Nie było frytków

Obrazek użytkownika Błąd w systemie
Idee

Nie milkną komentarze dotyczące PRL-Party w Piotrkowie Trybunalskim. Teraz swoimi refleksjami podzieliła się pani Kamila Jakubczak-Krawczyńska, która startowała w ostatnich wyborach z list pana Krzysztofa Chojniaka. Dowiedzieliśmy się m.in., że w jej domu rodzinnym każdego 22 lipca wszyscy ubierali się odświętnie. Panu „Pobożnemu” gratuluję kandydatów z wiadomych środowisk. Rozmawiano też o braku octu i podobnych pierdołach. A gdzie Powstanie Antykomunistyczne, Czerwiec 56’, Grudzień 70’, Radom 76’, Stan Wojenny?

Pani Jakubczak-Krawczyńska wykorzystała też hasło Mazowieckiego o „grubej kresce”, z którym jakoby się nie zgadza. Powiedziała bowiem, że nie powinniśmy oddzielać się od przeszłości. Pragnę panią poinformować że gruba kreska została wprowadzona właśnie po to, żeby od PRL-u się nie odcinać, a wręcz powstrzymać możliwość wyrugowania aparatczyków i ubeków z instytucji państwowych, tak jak to zrobiono np. w Czechach.

Na marginesie, gratuluję pani socjolog z uniwersytetu sformułowania „w PRL-u nie było frytków”.

Piotr Dunin

http://piotrkovskie.pl/index.php/glowna/miasto/134-nie-bylo-frytkow

Zdjęcie: Stanisław Torbicz ps. Kazik. Pośmiertne zdjęcie wykonane przez UB.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

... ze śmiechu, zapewne.

Z jednej strony mierzi mnie ta wybiórcza pamięć, z drugiej zaś rozumiem, że wielu woli pamiętać, choćby farsę, byle nie tragedię.
Taki prezent zafundowano nam w 1989 roku.

Taki Stasiu Tym, w dokumencie "Tym bardziej" wyartykułował przekonanie, że on i jego koledzy należeli do awangardy oporu antykomunistycznego już w latach 60. Przed nimi nie było nic godnego uwagi. No może poza wzdęciem Kołakowskiego i paru innych rozczarowanych piewców komunistycznego raju. A ruchawka z marca 68. (w przytłaczającym wymiarze stanowiąca łańcuch komunistycznych dintojr) otworzyła drogę do "wolności"...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#172081

...ale dowcipem on nie jest.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#171967