Tarcza antyrakietowa z Rumunii a prosowiecki reset Tuska

Obrazek użytkownika falcon1958
Świat

Wczoraj w Waszyngtonie podpisano umowę o budowie amerykańskiej bazy antyrakietowej na terytorium Rumunii do 2015r.W opinii sekretarza generalnego NATO "przyczyni się to w znacznym stopniu do zdolności zapewnienia przez NATO ochrony terytorium europejskiego,jego mieszkańców i sił zbrojnych przeciw wzrastajacemu zagrożeniu,jakim jest proliferacja rakiet balistycznych".Jest to zgodne z planem przyjętym przez sojuszników na listopadowym szczycie NATO w Lizbonie.W tym miejscu chciałbym zadać publicznie parę pytań skierowanych niekoniecznie do szanownych czytelników forum.
1)Umowa zawarta 20 sierpnia 2008r między rządem Polski i USA o budowie bazy antyrakietowej w Redzikowie nigdy nie została ratyfikowana przez nasz parlament,w którym decydującą przewagę ma obecna koalicja PO/PSL.DLACZEGO?
2)Od 20 stycznia 2009r następcą prezydenta G.Busha został prezydent B.Obama.DLACZEGO tak naprawdę jego administracja zrezygnowała,wbrew opiniom ekspertów poprzedniej administracji,z budowy bazy antyrakietowej w Polsce?
3)W 2008r putinowska Rosja napada na Gruzję doprowadzając do aneksji części jej terytorium,a tylko dzięki inicjatywie polskiego prezydenta L.Kaczyńskiego nie dochodzi do aneksji całej Gruzji.10kwietnia 2010r ginie w tragicznej katastrofie lotniczej nad Smoleńskiem elita Polski z prezydentem L.Kaczyńskim na czele. Zgodnie z obłudnym zyczeniem ówczesnego marszałka Komorowskiego "wszystko się zmienia".Nastepuje fałszywy reset stosunków polsko-rosyjskich między Tuskiem a Putinem,a przyjęta w niewyjaśnionych do dzisiaj okolicznościach konwencja chicagowska blokuje działania organów wymiaru sprawiedliwości w wyjaśnianiu WSZELKICH okolicznośći tej katastrofy.Reżim Putina rozmieszcza w okręgu kaliningradzkim,tuż przy naszej wschodniej granicy,swoje iskandery oraz jednocześnie wraz z Białorusią prowadzi prowokacyjne manewry wojskowe.POlski rząd Tuska zezwala na loty rosyjskich samolotów wojskowych,rzekomo zwiadowczych,nad naszym terytorium.Cały czas POlski MON ministra Klicha za przyzwoleniem Tuska (i Sikorskiego-b.ministra obrony) gra na OSŁABIENIE polskiej armii,w tym szczególnie polskiego lotnictwa,marynarki,najlepszej polskiej jednostki-GROMu oraz polskich firm zbrojeniowych.DLACZEGO?
4)POlskie MSZ pod wodzą Sikorskiego prowadzi również swoją grę przeciw NATO publicznie dezawuując amerykański punkt widzenia na wojnę w Iraku,Afganistanie oraz odmawia pomocy militarnej w interwencji NATO w Libii.DLACZEGO?
5)Jeden z prominentnych polityków niemieckich z Brandenburgii pan Platzek dopuścił się niedawno bezprzykładnej ingerencji w wewnętrzne sprawy Polski atakując polskie plany budowy elektrowni atomowych na terenie naszego kraju.Jak wiadomo nie od dziś,oprócz źródła prądu takie elektrownie mogą być również źródłem paliwa do budowy polskiej broni atomowej.W czyim interesie zatempan Platzek występował,czy tylko w interesie ekologów?
Czy już wiecie szanowni internauci,dlaczego amerykańska baza antyrakietowa powstanie najpierw w Rumunii,czytaj: poza Polską? Czy wiecie,czyją strefą wpływów ma POzostać na wieki nasz kraj? Czy dalej będziecie POpierać lobby rosyjsko-niemieckie w naszym kraju głosując w kolejnych wyborach na partię tuskowych POmyj? Ja na pewno NIE!!!

Brak głosów

Komentarze

No, z tymi elitami to bym nie przesadzał. Polska miała elitę przed II wojną światową, a po jej zakończeniu zaroiło się od Dyzmów.

Tarcza w Rumunii ma powstać do 2015 roku. Spokojnie, skończy się tak, jak z naszą. Zresztą do tego czasu Stany Zjednoczone zbankrutują.

Vote up!
0
Vote down!
0
#183821