TO CZYTA ELITA cz.5 Kup los na loterię swojemu sąsiadowi.

Obrazek użytkownika Maria Kowalska
Blog

W starym żydowskim dowcipie (no właśnie, dlaczego nie ma nowych?) Icek modli się:
„Panie Boże, daj mi wygrać na loterii”. Pan Bóg odpowiada: „Icek, ty daj mi szansę, ty kup los.”

Nie każdy los wygrywa. Niektóre będą wyrzucone, wzgardzone. Cóż, nie mamy na to wpływu. Właściwie nie wiadomo jaki odsetek wygrywa. Może jeden na sto, a może co drugi. Zostawmy to Opatrzności Bożej.

Niemniej, aby wygrać trzeba go posiadać.

Twoi sąsiedzi, znajomi i nieznajomi nawet nie wiedzą, że mają szansę. I nie dowiedzą się, dopóki nie dostaną losu.

Czy nie miło było by mieć w swoim otoczeniu samych wygranych. Mieć o czym porozmawiać w sklepie osiedlowym, na spacerku z pieskiem. Warto w to zainwestować.

Los jest bardzo tani. Drukowany w drukarni kosztuje tylko 5 groszy. Odbijany na ksero trochę więcej, ale niektórym można go podarować zupełnie za darmo, drogą mailową.

W przeddzień 10. marca przypominam wszystkim: drukujcie, rozdawajcie, informujcie.

Opis akcji w cz.2 link:
http://poczta.niepoprawni.pl/blog/3787/czyta-elita-czyli-cala-polska-informuje-swoich-sasiadow-o-niezaleznych-mediach-cz-2

Losy do pobrania tutaj:
http://www.ob-ciach.net/ob-ciach/przyjaciele/to_czyta_elita/ulotki_toczytaelita.zip

Brak głosów

Komentarze

Maria Kowalska

Przyłączam się też do apelu:

Zamawiamy w parafiach Msze św. za poległych w zamachu Smoleńskim na 10 kwietnia 2011.

Vote up!
0
Vote down!
0

Maria Kowalska

#141628

Warto jednak "zamawiając" mszę udać się do proboszcza, najlepiej w kilka osób i wytłumaczyć mu, że msza powinna mieć specjalny, odświętny charakter. Warto też dopilnować, aby wyraźnie o intencji mszy wcześniej poinformować wiernych. Piszę o tym, gdyż zamawiałem w ubiegłym roku w swojej parafii dwie msze św. poświęcone ofiarom katastrofy smoleńskiej. W trakcie jednej z nich intencję odczytywał ksiądz, który najwyraźniej sprawy nie "czuł" (był w ramach zastępstwa). Przedstawiając intencję mszy coś wybełkotał, pomylił się. Wypadło to fatalnie. Warto dopilnować, aby ksiądz miał świadomość niecodzienności odprawianej mszy. Może wyraźnie mu zaakcentować, że to powinna być msza za Ojczyznę w intencji ofiar katastrofy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#141646

Kontekstem tej całej akcji jest konstatacja, że społeczeństwo nie ma dostępu do środków przekazu i musi uciekać się do akcji ulotkowej, która za okupacji była skutecznym środkiem komunikowania się i to na tyle, że represje policyjne względem produkujących i roznoszących bibułę były dotkliwe.

Kiedyś z powielacza spirytusowego schodziło niewiele kopii bibuły, o pośledniej jakości. Dzisiaj w dobie komputerów i kolorowych drukarek, wynalazków CTRL+C i CTRL_V można tej bibuły naprodukować sporo, tym bardziej, że papier dostępny, a drukarki i atrament można kupić w sklepie za rogiem.

Cóż budujmy społeczeństwo obywatelskie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#141649

Modli sie Icek w synagodze " Panie Boze daj mi wyrac 100 tysiecy w totolotka, daj mi wygrac 100tys w totolotka i tak powtarza bez konca, w tej samej synagodze byla spora grupa jego ziomkow. Icek swoją modlitwą najwyrazniej im przeszkadzal, zwrocili mu uwage raz, drugi,  w koncu jeden z nich podszedl i mowi" Icek Ty masz tutaj te swoje sto tysiecy i daj nam spokoj, Ty juz sobie idz, bo my tu o większe pieniądze sie modlimy"

Vote up!
0
Vote down!
0
#141723