Kwaśniewski najlepszym prezydentem?

Obrazek użytkownika spas
Kraj

W czasie okołowyborczym, opublikowano ankietę któregoś ośrodka badania opinii publicznej, dotyczącą zdania obywateli na temat: kto był najlepszym prezydentem Polski po 1989r. Okazało się, że 52% wskazało na Aleksandra Kwaśniewskiego. No cóż, bawiąc się w relatywizmy można się zgodzić z tą większością.
Zatem, w czym A.Kwaśniewski by najlepszy? W paru rzeczach był rzeczywiście najlepszy, postaram się je jakoś zestawić:
- Kłamca (magister,zeznanie podatkowe)
- Nagłe „niewytłumaczalne zachowania, schorzenia i urazy” - choroba „filipińska”; „kontuzja goleni”. Wsiadał do bagażnika limuzyny w Mińsku (mógłby przynajmniej na oficjalnych wyjazdach zagranicznych tyle nie pić).
- Wysiadywał przedpokoje Putina czekając, aż go wpuszczą, by wysłuchać cierpkich, upokarzających uwag.
- On i polski generał wiernopoddańczo uczestniczyli w paradzie imperialnej Rosji popierając dodatkowo w rosyjskich mediach ich aspiracje wielkomocarstwowe.
-Osobiście uczestniczył w kampanii promującą Unię przed referendum. Zachowywał się jak gwiazda grająca w reklamie, a nie urzędnik, który ma obywatelowi ukazać zalety i wady UE przed akcesem.
- Negocjacje akcesyjne UE to zupełna kompromitacja - nie dopilnował żadnego z istotnych polskich interesów. Do Brukseli nie jeździł w sprawie interesów Polski, a tylko po dyrektywy do wykonania.
- Kontakty z obcym wywiadem (Ałganowem, Kuną, Żaglem)
-Zażyłość z największymi aferzystami. Nie ma afery za czasów jego kadencji, której wątki nie prowadziłyby do Pałacu. Przestał w końcu urządzać imieniny, kiedy cała lista jego gości sprzed 2 lat zmieniła miejsce pobytu na więzienie.
- Uzależnił nas od rosyjskiej ropy i gazu
- Bezprecedensowo chyba, wykorzystywał piastowany urząd do celów prywatnych. Dbał tylko o własne interesy.
Najcięższe oskarżenia w nagranej rozmowie z Gudzowatym, Oleksy kieruje w stronę byłego prezydenta i jego żony Jolanty. Twierdzi, że A. Kwaśniewski oraz jego małżonka nigdy nie będą w stanie wyliczyć się z ogromnego majątku. Oleksy mówi o 400-metrowym apartamencie w Wilanowie, domu wraz z posiadłością w Kazimierzu nad Wisłą, rezydencji w Jazgarzewie koło Piaseczna, wreszcie o drogich zegarkach, które nosi były prezydent. "Oluś zawsze był krętaczem i to małym krętaczem".
W pewnych kwestiach - fakt - był najlepszy.

(Za tekstem znalezionym na dysku mojego kolegi z pracy – Stasiu, jak czytasz – pozdrawiam!)

Do tej notki skłonił mnie artykuł, na który niedawno (ponownie) trafiłem w sieci:
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/sondaz-kwasniewski-byl-najlepszym-prezydentem-po-8_137857.html

Mój tekst na S24 opublikowany 11.10.2010

Brak głosów

Komentarze

... z tego, że większość ludzi funkcjonuje tak, jak im na to sytuacja pozwala. Mamy gówniane państwo, zindoktrynowane i większości zobojętniałe społeczeństwo, więc i elyty mamy jakie mamy. Sami się  na to zgdzamy, sami wybieramy, sami klaszczemy gdy nam każą i sami sobie gotujemy los, na który potem narzekamy. Napisałem MY, ponieważ ja i piszący na tym portalu jesteśmy częścią tego społeczeństwa i bagno, w którym żyjemy dotyczy nas wszystkich. Nie umiemy o Polskę zadbać, to elyty już o nas zadbają!

Vote up!
0
Vote down!
0
#157351

...ale pogląd na daną sprawę czerpie się ze źródeł, czyli gazet, radia, TV. Sami nie jesteśmy w stanie poznać wszystkiego osobiście. Jeżeli przyjmuje się informację nie zagłębiając się w szczegóły, to po kilku latach "pacjent" (odbiorca indoktrynowany) jest już przekonany, bo "wie" jak się sprawy mają... Nie jest to jego zła wola, tylko mediów. On jest ofiarą oszustwa.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________ Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#157353

była medialność. Szczypta aktorstwa, wrodzonej inteligencji, cwaniactwa i poczucia dominującej wyższości. To stworzyło jego wizerunek. Nikt natomiast nie zapytał, czy był Polakiem?. Czy nie był rosyjskim agentem?. Czy był kompletnym alkoholikiem, totalnie i beznadziejnie uzależnionym, czy tylko ofiarą depresji?. Czy rozdrapywał resztki polskiego majątku, do spółki z wandalami Millera?. Czy wreszcie, oprawca UB płk. Stoltzmann, jest jego ojcem?....Czy wpychając Polskę do Unii, godził się z kompletną utratą suwerenności tego kraju?. Wiele pytań, odpowiedzi zero!.

Vote up!
0
Vote down!
0
#157357

Zgadza się, tym niemniej dalej jest obwoływany "najlepszym prezydentem RP po 1989r. Prawda jest taka, że jego prezydentura to prawdziwe nieszczęście dla Polski.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________ Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#157358

Jednak zauważ, że te wszystkie pytania dotyczą prawie każdego polskiego polityka! Kiedy zwrócimy uwagę na to, że o to samo moglibyśmy spytać Millera, Mazowieckiego, Wałęsę, Tuska, Komorowskiego, Niesiołowskiego czy nieżyjących Kuronia, Geremka i wielu, wielu innych. Dopiero wtedy człowiek uzmysławia sobie z czym mamy do czynienia. To nie jest już Polska, tylko jakiś komusze, pospeerelowskie państewko służące tylko im i to oni je doją na wszelkie możliwe sposoby!

Vote up!
0
Vote down!
0
#157367

"W jedności siła" jak powiedział Włodzimierz Ilicz o ksywce "Lenin" I nasza "śmietanka" trzyma się tej dewizy, jak pijany płotu. Mają "niezależną" telewizję - TVN oraz "postsolideanościową" gazetę dla inteligentów - GW. Więc przeciętny, przeciętnie się interesujący jest przekonany, że w "antykomunistycznej" GW przeczyta prawdę. A jeżeli nie kupuje gazet, to dostanie na przystanku "Metro" (darmową gazetkę wybiórczą dla motłochu) i też się "dowie"...

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________ Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#157374

"Bezprecedensowo chyba, wykorzystywał piastowany urząd do celów prywatnych. Dbał tylko o własne interesy."

Póki co, w tej dyscyplinie złoto należy się jednak jego poprzednikowi, który chciał mu podawać nogę, tak jakby miał wewnętrzne przekonanie, że następca nie jest godzien uściskać mu niczego więcej.

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#157376

jest polakożercą i złodziejem. Wałęsa w napychaniu kieszeni, rzeczywiście ma mistrzostwo świata. Wyprzedził o dwie długości Kwaśniewskiego i idzie łeb w łeb, z pazernym Komorowskim. Znamienne, że wszyscy oni mają żydowskie geny. Przeczytajcie artykuł niegłupiego człowieka, doktora zresztą. Rys historyczny.
http://www.aferyprawa.eu/Artykuly/Z-historii-polskiej-nienawisc-zydowska-do-Polski-i-Polakow-dr-Rudolf-Jaworek

Vote up!
0
Vote down!
0
#157381

Za uruchomienie aparatu państwowego żeby się dorwać do kwitów i wyczyścić swój zafajdany życiorys.

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#157483

Trudno mi porównywać Alka Magistra, i Lecha Lewonożnego. Musiałbym się bardziej zainteresować bolkowymi "interesami" - możliwe, że jemu palma pierwszeństwa się należy. I tak to jedna drużyna...

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________ Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#157500

z której się wywodzi ,  / SLD / pokazał polsce i polakom swoje aspiracje bycia "KIMŚ ", w rzeczywistości pokazał że jest niczym , zwykłym pijaczkiem i służącym rosji .Kłamca który podobno płakał po śmierci Jana Pawła II , co nie przeszkodziło mu za pomocą Siwca parodiować Wielkiego Polaka  ,któremu nawet butów czyścić nie dorósł. Teraz jego następca Napieralski  też pokozuje jak kocha polskę i rodzinę , ale niech /nie daj Bóg / tylko osiągnie jako taką pozycję w kraju , od razu z owcy zamieni się w wilka.! Tak wygląda SLD!

Vote up!
0
Vote down!
0
#157386

" Teraz jego następca Napieralski też pokozuje jak kocha polskę i rodzinę , ale niech /nie daj Bóg / tylko osiągnie jako taką pozycję w kraju , od razu z owcy zamieni się w wilka.!(...)"
Możliwe, że SLD jest szykowane na następce PO. Platforma już tak się sfilcowała, że nie sposób jej pokazywać jako coś wyjątkowego (z g.wna bata nie ukręcisz). Różowy salon nie zdążył wykreować nowej "światłej" partii (możliwe, że banda Palikota miała nią być), Więc trzeba odkurzyć starego grata - SLD. Trochę polerki i będzie ok. Wyznawcy michnikizmu, nawet ci "antykomunistyczni" pójdą na to - przeciw PIS, Kaczyńskiemu, moherom, kibolom...

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________ Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#157501