Stowarzyszenie powiatu Nowodworskiego.

Obrazek użytkownika Inicjatywa Solidarni z Gruzją
Blog

11 listopada 2008 roku przypada okrągła, dziewięćdziesiąta rocznica odzyskania przez Nasz Kraj Niepodległości. Dziewięćdziesiąt lat temu spełnił się sen kilku pokoleń Polaków. Przy tej okazji z pewnością będą odbywać się akademie i wystąpienia a delegacje szkolne będą uczestniczyć w lokalnych uroczystościach.
Może warto wówczas się zastanowić o Narodzie, który tak jak my przed wielu lat tak on dzisiaj doświadczony piętnem przemocy zmaga się z wojennymi zniszczeniami.
Toteż, by w sposób wyjątkowy upamiętnić tamtą kartę w historii Naszej Ojczyzny, przed kilkoma dniami Stowarzyszenie Powiatu Nowodworskiego FORUM – przy wsparciu Forum Młodych PiS Powiatu Nowodworskiego – postanowiło włączyć się w ogólnokrajową akcję zbiórki darów na rzecz gruzińskich dzieci i młodzieży, które padły ofiarą niedawnej wojny.
Tym samym włączamy się w ogólnokrajowy zryw, którym kieruje Inicjatywa Obywatelska "Solidarni z Gruzją” a patronuje między innymi Kancelaria Prezydenta RP, Caritas Polska oraz Fundacja Młoda Demokracja.
Zwracam się z prośbą do samorządów szkolnych o poparcie i czynne włączenie się w zbiórkę potrzebnych rzeczy pomiędzy 3 a 23 listopada 2008 roku. Zebrane dary wspólnie przekażemy ogólnopolskim organizatorom, tak by wspólny konwój wielu Małych Ojczyzn, wielu lokalnych społeczności mógł wyruszyć w pierwszych dniach grudnia do powoli podnoszącej się z wojennych zniszczeń Gruzji.
Organizując tą akcję i zapraszając do współpracy chcemy pobudzić młodzież do aktywnego życia społecznego, wyczulić na tragedię wojny, która niesie za sobą wiele zła.
Jeśli Wasza szkoła wyrazi chęć przyłączenia się do tej akcji proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny z koordynatorem akcji w Powiecie Nowodworskim – osobą upoważnioną do reprezentowania Stowarzyszenia – Marcinem Manowskim /tel. 501 424 164; marcinmanowski@op.pl/
Kończąc, pozwolę sobie zacytować fragmet apelu zamieszczonego na stronie internetowej Inicjatywy Obywatelskiej „Solidarni z Gruzją” – „Nie tak dawno solidaryzowano się z Polską, gdy byliśmy w potrzebie, wtedy solidarność zwyciężyła. Teraz bądźmy solidarni z Gruzją, niech i dziś solidarność zwycięży.”

Ocena wpisu: 
Brak głosów