PAN KRĘCIOŁA

Obrazek użytkownika Lara
Kraj

Dziesięciolatkowie z roku 1991 byli w szoku! KRĘCIOŁA! Coś takiego i to w teleferiach dla dzieci! Największym szokiem było to, że gość prowadzący nie dość, że głupkuje, to jeszcze się jąka. Myślano, że gra jąkającego się! A jaki luzak! I do tego przechwala się, że kiedyś w szkole przebijał nauczycielom opony w samochodach i palił dzienniki szkolne, a jednak wyrósł na „wielkiego człowieka". Dla dziesięciolatka to idol – Jurek Owsiak!
Wielu z nas zostało tymi ogłupionymi dziesięciolatkami do dziś. Innym, tym myślącym, otworzyły się oczy, że Owsiak to syn wysoko postawionego milicjanta. Lewak walczący z Kościołem Katolickim, który gniewnie odrzuca lokowania „Przystanku Jezus" w pobliżu jego „Przystanku Woodstock", za to gorliwie wspiera „Hare Kriszna".
I znów, jak co roku o tej porze zagra nam, chcemy czy nie chcemy, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod dyrekcją “Jurka” Owsiaka, hałasem trąb i cymbałów obwieszczając światu, jak szlachetnym człowiekiem on jest – natomiast wszelkie informacje o prawdziwych kosztach zorganizowania tej imprezy i o zysku netto zostaną dyskretnie pominięte. A przecież są to koszty niebagatelne: “darmowy” czas w TV w porze największej oglądalności, dodatkowe godziny pracy policjantów, strażników, służb medycznych i paramedycznych, “darmowe” czynności banków, koszty benzyny, elektryczności, tantiemy dla artystów. Kto za to wszystko płaci? Płaci państwo, – czyli podatnicy. Nawet ci, którzy zamiast Owsiakowi wolą dać pieniądze Caritasowi, albo po prostu włożyć je po cichu do skarbonki dla biednych w kościele. Tak więc za państwowe pieniądze Owsiak może odgrywać rolę Wielkiego Dobroczyńcy. Tylko osoba bardzo naiwna może uwierzyć, że Owsiak, człowiek znikąd, mógł o własnych siłach zrobić tak wielką karierę medialną. Owsiak to osoba wykreowana przez polskojęzyczne media i z całą pewnością ma za sobą określony sztab ludzi, którzy nim kierują od samego początku, pod pozorami działań dobroczynnych propagując demoralizujące treści „róbta co chceta”.
Jest to bez wątpienia jedna z największych manipulacji w dziejach Polski.
Pan Kręcioła kręci, żeby żyło się lepiej...

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ten żółto-czerwony pajac i manipulator nie dostanie ode mnie złamanego grosza.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#122436

Wiele razy w przeszłości symbolicznie ale zawsze wspomagałem WOSP od czasu gdy pan Jureczek i jego fundacja złoty melon zaczął angażować się politycznie oraz gdy wprost popierał prywatyzowanie szpitali a jednocześnie stawał się w wielu sprawach rzecznikiem prasowym platformy postanowiłem puścić pana Owsiaka z siła wodospadu muszlą klozetową . Facio zaprzedał własne ideały jeśli kiedykolwiek je miał ?

Kampania prezydencka minęła pod znakiem angażowania młodzieży w "zbożną" zbiórkę dla powodzian w dniu wyborów ! Plan był perfekcyjnie przemyślany dwie pieczenie przy jednym ogniu . Wyciągnąć młodzież z domów to i na wybory podrepczą...
No i jakoś tak przypadkiem wyszło ze serduszka były niebieskie w kolorze kampanii gajowego :)

Od 19 lat zebrali ogromna sumę pieniędzy , kupili wiele cennego sprzętu który na pewno uratował wiele istnień ale
jakoś nikt łącznie z panem Owsianką przypadkiem nie wyjaśnia nam co stanie się z tym ogromnym majątkiem który przejmą koledzy św.pani Sawickiej ?! A tym samym powstaje zasadne pytanie DLA KOGO ON TO ROBI ???

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#122535

POwsiak nie dostanie odemnie ani złamanego grasza.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

marekagryppa

#122540