Lech Wałęsa w 1981r

Obrazek użytkownika spas
Świat

Rok 1981 czyli czas, kiedy w Polsce oraz w „wolnym świecie” na Lecha Wałęsę nikt nie śmiał powiedzieć złego słowa. W marcu tego roku włoska dziennikarka Oriana Fallaci spotkała się z przewodniczącym ruchu „Solidarność”. Ciekawe jest jej wrażenie, jakie odniosła po spotkaniu z „Wielkim Elektrykiem”. A te, ujawnione po latach jakoś nie wpisują się w ikonę, która lansowana była przez długi czas. Jej krótka charakterystyka naszego ówczesnego bożyszcze: to próżny, pewny siebie i pretensjonalny ignorant. Najbardziej uderzyło ją wyznanie Lecha, że jeszcze zostanie prezydentem (1981r). Mimo wszystko „dla dobra sprawy” opisała go pozytywnie. Taki mały przykład manipulacji opinią publiczną.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027139,title,Slynna-dziennikarka-o-Walesie-to-prozny-ignorant,wid,14174024,wiadomosc.html?ticaid=1dc45

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

opisała go pozytywnie, ale prawda i tak na wierzch wypłynęła

dlaczego Lechu mówił o prezydenturze w '81? przecież wtedy mieliśmy inny ustrój i takiego stanowiska nie mogło być, w planach Solidarności nie było takich zmian ustrojowych

chyba że było to planach innych osób, którym podlegał Bolesław i które cały czas wpływały na zdarzenia dążąc konsekwentnie do okrągłego mebelka

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#217082

Pamiętam ten wywiad. Pamiętam zdumienie OF deklaracją LW, że nie przeczytał żadnej książki. Ale świadectwo Passenta budzi moje wątpliwości, może nie jakieś konkretne, ale bardziej ogólne.

OF - mimo, że we wczesnych latach swojej twórczości nieco flirtowała z lewicą (może za sprawą męża?) - była mądrą kobietą i doskonałą dziennikarką. Wspominam z przyjemnością jakiś jej reportaż z wojny wietnamskiej, w którym potrafiła wykazać empatię zarówno do partyzanta Vietcongu, jak i amerykańskiego pilota. Nawiasem mówiąc, poleciała wtedy na wraz z nim na misję. 

Ostatnie lata życia OF to wspaniały rozdział. 

Pozdrawiam.  

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#217088

" dlaczego Lechu mówił o prezydenturze w '81? "

Tak, to jest trochę intrygujące. Czyżby Lechu znowu popadł w megalomański słowotok jak się mu zdarza? Więcej na ten temat:

http://niepoprawni.pl/blog/2619/polski-cezar

A może to nie przypadek?

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

___________________ Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#217205

Wstydziła się tego wywiadu, nie mogła sobie wybaczyć słabości.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#217090

marcopolo

Podobno mamy wolnosc,niepodlegosc,demokracje , w ktorej ginie 96 osob -elity Kraju ,i ja wstydze sie tego wsiowego "capa" i nie moge sobie wybaczyc ,ze przez tyle lat uwazalem go za mojego "wodza"ale kiedy dowiedzialem sie kim byl i kim jest, moje poczucie szacunku i oceny innych ludzi spadlo do "O"!Taki "osilek potrafil opanowac nami w kraju ,a moze bylo wielu ,ktorzy w tym mu pomogli-Mazowiecki,Geremek,koncze ,bo mi sie nie chce tych zydow cytowac!!A bylo ich wielu oj! wielu!! Ciekawi mnie jedno czy POPOWO (rodzinna miejscowosc tego bohatyra )udzwignie ciezar tej uroczystosci-pochowkowej!!Sam tam nie bede ,ale moje "PSY"  beda!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

marcopolo

#217134

Dopuściła się manipulacji. Dla dobra sprawy - jak wówczas myślała...

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

___________________ Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#217206

Lecz winy należy w otoczeniu szukać
Bo ci wiedzieli kim on i co reprezentuje
Z tego chcenia wolności wielu się tremuje
Bo daliśmy się oszukać jak dzieci
Tymczasem tego konsekwencja do dzisiaj leci
Bo banda kombinatorów dorwała się do koryta
Teraz chamstwo udaje, że jest intelektualna świta

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#217142