Przyjmijcie do swojego grona w roli eksperta dr. Badena

Obrazek użytkownika Marek Dąbrowski
Kraj

Ważna notka Stanisława Zagrodzkiego 

Przyjmijcie do swojego grona w roli eksperta dr. Badena

Proszę o linkowanie i kopiowanie na swoje blogi

Prośba Pani Jadwigi Gosiewskiej do zespołu biegłych lekarzy medycyny sądowej

Ekshumacja mojego syna śp. Przemysława Gosiewskiego jest prowadzona na podstawie samodzielnej decyzji Okręgowej Prokuratury Wojskowej. Z powodu niedopuszczalnych różnic w dokumentacji z rzekomej sekcji oraz identyfikacji. Decyzję wymusiły na prokuratorach niedające się wyjaśnić różnice pomiędzy rosyjska dokumentacją sądowo medyczną, a powszechnie znanymi faktami oraz dokumentacją medyczną mojego syna zebraną przez prokuraturę w Polsce.

Zatem, to nie z winy rodzin dochodzi do koniecznej w tej sytuacji ekshumacji i sekcji - winni temu są ci, którzy zaniedbując swoje obowiązki dopuścili do pochówku bez wcześniejszych, wiarygodnych badań i dokumentów. Którzy zaniechali przeprowadzenia sekcji bezpośrednio po śmierci - tu, w Polsce.

Jako matka śp. Przemysława i jako lekarz zwracam się o wsparcie do zespołu biegłych sądowych, którzy będą badać mojego syna - przyjmijcie do swojego grona w roli eksperta dr Badena. Jego doświadczenie zdobyte między innymi przy badaniach ofiar tragicznego lotu TWA 800 wesprze wasze działanie, a mnie i rodzinie da poczucie większego spokoju ,że zrobiliśmy wszystko aby dojść do prawdy o przyczynach śmierci mojego syna.

Jadwiga Gosiewska ,matka śp. Przemysława

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prokuratorzy Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie nie uszanowali próśb Zuzanny Kurtyki. Wdowa po szefie IPN, który zginął 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie Tu-154M PLF 101, sprzeciwiała się ekshumacji ciała męża wobec odmowy włączenia do grona biegłych, rekomendowanych przez nią specjalistów - jednego z Zakładu Medycyny Sadowej UJ z Krakowa lub drugiego prof. Badena z Nowego Jorku. Śledczy postanowili ją jednak przeprowadzić. Na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie, zgodnie z przepisami ustawy, o świcie pojawili się prokuratorzy w asyście oddziału żandarmerii wojskowej i inspektora sanitarnego. Cmentarz został całkowicie zamknięty, a wszystkich wejść podobnie jak na cmentarzu powązkowskim pilnowała żandarmeria wojskowa.

W wypowiedzi dla PAP Rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Zbigniew Rzepa, stwierdził, że prokuratorzy decydują się ekshumację szczątków w ostateczności, gdy w toku śledztwa nie ma już innej możliwości wyjaśnienia pojawiających się wątpliwości i np. zachodzi potrzeba powtórzenia jakichś badań specjalistycznych. Ponadto powiedział, że wola rodziny - nawet gdyby sprzeciwiała się ekshumacji - nie jest wiążąca dla prowadzących śledztwo. Jeśli prokurator uzna to za konieczne, ma prawo dokonać takiej czynności.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Prokuratura Wojskowa, rozpoczęła proces systematycznego
usuwania śladów zbrodni Smoleńskiej.
Sowiecka agentura w Polsce, poczuła się zagrożona
przypuszczalnym przewrotem władzy i rzuciła się na
usuwanie dowodów na zaplanowany Zamach.
Pozdrawiam z 10

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#237237

 Dlaczego rodzina nie ma prawa do podejmowania decyzji?

 Najpierw szczątki Polaków były do "dyspozycji" Rosjan, teraz polskiej prokuratury i tylko...Rodziny nie mają nic do powiedzenia w sprawie swych  bliskich, których stracili.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#237238

Czemu Rodziny nie dostały, ich mecenasi nie wymusili - statusu Oskarżycieli Posiłkowych? Wtedy mogłyby żądać, a nie prosić. Po prawie dwuletnich "pracach" tutejszej prokuratury- mamy prawo - i obowiązek - wątpić w rzetelność tych , nie kontrolowanych przez ekspertów Rodzin, ekshumacji.
Mirosław Dakowski

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#237239

"Czemu Rodziny nie dostały, ich mecenasi nie wymusili - statusu Oskarżycieli Posiłkowych?"
Widzę że Szanowny Pan Profesor pobierał korepetycje prawne u niejakiej dezinformatorki Mieszko-Wiórkiewicz, ostatnio znanej z bezczelnego zmanipulowania listu Antoniego Macierewicza.
Najpierw proszę łaskawie zapoznać się, w jakim to postępowaniu przysługuje status oskarżyciela posiłkowego.

Proszę uprzejmie nie wprowadzać zamieszania i łaskawie zejść zarówno z Rodzin, jak i ich pełnomocników prawnych, a dalsze tego typu prawne dywagacje rozwijać na swoim blogu, a nie u mnie.

Jeśli bowiem sugeruje Pan, że np.Pani Wassermann ma wiedzę prawniczą mniejszą niż Pan i JMW, i robi mniej dla wyjaśnienia sprawy śmierci Jej Ojca, niż Pan i maskirowczycy- to raczej się nie porozumiemy.

Tu nie Salon24, Szanowny Panie, a ja znam Państwa z całkiem nieciekawych okoliczności, o których wszak doskonale pamiętamy.

Marek Dąbrowski

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marek Dąbrowski

#237317

To jest koniec mrzonek o rozwikłaniu zagadki ostatniego transportu do Katynia,
Szczęść Boże Wszystkim

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

panMarek

#237265

Można prosić o streszczenie artykułu z "Gazeta Polska Codziennie" ? Dostęp jest ograniczony :

http://gpcodziennie.pl/7118-prokuratura-lekcewazy-wdowe.html

Z tego co pisze w komentarzu na swoim blogu Stanzag :

"@pank
Matkę i żonę dzieli spora odległość zamieszkania, a do tego jest problem z bezprzewodową komunikacją (telefony wiecznie niedostępne) skrzynki głosowe zawalone wiadomościami. Stąd taki obraz widzisz. Może tego nie zrozumiesz, ale media nie dają żyć obu Paniom. Miedzy innymi z tego powodu zajmuje się rozpowszechnieniem prośby Pani Jadwigi Gosiewskiej.
Jak Przeczytasz dzisiejszą GP Codziennie "Prokuratura lekceważy wdowę" to może zrozumiesz, co się wyprawia w koło wniosku Beaty Gosiewskiej. Dobrze, że poszła wczoraj do prokuratury ze znajomą. Bo nikt by nie uwierzył w to, co się tam wydarzyło. Nawet mnie było trudno w to uwierzyć Dopiero po bezpośredniej relacji świadka dotarło to do mojej świadomości i ręce opadły. Widziałem i odczułem na własnej skórze różne zachowania prokuratorów - jednak to, co usłyszała Beata przeszło moje najśmielsze wyobrażenia.
STANZAG 33 334 | 20.03.2012 08:22"

wynika, że trzeba sprawę maksymalnie nagłaśniać.
Pozdrawiam.
contessa

Link do cytowanego komentarza : http://stanzag.salon24.pl/400923,przyjmijcie-do-swojego-grona-w-roli-eksperta-dr-badena#comment_5876774
_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#237273

Niestety nie dysponuję pełnym tekstem.

Pozdrawiam

Marek Dąbrowski

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marek Dąbrowski

#237319

Poradziłam sobie - p.Zagrodzki mi dostarczył i jest tu :

http://contessabalcanese.nowyekran.pl/post/56637,prokuratura-lekcewazy-wdowe

Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#237401

 Każda rodzina ma prawo wiedzieć,czy w grobie leży,ktoś z rodziny czy obcy.Co by się stało,gdyby rodziny zmarłych w Smoleńsku postanowiły równocześnie odkopać i otworzyć trumny.Przeprowadzić na własny koszt sekcję zwłok osoby,która została może omyłkowo uznana za nieżyjącego członka rodziny.Bo czy np,córka p.Wasermana będzie chciała pochować w grobie rodzinnym obcego sobie człowieka??. Sądzę,że działania Prokuratury Wojskowej,można zakwalifikować jako nadużycie,bo co ona ma wspólnego z osobą cywilną?Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#237287