Podobno o nas...

Obrazek użytkownika Natusiewicz
Blog

Chyba warto przeczytać tutaj

Drobny cytat:
Polscy politycy, nie dotyczy to tylko zresztą prawicy, potrafią myśleć tylko kategoriami wyborczymi. Nie potrafią budować formacji politycznej na lata, na solidnych podstawach programowych, a także biznesowych. Horyzont planowania kończy się na następnych wyborach, nieważne jakich, czy będą to wybory parlamentarne, prezydenckie, czy samorządowe. Z reguły kończy się to na napisaniu kilku – kilkunastu stron haseł, znanych i powielanych wielokrotnie, bombastycznych i pustych, zrobieniu wielu bezsensowych spotkań, na które przychodzi coraz mniej, i coraz starszych, osób, a efekt jest zawsze ten sam – poparcie i wyniki na poziomie błędu statystycznego. I “znów za rok matura”, czyli następne wybory, z podobnym rezultatem…

Brak głosów

Komentarze

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#23099

jak dla mnie Natusiewicz to się podnieca: "och, jak dobrze, że konserwatyści dostali po raz kolejny w papę". Jak dla mnie należy się zastanowić - również ze względu na zacytowanie Azraela - czy on prawicy konserwatywnej dobrze życzy.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#23102

To Waść się podnieca. Normalny człowiek olałby coś, co go nie interesuje. Ale tak to już jest z naszą tutejszą "prawicą", że tylko ujada.
A w kwestii och, jak dobrze, że konserwatyści dostali po raz kolejny w papę to odpowiadam: bez głębszej refleksji nad kondycją polskiej "prawicy konserwatywnej" ciągle będziemy niespełnionymi przegranymi. Ile razy można przegrywać? To po pierwsze. A po drugie: dobrze to ja życzę Polsce, a póki co to "prawica konserwatywna" nieudolnie Jej życzy (czy dobrze to się może okazać dopiero w "praniu").

I błagam: nie zaliczajcie PiS do "prawicy konserwatywnej" bo Prezes JK dostanie zawału!

Tak się jakoś dziwnie złożyło, że do audycji nr 16 zapowiadam dzisiaj w radiu wykład prof. Jacka Bartyzela. Czy taki "źle życzący" zrobiłby to? Przecież, zgodnie z sugestiami powinien to robić przez zęby!

Vote up!
0
Vote down!
0
#23106

1. Nie jest Pan prawicowcem, tylko narodowym lewicowcem. Powód: sprzeciw wobec deetatyzacji. Ale to normalka w kręgach LPR czy Samoobrony, że etatyzm i socjalizm zostały tam sprzężone z patriotyzmem. Konserwatyści normalnie są za tym, żeby państwo ograniczyć do niezbędnego minimum.

2. Ergo: człowiek o takich poglądach nie powinien pisać o ludziach tutaj piszących "prawica". Tutaj są ludzie o poglądach znacznie bardziej prawicowych niż pańskie. Jak chce Pan, to mogę się licytować, kto tu jest bardziej prawicowy...

3. Prawica Polsce dobrze życzy. To narodowa lewica pokroju Engelgarda czy rodu Giertychów źle życzy, bo chce zrujnować gospodarkę i wepchnąć w objęcia Rosji.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#23109

ad. 1. Powiem więcej: jeden z obecnych VIPów nawet kiedyś zakwalifikował mnie do SLDowców, bo z pewna radną z SLD sprzeciwiałem się kretyńskim pomysłom rzekomo prawicowej władzy.
A ta deetatyzacja to skąd u licha? Prawdą natomiast jest to, że wolę Polskie Koleje Państwowe od Deutsche Bahn i PKO BP od Deutsche Bank, gdyż - co unaocznił obecny krach - te "zdeetatyzowane" produkty "wolnego rynku" pierwsze wbijać będą nam nóż w plecy. Przykład: na spotkanie w sprawie kredytowania polskich przedsiębiorstw, z zaproszonych banków, swojego przedstawiciela przysłał jeden: PKO BP. Ale niech Pan się nie martwi - "miłośnik deetatyzacji" niejaki DT zrobi z tym porządek: niebawem już nie będzie żadnego polskiego banku! I zapewne kolejny premier - po Bieleckim i Marcinkiewiczu będzie mógł rozkoszować się zaletami "wolnego rynku" w zwalczaniu polskiej gospodarki.

ad. 2. Przepraszam! Czy mogę mieć wątpliwości co do prawicowości niektórych z tutejszych "prawicowców"? Czy to już niepoprawne na Niepoprawnych?

ad. 3. Widać jest Pan stałym czytelnikiem twórczości tych Panów. Trudno mi polemizować z tak wybitnym znawcą, gdyż ja z ich - zapewne bogatej - twórczości nie przeczytałem NIC. Jak również nie czytam "Myśli Polskiej". Zaś w kwestii rujnowania polskiej gospodarki to jest Pan w błędzie: już nie ma co rujnować, to "wolny rynek" lub może i nawet wolny rynek nam ją załatwił. A to co mamy obecnie to już "zdeetatyzowane", bo przecież prywatne! I to najczęściej niepolskie, więc chyba jedna pisze Pan jakieś wspomnienia z przeszłości lub straszy niedouczonych.

Vote up!
0
Vote down!
0
#23112

[quote="Natusiewicz"]A ta deetatyzacja to skąd u licha? Prawdą natomiast jest to, że wolę Polskie Koleje Państwowe od Deutsche Bahn i PKO BP od Deutsche Bank, gdyż - co unaocznił obecny krach - te "zdeetatyzowane" produkty "wolnego rynku" pierwsze wbijać będą nam nóż w plecy.[/quote]

Takie molochy jak PKP to się przed prywatyzacją dzieli na kilka mniejszych spółek, a potem się je licytuje na oddzielnych przetargach. No i po krzyku.

A przejść z Państwową Kosmiczną Paranoją - określenie zasłyszane - Pan nie miał, że się pociąg spóźniał czy coś w tym typie?

Tak samo jest z Pocztą Polską. Proszę zrobić eksperyment i wysłać z jednego bloku do drugiego, ciekawe jaki będzie czas dojścia...

Tak samo dlaczego mamy mieć droższą energię elektryczną - to obniża konkurencyjność polskich firm - ze względu na istnienie państwowego górnictwa węgla kamiennego. Podzielić obecne koncerny jak Kompania Węglowa tak, żeby każda kopalnia była oddzielną spółką, a następnie sprywatyzować. Więcej na ten temat w tym tekście:

http://kirker-zoologicznieprawicowy.blogspot.com/2009/04/czarny-problem.html

[quote="Natusiewicz"]niebawem już nie będzie żadnego polskiego banku! I zapewne kolejny premier - po Bieleckim i Marcinkiewiczu będzie mógł rozkoszować się zaletami "wolnego rynku" w zwalczaniu polskiej gospodarki.[/quote]

Systemu wolnorynkowego w Polsce nie ma, ponieważ obecne PO w różnych mutacjach wprowadziło 190 koncesji/pozwoleń/licencji oraz podniosło podatki. Tak więc ta partia ma wybitne zasługi w ograniczaniu wolnego rynku w Polsce.

A kto powiedział, że banki mają być państwowe? No i widzę powiązanie tutaj etatyzmu i socjalizmu z patriotyzmem, wobec czego wychodzi, że prywatyzacja jest apatriotyczna.

[quote="Natusiewicz"]ad. 2. Przepraszam! Czy mogę mieć wątpliwości co do prawicowości niektórych z tutejszych "prawicowców"? Czy to już niepoprawne na Niepoprawnych?[/quote]

Żeby mieć wątpliwości co do czyjejś prawicowości lub też jej braku, samemu trzeba mieć najpierw prawicowe poglądy. A takich Pan nie ma. Prawicowość jest bowiem całościową wizją państwa i społeczeństwa. Jajko nie może być częściowo zepsute. Na upartego można by Pańskie poglądy uznać za takiego potwora Frankensteina pozszywanego z niepasujących do siebie kawałków.

[quote="Natusiewicz"]Zaś w kwestii rujnowania polskiej gospodarki to jest Pan w błędzie: już nie ma co rujnować, to "wolny rynek" lub może i nawet wolny rynek nam ją załatwił. A to co mamy obecnie to już "zdeetatyzowane", bo przecież prywatne! I to najczęściej niepolskie, więc chyba jedna pisze Pan jakieś wspomnienia z przeszłości lub straszy niedouczonych.[/quote]

Przeciwnie. Nic tak nie rujnuje gospodarki jak rządy socjalistów wraz z wysokimi podatkami (83% w Polsce!), reglamentacją gospodarki (ponad 300 pozwoleń/koncesji/licencji!), szeregiem regulacji (np. dopłaty do eksportu, które doprowadziły do zaistnienia tzw. mafii węglowej), nacjonalizacjami (tego na szczęście w Polsce jeszcze nie mamy). Polecam przy tej okazji tekst:

http://kirker-zoologicznieprawicowy.blogspot.com/2008/08/mit-wielkich-korporacji.html

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#23117

No tośmy sobie podokazywali.

Miesza Pan dwa porządki: sprawność funkcjonowania przedsiębiorstw z pozostałościami PRL. Ja w przeciwieństwie do Pana mam zimny stosunek do dogmatów. Dobre jest to, co służy Państwu Polskiemu. I zapewniam Pana, że Deutsche Bahn na pewno jemu służyć dobrze nie będzie. Tak jak Mosad stoczniom. Gdyby to kupowali Polacy, to byłoby wszystko w porządku, ale jak kościół kupi Arab to prędzej czy później zrobi z niego meczet. Czy o to Panu chodzi? Odpowiedzialność nie tylko za słowa się liczy, ale przede wszystkim za skutki proponowanych działań. Przypominam, że fundament ideowy Okrągłego Stołu ufundował prawicowiec ś.p. Mirosław Dzielski. Na szczęście dla niego nie żyje, a przecież o zmarłych... i tak dalej. No i tak żyjemy w świecie niedopowiedzeń. A jak ktoś nam przyłoży albo trochę zacznie kalać własne gniazdo to chuzia na Józia.

A 3 punktu to Szanowny Pan był łaskaw nie doczytać? Tak było wygodniej?

Vote up!
0
Vote down!
0
#23121

odpowiadam:

[quote="Natusiewicz"]Miesza Pan dwa porządki: sprawność funkcjonowania przedsiębiorstw z pozostałościami PRL.[/quote]

Tu nie ma co mieszać, po prostu prywatne jest bardziej wydolne niż państwowe.

[quote="Natusiewicz"]I zapewniam Pana, że Deutsche Bahn na pewno jemu służyć dobrze nie będzie. Tak jak Mosad stoczniom. Gdyby to kupowali Polacy, to byłoby wszystko w porządku, ale jak kościół kupi Arab to prędzej czy później zrobi z niego meczet.[/quote]

Stocznie należało sprzedać jakiejś porządnej firmie, która się takimi rzeczami zajmuje jak np. Northrop czy Hyundai. Oni bardzo chętnie by się nimi zaopiekowali.

A PKP to oni chcą jako jeden podmiot sprywatyzować? Państwowego monopolistę? Takie rzeczy to się dzieli na kilka mniejszych kawałków, a potem się prywatyzuje. Wówczas ma się również z tego większe wpływy do budżetu.

[quote="Natusiewicz"]Przypominam, że fundament ideowy Okrągłego Stołu ufundował prawicowiec ś.p. Mirosław Dzielski.[/quote]

No to Dzielski się mylił, że z komuną trzeba się dogadywać tak samo jak ze swoją fanatyczną rusofilią. Komunistów trzeba było zagnać do kamieniołomów, a część rozstrzelać albo wywieszać - i to byłoby rozwiązanie.

[quote="Natusiewicz"]A 3 punktu to Szanowny Pan był łaskaw nie doczytać? Tak było wygodniej?[/quote]

A w związku z czym, z "Myślą Polską" czy czy Pańskim ekonomicznym nacjonalizmem?

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#23125

[quote=Natusiewicz]ad. 2. Przepraszam! Czy mogę mieć wątpliwości co do prawicowości niektórych z tutejszych "prawicowców"? Czy to już niepoprawne na Niepoprawnych?[/quote]

z kim, Natusiewicz, dyskutujesz? z Kirkerem czy z "Niepoprawnymi"?

Vote up!
0
Vote down!
0
#23152

Ano, z Kikerem! To on zaczął, psze Pana!

Vote up!
0
Vote down!
0
#23154

zawsze możesz się poskarżyć, ale "Niepoprawnych" zostaw już w spokoju.

Vote up!
0
Vote down!
0
#23156

Tak jest. Wykonano!

Vote up!
0
Vote down!
0
#23183

nie rozumiem, o co się tak Pan bardzo obrusza. Jedziemy po kilku głównych punktach.

#1. Klasyfikacja prawica-lewica.

To, że Pan nie uznał PiS-u za prawicę to dobrze. Uważam, że to partia socjaldemokratyczna podobnie jak cała reszta politycznego panteonu w Polsce. Poza tym zechciał Pan wystawiać tutaj patent na prawicowość. To trzeba wziąć dwa główne kryteria, żeby o czymś takim mówić: z jednej strony konserwatyzm światopoglądowy, a z drugiej strony deetatyzację. No i taka jest prawicowa wizja państwa i społeczeństwa. Wyraził Pan sprzeciw wobec jednego z głównych postulatów prawicy jako takiej. Teraz pytanie: czy wobec tego może się Pan prawicą nazywać? Czy na tej podstawie na Pana miejscu w dobrym tonie jest wystawiać patenty na prawicowość?

#2. Klasyfikacja Pańskich poglądów.

Uznałem pańskie poglądy za narodową lewicę taką jak np. NOP, LPR, Samoobrona, na tej podstawie twardych dowodów (jak trzeba mogę przytoczyć komentarze), które świadczą o pańskiej lewicowości w zakresie gospodarczym jak również o poglądach na konstrukcję państwa.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#23203

to nie rozkaz (skąd taki pomysł?), a jedynie apel do Twojego poczucia przyzwoitości

Vote up!
0
Vote down!
0
#23210

A co, prawda kole w aureole?

Vote up!
0
Vote down!
0
#23103

do przeczytania niż ren!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#23105

oszołom z Ciemnogrodu
Jemu się wydaje, że tu jest onet. Wrzucanie tutaj tekstów Azraela jako "wartych czytania" zasługuje rzeczywiście na śmierć w męczarniach.

Vote up!
0
Vote down!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#23234

Od niedawna czytuję i od czasu do czasu coś napiszę na blogowiskach ale zdążyłem się zorientować kto to jest Azrael i jego cytować to żenada.
Wiadomo że jest to osoba która jest i będzie przeciwko każdej inicjatywie prawicowej i propolskiej.

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#23110

mnie tam się zdarza czasem czytać, co tam Azrael obrodzi. Ten tekst o kondycji prawicy przeczytałem, no i wniosek taki: "jak dobrze, że się skurczybyki nie mogą zjednoczyć!". Nie rozumiem, więc po co taki tekst cytować. Powinien się znajdować przynajmniej komentarz do tego tekstu. Inaczej zarzut nieszczerych intencji p. Natusiewicza jest na miejscu.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#23201

Czego to się człowiek o sobie nie dowie! Że jest lewicowcem, że źle życzy każdemu, a Prezesowi przede wszystkim no i że ma złe intencje.
Wańkowicz kiedyś napisał: wymieniłem poglądy i odczułem gwałtowną pustkę w głowie... Prowokacja intelektualna się udała, pustka jednak nadal pozostała.

W tej całej paplaninie smutne jest jedno - proszę policzyć ile razy padły słowa Polska, Naród, godność, honor, patriotyzm. I o tę matematykę mi chodziło. Dziękuję wszystkim za współpracę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#23209