Parytet a ordynacja wyborcza

Obrazek użytkownika Bacz
Kraj

Jeśli ma zostać oszukańcza ordynacja proporcjonalna, w której rządzą wodzowie partyj a nie posłowie, to raczej trzeba wybierać kobiety na posłów, bo one są posłuszniejsze i nie będą robić rozłamów, intrygować przeciw towarzyszom aby awansować w partii, próbować zająć miejsce wodza, załatwiać coś dla swoich wyborców z okręgu itd. W efekcie partia na którą zagłosujemy będzie silniejsza. Ponadto szeregowy poseł i tak nie podejmuje żadnych ważnych decyzji bo te podejmuje wódz partii więc kobiety są lepsze bo one bardziej skrupulatnie się zajmują różnymi detalami, no i ładniej wyglądają.
Oczywiście jak by wprowadzić uczciwe wybory w jednomandatowych okręgach wyborczych (JOW) to wtedy nie powinno się wybierać popychadeł - tylko wprost przeciwnie, trzeba głosować na najlepszego z kandydatów, który będzie podejmował najlepsze dla dobra wspólnego działania polityczne, czyli przede wszystkim ma mieć dobrze w głowie poukładane a nie musi być piękny.
Na ogół mężczyzni są lepszymi politykami, a kobiety bardziej posłuszne, ale oczywiście są wyjątki i dlatego wyborca powinien się zawsze dobrze zastanowić przed oddaniem głosu. Aby głos popchnął politykę jak najsilniej w stronę którą wyborca chce, czasami w ordynacji proporcjonalnej lepiej jak zagłosuje na mężczyznę, a w JOW na kobietę.

Bacz
Pisałem: http://niepoprawni.pl/blog/404/parytet

Brak głosów

Komentarze

Baczu, dlaczego uwazasz, ze kobiety sa ulegle a mezczyzni to intryganci? Cechy charakteru nie sa przypisane plci

i jakiekolwiek priorytety wyborcze sa bez sensu. Do polityki mozna wejsc czystym jak aniolek a wyjsc upapranym

po pachy aferzysta bez wzgledu na plec.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#41064

Pani Elżbieto

Nic dodać nic ująć ..ot czysta logika ..
;)

pozdrawiam
............................
http://andruch.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#41067

Owszem te różnice się zacierają między innymi dlatego że szkoły są koedukacyjne ale nadal są, bo część chatakteru nie wynika z wychowania tylko z hormonów, a to z kolei wynika z tego że geny kobiece są inne od męskich. Jednak tak jak napisałem te zależności są statystyczne i może się okazać że dany kandydat-mężczyzna jest najbardziej uległy na liście kadydatów z danej partii, o co łatwo jeśli mężczyzna ten jest tzw. ciotą.
Uczciwi w polityce nie robią kariery bo ciemne siły, które tak naprawdę rządzą w Polsce, promują do awansu w partiach swoich ludzi, na których mają haki, żeby byli posłuszni.

Bacz

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam. Bacz

#41068

W pierwszej chwili myslalam, ze ten wpis to zart, ale zaryzykowalam i okazalo sie, ze tekst jest napisany serio, tak wiec

na potwierdzenie tezy, ze kobiety sa ulegle odstepuje od dalszej dyskusji na ten temat.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#41084

Dzięki temu że kobiety są uległe to mają lepiej w życiu - kobieta niby się poddaje swojemu mężczyźnie, ale tak naprawdę to kobieta bierze go w niewolę, siedzi sobie w ciepłym domu jak pani, ogląda sobie tv, gada przez telefon, bawi się z dziećmi, a mężczyzna jak niewolnik w starożytnym Rzymie lata po chłodzie i w deszczu, walczy z wrogami, haruje i znosi swojej pani różne dobra.

Wesołych Świąt
Bacz

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam. Bacz

#41088

Teoretycznie masz racje, ale w praktyce bywa roznie i nie jest tak rozowo jak piszesz. Wszystko zalezy od wyczucia

i umiejetnosci dostosowania sie do sytuacji, a to nie jest przywilejem tylko jednej plci.

Serdecznie pozdrawiam i zycze Wesolych Swiat.

Elzbieta7

Vote up!
0
Vote down!
0
#41116