Bezsenność polskiego patrioty

Obrazek użytkownika kkatarzyna
Kraj

Według badań menadżerowie i politycy należą do tych grup zawodowych, które najkrócej śpią oraz najczęściej cierpią na bezsenność. Odkąd u władzy w Polsce jest ulubiony europejski polityk niemieckiej pani kanclerz Donald Tusk i jego partia, ja, zwykła polska obywatelka, także cierpię na bezsenność. Podejrzewam, że pan premier również źle sypia, ale z zupełnie innych powodów niż ja.

Bo czy może dobrze spać ktoś, kto dopuścił się najpierw zdrady polskiej racji stanu, a potem sprzeniewierzenia polskich interesów na arenie międzynarodowej? Po 10.04.2010 nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości. Takiego nagromadzenia nikczemnych działań i wypowiedzi wobec własnego państwa, jego tragicznie zmarłych czołowych postaci życia politycznego nie da się niczym usprawiedliwić. Donald Tusk nie zdobył się nawet na obronę najbardziej absurdalnie obwinianego po katastrofie smoleńskiej gen. Błasika, mimo że mógłby. Mógłby, ale chyba nie bardzo mu zależało. A chodziło o tak wiele dla nas, polskich patriotów, o honor polskiego oficera. Premier Tusk stwierdził, że prawda będzie jeszcze bardziej nas bolała. I to się potwierdziło. Nie ma nic bardziej bolesnego niz fakt zdrady i opuszczenia przez własny rząd.

Czy ktoś wyzuty ze wszelkiej empatii może naprawdę spędzić błogo całą noc? Moja bezsenność, gdy myślę o Donaldzie Tusku wynika z pytania, jak długo uda mu się uniknąć odpowiedzialności? Nie mam dla niego nawet cienia współczucia. Mógł wiele razy się zrehabilitować. Nie zrobił tego.
Czy Donalda Tuska, przewracającego się z jednego boku na drugi męczy to samo pytanie? Z tym, że ja chciałabym, aby stało się to jak najszybciej, a bezsenny polski przywódca marzy, aby to nigdy nie nastąpiło.

Obydwoje wstajemy w środku nocy, analizując absurd całej tej sytuacji. W zasadzie prawie wszystko już wiemy o kłamstwach Anodiny, Arabskiego i innych i … nic, nic się nie dzieje. Naród polski ponownie wybrał Donalda Tuska na premiera kraju. Czy to pozwala mu czuć się bezkarnym? Czy sumienie pozwala mu chociaż na kilka godzin snu? Czy śpią snem sprawiedliwych wszyscy ci, którzy pomogli Donaldowi Tuskowi utrzymać się u władzy, jego wyborcy? Wybrali rząd mając już świadomość, że rząd polski wspiera Putina w tuszowaniu przyczyn katastrofy.
Ja nie potrafię tak jak wielu prawicowych publicystów usprawiedliwiać Polaków, że to nie ich wina, że nie znają prawdy. Oni nie chcą jej po prostu przyjąć. Bojąc się, że utraca wtedy wszystkie przyziemne dobra, dla których według wielu warto żyć. Patriotyzm to pojęcie, które się w naszym społeczeństwie kompletnie zdewaluowało. Nie jest potrzebne do życia tak jak nowy telewizor plazmowy. Patriotyzm zastąpiono w Polsce konsumpcją.

A jednak niektórym patriotyzm jeszcze jest potrzebny. Nie chcą i nie mogą żyć w zakłamaniu, które proponują nam nowe polskie “elity”. Wiele bezsennych nocy poświęcili Polsce. Ja wiem, że to bardzo patetycznie brzmi. Nie, nie jestem chora na Polskę. Pragnę dla niej jedynie normalności, bo tylko wtedy będę mogła normalnie spać. Normalnościa nie są dla mnie rządy PO i jej polityków. Mam nadzieję, ze ten koszmar, niestety na jawie, a nie we śnie, kiedyś się skończy i znowu będę mogła spokojnie spać, czego życzę wszystkim polskim patriotom.
Nowy Rok przynosi nadzieję … .

Brak głosów

Komentarze

....jakie mają sny ci, którzy wiedzą, jak i co  się tego ranka stało...., (bo przecież nie jest możliwe, aby nie spali w ogóle).

Ciekawa też jestem, czy już całkiem zdołano wyprać z ich pamięci to wydarzenie, bo być może są poddawani takim zabiegom.

Pozdrawiam.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#211012

System się domknął. Efekty jego domknięcia błyskotliwi dostrzegli w powtórzonych wyborach w Wałbrzychu.Czy zastanawiałaś się , w jakim celu rozpoczęto ten nasilający się ostrzał artyleryjski? Co tym razem mamy przyjąć ze zrozumieniem, by później odetchnąć z ulgą?

1 stycznia 2002 roku, kiedy to euro weszło do powszechnego obiegu. Zastąpiło ono około 12 miliardów banknotów i 70 miliardów monet narodowych.
W dwunastu państwach strefy euro (Austria, Belgia, Finlandia, Francja,Grecja Hiszpania, Holandia, Irlandia, Luksemburg, Niemcy, Portugalia i Włochy)z tym jednym ze Grecja, Włochy, Portugalia i Hiszpania nie były dostatecznie gotowe do przyjęcia wspólnej waluty. Zostały wciągnięte trochę na sile co przyniosło korzyści handlowe takim krajom jak Niemcy i Francja o silnej i dynamicznej gospodarce. Dla tych ostatnich zaczęło się eldorado handlowe z tymi pierwszymi które nie mogły sprostać konkurencji i wciąż się zadłużały. Efekt jest nam wszystkim znany.
Dzis Niemcy i Francja pragną obrabować resztę krajów z ich rezerw i ratować własne banki. Jak już się uda wyssać wszystko co jest możliwe Eurowaluta upadnie!!!
Niemiecka marka ponoć jest już wydrukowana i leży w skarbcach gotowa do wykupienia zadłużonych bo przecież pozbawionych własnych rezerw - mających w reku jedynie nic nie warte euroobligacje państw takich jak Polska.
Co im zrobimy będąc bankrutem bez armii?
Co im zrobią inne kraje?
Ano nic!
Sory za pesymizm.
Ale pesymista rożni się od optymisty tylko tym ze jest lepiej poinformowany.

Vote up!
0
Vote down!
0
#211023

Pani Kasiu,

popełnia pani zasadniczy błąd: ocenia pani obecny regime swoją miarką. To panią prowadzi na manowce. To ludzie bezwzględni, genetycznie pozbawieni skrupułów moralnych. Oni także cierpią na bezsenność, ale w chwili pojawia się u nich wątpliwość, że ich plany moga spalić na panewce. Wtedy pocą się, jak nie przymierzając, Chlebowski.
Niech pani nie traktuje ich w kategoriach ludzkich. Czy ktoś o mentalności Urbana, Piotrowskiego, czy gen. Dukaczewskiego ma sumienia? Mam powazne wątpliwości.

Niech Pani i tą miarą traktuje resztę obecnego rządu. Sen się ureguluje.

Vote up!
0
Vote down!
0
#211030

Pan Thomas Jefferson ma racje,ich bezsenność polega na strachu że ich sprawki wyjdą na jaw i pójdą siedzieć,albo że będzie trzeba uciekać z tego kraju tam gdzie niema ekstradycji,cały czas myślą co tu jeszcze można w Polsce spieniężyć dla siebie,może co u nie których sumienie się odzywa może,ale dla większości kariera PO trupach to norma,a nasza bezsenność ma ludzkie oblicze,dom,rodzina praca,jak utrzymać rodzinę gdy niema pracy itp

pozdrawiam panią

Vote up!
0
Vote down!
0
#211085