czarna wrona kapituły

Obrazek użytkownika sosenkowski
Humor i satyra

to zrozumiałe, że najulubieńszy (wg sondaży) i najmniej honorowy (wg Polaków) wybrał nową kapitułę  najwyższego odznaczenia państwowego, ponieważ poprzednia rozpadła się zdegustowana po uhonorowaniu Adama Michnika Orderem Orła Białego...
Władysław Bartoszewski, Aleksander Hall, Krzysztof Penderecki oraz Henryk Samsonowicz zostali powołani przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego do składu Kapituły Orderu Orła Białego. Tym samym dołączą oni do profesora Wiesława Chrzanowskiego zasiadającego w Kapitule od 2007 r. Profesor Władysław Bartoszewski do 2007 r. był już członkiem Kapituły, a teraz powróci do jej składu. Postanowienie w sprawie powołania czterech członków Kapituły prezydent podpisał 25 lutego br.

i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby Bartoszewski FAKTYCZNIE  był profesorem i gdyby nie zasłynął tym, że w czasie okupacji bardziej bał się Polaków niż Niemców:
Jeśli ktoś się bał, to nie Niemców. Gdy niemiecki oficer widział mnie na ulicy i nie miał rozkazu aresztowania mnie, niczego nie musiałem się obawiać. Ale gdy sąsiad-Polak zauważył, iż kupiłem więcej chleba niż zwykle, wtedy musiałem się bać.
- w takim kontekście obawiam się, że nowa kapituła zmieni wkrótce Orła Białego na "czarną  wronę" ;)))
vide: 3kr@n

Ocena wpisu: 
Brak głosów