4 czerwca - 2 (bolesne) rocznice

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Okrągłostołowe wybory, zwane na wyrost wolnymi, i obalenie rządu Olszewskiego, to dwie bolesne rocznice.

Żenujące są majnstremowe zachwyty nad „wolnymi” wyborami w dniu 4 czerwca! Wolne żarty! Zmowa okrągłego stołu oddała w Polsce władzę bezwzględnym komunistom. Zmowa okrągłego stołu uniemożliwiła demokrację w Polsce, obalając rząd Olszewskiego. Ten układ niszczy Polskę po dziś dzień.

http://www.youtube.com/watch?v=KgJw2PIgBzk

Post scriptum: niejaki Balzas Artur akurat dziś (zapewne czysty przypadek) wystawia Wałęsie Persilschein tak po wojnie nazywano w Niemczech świadectwa dobrego prowadzenia w okresie III Rzeszy (że się kochało żydów i nienawidziło Hitlera). Taką wartość ma zeznanie Balzasa na temat TW Bolka. 4 czerwca (noc z 4 na 5 czerwca) 1992 roku udaremniono lustrację ubeckich polityków w togach demokratów. Tak obie daty zaciskają tragiczną dla Polski pętlę.

Brak głosów

Komentarze

i cała ta sławetna transformacja nie były przeprowadzane po to aby Polska została wolnym krajem tylko po to, aby nadal Polskę trzymać mocno za gardło. Pilnowano jak oka w głowie aby czasami Polacy nie zagarnęli tej wolności dla siebie. Dlatego zrobiono wszystko by wolność nie przedostała się do ław sejmowych i rządowych. Stąd nie pozwolono gabinetowi Olszewskiego na samodzielne rządzenie bez pytania o zdanie kogokolwiek z zewnątrz.
To wszystko było już wcześniej dokładnie rozplanowane i realizowane ściśle według tego planu.
Na organizowanych w wojewódzkiej administracji państwowej naradach dla zaplecza kadry kierowniczej przyjeżdżali jacyś przemądrzali prorocy i tłumaczyli różne dziwne rzeczy. Podkreślali, że pierwsze 2 lata transformacji to będzie ogólny bałagan ale później się wszystko unormuje. Zadałam wówczas kilka pytań m.in, dlaczego ma być bałagan. Coś pokrętnego odpowiedzieli a później dowiedziałam się, że zadaję za dużo pytań i to jest niewygodne.
Ale jak obserwowałam późniejsze różne pociągnięcia, wszystko pokrywało się z przedstawionymi prognozami.
Nic nie działo się spontanicznie.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#361778

Jan Bogatko

...to bardzo ważna relacja - teraz "się wszystko unormowało", zgodnie z zapowiedzią,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#361827

  4 czerwca br. z rana Komoruski o Okrągłym Stole rzekł w radiowej Jedynce: "Naprzeciw siebie zasiedli ludzie o zupełnie sprzecznych interesach, którzy nawzajem chcieli się oszukać".
Bzdura! Totalna bzdura!
  Wystarczyło spojrzeć na listę uczestników Okrągłego Stołu oraz posłuchać komentarza ówczesnego I sekretarza KW PZPR w Gdańsku – Tadeusza Fiszbacha. Policzył on i dość odważnie stwierdził, że na 57 uczestników Okrągłego Stołu, aż 47 było Żydami! Po tej wyliczance, partyjni notable odstawili Fiszbacha na boczny tor i nie brał już udziału w dalszej rozgrywce. Na dodatek tow. Fiszbach był zwolennikiem radykalnych zmian w PZPR, co nie było na rękę towarzyszom. Nawet towarzysz Stanisław Ciosek podczas obrad stwierdził, cyt.: "Zauważa się tworzenie swoistego lobby żydowskiego, które żywo interesuje się pracami Okrągłego Stołu”. Czyli można bez skrupułów użyć takiego oto stwierdzenia, iż 6 lutego 1989 roku w Pałacu Namiestnikowskim przy Okrągłym Stole „swoi” ze „swoimi” majstrowali przy rozkładaniu Państwa Polskiego.

Pozdrawiam,
                  
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Vote up!
0
Vote down!
0
#361783

gość z drogi

i tO gdzie dzisiaj po latach jesteśmy My i TW minister Boni....

Tu jesteśmy My,tam minister TW Boni...oto klamra spinająca te dwa wydarzenia...

obalenie rządu  Jana Olszewskiego równa się  minister od wszystkiego Dzisiaj...szczególnie od tzw "złodziejskiej prywatyzacji...a dzisiaj super cyfryzacji,gdzie między innymi  dla Telewizji Trwam miejsca już nie ma..

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#361809

Jan Bogatko

...czy uda się nam przeciąć tę pętlę? Czy Polacy są narodem zdolnym do budowy państwa? O tym potem,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#361829

Jan Bogatko

...czy jest gdzieś "lista Fischbacha"?

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#361828

,,, "Lista Fiszbacha" (vel Fischbacha) prawdopodobnie była opublikowana w którejś z tych dwóch pozycji, ale na 100 procent nie jestem pewien. 

1)  Kozakiewicz M., Byłem marszałkiem kontraktowego, Warszawawa 1991,  
2)  Abp Dąbrowski, Rozmowy z władzami PRL, Warszawa 1995, t. II.

Kiedy w roku 2002 pisałem książkę "Europejskie Eldorado" wyd. I, (wyd. II w roku 2009), to powoływałem się w niej na autorów tych pozycji, ale owej "Listy" nie cytowałem.  

Pozdrawiam,
                 
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Vote up!
0
Vote down!
0
#361832

Jan Bogatko

...dziękuję!

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#361837

Mebel bez kantów był jednym wielkim kantem!

Vote up!
0
Vote down!
0
#361843

Jan Bogatko

...podobno nawet korniki nie chciały go żreć, taki toksyczny,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#361855