Wołyń równa się Polska. Pomóżmy pamięci o Wołyniu!

Obrazek użytkownika Warszawa1920
Ogłoszenie

Kieruję do Was, Polaków, gorącą prośbę: wesprzyjcie jedną z najszlachetniejszych inicjatyw, jakie zrodziły się ostatnio w sercach i umysłach kochających POLSKĘ, myślących po POLSKU, wyraźcie podpisem swoim i podpisami swoich najbliższych poparcie dla

Inicjatywy Ustawodawczej projektu ustawy w

sprawie ustanowienia dnia 11 lipca Dniem

Pamięci Męczeństwa Kresowian!!!

 

Nikt za nas nie będzie się starał o zachowanie w pamięci Narodu historii Polskich Kresów. To jest nasz obowiązek. I nawet nie obowiązek: to przywilej, że my, dziś, 70 lat później otrzymujemy prawo upomnienia się o pamięć Tej Wspaniałej Części Naszej Wspólnej Ojczyzny i Jej Wielkich, Bohaterskich Mieszkańców. Gdy wtedy, w tych strasznych dniach, oddawali swoje życie czuli się Polakami i doskonale wiedzieli, jak żyć i umierać, by Polska się na Nich nie zawiodła. Tej wielkiej lekcji patriotyzmu powinniśmy się uczyć codziennie. Dziś, jutro, za lat 100.

 

Inicjatywa nie jest zupełnie nowa. Ludzie wiernych serc, oddani tej sprawie, chcieli początkowo zrealizować ideę upamiętnienia ludobójczych zbrodni na polskich Kresach w drodze próśb o przedłożenie stosownych wniosków formalnych przez kluby parlamentarne. Takie wnioski, w tym po liście otwartym Porozumienia Pokoleń Kresowych, rzeczywiście się pojawiły (dla porządku: nie wszystkich klubów, w tym także i klub PO nie poczuł się w obowiązku podjąć taką inicjatywę, wpisując się w całej jaskrawości w antypolską „tradycję” blokowania w poprzednich latach przez marszałków Komorowskiego, Schetynę i Kopacz wszelkich sejmowych prób uczczenia Polaków z Kresów). Rządy sprawują jednak dziś ludzie biegunowo odlegli od spraw Ojczystych. Miast więc natychmiast uruchomić odpowiednie procedury legislacyjne (przynajmniej te, chociaż równocześnie władze powinny domagać się uznania zbrodni dokonanych na Polakach i innych obywatelach II RP przez Ukraińców za ludobójstwo, a w konsekwencji przeprowadzenia prawnokarnego procesu na forum międzynarodowym), decydenci z PO „zamrozili” prace nad tymi wnioskami. Tak, jak odmawiający udziału w uroczystym czczeniu Ofiar Zbrodni Ludobójstwa na Polakach z Kresów lokator Pałacu noszącego ongi miano Namiestnikowskiego (stare nazwy nie zawsze są stare ...), liczą wciąż, że „uda się jakoś” rzecz w całkowitym milczeniu przeczekać. Szczęśliwie są jeszcze Polacy gotowi walczyć o prawdę innymi, dostępnymi metodami. Stąd powstał Komitet Obywatelski, który podjął się zgromadzenia 100 tys. podpisów pod własnym projektem ustawy pamięci.

 

Podpisy zbierane są m. in. w Szkocji i w Anglii. Myślę, że kraina Niepoprawnych leży tak samo blisko Kresów, jak kościoły skupiające Polaków w Glasgow.

 

Kilka lat temu, dwóch Wielkich Synów Ziemi Polskiej, Ś. p. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński i Ś. p. Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Janusz Kurtyka, podjęło się dzieła wpisania do oficjalnej tradycji Państwa Polskiego pamięci Żołnierzy Powojennego Powstania Antykomunistycznego. Dzięki Nim, w tym roku już po raz trzeci będziemy mieli zaszczyt oddać 1 marca honory Bohaterom Niezłomnym. Innym Bohaterom, Polskim Mieszkańcom Kresów Wschodnich, zamordowanym tylko dlatego, że byli Polakami, należy się z naszej strony równy szacunek. Mamy teraz ku temu szansę.

 

A teraz najważniejsze: szczegóły oczekiwanego od nas działania. 

ü  Najpierw strona ogólna Inicjatywy (przez ten link można dotrzeć do wszystkich niezbędnych informacji):

]]>11 lipca Dzień Pamięci Męczeństwa Kresowian]]>

ü  Strona z gotowymi do wydruku formularzami podpisowymi

]]>Formularz druków do podpisywania i do gromadzenia podpisów innych osób – USTAWA PAMIĘCI 11 lipca 1943]]>

ü  Informacja o miejscach i osobach już zaangażowanych w Polsce w zbieranie podpisów

]]>Gdzie i kto zbiera podpisy]]>

ü  Tekst projektu ustawy

]]>Ustawa w sprawie ustanowienia dnia 11 lipca Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian]]>

ü  Listy z podpisami należy przesyłać (dostarczyć) do 28 lutego 2013 r. na adres:

Bartexpo – Wydawca KSI

02-670 Warszawa, ul. Puławska 240 lok. 60;

z dopiskiem „Inicjatywa”

 

Pamiętajmy:

do 28 lutego 2013 r. MUSIMY zgromadzić

100 tys. naszych podpisów!!!

 

P.S. 1 O sprawie inicjatywy parokrotnie pisał w ubiegłym roku na swoim tutejszym blogu Aleksander Szumański. Dziesięć dni temu, chyba jako pierwszy w tym roku (jeśli się mylę – przepraszam), także 40plus umieścił na Niepoprawnych krótką notkę w sprawie powyżej opisanej. Dzięki wielkie i chwała Wam za to!!! Tym niemniej, uznałem, że NIE MOŻEMY na tym poprzestać. Ta inicjatywa MUSI się zakończyć przyjęciem ustawy, którą zgłasza Komitet z osobami tak zasłużonymi dla przywracania i Polakom, i polskiej nauce prawdy o tragedii Kresów w latach II wojny i następnych, jak Pani Ewa Siemaszko.  

P.S. 2 Wobec wagi sprawy, nie chcąc być przy tym posądzony o chęć łatwej popularności, proszę zarazem Administrację Niepoprawnych.pl o – w miarę możliwości – pozostawienie tego wpisu „na 1 stronie” portalu do końca lutego br., kiedy to nastąpi zamknięcie akcji gromadzenia podpisów przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej. Z góry dziękuję! Możemy dzięki temu istotnie przyczynić się do skompletowania niezbędnych 100 000 podpisów Polaków!

 

O Polsce warto myśleć. I dla Niej pracować.

 

 

Brak głosów

Komentarze

Dużo więcej by się zapisało w berecie
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#333310

Lista w internecie "wisiała" w zeszłym roku i zebraliśmy ok. 3000 tys. podpisów. Przepisy o inicjatywach obywatelskich mówią, że należy zebrać min. 100 tys. na zatwierdzonych listach papierowych. To karkołomne przedsięwzięcie, dlatego w Polsce i za granicą akcja trwa. Oczywiście internauci mogą taka listę pobrać samemu z zakładki "druk wykazu podpisów" na: http://11lipca1943.wolyn.org/ Zachęcam do pobierania list, ich wypełnienia i wysłania.

Vote up!
0
Vote down!
0
#333550

BRAWO, BRAWO, BRAWO niepoprawni.pl. W imieniu Porozumienia Pokoleń Kresowych (PPK) które desygnowało mnie na pełnomocnika Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej (KIU) dziękuję za włączenie się niepoprawnych.pl w akcje zbierania podpisów. To ważna chwila dla zapomnianej 1/3 historii Polski która przez następujące po sobie ekipy rządzące jest permanentnie przemilczana i przekłamywana. Dziękujemy za już i prosimy o jeszcze. Kresowian jest tylu ile nr. PESEL w Rzeczypospolitej a więc jest komu walczyć o odkłamanie Kresów które ponad 70 lat wołają o pamięć. Nie wolno nam zapomnieć o blisko 200tys. ofiar ludobójstwa dokonanego na ludności polskiej przez bandziorów z OUN-UPA. Nie pozwólmy, by Kresy i Wołyń były dzisiaj współczesnym Katyniem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#333554

Zbieramy podpisy i miejmy nadzieję, że się uda.
Ale może warto byłoby zainteresować "papierowe media " np - Nasz Dziennik, GPC ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#333606