ŚLEDZTWO W SPRAWIE ŚLEDZTWA SMOLEŃSKIEGO

Obrazek użytkownika Marek Dąbrowski
Kraj

Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Poznaniu 2 listopada wszczęła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez prokuratorów Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie w związku ze śledztwem smoleńskim. Pisma z informacją o śledztwie zostały wysłane do rodzin Ofiar.

 W tej sytuacji niezbędne jest konieczne ścisłe monitorowanie śledztwa przez niezależne media, a także zadanie Prokuratorowi Generalnemu, Andrzejowi Seremetowi, poniższych pytań:

- dlaczego postępowanie prowadzi WPO w Poznaniu, w przeszłości personalnie związana z najwyższym rangą z prokuratorów, którzy w rażący sposób nie dopełnili obowiązków w sprawie Smoleńska (gen. Krzysztofem Parulskim), oraz operetkowym niedoszłym samobójcą (płk Mikołajem Przybyłem)? Czy nie zachodzi tu obawa matactwa?

- czy jest związek czasowy między wszczęciem śledztwa (2 listopada) a publikacją „Rzeczpospolitej” o śladach trotylu i nitrogliceryny na wraku Tu-154M (30 października)?

- czy śledztwo nie będzie stanowiło wygodnego pretekstu do odsunięcia od sprawy tych prokuratorów średniego i niższego szczebla, którzy, zgodnie z oceną red. Cezarego Gmyza, starają się sumiennie i uczciwie wykonywać swoje obowiązki, a także do pacyfikacji WPO w Warszawie w związku z domniemanymi przeciekami o materiałach wybuchowych, o których wspominał Prokurator Generalny w rozmowie z red. Wróblewskim?

Jak donoszą media, w listopadzie premier Donald Tusk ma podjąć decyzję o przyjęciu lub odrzuceniu sprawozdania Prokuratora Generalnego, Andrzeja Seremeta, a w efekcie- pozostawieniu go na stanowisku lub zdymisjonowaniu. Dlatego należy szczególnie uważnie obserwować, czy nie mamy aby do czynienia z próbą „oczyszczenia” zespołu prokuratorskiego zajmującego się Smoleńskiem z „elementów niepewnych”.

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Prokuratorzy wojskowi z Poznania prowadzą śledztwo przeciwko swoim kolegom z prokuratury warszawskiej..
Z jakiego to powodu Wojskowa Prokuratura zajmuję się katastrofą cywilnego samolotu i cywilnej wycieczki?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#306214

Nieciekawie się zapowiada...
Ja jestem wstrząśnięta, chociaż już nic nie powinno mnie zaskoczyć...
Tym tępakom nawet nie przyszło do łbów,by wnioskować o dopuszczenie polskich prokuratorów do sekcji zwłok...?

MAKABRA - kim oni naprawdę są...?

Pozdrawiam!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marie

#306226

Athina

 

zostanie umorzone - założycie się?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Athina

#306233

"Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Poznaniu 2 listopada wszczęła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez prokuratorów Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie..."

Już sama ta informacja jest świadectwem w jakim państwie żyjemy, i jak daleko sięgnął rozkład instytucji publicznych.

Być może chodzi o wzmiankowane "oczyszczenie", nie wiem...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#306232

Witam Panie Marku

skupiamy się (społeczeństwo, zainteresowani) nie na tym, co trzeba:

Należy życzyć sobie przekazania wyników analiz zabezpieczonych śladów, określonych urządzeniem jako cząstki wysokoenergetyczne: analiza takiego związku jak Trotyl czy nitrogliceryna - jest gotowa w ciągu jednego dnia (wiele za wiele :))) )

z poważaniem

Krzysztof Kaznowski

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Krzysztof Kaznowski

#306236

Z tego co piszą w RMF:
[quote] Już we wrześniu szef zespołu parlamentarnego badającego katastrofę Antoni Macierewicz (PiS) informował, że we wniosku do stołecznej WPO pełnomocnik Kaczyńskiego zarzucił prokuratorom m.in., że nie złożyli wniosków o dopuszczenie do udziału i nie uczestniczyli w sekcjach zwłok 95 ofiar, prowadzonych w Rosji. W zawiadomieniu argumentowano, że na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy polskimi i rosyjskimi prokuratorami w nocy z 10 na 11 kwietnia 2010 r. polscy prokuratorzy posiadali zgodę strony rosyjskiej na wnioskowanie o przeprowadzenie i udział w czynnościach. Ponadto - zdaniem pełnomocnika - w wyniku podjętych decyzji na terenie Polski nie wykonano oględzin zwłok ani badań sekcyjnych.

Mec. Pszczółkowski poinformował we wtorek, że na podstawie informacji otrzymanej w tym tygodniu z prokuratury podejrzewa, iż wszczęte śledztwo "będzie miało związek z nieprzeprowadzeniem sekcji zwłok w kraju". Złożyłem szereg wniosków dowodowych w tej sprawie, dotyczą one zarówno przesłuchań świadków, jak i dowodów z dokumentów - dodał.[/quote]

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#306249

Chciałbym się mylić, ale moim zdaniem mec. Pszczółkowski jest zbytnim optymistą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marek Dąbrowski

#306299

 Nie wierzę w żadne śledztwa o śledztwie. To kolejna ściema i gra na czas. A czas działa na niekorzyść Polaków. Czy myślicie, że za 3 kolejne lata burdelu TuSSka, będzie w tym kraju jeszcze cokolwiek do uratowania? Mój syn chce wkrótce wyjechać z tego kraju, jemu podobnych wyjechało już ze 3 miliony. Kim zapełnimy tę pokoleniową dziurę? Turkami lub Buszmenami importowanymi do pracy, posiadającymi prawo głosu, ale niekoniecznie na Polskę? Zastanówmy się i to szybko, bo czasu jest coraz mniej, a Sowietom właśnie o to chodzi. Aha, jeszcze przypomniałem sobie faszystowską mordę szczuki i jeszcze bardziej się zdołowałem. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#306278