Mydlenie oczu nasze POwszednie. Czyli kampanię czas zacząć.

Obrazek użytkownika spas
Blog

Kampania do wyborów samorządowych już ruszyła, jak widać wyraźnie na ulicach naszych miast. We Wrocławiu billboardy zostały zdominowane przez platformistyczne treści. W większości hasła nie są nawet godne uwagi – wyświechtane frazesy, pod zalotnym uśmiechem kandydata, czy też marsową miną, sugerującą powagę jej właściciela. Nihil novi sub sole... Ale nie do końca. Otóż przeczytałem na billboardzie hasło wyborcze PO: „Nie róbmy polityki. Budujmy szkoły”. W internecie przeczytałem i inne: „Nie róbmy polityki. Budujmy mosty”, Nie róbmy polityki. Budujmy Polskę", " Nie róbmy polityki. Budujmy drogi". Przełom: Platforma Obywatelska odżegnuje się od polityki.

No cóż... Kampania wyborcza, hasła, plakaty, agitacja etc – czy to nie jest uprawianie polityki ? Bo jeżeli nie jest, to jak można nazwać coś takiego? Może ktoś mnie oświeci.

______

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/po-nie-robmy-polityki-budujmy-mosty-budujmy-polske-budujmy-drogi

Brak głosów

Komentarze

Byłem tam w bieżącym tygodniu przejazdem. To co zobaczyłem, wprawiło mnie w osłupienie i obrzydzenie. Dziesiątki wielkich bilbordów partii PO z jej kilkoma kandydatami w wielu reprezentacyjnych miejscach oraz setki, jeśli nie tysiące plakatów również z takowymi osobnikami. I tylko z tej partii. Ujrzawszy facjaty tych osobników, każdemu z nich dałbym przynajmniej za ich gęby po 10 lat do odsiadki. Wszakże twarz wiele mówi o charakterze człowieka. I takie coś ma być reprezentantem rządu i trzymającym władzę w samorządach. To wiele mówi, na kogo nie głosować.
edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Vote up!
0
Vote down!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#102190

No to jak nie chcą robić polityki, tylko budować... to do łopat, kilofów panowie ! Dajcie przykład, zakasać rękawy, kobiety na traktory, koparko-ładowarki, dźwigi, do mieszania cementu i jeśli tacy jesteście (mówię o autorach kampanii) to zbudujecie Nową, Lepszą Polskę. Nie ma już ludzi, którzy tak wam w tym przeszkadzali, jak sami mówiliście. Dajcie dobry przykład ! Ludzie, jak zobaczą wasze czyste serca i intencje, to za wami pójdą. Byle byście byli konsekwentni. Bo jeśli nie, to następne bzdetne frazesy firmowane popiersiem jedynego słusznego wodza, Słońca Peru.. ups, znaczy Rzeczypospolitej.

...nie dość prawdy się dorobić, trzeba ją jeszcze obrobić i obronić, i piersiami zastawić, i pieczęć swą położyć jej na piersiach...

Vote up!
0
Vote down!
0

****** "Not Every Conspiracy is a Theory" ******

#102445