Sposoby na kryzys

Obrazek użytkownika Bacz
Blog

Najlepszym sposobem na kryzys jest obniżka podatków, gdyż na tym korzystają najlepsi, najbardziej aktywni, którzy normalnie płacą największe podatki

- gdy im się ulży to oni szybko wyciągną gospodarkę z dołka.

Obniżkę podatków można traktować właśnie jako dotowanie najlepszych. Politycy jednak bardzo często podchodzą do kryzysu z odwrotnej strony: zamiast wspomóc najlepszych, wspierają najgorszych, nie pozwalając im upaść. Na to wspieranie potrzebują pieniędzy więc albo podnoszą podatki albo zwiększają zadłużenie państwa (co tylko odsuwa w czasie podwyżkę podatków na spłatę tego zadłużenia). Ta taktyka jest bardzo krótkowzroczna, nie oczyszczony ze złych komórek organizm gospodarki choruje dłużej i głębiej - jedyna korzyść, że załamanie nie jest tak gwałtowne, spada się powoli, choć głębiej i dłużej, a potem powoli się z tej zapaści wychodzi.

Bacz

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Zgoda,tylko niskie podatki i to wszystkie,te pośrednie też.
Tylko jat wyrtłumaczyć wiekszości wyznajacej zasade 'równych żołądków' i te żołądki maja napełnić im wysokie obciażenia tych bogatszych.

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#13668

Polska powinna być podzielona na 16 województw o dużej autonomii podatkowej. Płaciły by tylko określoną kwotę (wynikającą z ilości powierzchni i ludności) na administrację centralną, ministerstwo spraw zagranicznych, armię i jeszcze kilka służb, które muszą być centralne. Jednak jakie będą tytuły podatkowe w województwie, jakie stawki, województwa by sobie ustalały same. Jak by któreś województwo mniej zdzierało z bogatych to tam by się przeprowadzali bogaci, rozkręcali gospodarkę. Biedacy albo by się kisili w marazmie w pozostałych województwach, albo by poszli po rozum do głowy i przegłosowali żeby w ich województwie też z bogatych nie zdzierać.

Bacz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam. Bacz

#13671

"Gdańscy liberałowie" coś takiego kiedyś głosili. Że regiony wschodnie mają niby współpracować z Niemcami, że wschodnie ze wschodem... Jak dla mnie bardzo mocno kontrowersyjne.

Już teraz na Śląsku bredzą coś o jakiejś odrębności - ja uważam, że trzeba to tępić w zarodku. Tym bardziej, że spora część Niemców (nie mówię tu o obecnej klasie politycznej),
uważa nasze zachodnie ziemie za niemieckie.

Poza tym Niemcy są zlandyzowane, a jednak podatki są tam znacznie wyższe niż u nas. Chyba nie tędy droga.
Zresztą jestem pewien, że niedługo usłyszymy o "wspólnej polityce podatkowej" (naturalna konsekwencja unii monetarnej) w jewropejskim sojuzie, więc i tak nic nie da.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#13683

Państwa członkowskie w UE nie są suwerenne podatkowo, więc ich części składowe też nie mogą być.

Żeby w sposób istotny uzdrowić system podatkowy w Polsce musimy wyjść z UE.

Bacz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam. Bacz

#13696