zywiol - maja ze soba zwiazek. Trudno posilic sie na odpowiedz. Mozna jednak przypomniec, ze nie pierwszy raz wystapil taki zbieg miejsca i czasu. Otoz po zwolanym przez papieza Jana Pawla II spotkaniu roznych religii w kosciele w Asyzu, ktore odbylo sie w 1986 r., a przed nastepnym takim, zwolanym przez tegoz papieza na rok 2002, w Asyzu zatrzesla sie ziemia, uszkadzajac powaznie znany kosciol i powodujac kilka ofiar smiertelnych.

+++

Modlmy sie o spokoj duszy dla bl. papieza Jana Pawla.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

skierowany do pewnego bractwa (a szczególnie do jednego tegoż członka), które głosu Kościoła słuchać nie chce i nie tylko oddala się od niego, ale się właśnie rozpadło (podzieliło)...

Takie domniemania można mnożyć - co komu pasuje...

Ponoć nawet z fusów da się powróżyć. I jest to - ponoć - niezły biznes, jako że bazuje na czymś, na czym trudno się zawieść: na ludzkiej głupocie.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#300865

ooone... Relikwiarzy nie ogląda się. Dowiedz się po co są relikwiarze...

************************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#300968

Oj ciociobabcia, czepiasz się tendencyjnie. Nie lubisz, gdy ktoś atakuje JPII? Prawdziwa cnota krytyk się nie boi, jeśli Niebo też uznało go błogosławionym, obroni się sam!

A relikwiarze wystawia się na widok publiczny, gawiedź je ogląda, co bardziej świadomi ich zawartości adorują i modlą się przed nimi (nie do nich!).

Pozdrawiam w Panu!

--
http://borowiak.pl
mailto:krzysztof@borowiak.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-- http://borowiak.pl mailto:krzysztof@borowiak.pl

#301091

ooone:

Wierzacy twierdza, ze nie ma przypadkow i we wszystkim jest palec Bozy.

Oto najprostsza ilustracja:

50 ... A Jezus raz jeszcze zawołał donośnym głosem i wyzionął ducha. 51 A oto zasłona przybytku rozdarła się na dwoje z góry na dół; ziemia zadrżała i skały zaczęły pękać. 52 Groby się otworzyły ... (Mateusz 27)

Zbyt wysoko wymierzylem? OK. Pamietacie Jego pogrzeb? Wiatr zamknal ksiege polozona na Jego trumnie. Jaki piekny i potezny symbol! Przypadek?

Moglbym wiecej przytoczyc na temat sp. bl. Jana Pawla, to jest podac wiecej szczegolnych symptomow. Nie zrobie tego, przynajmniej na razie. Myslicie ze znajduje w tym przyjemnosc? Bynajmniej. Mam swoje nabozenstwo do Niego. Nie moge jednak, bedac szczery wobec wlasnej wiary, po prostu pominac to co powiedzial, albo zrobil, albo czego nie zrobil.

Jesli chodzi o "pewne" Bractwo... Co ono takiego zrobilo zlego? Czym zawinilo? Bractwo trwa przy NIEZMIENIONEJ wierze katolickiej. Za to jest przesladowane przez posoborowe wladze Kosciola praktycznie od poczatku.

+++

Panno Przenajswietsza, Matko Kosciola, modl sie za nami!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ooone

#301167