Awans za zdradę interesu narodowego

Obrazek użytkownika Kajeka
Kraj

Awans za zdradę interesu narodowego.
Coraz częściej pojawiają się informacje ze strony działaczy PO, że Tusk dąży do zdobycia stanowiska prezydenta kraju zjednoczonej Unii. Tuskowi nie wystarcza już poklepywanie.
Do stworzenia stanowiska silnego wyposażonego w szerokie uprawnienia wybieranego na wieloletnie kadencje prezydenta Unii dąży z całych sił. /Sikorski będzie ministrem spraw zagranicznych Unii?/.
Z psychologicznego punktu widzenia uprawnione jest twierdzenie, że im, kto jest większą miernotą tym ma większe paranoiczne ambicje. Moja żona komentuje to: „wyżej sr . niż d… ma ‘.
Tusk zdolny intrygant i przebiegły polityk rozumuje prawidłowo; że:
1/ na dane stanowisko wybiera się tego, który w dużej mierze przyczynił się do stworzenia tego stanowiska.
2/, Gdy jest wielu kandydatów z różnych krajów mających na uwadze wyłącznie interes swego kraju, sprzeczny z interesami innych, kłócących się o intratny żłób, wybiera się miernotę niezwiązaną żadnym krajem.
Tusk nie reprezentuje żaden kraj, jest jakby bezpaństwowcem. Bagażu polskości wg. jego słów chciał się od dawna się pozbyć. Zdradził i zdradza polską rację stanu i będzie dbał. W przeciwieństwie do reprezentantów innych krajów wyłącznie o interesy Unii. Z charakteru jest mściwy i dający się łatwo podpuszczać, co daje nadzieje na możność sterowania nim.
Nasuwa się skojarzenie tusk chce rządzić z ościennego kraju unią, tak jak hitler Austryjak rządził zjednoczoną rzeszą a stalin Gruzin imperium sowieckim.
Do tej pory nie rozumiałem i zastanawiałem się, dlaczego Tusk nas zdradza teraz wobec ujawnionych jego ambicji sprawa staje się jaśniejsza.
A gdyby tym Polaczkom, którym nie udało się wybić z głowy „nienowoczesnego” patriotyzmu zachciało się buntować to, Sikorski już zadbał już by bandziory tzw.. afgańcy z Kaliningradu pomogli im zrozumieć gdzie jest ich miejsce.
Nie darmo minister Rosyi Ławrow dziękował, że zgodnie z interesami Rosji w brew interesom Polski pozbędzie się bandytów, którzy dodatkowo będą rozszerzać ruskie wpływy.
Kajeka = Jerzy K.

Ocena wpisu: 
Brak głosów