Wyzwolić narody z niewoli lichwiarzy!

Obrazek użytkownika Bacz
Świat

Polska jest bardzo zadłużona i już kilka procent naszego budżetu musimy corocznie oddawać lichwiarzom, jak trend się nie zmieni to ten procent będzie rósł. Człowiek z następnych pokoleń, od swojego pierwszego zarobku w życiu do ostatniego, będzie musiał dużą część każdego zarobku oddać lichwiarzom. Wiele innych państw, w tym niektóre potęgi gospodarcze, jest jeszcze bardziej zadłużonych.

W tej sytuacji należy zwołać międzynarodową konferencję i uzgodnić umorzenie wszystkich długów rządowych na świecie. Dawniej jak się król za bardzo zadłużył to ścinał lichwiarza za to że podstępem zdobył władzę nad królem i wszystko wracało do normy. Teraz mamy demokrację, tolerancję, prawa człowieka i w ogóle, więc możemy liberalnie puścić lichwiarzy z życiem, no chyba żeby za głośno płakali i truli nie do wytrzymania...

Bacz

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

ale jest bardzo proste rozwiązanie. Dyscyplina budżetowa. Konstytucyjny zakaz uchwalania deficytu budżetowego.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#31810

tylko skad brac na inwestycje? Skad na nieoczekiwane wydatki?

Mysle ze zadluzanie panstwa z dokladnym planem splaty dlugu w ciagu kadencji sejmowej jest od przyjecia. Zaciaganie pozyczek w przypadku stanu wyjatkowego (katastrofa, wojna) jest dopuszczalne ale trzeba aby rzad dokladnie pokazal co i gdzie trafi a nie tak jak teraz ze wrzuca sie wszystko do wora a pozniej wydziela. Poza tym nalezy ustawowo nakazac jaki min procent budzetu moze isc na inwestycje a jaki max na wydatki socjalne. Nalezy zakazac finansowania wydatkow socjalnych z pozyczek.

O wydatkach nieprzewidzianych w protokole czyli o tzw wyjatkach powinno decydowac 95% glosow w sejmie. Budzet powienien stac sie jednym z glownych tamatow medialnych a nie tak jak jest teraz - dodatkiem do afer i klotni.

Vote up!
0
Vote down!
0
#31813

Nieoczekiwane duże wydatki np. w wypadku dużej powodzi, huraganu, trzęsienia ziemi, wojny, powinny być zatwierdzenie specjalną uchwałą Sejmu, który jednocześnie podjął by pracę nad zwiększaniem podatków i zmniejszaniem niektórych wydatków tak aby jak najszybciej pożyczkę oddać.

Bacz

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam. Bacz

#31830