W USA o podziale wsrod Polakow

Obrazek użytkownika ooone
Świat

W Polsce mamy rozbicie narodu na dwa obozy. Bardzo wyrazne od katastrofy smolenskiej. Widoczne juz wczesniej. A w amerykanskich mediach dotad bylo zupelnie cicho o tym tak nowym zjawisku w zyciu politycznym ich -badz co badz - sojusznika.

Ale cos sie ruszylo. Oczywiscie Amerykanie wskutek jakiejs niepisanej reguly musza ogladac sprawy polskie przez zydowskie okulary. Oto seryjny program This American Life wypuscil kolejny odcinek, datowany 16 grudnia, pt. Nemeses. This American Life produkowany jest przez publiczne radio WBEZ w Chicago. Gwiazdą programu jest niejaki Ira Glass. Po calej Ameryce program jest rozprowadzany przez siec Public Radio International. Trescia tej serii sa socjologiczne reportaze z zycia amerykanskiego spoleczenstwa, zwlaszcza z bardziej kuriozalnych wydarzen. [Kosmopolici maja te tendencje do ogladania partykularnego swiata na zasadzie "ludzie, cuda w tej budzie!"]

A wiec, calkiem przypadkiem, uslyszalem czesc programu Nemeses, w Los Angeles przez radio KPCC z Pasadeny. Bylo o Polsce A i Polsce B. Ta pierwsza to swiatli i powsciagliwi ludzie. Ta druga, to oczywiscie starsi, ciemni, do tego obroncy krzyza. Przedstawiona byla historia krzyza sprzed Palacu Namiestnikowskiego. Oczywiscie to ciemniacy z Polski B okazali sie byc agresywni, nietolerancyjni, nawet pojawila sie sugestia antysemityzmu. A wszystko to w sosie obiektywnego spojrzenia.

W przygotowaniu programu udzial miala niejaka Amy Drozdowska-McGuire, wg niej samej urodzona w Polsce.

Pojawila sie pierwsza jaskolka, na razie w radiu. Spodziewac sie mozna nowej antypolskiej ofensywy w calych amerykanskich mediach. Oczywiscie bedzie dotyczyc tylko tych zlych Polakow, z Polski B.

30 sekund dostepne na:

http://www.thisamericanlife.org/play_full.php?play=453&promo=1

albo:

http://www.thisamericanlife.org/

+ kliknij na "PROMO"

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

palestynizacja Polski jest systematycznie przygotowywana wg sprawdzonej metody "gładkich łgarstw uprzejmymi słowami" w "obiektywnych mediach" ;)))

zapewne łudzicie się, że nie nastąpią prześladowania Polaków porównywalne z tymi w Gazie... a "POmarańczowe sotnie" już zwierają szeregi "postępowych ludzi sukcesu", którzy likwidację Narodowców i Katolików potraktują jako zabieg higieniczny i przekonają opinię publiczną o konieczności takich działań... pamiętajmy - wszak Hitlerowi udało się "wzbudzić entuzjazm wyborców" ;)))

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

#208424

że młode pokolenie dziennikarzy "świata zachodniego" składa się w istotnej części z niedouczonych, choć dowartościowanych, śmierdzących leni. Biorą materiały agencyjne i przerabiają je odpowiednio do potrzeb swojej stacji czy gazety. Ekonomicznie: minimum wysiłku - maksimum wydajności ilościowej. To tak jakby zrezygnować z bycia dumnymn niezależnym stworzeniem zwanym "media" na rzecz pozostania wyłącznie jego żołądkiem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#208444

 Jak zwykle ogon podkulil i chowa sie pod stol.

Jest to jeden z najgorszych Prezesow KPA.  Niszczy dorobek Polonii Amerykanskiej.

Nie potrafi i nie chce bronic swoich czlonkow.  I tam dotarly macki zydokomuny.

Dyrektorzy Oddzialow w poszczegolnych Stanach usuncie go ze stanowiska.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#208472

Wystarczy przejrzeć sobie obsadę katedr slawistyki, w tym polonistyki na amerykańskich uniwersytetach. Stanowczo chętniej tam wspomną o Tuwimie niż o Sienkiewiczu:))

Moim skromnym zdaniem o ile w tzw. Europie podział jest jasny: Polska A, ta czytająca GW jest dobra, Polska B, ta nielubiąca GW jest zła, to w USA jest to nieco zmodyfikowane. To jasne, że dla nacji wybranej i "słusznie myslącym" Amerykanom bardziej podoba się "Polska A". Niemniej w jakiejś części akceptują Polskę B - szczególnie jej wierzch czyli polityków "prawicowych", głośno zapewniających o swym filosemityzmie - jako charakteryzującą się antyrosyjskością. A to neokonserwatystom z USA jakoś się podoba. No oczywiście, powszechny katolicyzm, jest w ich odczuciu bardzo be.

W każdym razie o ile w prasie tzw. europejskiej Kaczyńscy pełnili rolę Lorda Vadera, to w prasie amerykańskiej, a w tej najważniejszej raczej nie rządzą Anglosasi:))),  nie mieli samych złych konotacji. Rzecz jasna nie dotyczy to takich jak ja ciemnogrodzian, moherów itp:))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#208500

ooone:

j23, polonistka na UCLA raczej pisala o Lesmianie, nie przejmujac sie jego pisaniem po polsku, umiescila go w swojej pracy wsrod grupy rosyjskich poetow.
:o)

====================
Ale wracajac do mojego tematu, dodam - powinienem to byl bardziej podkreslic - ze glowna robote w tym programie wykonala owa pani Drozdowska, pontyfikowal nad caloscia oczywiscie Ira Glass.

Nawet chcialbym zeby audycja dotarla w tlumaczeniu do polskiego sluchacza. Jedni przyjeliby przekaz jako stwierdzenie faktow, innym - tu siebie zaliczam - wnetrznosci zaczelyby sie przekrecac od "inteligentnych" przeklaman.

Tak, to prawda, mamy dwie Polski. Ziscilo sie haslo propagandowe Gierka o "drugiej Polsce". Musimy sobie te prawde przyswoic i zinternalizowac. Bez tego nie bedziemy w stanie analizowac prawidlowo sytuacji politycznej. Nie bedziemy w stanie planowac. A mamy w tej chwili sytuacje "byc albo nie byc". Sytuacje w ktorej musimy odpowiedziec na leninowskie pytanie "co robic?"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ooone

#208529