„Gazety Wyborczej” wojna z Cudownym Medalikiem

Obrazek użytkownika lesiu
Kraj

„Gazety Wyborczej” wojna z Cudownym Medalikiem

Po publikacji gnostyckich tekstów (choćby tzw. „Ewangelii Judasza”), promowaniu ateizmu i atakowaniu Kościoła Katolickiego ze wszystkich możliwych pozycji przyszedł czas na zaatakowanie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, a w sposób pośredni inicjatywy tegoż stowarzyszenia polegającej na rozpowszechnianiu tzw. Cudownego Medalika. Nie bez powodu atak Michnikowskiej gazety nastąpił w dzień po święcie Matki Boskiej Częstochowskiej, na które przybyły jak co roku tłumy wiernych. „Gazeta Wyborcza” w sposób prymitywny nazywa stowarzyszenie pseudokatolickim – zastanawiam się kto akurat tej gazecie dał prawo do decydowania o tym, które stowarzyszenie jest katolickie, a które nie; wszak to owa gazeta nie ma zbyt wiele z katolicyzmem, a raczej zupełnie nic.

Komentowanie zarzutów typu, że stowarzyszenie głosi, iż homoseksualiści piją tekst nie ma najmniejszego sensu i świadczy o intelektualnej jałowości osób, które nie znoszą faktu, że ktoś może mieć odmienne zdanie od jedynie słusznej gazety.

Jednak Michnikowska gazeta idzie dalej i posuwa się do manipulacji pisząc, iż rzekomo katoliccy biskupi ostrzegają przed działalnością stowarzyszenia Księdza Piotra Skargi, o czym uprzejmie miał jej donieść życzliwy duchowny. Niestety nie znajdziecie na łamach tej gazety nazwiska ani jednego biskupa czy duchownego, na których chętnie powołują się dziennikarze tej gazety. Najlepiej jest powoływać się na anonimowe autorytety, ale w tym przypadku jest to zabieg dość obłudny. Wszak na łamach tej gazety można odnaleźć wiele tekstów i publikacji wrogich Kościołowi Katolickiemu.

Jest to kolejny powód dla którego każdy katolik powinien w sposób zdecydowany bojkotować „Gazetę Wyborczą”, a w tym temacie chyba nie jest źle, bo wyniki sprzedaży ma ona coraz gorsze. Tylko się cieszyć i działać dalej na rzecz bojkotu.

Ocena wpisu: 
Brak głosów