Dlaczego Barak Obama nie przyleci do Polski ?

Obrazek użytkownika woj.slawek
Kraj

Pytanie może, dziwne, ale pamiętacie co się działo w dniu pogrzebu Lecha Kaczyńskiego. Ma nas „gdzieś”.Zero korzyści, bez tego amerykanie nie ruszą nawet palcem. Co się dzieje obecnie znajome wiadomości:

Przemieszczająca się w kierunku Wielkiej Brytanii chmura pyłu po erupcji islandzkiego wulkanu Grimsvotn spowodowała, że kolejne linie lotnicze odwołują loty do Szkocji i Anglii. Zmiany dotyczą na razie jedynie lotów planowanych na wtorek.
Każdy pretekst jest dobry, jeśli Prezydent USA nie będzie chciał przylecieć, będzie to dobra wymówka. Właściwie zastanawiam się dlaczego powiedział, że chcę przylecieć? Może to chwila słabości ,a może zasmakowała mu któraś z Polskich potraw i chce ją spróbować u nas ? Czy ma jakiś inny powód ?
Raczej nie. Przeanalizujmy to.
Pozycja Polski na arenie między narodowej jest niższa niż miejsce naszej reprezentacji w rankingu FIFA, tu przynajmniej mamy 71 miejsce, a w oczach amerykanów jesteśmy pewnie za takim państwem jak Papua-Nowa Gwinea. Co może zyskać Barak Obama ? Jedyne co mi przychodzi do głowy, to przychylność Polonii Amerykańskiej w nadchodzący wyborach. Może to już walka o głosy?
Przeanalizujmy jedną ze spraw realizowaną przez administracje Baraka Obamy, na przykładzie Tarczy Antyrakietowej, której wielki sukces ogłosił Donald Tusk z wielkim huki.

Umowa z 2008 r. przewidywała umieszczenie w Polsce bazy 10 rakiet przechwytujących dalekiego zasięgu. Według założeń republikańskiej administracji George'a W. Busha radar systemu miał zostać umieszczony w Czechach. We wrześniu 2009 prezydent Barack Obama ogłosił zmianę planów, m.in. ze względów budżetowych. Jak informowało MON, decyzja o rezygnacji z rozmieszczenia w Polsce rakiet dalekiego zasięgu i przejściu na system SM-3 była także "podyktowana chęcią obniżenia ryzyka technologicznego", bowiem te rakiety miały największą liczbę trafień w testach.
Po tej decyzji przytoczę jedną z wypowiedzi strony Rosyjskiej:

Dmitrij Trenin: Oceniam decyzję Obamy jako dowód, że przewartościowanie relacji Rosji z USA nie było pustym słowem amerykańskiego prezydenta. Naprawdę dokonuje się zmiana priorytetów, trwa formowanie nowego „rozkładu zajęć” rosyjskich i amerykańskich dyplomatów. Obie strony badają też wzajemne reakcje. Osobiście uważam, że rezygnacja z tarczy wpisuje się w szerszą politykę Waszyngtonu i jest powiązana z takimi projektami jak dialog na temat zbrojeń jądrowych z Koreą Północną, czy Iranem

Nie widzę żadnych podstaw by uważać posunięcie Obamy za zdradę Polski, czy sprzeniewierzenie się jej interesom. Polsce nie zagraża Rosja nie tylko w wąskim sensie wojskowym, ale i szerokim, geopolitycznym. I nie trzeba Polski ratować, nawet jeśli niefortunnie zdarzyło się, że o rezygnacji z tarczy dowiedzieliście się akurat 17 września.
Co mamy dostać ?

Sekretarz obrony USA Robert Gates podczas rozmowy z szefem MON Bogdanem Klichem powiedział, że baterie rakiet Patriot będą rozmieszczone w Polsce "rotacyjnie" i wyłącznie w celach szkoleniowych. A do tego niepotrzebne jest ich uzbrojenie.
Kibicuje kolejnym obietnicą odnośnie zniesienia wiz

Podczas grudniowej wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Stanach Zjednoczonych, prezydent USA Barack Obama wyraził nadzieję, że wizy dla Polaków zostaną zniesione przed końcem jego kadencji, która upływa w 2013 roku. Zadeklarował też, że sprawa ta jest dla niego priorytetem.
Co powinien zrobić premier?
Powinien „mieć jaja” i twardo powiedzieć , że i wprowadza wizy dla amerykanów, może był by to nie tylko gest, ale, sygnał, o końcu zabawy. Powinniśmy dać sygnał . Koniec ZABAWY.
Co mamy ?
Dyrektorem Centrum Solidarności zostaje człowiek który zrzekł się Polskiego Obywatelstwa. Erika Steinbach witana jest w naszym kraju z honorami itd.
Możemy jedynie zapytać.
W co gra rząd i prezydent?
Czyje interesy reprezentuję ? Na pewno nie Polskie !

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Może to Putin ma jakiś pstryczek podłączony na kremlu i wciska go jak ma się cos w Polsce wydarzyć? Bucha wtedy para czy inny pył z wulkanu i wydarzenie trza odwołać? Tusk jakby się trochę przyznał do takich możliwości przy okazji otwarcia nowej ambasady w Brukseli mówiąc, ze budynkiem można sterować z Warszawy. No skoro można z Warszawy to mozna i z Moskwy i nie tylko budynkiem bo może i wulkanem a już na pewno Tuskiem!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#160784

Nie wiem czym się tak Polacy fascynują,przyleci czy nie przyleci,jedno jest pewno i tak wiz nie będzie,czy my Polacy nauczymy się w końcu mieć swój honor,i nikomu nie wchodzić do zadka,za ślepą miłość do USA,Ameryka przesyła nam ślepe Patryjoty

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#160798

że jesteśmy przedmiotem ostrych pogrywek pomiędzy Rosją a Stanami. Obama zapewne nie przyjedzie do Polski (tak zakładam) z powodu jak rok temu, tzn. wybuchu wulkanu. Pewnie pogra w golfa. Albo przyjedzie nie znajdując czasu na wszystkie zaplanowane sprawy wykazując się osobistym bohaterstwem w obliczu chmury popiołów wulkanicznych. Zeszłoroczny zakaz lotów z powodu wulkanu skomentowałem przed rokiem. Z uwagą będę śledził tegoroczny.
Moim zdaniem najważniejsze sprawy pomiędzy państwami uzgadniane są na odległość. Wizyty odbywa się dla mediów, dla wizerunku dla wyborców i dla rozrywki. Polska znalazła się od ubiegłego roku bardzo wyraźnie w rosyjskiej strefie wpływu. W to gra "rząd". Moim zdaniem Rosja przeznaczyła jej rolę podobną jak Austrii po II wojnie światowej. I - oczywiście - Rosja jest również jak najbardziej za zniesieniem wiz amerykańskich dla Polaków, mogę się założyć. Tyle że nie dla wygody podróżujących, a ze względów czysto praktycznych. I nie ma wększego znaczenia co zostanie zainstalowane w Polsce "na pokaz"...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#160805

... trzeba w końcu zdyscyplinować razwiedkę...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#160810

Nie to się liczy czy Barak Obama przyleci. Mnie to nie interesuje. Chcę powiedzieć o bardzo złej sytuacji Polski na arenie międzynarodowej, zachęcić do dyskusji czym i przez kogo jest to spowodowane. Zadam jeszcze raz pytanie w jakiej drużynie gra Donald Tusk?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#160814

...Dyrektorem Centrum Solidarności zostaje człowiek który zrzekł się Polskiego Obywatelstwa. Erika Steinbach witana jest w naszym kraju z honorami itd.
Możemy jedynie zapytać.
W co gra rząd i prezydent?
Czyje interesy reprezentuję ? Na pewno nie Polskie ! ...

izrael - usa - ue, ale nie Polska i jej interesy

typowa zagrywka żydowskiego lobby które nas Polaków na siłę wkręciło w wojnę z islamem w iraku i afganie!!!!

nie walczymy o nasze tylko o ropę dla w/w koalicji nowej "osi" usa - ue - izrael!!!

czemu obama nie zawita???

bo juz niczego nie musi nam obiecywać i do niczego juz nas nie potrzebuje!!!

... ok. 90% Polaków nie miałoby za złe gdyby jakiś muzułmanin ukatrupił w/w kłamcę, oszusta i terrorystę
nr 1!!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#160822

- "Dlatego Polska, niepytana przez Stany Zjednoczone, zaproponowała Rosji możliwość inspekcji tej instalacji."

powiedzial Sikorski zdRadek    - czyli USA (NATO ) nam chcialo instalowac tarcze antyrakietowa a te idioty proponuja ruskim, by mogli na tym sobie ....szpiegostwo uprawiac?

Podwijac ogon, klasc sie na brzuchu jak ulegly piesek??

IMBECYLE.

Jakby Pilsudzki byl "taki madry" i pokazal Stalinowi i Tuchaczewskiemu plany manewrow w roku 1920 - to co bysmy mieli ?

CHyba Polska Republike Socjalistyczna AD1920 !!

Wysiadam przy tych "gieniuszach"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#160973

A nie przyszło wam do tych zakutych łbów, że skoro wolicie być ruską republiką to nikt wam żadnej tarczy nie da. Nie rozumiecie tłuki, że odmowa wzięcia udziału w pogrzebie Prezydenta RP L. Kaczyńskiego przez Prezydenta Stanów Zjednoczonych oraz przez głowy państw i rządów krajów takich jak Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania i inne wynika z faktu, że nikt z nich nie miał najmniejszego zamiaru uwiarygodniać swoją obecnością podłości, nikczemności i zdrady. Stać pośród zdrajców i morderców!
Nie przyjdzie wam do tych końskich łbów, że skoro sami jako naród pchacie się w gówno to nikt się wami i nie będzie zajmował ani tym bardziej przejmował. O pomaganiu wam już nie wspomnę, bo skoro wolicie żyć w poniżeniu i skurwieniu, hańbić się wzajem w wyścigu do lizania ruskiej dupy, to na czym taka pomoc niby miała by polegać?
Na współdawaniu dupy?
Jak macie pretensje to je kierujcie do samych siebie matoły!!!

SWD40

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SWD40

#160823

... SWD 40,a nie wkw Wilk,to jest czymś uzasadnione? Zdaje się że tak...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#160828

Jak ty mógłbyś cokolwiek kumać, jak minister od obrony terytorialnej nie kumał.
Jemu, ministrowi uważasz konstytucyjnemu, tak tak, to nie kpina, musiałem wytłumaczyć co to jest za nazwa, więc nie mam do ciebie pretensji, że ty, jakby nie było kmieć i żaden tam konstytucyjny, masz kłopoty.
WD-40 to nazwa handlowa preparatu do usuwania wody.
A że w sprayu to „S” ofermo.

SWD40

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SWD40

#160831

Dawno nie czytalem tak wspanialego komentarza. BRAWO ! Szkoda tylko, ze to tak brutalnie prawdziwe....
PS. Pozwolilem sobie rozeslac to moim znajomym....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zbyszek Lowcakangurow

#160835

A skądże ja,prosty kmieć wiedzieć mogę że SWD40 odczytujesz jako spray do usuwania wody (nb.nie ma czegoś takiego; jest tylko WD 40,do usuwania rdzy,bazujący na kwasie fosforowym...) a nie jako "snajpierska wintowka Dragunowa wz. 40 .
Nie istnieje również minister konstytucyjny,konstytucyjny jest tylko Urząd Rady Ministrów....
Skąd przypuszczenie że jestem ofermą?
Również rozesłałem znajomym..
P.S. Nie pij na służbie..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#160846

ludzie na tym forum dobrze zdaja sobie sprawe do czego prowadza nas rządy PO i nie na miejscu jest pisanie
w ten sposób. My rozumiemy, że olewają nas, nie tylko nasze władze, ale i cały świat.Spróbuj napisac to na ONECIE albo zadzwon do szkła kontaktowego, to może dotrzesz do właściwych osób, jeśli Cie puszczą. Pozdrawiam, rozumie zdenerwowaniw, ale tylko spokój i chłodna kalkulacja może nam pomóc

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#160836

SWD 40 czy ty aby nie pomyliłwś strony,tu nie jest strona rządowa,tu wypowiadają się ludzie,którzy walczą o wolną Polskę,więc twój komęntarz jest kierowany nie w tym kierunku

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#160852

SWD-40 wypowiedź bardzo słuszna, tylko aby dotarła do kogoś z grupy dla której jest przeznaczona, to miejsce powinno być inne, dlatego ta moja wstawka.Przepraszam, nie odnosiła się bezpośrednio do Pana Na razie powinniśmy przekazywać informacje do tych którzy nie mają dostępu do internetu, kiedy tych dobrze poinformowanych będzie więcej to nawet na ulicy będzie łatwiej. Pisanie i gadanie do ludzi otumanionych na stronie, gdzie piszą i wchodzą ludzie uświadomieni, według mnie, nic nie wnosi, dlatego ta moja wstawka. Konkretnie dotyczy wypowiedzi:

A nie przyszło wam do tych zakutych łbów, że skoro wolicie być ruską republiką to nikt wam żadnej tarczy nie da. Nie rozumiecie tłuki, że odmowa wzięcia udziału w pogrzebie Prezydenta RP L. Kaczyńskiego przez Prezydenta Stanów Zjednoczonych oraz przez głowy państw i rządów krajów takich jak Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania i inne wynika z faktu, że nikt z nich nie miał najmniejszego zamiaru uwiarygodniać swoją obecnością podłości, nikczemności i zdrady. Stać pośród zdrajców i morderców!
Nie przyjdzie wam do tych końskich łbów, że skoro sami jako naród pchacie się w gówno to nikt się wami i nie będzie zajmował ani tym bardziej przejmował. O pomaganiu wam już nie wspomnę, bo skoro wolicie żyć w poniżeniu i skurwieniu, hańbić się wzajem w wyścigu do lizania ruskiej dupy, to na czym taka pomoc niby miała by polegać?
Na współdawaniu dupy?
Jak macie pretensje to je kierujcie do samych siebie matoły!!!
Ja to wiem, właściwie większość osób która to czyta, też to wie. Powiedzmy to reszcie. Mała konkluzja, co by Pan pomyślał gdyby do Pana ktoś się zwrócił w ten sposób?We mnie zagotowało by się. Dlatego apeluję, o rozwagę i chłodną kalkulacje, jeśli mamy kogoś przekonywać, to róbmy to w taki sposób aby nie zrazić na samym początku. Na „prawdziwa walkę” przyjdzie czas, gdy zostaną tylko zdrajcy i....
Myślę,że resztę powinien każdy sam sobie dopowiedzieć. Nie zniżajmy, do poziomu oszołomów.
Internet to tylko część mojej działalności. Byłem w wielu miejscach, nie raz mnie prowokowano, obrażano ,opluwano, to nic, doszedłem do wniosku, że to wszystko trzeba wziąć na spokój, łatwiej się wtedy myśli, a poza tym przyjdzie kiedyś taki czas.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#160858

Tak trzeba, ale z rozwagą, aby para nie poszła w gwizdek.Nie stosujmy metod Niesiołowskiego i innych, PO o to chodzi, kłóćmy się między sobą, abyśmy nie mieli siły na nich. Na wszystko przyjdzie pora.Dokładnie o co mi chdzi wytłumaczyłem w poprzednim wpisie do SWD-40 Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#160860

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Ja na miejscu Obamy ,też bym nie przyjechał .Chociaż go nie trawię, to go rozumiem ,że nie chce by mu ten burak bul gajowy jeszcze raz znieważył żonę i zanudzał go drętwą oraz bełkotliwa gadką.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#160854

1. Tryb powoływania i odwoływania oraz tryb odpowiedzialności decyduje o tym czy minister jest konstytucyjny czy nie. Jak jest powoływany zgodnie z konstytucją i ponosi za swoją działalność odpowiedzialność konstytucyjną, i można go pociągnąć do odpowiedzialności konstytucyjnej, i to Sejm może go pociągnąć do takiej odpowiedzialności, bo ministrowie powoływani zgodnie z konstytucją odpowiadają przed sejmem, to taki minister jest konstytucyjny.
2. Skrót WD-40 oznacza Water Displacer - 40th Attempt (co można przetłumaczyć jako wypieracz wody - 40 próba). Środek został opracowany w 1953 przez Norma Larsena, założyciela Rocket Chemical Company w San Diego w Kalifornii. Próbował on wymyślać formuły środków zapobiegających korozji przez wypłukiwanie zgromadzonej wody, która ją powoduje. Powiodło mu się przy 40. Próbie.
3.Nie jestem na służbie - przeniesiony do rezerwy.
4.Nie piję - od czasu przeniesienia do rezerwy.
5.Co do ofermy - fakt, nie wiem, strzelałem ;)
SWD40

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SWD40

#160859

myślałem ,że chodzi o karabinek snajperski. Jestem miłośnikiem broni strzeleckiej, dlatego od razu takie skojażenie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#160861

INO niech Pan mniej "wikuje" bo porażka przyjdzie wcześniej niż za 40 razem.

Komentarze na 10 z plusem:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#160863

Wal prosto z mostu, nie lubie kręcenia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#160882

Te słowa kierowałem do SWD40. Przepraszam za błąd

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#160884

..nawet od rezerwowego trepa można się czegoś dowiedzieć!
Z tym Wd 40 to faktycznie nie wiedziałem,byłem pewien że to odrdzewiacz...Współczuję z tym piciem..załóż Pan komitet antyalkoholowy,jak w dawnej Anglii chory na nerki lord Westmasterland..
."Co do ofermy - fakt, nie wiem, strzelałem ;)"--Radzę jednak wkw wilk..SWD 40 ma za mały zasięg...mosinowski nabój-eeee.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#160965

..nawet od rezerwowego trepa można się czegoś dowiedzieć!
Z tym Wd 40 to faktycznie nie wiedziałem,byłem pewien że to odrdzewiacz...Współczuję z tym piciem..załóż Pan komitet antyalkoholowy,jak w dawnej Anglii chory na nerki lord Westmasterland..
."Co do ofermy - fakt, nie wiem, strzelałem ;)"--Radzę jednak wkw wilk..SWD 40 ma za mały zasięg...mosinowski nabój-eeee.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#160966

wzialem do reki WD 40,

nie wiem kto to wynalazl, w ktorym roku ale jest napisane:

- clean and protect,

- lubricates

- prevent slugs....'

- clean paints from brushes

- prevent mud sticking to spades

czyli nie usuwa wody.... , choc pewnie ja wypiera  na zasadzie napiecia powierzhniowego

natomiat ma smarowac,

i nawet odstraszac slimaki    ;-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#160977

Tym razem przyleci. Ma interes do zrobienia - nasze złoża gazu łupkowego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#160920

ale US First Lady nie,bo jak zapodała superstacja,nie chce się ona spotkać z pewnym żłobem ,który podał w wątpliwość jej wierność małżeńską...ot ,taka demonstracyjka.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#160967

Obama nas obraża!!! On nie zamierza odwiedzić grobu Lecha Kaczyńskiego. Hańba!!!
Ten człowiek obraził Nas Polaków. Po co on tu przyjeżdża? Ja go wobec tego nie zapraszam, on jest nieproszonym gościem. Wara od Polski!!! Cała nadzieja w wulkanie, że zablokuje ruch lotniczy.

Obrońca Krzyża Smoleńskiego
http://obroncakrzyza.wordpress.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#160969

Obama Barack byl wczoraj [ poniedzialek ] w malenkiej wiosce w srodkowej Irlandii - zrobil sobie tam chyba kampanie wyborcza.

Przypomnial sobie chlopina, ze jakis  przodek jego bialej matki pochodzil w bodaj siodmym pokoleniu z roku ..... 1832 z Irlandii, wioska Maneygell, kilkuset mieszkancow.

Przylecial helikopterem ze swoja polowica.

Napil sie Guinessa w lokalnym pubie - czekoladowy chlopak mial w rekach ciemnobrazowe piwo z gesta piana na wierzchu....., pyszny widok, pasowalo .

Porozdawal usmiechy, usciski rak a nawet oglosil, ze :

"now I'm not Barack, I'm Maneygell Obama"

tak sie zrobil Irlandczykiem choc wg  wyliczen jest w nim zaledwie 1/32

z irlandzkiej krwi ( jakies 3 % czyli znacznie slabszy niz niemieckie cienkie piwo przy spirytusie 96% ).

W USA jest ponoc ok 40 mln ludzi, ktorzy przyznaja sie do irlandzkich korzeni - przeciez trzeba usmiechac sie do wyborcow w USA, tym bardziej,

ze Obamie w stanach

republikanie zarzucaja, ze ten gosc w ogole nie urodzil sie na amerykanskiej ziemi wiec nieprawnie zostal Prezydentem !!

Smaczku dodaje, ze

Na Irlandzkim shelfie sa duze zasoby weglowodorow poza tym

- obszar miedzy Francja a wyspa !!!! Niedawno o tym pisali !!!

Dzis rano mial leciec do Londynu ale pospiesznie polecial wczoraj wieczor - powod wulkaniczny pyl.

Z powodu pylu zapewne obierze droge do USA ..... sladami Prezydenta Gruzji - przez Wlochy lub nawet Afryke -

zadajac tym samym klam swoim klamstwom sprzed roku o niemoznosci dolecenia z USA do Europy z powodu wulkanu.

To , ze USA nie traktuje nas bardzo powaznie to wiadomo od wielu lat ale nasi NIErzadnicy tez sa za to odpowiedzialni na zasadzie

"szanuj sie sam bo inaczej inni tez cie nie beda szanowac"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#160978

Panie kmieć
Nie mam zamiaru wdawać się z panem w pyskówki, nie zniżę się do takiego poziomu.
Powiem natomiast panu co następuje.
Gdyby pan stanął przede mną, a ja miałbym na sobie mundur galowy, to szczena by panu z zawiasów wypadła. Pomimo już zaawansowanego wieku jestem mężczyzną i postawnym i umiejącym się nosić.
Jest na czym oko zawiesić, jak mawiają kobiety, bo na właściwym człowieku mundur leży po prostu elegancko i co tu owijać w bawełnę, pięknie. Budzi i szacunek i admirację. To tak jak z frakiem.
Jestem też ciągle sprawny fizycznie. I jestem pewny tego, że nie miałby pan odwagi w tak zaistniałej sytuacji nazwać mnie, a tym samym mnie podobnym, zapijaczonym trepem.
I nie tylko dlatego, że pańskie wyobrażenia o mojej osobie, byłyby niezgodne z rzeczywistością, ale w głównej mierze dlatego, że jest pan człowiekiem małym i bojaźliwym. Że skundlonym nie wspomnę.
Tyle panie kmieć na ten temat, bo pomimo mojej cierpliwości w stosunku do wczorajszych pańskich komentarzy i próby tłumaczenia panu co i jak powinno się interpretować okazał się pan prymitywem.

SWD40

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SWD40

#161033

Myślę, że jeśli jest Pan Polakiem i żołnierzem, to Pana umiejętności też się przydadzą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#161252