Zły, gorszy, najgorszy, Tusk

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Ma rację Gilowska mówiąc, że rządy Tuska to czas zmarnowany dla Polski. Ale przyjaciele byłego współarchitekta IV RP zrobią wszystko, by swój prywatny sukces sprzedać jako sukces Polski. Tymczasem nigdy dotąd tak niewielu zaszkodziło aż tak wielu.

 
Tusk wie, że nachodzą dla niego ciężkie czasy. Naród wystawi mu rachunek za lata szkodliwych rządów, za fałszywe obietnice, za stan, w jakim zostawia społeczeństwu kraj. To zmusza Platformę do mobilizacji wszystkich sił pod hasłem: co tam Polska, chodzi tylko o to, by
 
PiS
 
przegrał. Przegrana PiS-u gwarantuje Platformie i jej okrągłostołowym przyjaciołom życie w spokoju. Tusk jest politycznym iluzjonistą. Jak nikt dotąd opowiada wierutne bajki o cudzie gospodarczym. Tymczasem przez 3 latach rządów Platformy dług publiczny wzrósł o 60 procent. To
 
rekord
 
w dziejach Polski po 1989 roku. Cud gospodarczy Tuska, chwalonego przez Unię, to szalbierstwo, za które płacić będą nasze wnuki i prawnuki. Cieszę się że Gilowska zwróciła uwagę na wypowiedź prezesa Tuska, która była tematem jednego z mych ostatnich komentarzy.
 
Donald
 
Tusk stwierdził – cytat: „spekulacja na cukrze polega między innymi na tym, że niektórzy wmawiają Polakom, że cukier będzie coraz droższy i będzie go coraz mniej, w związku z tym ludzie kupują coraz więcej cukru i ci, którzy cukrem handlują, się cieszą”. Prof. Zyta Gilowska mówi:
 
to bzdura
 
i – co mnie cieszy - dokładnie jak ja wskazuje na bolszewicki podtekst wypowiedzi Wielkiego Ekonomisty. „Pamiętam sławetną IRHChę – trójki robotniczo-chłopskie – która pilnowała poziomu cen”, mówi w www.onet.pl . „Wtedy nie działało i teraz nie zadziała. Donald Tusk
 
świetnie
 
wie, że to propaganda”. A już niemal zabawne, jak grupa oldboyów Platformy na forach społecznościowych przekonuje, że w Polsce jest tanio. To niemal jak za Gomułki; statystycznie ceny spadły, bo staniały parowozy. A o podwyżce VAT, kreatorze cen, jakoś zapomniano.
 
 
 
Post scriptum: to ciekawe, czy Polacy dadzą się nabrać Tuskowi po raz drugi. Zwycięstwo Tuska oznaczać będzie kolejne lata bezpowrotnie stracone. Ci, którzy publicznie nawołują do poparcia Platformy, mają na uwadze tylko własny, prywatny interes. To współczesna Targowica. Interes Polski i Polaków to nie ich sprawa. Tak w polityce wewnętrznej, jak i zagranicznej.
 
Czy Polacy to stado baranów, czy tylko rząd p. Tuska jest tego zdania?
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

przejmował się wzrostem długu publicznego, wzrostem cen cukru czy w końcu pogorszeniem poziomu życia Polaków. On jest od tego aby ostatecznie Polskę doprowadzić do totalnej ruiny i ma do tego cały zespół nieprzygotowanych merytorycznie urzędników w rządzie umiejących tylko wykonywać określone dyrektywy. Nic więcej. Czy Polacy dadzą się nabrać po raz drugi? Niewykluczone. Skoro przy całej mizerii rządzenia PO, w wyborach samorządowych głosowano na tę partię? Widocznie się ludziom mózgi zagotowały i nijak nie mogą ostygnąć. Chleba jeszcze jako tako mają, igrzyska w szkle też, widocznie więc to wystarcza.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#147417

Jan Bogatko

...uwaüam za uzasadnione, stąd konieczność mobilizacji przeciwko siłom ciemnoty,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#147463

ze Tusk bedzie bacowal stadu przez nastepne cztery lata przy pomocy czerwonych juhasow .Jak zabraknie trawy to czesc baranow poszuka pastwisk na zachodzie.Barany krajowe dokladnie wygolone beda sie ogladac za nowym baca.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#147471

Jan Bogatko

...przeszkodzić. Nie wierzmy oszukańczym słupkom, rozmawiajmy z ludźmi,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#147476

No i co z tego, że PO przegra wybory? Jak i tak na ludzi związanych z PO czekają już teraz synekury w różnych organizacja pozarządowych oraz w strukturach UE oraz ONZ-u. PO wykonało swoją robotę w Polsce doskonale, mafia się umocniła, sprzedano co można było sprzedać, a na tym jeszcze nie koniec, dzieci wysłano do szkół skracając im dzieciństwo, teraz nam zafundują energetykę atomową od Francuzów i będzie cacy, zniszczono w tym czasie naszą flotę rybacką, przemysł stoczniowy zniszczony, wiele firm kooperujących z przemysłem stoczniowym musiało zmienić swoją działalność albo w ogóle przestało istnieć, służba zdrowia na łopatkach, wojska nie mamy, szkolnictwo leży, dzieci mają mieć w szkołach 1 godzinę historii w tygodniu, ale bez nauczania o wydarzeniach XX wieku.

Niestety, do tego swoją rękę przyłożyło również PiS, które w Sejmie RP często w czasie bardzo ważnych głosowań głosuje tak samo jak PO.

To prawda nie ma się z czego cieszyć, oj nie ma!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#147497

Jan Bogatko

...od czegoś trzeba poloneza zacząć. Ci w UE czy ONZ też nie będą siedzieć tam wiecznie.

Jestem wrogiem strategii "a to nic nie da".

Zawsze da! - to moja strategia,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#147507

Ważny i znakomicie podany niczym na przysłowiowej tacy - temat ,,,

kolejne 10 pkt

pozdrawiam
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."/Z.Herbert/
/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#147535

Jan Bogatko

...to mnie podtrzymuje na duchu,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#147545

Szpilka ma całkowitą rację !

ps.
czas PO to czas całkowicie
zmarnowany, tak jak czas "stanu wojennego"
z konsekwencjami na wiele lat !

wp

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

wp

#149742

Jan Bogatko

...czas z tym skończyć!

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#149894

A zaczęło się od cen cukru... Nie martwię się brakiem cukru; martwię się możliwą utratą niepodległości-głosujmy na PIS. Pozdrawiam. REWIZJONISTA

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

REWIZJONISTA

#152539