Pojednanie Polsko -Rosyjskie cz.3

Obrazek użytkownika Kajeka
Świat

Pojednanie Polsko -Rosyjskie cz.3
3./ W interesie Polski w zbliżeniu z Rosją jest by:
-Rosja zaniechała w Polsce i świecie intryg w sprawy wewnętrzne Polski, intryg mających na celu uzależnienia od siebie rządzących elit i skłócania społeczeństwa i partii.
-Uznała na forum międzynarodowym mordy obywateli polskich za ludobójstwo i dała rodzinom ofiar zadośćuczynienie moralne i finansowe. /i by też ujawniła wszystkie dokumenty dotyczące tych mordów/
-Wydała wspólną deklarację z Polską dotyczącą całości stosunków Polska Rosyjskich na przestrzeni wieków.
-zaniechała z sprzedaży gazu broni przeciw Polsce.
-zaniechała czynienia z stosunków handlowych /eksportu do Rosji/ sposobu nacisku na Polskę._
-zaniechała wszelkich aktów agresji, potępiła i ukarała za intrygi przeciw 96 zamordowanym w Smoleńsku osobom.
-w interesie Polski jest by Państwo i społeczeństwo rosyjskie rozwijało się w kierunku przyjęcia zasad demokratycznych i przyjęcia za priorytet podniesienia stopy życiowej swego społeczeństwa a zaniechało agresywnej imperialnej polityki, groźnej dla sąsiadów i dążącej do uczynienia z nich swoich wasali.
Oczywiście Rosja w swojej polityce nie myśli o wzajemne zwracanie uwagi na interesy Polski
/Na marginesie najwyższy czas by nasze europosły /czy euroosły/ rozpoczęły w kuluarach parlamentu europejskiego agitację za wprowadzeniem zasady że produkty jakiegoś kraju unii
muszą być traktowane jako unijne a bojkot jednego kraju jest bojkotem całej unii./
A jaki interes sprzeczny z interesem społecznym mają rządzący nami w zbliżeniu? Nie wiem czy ważniejsze dla nich jest oczekiwanie że pomnożą przy pomocy finansjery niemieckiej kapitały uzyskane w niejasny sposób /Sobiesiaki i inni/, czy przeważa odziedziczona w genach pogarda do rządzonych. Dla jasności nie interesują mnie niczyje dziatki zmieniający w ostatniej chwili fronty, choć czym komórka nasiąkła za młodu.... Oczywiście dzieci nie odpowiadają za ojców i dziadków.
Manipulanci wbijają nam do głów, że nie zależnie od korzyści świętą zasadą jest nie podważalność zbliżenia i sojuszu polska- rosyjskiego, /starszym blogierom coś to przypomina/, że ta zasada jest tabu i że za zbliżenie z Putinem należy zapłacić każdą cenę /ostatnia wypowiedz Nałęcza/ Pytam, jaką cenę? dodanie do 96 ofiar jak, w Katyniu 22tys. a może 900.tys jak w wywózkach na sybir. Jeżeli rządzący mają interes w zbliżeniu niech oni płacą tą cenę cenę upodlających lizowstw ale czynią to w swoim nie społeczeństwa imieniu. PO JAKĄ CHOLERĘ WBIJANE NAM DO GŁÓW ZBLIŻENIE NIE PRZYNOSZĄCE KORZYŚCI A STRATY?.
Czy nigdy nikt rządzących Rosją nie chciał zbliżenia? nie wiem Wspominam informację przekazaną mi, przez wspaniałego patriotę prezesa Stronnictwa Wierności Rzeczpospolitej P. Ziębickiego że na spotkaniu Wałęsa -Gorbaczow, ten ostatni proponował Wałęsie przekazanie w imię pojednania obwodu kalingradzkiego.
CZY niema sposobu by Rosja traktowała nas jamko równorzędnych partnerów, sądzę że są, ale to jak wszystko wymaga kasy.
Wielowiekowe nasze doświadczenia mówią że w mentalności rosyjskiej jest traktowanie poważnie tylko tych którzy nie liżą ją w d...a przeciwnie przysparzają im kłopoty o nasileniu zależnym od ustępstw. / w świecie daje się coś za coś/.
TV w programie "Dzika Rosja"- donosił o fali prześladowań i mordów ludzi pochodzących z azjatyckich części byłego ZSRR, w większości muzułmanów. W tym prześladowaniu prym wiodą młodzieżowe organizacje które manifestowały by Polsce zwrócić zachodnią Ukrainę.
Nasi muzułmani /nawet Tatarzy/ mogliby za dotacje pseudo prywatne stworzyć radio i TV /coś na wzór wolnej europy/ które by stopniowo uświadamiało, tych trzeciorzędnych obywateli Rosji i Tatarów o sytuacji oraz uświadamiało mieszkańców Azji średniej że należy naciskać na swoje rządy by wystąpiły ze wspólnoty niepodległych pastw i utworzyły własną unię. Radio mogłoby uświadamiać mieszkańców Syberii że olbrzymie dobra wypracowane przez nich w trudzie są marnowane przez władze centralne.
Nie mogę zrozumieć dlaczego nie powstał w Polsce uznawany przez polski rząd Rząd Wolnej Czeczeni, który przez swoje radio uświadamiałby świat o skali zbrodni popełnianych przez Rosję. Ten rząd powinien informować, że akty terrorystyczne to wyskoki zrozpaczonych osób, którym bestialsko pomordowano najbliższych i nie mają po co żyć.
Może stopniowo w pewnym zakresie ostrze ekstremizmu muzułmańskiego przekierowało by się z USA i zach. europy na Rosję.
Prawdopodobieństwo tego jest tym większe że, bardziej realne dla pragnień muzułmanów jest
zjednoczenie z zabiedzonymi republikami środkowo azjatyckich, niż np. częściowo nowoczesnymi państwami takimi jak Tunis czy Maroko.
Polska w przeciwieństwie do Rosji nie ma opracowanych dalekosiężnych, tajnych założeń i celów polityki zagranicznej.
Rządzącym chodzi o jak najdłuższe utrzymanie się przy władzy a los kraju w przyszłości ich nie wzrusza.
Ponieważ jak sadzę mój wpis jest raczej odosobniony chciałbym poznać opinię blogierów.
Na marginesie przypominam że po śmierci marionetkowego prezydenta Czeczeni Putin ściskał jego syna. A później okazało się że za tą śmierć winią samego Putina.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jan Bogatko

...mamy (dzięki NATO i UE, mimo wszystko) okazję do wyrażania opinii na temat Rosji bez (większych) obaw. Wykorzystajmy tych 5 minut!

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#97728

Krzysztof J. Wojtas
Po pierwsze - żadnego pojednania miedzy Polską, a Rosją nie było, nie ma i nie będzie.
Natomiast winniśmy ułożyć stosunki na bazie warunkującej współżycie; są naszymi sąsiadami i nie ma takiej siły, która by to zmieniła.

W tym sensie i treść notki, i sposób narracji, uważam za bzdet.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Krzysztof J. Wojtas

#97744

Trzeba mieć dalekosiężne plany polityczne.

- W każdym pokoleniu rośnie grono zadufanych w sobie

ludzi gardzących lekcjami historii.

-Rosja ma ,miała i będzie zawsze miała, na celu umocnienie za każdy koszt swojej potęgi militarnej, ekspansji, agresji i zaboru sąsiadów.-Nie świadomy tego świat nic nie robi by przeciw działać wrostowi potęgi imperium super zła.

-Najbardziej zagrożona Polska nic nie robi dla zwiększenia trwałości bytu państw odgradzających nas od Rosji.

-Zjednoczone muzułmańskie państwa byłego ZSRR były by dodatkową barierą ochronną.

_Podziwiam wręcz geniusz i troskę o przyszłość Kaczyński którzy chyba jak,o jedyni rozumieją testament Marszałka.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kajeka

#98234