Kompletna kompromitacja, czyli… MIGALSKI! DO DOMU!

Obrazek użytkownika p.szaton
Kraj

Sprawa świeża, a mimo to bardzo brzydko pachnąca.

Jak pewnie wszystkim, lub prawie wszystkim wiadomo Pan Marek Migalski napisał list otwarty do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, w którym wyraził swoje rozczarowanie i dezaprobatę dla strategii politycznej przyjętej obecnie przez samego prezesa i całą partię, zachęcając jednocześnie do debaty nad zmianami w tejże (nieznających treści listu serdecznie zachęcam do lektury: http://tiny.pl/hrhq1 ). List ten, bardzo rzeczowy, spójny, logiczny i, moim zdaniem, niezwykle trafny, tak bardzo musiał nadepnąć Panu Kaczyńskiemu na odcisk, że ten – w gniewie, rozgoryczeniu, czy też może głupocie? – postanowić wycofać delegację autora listu z Parlamentu Europejskiego (rękami, czy też gardłami, swoich kolegów). Jakie są skutki tej decyzji i co ona wnosi w wizerunek prezesa i partii?

Skutki. Pan Migalski będzie teraz pełnił funkcję posła w Brukseli, jako członek niezrzeszony. Mandatu nie traci, bo (NA SZCZĘŚCIE!) nie decyduje o tym partia, obecnie będzie występował jedynie w swoim imieniu. A co ta decyzja wnosi w wizerunek lidera PiS i samego ugrupowania? Wnosi paskudny obraz zakłamania, braku zrozumienia, cenzury i strachu przed innym niż wszyscy zdaniem. Prezes Kaczyński, jak i znaczna część Prawa i Sprawiedliwości, to osoby, które walczyły o wolność słowa w Polsce w czasach komunizmu, a dziś sami pałają się tym obrzydliwym zajęciem, jakim jest cenzura i to tylko dlatego, że, jak podano w komunikacie Komitetu Politycznego, postawa Migalskiego jest niezgodna z zasadami obowiązującymi w Prawie i Sprawiedliwości. Chyba nie trzeba tłumaczyć i wskazywać, jakie to zasady? Pan Kaczyński, do spółki z pozostałą częścią partyjnego betonu, zachował się najgorzej, jak tylko mógł – jak rozkapryszony dzieciak, któremu zabrano zabawkę, albo odmówiono jej zakupu. ŻENADA – to pierwsze słowa, jakie wypowiedziałem, gdy pierwszy raz o tym usłyszałem. Jest to kolejny, wśród wielu innych, które w swoim liście przytoczył poseł Migalski, przykład na to, że jest prawda – posiadana jedynie przez prezesa, tyż prawda – będąca w posiadaniu politycznego betonu PiS-u i, za przeproszeniem, lizodupców prezesa Kaczyńskiego i g**no prawda – właściwa wszystkim tym, którzy będąc w szeregach Prawa i Sprawiedliwości myślą inaczej (pp. Migalski, Jurek et cetera). Ta ostatnia, jak widać na przykładzie autora listu, kończy się wykluczeniem z szeregów (o ile można to uczynić z nie-członkiem partii) ugrupowania. Może warto by zmienić nazwę stronnictwa, bo nie można powiedzieć, że posunięcie jej czołowych przedstawicieli było „sprawiedliwe”? Proponuje: Prawo i Cenzura, w skrócie: PiC – na wodę z przemianą Pana Kaczyńskiego.

Jeszcze słowo do samego posła Migalskiego w odniesieniu do Jego oświadczenia na blogu: Panie Pośle, proszę nie żałować – nie ma czego!

http://kosciol-tradycja-polityka.blogspot.com/2010/09/kompletna-kompromitacja-czyli-migalski.html
http://szaton.salon24.pl/

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Oczywiście, że możesz lemingować na tym portalu i możesz pouczać nas o jakiejś wyimaginowanej tolerancji. Napiszę ci krótko, prosto i bez żenady, że tak, jest w Polsce wolność, każdy może robić co chce, mówić co chce, ale są też, tak jak wszędzie zresztą, konsekwencje. Nie takie, że idzie się do ciupy ale takie obyczajowe, srodowiskowe. Krótko mówiąc, jeśli jesteś żonaty, to oczywiście nie możesz żonie zabronić się kurwić, ale czy będziesz ją w tym dziele wspierał??? Więc nie udawaj cwaniaka lemingu, bo w każdej innej formacji taki wybryk kończy się identycznie. Jest jeszcze gorzej, niechby, któryś skrytykował Tuska, czy Komorowskiego??? To by było, lemingi tak mają ułożone słowa, żeby cudotwórca był cały czas przekonany o swoich ponadnaturalnych zdolnościach, bo jak ktoś się z tym nie zgadza to"może gdzieś poleci i wszystko się zmieni???" Migalski jest jednym z tych śpiochów, jak nazywa ich sam JK, którzy podstępnie zdobywają uznanie, by potem wbijać spile, nie żałuję tego cieńkiego Bolka, który teraz jest medialny i wbrew twojej ocenie, uważam, że wraz z wykluczeniem powinien utracić mandat, lojalność to sprawa honoru!!! Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#83689

taki tekst w tym portalu !!!!!!!!!!!!!

Pora umierać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#83693

Może szanowny MM ma rację, może nie.Ale jest jeszcze coś takiego jak forma.Pewnych rzeczy się nie wyuczy.Klasę się ma, albo nie.A tak bardziej zrozumiale i dosadnie-NIE SRA SIĘ WE WŁASNE GNIAZDO.N'est-ce pas?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#83694

 Jeśli problem zaistniał, powinien być rozwiązywany w kręgach partyjnych. Pisząc list otwarty MM pozwala sobie publicznie zajmować inne stanowisko, co jest swego rodzaju dywersją. Pozwalając sobie na taką formę "krytyki" traci zaufanie w szeregach partii, która przyjęła inne standardy rozwiązywania problemów. Nic zatem dziwnego, że  jako osobę nieprzewidywalną, traktują, cofając mandat. Trudno powierzać osobie nielojalnej ważne, strategiczne informacje. N'est-ce-pas?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bożena Cz.

#83770

popełnia ową publiczną krytykę w atmosferze nagonki na PiS, więc jeśli nie przewidział skutków ubocznych, tym gorzej dla niego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#83775

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#83696

"jest prawda posiadana jedynie przez prezesa" i przyzwoitość nakazuje zachowywać się w stosunku do niego lojalnie.
Kultura polityczna nakazuje również omawiać problemy ugrupowania we własnym gronie.
A jak się komuś nie podoba - wypad!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#83698

primo: wszystkie partie w Polsce są tak zarządzane, wódz, kilku podnóżków oraz cała reszta.

Secondo: przejmować się tym, kto na kogo nakrzyczał w politycznym mainstreamie, gdzie większość walk jest na mankiety, a ci ludzie we wszystkim się praktycznie zgadzają, tylko szukają tematów zastępczych rzucanych gawiedzi.

Tertio: to się odnosi do samego tekstu. PiS można punktować dużo celniej, a nie jakimiś przepychankami personalnymi. To ostatnie faktycznie może wywołać podejrzenia o "lemingozę".

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#83701

Ot masz "poprawny tekst" na niepoprawni. Szaton ciebie chyba szatan opętał.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------------------------------------------------------

http://www.kapela.info/mp3.php?id=578

#83702

Buzi, buzi od waszego guru masz :

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#83703

czy chcecie, aby Niepoprawni stali się miejscem, gdzie sobie tylko wszyscy basują i upajają się, jacy są wspaniali?

To, że ktoś nie darzy bezgraniczną miłością Populizmu i Socjalizmu, ma zaraz oznaczać, że jest nasłanym sługą ciemności?

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#83714

Panie Kirker, proszę nie zmieniaj tematu, bo nie o poglądy tu chodzi tylko o lajalność. Wszyscy, dzisiaj skupieni na PIS-e i jego prezesie, jesteśmy nie dlatewgo, że prezes tego wymaga od wszystkich nas, wszystkich innych, innych niż lemingi, kosmopolici, zdrajcy!!! Skupieni jesteśmy na tym człowieku, ponieważ jest jedynym dzisiaj mężem stanu, który byłby w stanie, ma odwagę, przeciwstawić się poprawności politycznej. Wielu już próbowało rozbić tą formację, myśląc w podobny sposób jak Migalski, że to jakaś tam wina JK, że prawica nie ma władzy i co z tego wyszło??? Dlaczego te nowe inicjatywy nie wypaliły??? Bo w gruncie rzeczy chodzi teraz, już tylko, o wyeliminowanie JK. jako jedynego dzisiaj, który może zagrozić kolaborantom i zdrajcom ojczyzny. Dlaczego wszyscy atakują PIS i JK, dlaczego nie stworzą własnych wizji państwa np. pan, ze swoimi mżonkami??? Czy zna pan kogoś innego, proszę choć jedno nazwisko??? Wszyscy doskonale wiedzą, że PIS to Kaczyńscy i (ich)jego wizja państwa, więc jeśli ktoś w to wierzy jest tam mile widziany. Proszę mi wierzyć, że jeżeli się ma jakąkolwiek wizję na tak poważne tematy, nie zmienia się jej z dnia na dzień. A walka nie toczy się o to kto będzie Polską rządzł, tylko czy Polska ma być niepodległym państwem i najpierw społeczeństwo i pan również, musi to zrozumieć!!! Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#83720

Tak Panu, jak i wszystkim innym polecam przeczytanie WSZYSTKICH moich tekstów, a nie tego jednego. Wtedy zobaczycie, że PiS to nie jedyna partia, którą atakuję. I proszę się zająć konstruktywną krytyką nie mnie, ale tego, co piszę, bo wśród 10 komentarzy, które się tutaj pojawiły jedynym konstruktywnym był właśnie komentarz Kirkera. Leming? Kto tu jest lemingiem proszę Państwa. Żenujący spektakl muszę niestety powiedzieć.

PS
http://kosciol-tradycja-polityka.blogspot.com/
http://szaton.salon24.pl/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

PS
http://sacrum-traditio-proganum.blogspot.com/

#83721

"Prawdziwa cnota krytyk się nie lęka", to, że pan krytykuje pana nie hańbi, lecz wspieranie zaprzaństwa i nielojalności to dopiero świństwo, wspieranie kolaboracji i zdrady. W ciężkich czasach za zdradę była kula w łeb, dzisiaj nikt niczego się nie boi, wszyscy myślą, że mieszkają w jakimś azylu, zdrajcy spokojnie chodzą po ulicach??? Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#83724

nie pozwala na konstruktywną krytykę.
Cyngiel ...
Jeden z wielu ...
A pan Kirker - prawicowy ekstremista (he he he),
to jeden z osobników mających uzasadniać publiczną obecność
pana Janusza Korwina Mikke.
Potrafią się skrzyknąć i  namieszać w Internecie, ale nic ponadto ...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#83993

ale Kaczyński jest od 21 lat w polityce, no i co przez ten czas zrobił? To samo, co cała reszta. Czym się on różni od tej całej reszty zaprzańców.

Dlaczego jest mężem stanu? Proszę mi to wytłumaczyć. A może to taki Emmanuel Goldstein, który ma mówić prawdę tak, aby ludzie ją znienawidzili? Skąd wie Pan, czy JK nie jest częścią tego układu, o którym tyle mówi. A poza tym, co to za mąż stanu, który mając wszystkie najważniejsze urzędy w państwie nic nie zrobił, tylko kłócił się z Lepperem, a wszystko było winą sił zewnętrznych. Jak to jest? Poza tym, jak dla mnie, rządy Kaczyńskich chyba miały na cel kanalizację i obrzydzenie słusznych inicjatyw. Takie odnosiłem w tamtym okresie wrażenie, no i do takiego przykrego wniosku dochodzę.

Dlaczego również moje koncepcje mają być mrzonkami? Proszę podać rozsądny powód, a nie miotać anatemami. A nazwisko: trochę tego będzie - JKM, Michalkiewicz, Wielomski, Sommer, Machaj, Cukiernik; zaznaczam, że proszono mnie o *nazwiska*, a nie o to, że pokładam w działaniach wyżej wymienionych osób bezkrytyczną nadzieję oraz uznaję wszystko, co napiszą, za prawdziwe.

Na koniec przewrotne pytanie: czy Pan naprawdę uważa, że JK chce Polski niepodległej? Dlaczego nas w takim razie wepchnął do Gejowa?

Aha, i co to jest *prawica* Pana zdaniem? Czy PiS nie jest niby-niepodległościową mutacją socjalizmu?

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#83729

tym się różnili od całej masy zaprzańców, że jednego z nich zamordowano a drugi ocalał tylko dzięki temu, że nie wsiadł na pokład tupolewa w dniu 10 kwietnia tego roku - gdyby Kirker zapomniał.
Wg mojej najlepszej wiedzy, na zaprzańców się nie organizuje zamachów, tylko na mężów stanu, którzy są niewygodni.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#83736

że został potraktowany polonem przez pana ze smutną twarzą z czterema paszportami? Po prostu wiedział za dużo.

Jak dla mnie BBN też się dokopał do pewnych rzeczy, no i należało sprzątnąć. Sam Kaczyński być może nie planował nawet wykorzystywać w żaden sposób tych materiałów, ale istniało takie ryzyko. A czekiści takich rzeczy nie przepuszczają płazem.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#83739

się wyjaśniła.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#83744

My panie Kirker już kiedyś polemizowaliśmy i nie chciałbym do tego wracać, szczególnie, że jesteśmy przy temacie zaprzaństwa i braku lojalności, co niezależnie od poglądów, nikomu nie odpowiada i nazywa się poprostu zdradą. Co do kariery politycznej JK, tylko to co pan powiedział(napisał,)świadczy o opozycyjności wobec układu okrągłostołowego i zaangażowaniu sił, które nieustannie walczą z dążeniem do powrotu do korzeni, do prawdy. Co do walki z Lepperem to pan chyba tendencyjnie zapomniał, że to Lepper i Giertych dwa razy za dzień organizowali konferencje prasowe, by prowokować rozłam, to cud tak długo koalicja trwała. Głupota lub podległość Leppera doprowadziła do odsunięcia od władzy JK. Bo Kaczyński nie buduje swojej wizji państwa na kłamstwie, gdyby tak było, to rządziłby do dzisiaj. Pan oczywiście powie, że to jego głupota, bo pan wbiłby się szponami w fotel i nigdy, tak jak teraz Tusk nie oddałby pan władzy i uważałby pan, że jest pan mądrzejszy od innych. Władza musi być oparta o prawdę, bo inaczej można skończyć na latarni!!! Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#83748

[quote="balsam"]My panie Kirker już kiedyś polemizowaliśmy i nie chciałbym do tego wracać, szczególnie, że jesteśmy przy temacie zaprzaństwa i braku lojalności[/quote]

A dlaczego by nie wracać, nazwał Pan moje poglądy i koncepcje mrzonkami, no i chciałbym się dowiedzieć dlaczego one są błędne? W końcu mi chodzi o to, co i Panu, czyli o prawdę. A jak do niej dojść bez żadnej dyskusji?

[quote="balsam"]co niezależnie od poglądów, nikomu nie odpowiada i nazywa się poprostu zdradą.[/quote]

Ale ciekawe, że dlaczego wobec tego ludzie odmieniający Polskę przez wszystkie przypadki tak łatwo ją sprzedali i uczynili Nadwiślańską Socjalistyczną Republiką Europejską?

[quote="balsam"]Bo Kaczyński nie buduje swojej wizji państwa na kłamstwie, gdyby tak było, to rządziłby do dzisiaj. Pan oczywiście powie, że to jego głupota, bo pan wbiłby się szponami w fotel i nigdy, tak jak teraz Tusk nie oddałby pan władzy i uważałby pan, że jest pan mądrzejszy od innych.[/quote]

A nie pomyślał Pan, że to wszystko pic na wodę, a chodzi o mydlenie oczu patriotycznemu elektoratowi. Co oni przez te dwa lata zrobili. Jedyny pozytyw to uproszczenie przepisów dotyczących patentów żeglarskich, ale to zasługa LPR. Porządek w szkole chciał robić Giertych, to też PiS tutaj niewiele się przyłożył. Sądy 24-godzinne to był jeszcze dobry pomysł, ale tam powinni wychłostać tyłek po sprawie. A gdzie dekomunizacja, zaostrzenie prawa itd. Wszystko rozbiło się o gadanie. Gdzie kara śmierci na przykład - PiS ostentacyjnie opuścił salę obrad wtedy.

[quote="balsam"]Władza musi być oparta o prawdę, bo inaczej można skończyć na latarni!!![/quote]

Obawiam się, że szefowie PiS wisieliby razem z PO, SLD i PSL, bo prawdę nie powiem, gdzie mają.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#83786

polecam strony jak niżej:
onet.pl
gazetawyborcza.pl
tvn.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#83787

a ja mam nieodparte, że to zwykły argument ad personam. Dlaczego nie ma woli dyskusji, tylko zaraz obrywam anatemami? Czy to nie jest typowe zachowanie dla lemingów, tylko że tutaj a rebours?

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#83883

to tylko Twoje wrażenie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#83986

Widzę, że się koledze obrywa od silnej grupy pod wezwaniem ;-) Póki co, trzymam kciuki, a poczytam jutro, bo teraz czas spać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#83996

i dają temu wyraz w swoich komentarzach.
Poprawnych opinii min. na temat Migalskiego jest aż nadto: "z obawą podchodzę do kranu".
Jak będę chciała je poczytać, to sięgnę po Wyborczą, zajrzę na salon24, włączę TVN a nawet TVP!
Niepoprawni nie upajają się tym, że są wspaniali, tylko tym, że udaje im się iść pod prąd poprawnych komentarzy w zaprzyjaźnionych mediach i na zaprzyjaźnionych portalach.
W trudnych czasach walki o Polskę miło jest znaleźć się we własnym gronie, w gronie ludzi myślących podobnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#83733

czyli, że ma istnieć jakiś administracyjny nakaz miłości do PiS? Czy dobrze zrozumiałem? Jak dla mnie oni nie walczą o Polskę, tylko o żerowisko przy korycie, i to nie tylko w naszym kraju, ale i w Mumii Jewropejskiej.

I pozwolę sobie przy tej okazji sparafrazować Davilę. Nie sztuka stać na prawo od całego tego syfu, sztuką jest stanąć mu na wprost.

Odbieram ten komentarz jako pochwałę. Jak dobrze się poczuć tak niepoprawnym, że jest się już niepoprawnym wśród niepoprawnych.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#83737

niczego Kirker nie zrozumiał.
A ponieważ straciłam nadzieję, że ten stan ulegnie zmianie zostawiam Kirkera ze swoimi poglądami.
Beze mnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#83745

czy mówiono np. o likwidacji koryta, czy zamierzano na nie wprowadzić ostatnich sprawiedliwych. Zmiany według PiS nie miały być systemowe, tylko personalne.

Bardzo przykro mi z tego powodu, że na moją wypowiedź zareagowano, strojąc fochy. Dodam, że naprawdę chciałbym się dowiedzieć, dlaczego nie mam racji i ustalić protokół zbieżności i rozbieżności.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#83747

Drodzy Państwo,
przede wszystkim apel: nie gryżć swoich, bo to naprawdę bolesne nawet dla wszystkich czytających może też bezużytecznie wyszczerbić patriotyczne zęby. Wiadomo, że J.K nie jest (Orleańską Dziewicą) swięty, a kto z nim nas nią jest?
PiS nie jest tak naprawdę partią prawicową, ale dla mnie jest jedyną partią nie kanapową (powyżej 50 osób!), która reprezentuje miłosć do ojczyzny, troskę o historię, tradycję polską i nie biegnie do Europy na złamanie karku, jak facet po 40-tce, który porzucając żonę i dzieci,biegnie za kolorową połowicą bo mu raptem zagrało nie tylko w duszy, tylko trochę niżej.
Wiem natomiast, że są gotowe, zbrojne zaprzęgi,które tradycyjnie (nic nowego w HISTORII), szukają dziury w całym, czyli może M.Migalskiego, który doprowadzi ich do gniazda, w celu założenia tam trucizny. Nie znam pobudek M.M., może spiewa facet z nut? Nie wiem.
Pozdrawiam. Jacek.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#83759

Przypomnę zatem, że omawianym zagadnieniem był list otwarty Migalskiego do prezesa PiS.
Stoję na stanowisku, że lojalny sympatyk partii, który jest rzeczywiście zatroskany jej losem i dobrze jej życzy - nie pisze listów otwartych, które - ze względu na swój charakter - mają poruszyć opinię publiczną!
I za to wyleciał a nie za to, co napisał.
Nie wiem czy tak trudno to zrozumieć?
Są telefony, spotkania, rozmowy wewnątrz partii, wreszcie są koperty i znaczki (ufam, że do kupienia w Brukseli).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#83767

Wyrażę tu swoją gorąca prośbę do Adminów.
Panowie, nie wpuszczajcie tutaj jebanych trolli z PO.
Ja was błagam.
Zakaz wstępu dla łajdaków nie jest przejawem łamania zasad demokracji, jak to ta swołocz raczy sugerować, a należy to postrzegać jako dbałość o estetykę i higienę.
Łajzy piszące tu podobne do powyższego posty, mają na celu wywołanie pyskówki i obniżenie poziomu tego portalu do takiego Onetu np.
Gdy się pojawia jedna taka łajza badająca teren, czy jej wstrzyki przejdą, to jeszcze się nic nie dzieje.
Gdy dwie czy trzy, to też jeszcze nie ma zagrożenia, ale gdy swołocz przeprowadzi zmasowany desant, to Niepoprawni zostaną okrzyczani antydemokratyczną jednostką.
Niczego dobrego to nie wróży.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#83763

a czy autor powyższego tekstu jest "trollem z PO" (epitetu gatunkowego już nie przytaczam, bo użyte określenie jest niecenzuralne)? Radzę sprawdzić człowieka, zanim się go zaszufladkuje.

Druga sprawa. Czy każdy kto nie lubi PiS, automatycznie staje się zwolennikiem PO? Dla mnie to chora, fałszywa dychotomia.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#83779

Dla ciebie może i dychotomia, a dla mnie jest to po prostu trolling.
Dzisiejsze czasy niestety, ale każdego "nielubiącego PiS" czynią zwolennikiem PO.
Rzecz polega na tym, że PiS stanowi jedyna realna siłę mogącą przeciwstawić się POlszewii.
Jakiekolwiek mrzonki o demokracji w Polsce wiążą się z wygraną PiS w najbliższych wyborach i rozpoczęciem dekomunizacji w Polsce.
Po tym procesie, który na pewno nie zostanie zakończony podczas jednej dekady, będzie można myśleć o zakładaniu partii nawet ekstremalnie prawicowych.
Kto tego nie pojmie, to już po najbliższych wyborach i po ewentualnej wygranej peowskiej swołoczy będzie miał okazję się o tym, że właściwie to Polski już nie ma,a
wtedy to całą blogosferę będzie sobie można w dupę (pardon) wsadzić, a krzyk, który podnosimy dzisiaj, będziemy mogli wznosić jedynie do Boga, ale już nie o Polskę niestety.
Póki co, to powstają jedynie twory na wzór "Polska plus" czy "Wolność i Praworządność", które nic nie znaczą, a jedynie odbierają głosy w wyborach.
Co, może sądzisz, że Korwin czy Dorn poważnie traktują swoje szanse?
Prawicowi "ekstremiści" podszyci utopią Korwina, to jest dopiero dychotomia.
Zarzucasz niecenzuralność moim słowom?
Poczekaj, aż to badziewie się tu zaloguje na dobre (oby nigdy), a dopiero poznasz słowa niecenzuralne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#83843

[quote="homo polacus"]Dla ciebie może i dychotomia, a dla mnie jest to po prostu trolling.
Dzisiejsze czasy niestety, ale każdego "nielubiącego PiS" czynią zwolennikiem PO.[/quote]

Jaki znowu trolling? Nie rozumiem, czy PiS jest jakąś świętą krową, że nie można go skrytykować. To jest działanie analogiczne do lemingów z drugiej strony. Dla nic złotym cielcem jest taki Wałęsa, który ma się nie poddawać badaniom historycznym, bo to legenda i basta, tak samo jeszcze szereg innych osób mógłbym tutaj wymienić. A Wy stosujecie to samo rozumowanie. Nie mogę spojrzeć na PiS i po prostu przeprowadzić analizę zgodnie z wyznawanymi przez siebie regułami, jestem wysyłany na Złonet czy inne tego typu strony, jakbym nadużywał słowa wyrażającego wszystkie emocje. Dlaczego? Co to za dziwny kolektywny trend?

Poza tym dla mnie wszystkie partie głównego nurtu polityki w Polsce poruszają się w obrębie jednego paradygmatu, którego z pewnością nie można nazwać prawicowym. Na gruncie konstrukcji państwa - czy oni popierają na przykład zniesienie przymusu szkolnego, likwidację naszej wersji Jugendammtu, zniesienie podatku dochodowego, obowiązku ubezpieczeń, przymusu szczepień, prywatyzację państwowych molochów, służby zdrowia, edukacji, szeregu koncesji, licencji, pozwoleń na działalność gospodarczą, etykietowania ludzi jak krowy czy psy milionami papierków, rozpędzenie 90% urzędów? Na gruncie światopoglądowym - jakie jest ich zdanie na przykład na temat aborcji, wszędobylskiej pornografii, zapłodnienia in vitro, eutanazji, surowego karania przestępców (z karą główną włącznie), posiadania i obrotu bronią palną? I tutaj dojdzie Pan do wniosku, że ci ludzie to nawet przy prawicy sensu stricte nie stali.

Dlaczego ja zatem mam popierać lewusów?

[quote="homo polacus"]Rzecz polega na tym, że PiS stanowi jedyna realna siłę mogącą przeciwstawić się POlszewii.[/quote]

Ale oni się poruszają w obrębie tego samego paradygmatu, co wyżej wytłumaczyłem. Jak jedni nie podniosą podatków, to zrobią to drudzy, jak jedni nie wyskoczą z jakąś debilną ustawą, to drudzy to poczynią? Czy to jest takie trudne do zauważenia.

[quote="homo polacus"]Jakiekolwiek mrzonki o demokracji w Polsce wiążą się z wygraną PiS w najbliższych wyborach i rozpoczęciem dekomunizacji w Polsce.[/quote]

Jednakże czy PiS zrobi dekomunizację? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że teczka prezesa została sfałszowana. Tak samo, co tam robią byli członkowie PZPR? Jeżeli PiS chce robić jakąś dekomunizację, to niech usunie ze swoich szeregów postkomunę. A tak to pogadają sobie i na tym się skończy... albo na strzale w stopę.

[quote="homo polacus"]Po tym procesie, który na pewno nie zostanie zakończony podczas jednej dekady, będzie można myśleć o zakładaniu partii nawet ekstremalnie prawicowych.[/quote]

Ja już to widzę. Nie wierzę, żeby PiS kiedykolwiek dopuścił, aby powstało coś na prawo od ich niby-niepodległościowego socjalizmu. Zacznie się polowanie na czarownice, że to agenci, że utrata głosów itd. Nie chce mi się wierzyć, że nagle im się zmieni.

[quote="homo polacus"]Kto tego nie pojmie, to już po najbliższych wyborach i po ewentualnej wygranej peowskiej swołoczy będzie miał okazję się o tym, że właściwie to Polski już nie ma,a
wtedy to całą blogosferę będzie sobie można w dupę (pardon) wsadzić, a krzyk, który podnosimy dzisiaj, będziemy mogli wznosić jedynie do Boga, ale już nie o Polskę niestety.[/quote]

Polski już w zasadzie nie ma, tylko land w Gejowie. Pośrednio dzięki działaniom PiS. Gdyby nie rozpisali wcześniejszych wyborów, to traktat lizboński by nie przeszedł. Lepper czy Giertych w życiu by nie zagłosowali, a tak to znaleźli się za burtą. Nie muszę wspominać o tym, jaką hucpę zorganizował ś. p. prezydent Lech Kaczyński przy podpisywaniu dokumentu dekretującego piąty rozbiór Polski.

[quote="homo polacus"]Póki co, to powstają jedynie twory na wzór "Polska plus" czy "Wolność i Praworządność", które nic nie znaczą, a jedynie odbierają głosy w wyborach.[/quote]

Polska Plus to taki PiS-bis. Takie same postulaty. A WiP nie jest taka głupia, na jaką może niektórym wyglądać.

[quote="homo polacus"]Prawicowi "ekstremiści" podszyci utopią Korwina, to jest dopiero dychotomia.[/quote]

Wolnorynkowe poglądy pana JKM nie są utopią. Jak działała Europa przed drugą połową XIX w. czy USA przed 1913 rokiem? Mimo to proszę o wyjaśnienie, dlaczego poglądy wyżej wymienionego publicysty są *utopią*?

[quote="homo polacus"]Zarzucasz niecenzuralność moim słowom?[/quote]

A czy słowo "j...y" nie mieści się czasem w sposobie wyrażania się menela pod budką z piwem, a nie człowieka wykształconego i inteligentnego?

[quote="homo polacus"]Poczekaj, aż to badziewie się tu zaloguje na dobre (oby nigdy), a dopiero poznasz słowa niecenzuralne.[/quote]

Ale zacietrzewienie! Ja nawet swoich największych oponentów nie nazywam badziewiem. Swoją drogą ciekawa sprawa: czy każdy, kto nie bije pokłonów przed PiS to *badziewie*. W takim razie, chyba też zaliczam się do tej kategorii.

Póki co, niecenzuralne określenia i szereg argumentów ad personam padło ze strony PiS-owców.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#83892

Wybacz, ale nie mam w tej chwili czasu, aby podjąć dyskusję z Tobą i moja odpowiedź będzie ograniczona, choć bardzo chcę odpowiedzieć Ci po kolei na twoje sugestie (może jutro).
Powinieneś zastanowić się przede wszystkim nad tym, co będzie w przypadku gdy POlszewia wygra najbliższe wybory parlamentarne i czym będzie Polska pod rządami absolutnymi tej swołoczy.
Czy Wam aż tak trudno jest pojąć,że dzisiaj z ich strony działają identyczne siły jak za komuny?
Dlaczego nie możecie, nie mając żadnych szans na przekroczenie progu wyborczego, skonsolidować siły w wyborach z PiS?
Czy zdajecie sobie sprawę, że na politycznym rynku po wygranej POlszewii będziecie jedynie ciekawostka zoologiczną z demagogiem Korwinem?
Pytasz o jego utopię?
Bzdur które on głosi nie zastosujesz w dzisiejszych realiach.
Niech Ci będzie, że większości z nich.
Polska Plus to dla Ciebie PiS bis, ale już WiP to jest dopiero coś.
Nie uprawiasz więc hipokryzji przypadkiem?
Bo coś mi się wydaje, że to własnie z WiPu chcesz zrobić świętą krowę.
Co do słowa "j....y", to uwierz mi, iż w tym przypadku wolę być "menelem spod budki z piwem" niźli ćwierćinteligentem, który zaprzedaje swój kraj zaprzańcom.
Co do "badziewia" to więcej zdecydowania w tym "być, albo nie być" zalecam :)
Na koniec dodam, że może realizujcie swój "doskonały" program, a PiSowi po prostu nie szkodźcie przynajmniej do wyborów.
Wyjdzie to Wam w przyszłości na dobre.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#83932

dobra, ja poczekam. Wtedy odniosę się do całości.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#83936