...muszę już uciekać !...

Obrazek użytkownika jwp
Blog

Nie tak prędko Panie Prezydencie !

Bronki Bronka.

Jak można nie kochać Bronka i jego „Bronków”. Tak mu było spieszno na Prezydenckie Dożynki w Spale, iż nie miał czasu złożyć kwiatów na Cmentarzu Wojennym AK w Budach Zosinych. To już nawet nie żenada. To obraz naszych czasów. Nie to żeby Dożynki nie były ważne. Plon niesiemy, plon. Wielu żołnierzom AK nie było dane dożyć kolejnych Dożynek, a co dopiero jakichkolwiek świąt w gronie rodzinnym. Przez dziesiątki lat polska wieś musiała żywić Partię i Bratnie Narody. Dla zwykłego obywatela nie tylko mięsa brakowało. Nie wierzę, że nie można było skoordynować obu uroczystości. A tak akcencik w imieniu Prezydenta na Cmentarz Wojennym AK złoży jego współpracownik i wieloletni asystent Michał Szweycer.

Współpracownik Prezydenta RP - ważna persona mam nadzieję. Godna Pamięci Żołnierzy AK. A tu się okazuje, że to Pan Nikt. Były radny PO w podwarszawskiej gminie Piaseczno.

„...Praca dla pana prezydenta Komorowskiego jest dla mnie najwyższym zaszczytem. Bardzo cenię koncepcję ponadpartyjnej prezydentury...”.

Nie ma natomiast zbyt wiele o tym „wieloletnim” w sieci, ani też nie znajdziemy nic na stronie Kancelarii Prezydenta RP.

Nie wiem czy nawał pracy, też chęć zabawy na Dożynkach spowodowały, że nie znalazł się nikt godny zastąpić Prezydenta w Budach Zosinych. Skoro nie mógł zostać by złożyć kwiaty to po cholerę się tam wybierał. By znów wygłaszać swoje mądrości...

„...To z jednej strony ogromna duma, że Polska jest postrzegana jako kraj sukcesu, kraj ludzi, którzy zdobyli wolność i ją mądrze zagospodarowują, że mają sukcesy polityczne, gospodarcze, że cały świat to docenia i widzi. A jednocześnie miałem takie chwile w czasie tego wyjazdu, kiedy widziałem, gdzie są rzeczy najważniejsze i skąd te polskie sukcesy się biorą - podkreślił Komorowski.

W tym kontekście opowiedział zebranym podczas uroczystości na cmentarzu wojennym dwa swoje wspomnienia z wizyty w Nowym Jorku.

Pierwszym było - jak mówił prezydent - honor spotkania i podziękowania w imieniu Polski 93-letniemu Zygmuntowi Błażejewiczowi, który walczył w II wojnie światowej w polskich oddziałach partyzanckich Wileńskiego Okręgu AK. "Jego serce zawsze biło dla polskiej wolności" - podkreślił Komorowski.

Drugim wydarzeniem, które utkwiło w pamięci Komorowskiego z wizyty w Nowym Jorku, było spotkanie - podczas przejazdu na Manhattanie - z ciemnoskórym kierowcą samochodu dostawczego, który serdecznie go pozdrowił ze swojego samochodu i wyciągnął obrazek Chrystusa Miłosiernego.

Każdy żołnierz AK, także i mój ojciec, i stryj, jak szedł do walki o polską wolność tam na wschodzie, szedł z Chrystusem Miłosiernym - opowiadał Komorowski. - I pomyślałem sobie, że gdzieś tam na Manhattanie, ten ciemnoskóry kierowca, on też coś wie o Polsce, o polskiej wolności, z czymś mu się kojarzy - dodał...”.

Źródło - Przemówienie prezydenta. Na koniec zażartował.

Szczególnie ważna wydaje się anegdota o ciemnoskórym kierowcy samochodu dostawczego z obrazkiem Chrystusa Miłosiernego - prawdopodobna jak spotkanie tam Elvisa Presleya.

Podziemne tunele.

Patrząc litościwie na Prezydenta Komorowskiego, Premiera Tuska i jego ekipę nie łudźmy, że są to persony na miarę Kadafiego, Putina czy im podobnych. W każdej mierze daleko im do nich. Również ze względów na specyfikę Polski oraz na fakt, że przy całym „szacunku” dla „dorobku” PO jawią mi się jako niezdarnie, choć w wielu obszarach skutecznie, głównie jak coś trzeba zepsuć, jako pacynki. Kukiełki w rękach sprawnego lalkarza. Zarówno twórcy jak i animatora owych lalek. Kukiełeczki, jak to kukiełeczki radośnie podrygują, otwierają usta jakby mówiły własne słowa. Tak się rozhulały na scenie, że nie wiadomo kiedy przestaną ? Czy w ogóle biorą taki wariant pod uwagę i czy mają plan ewakuacji. Każda lala lubi być dopieszczana i komplementowana. Nie chce słyszeć w żadnym wypadku, że nieubłagany czas może odcisnąć piętno na jej urodzie. I tak zapewne wydaje się naszym „piękniochom”, nawet tak niezwykłym jak Stefany czy inne Halickie. Zapewne podpisując cyrograf wierzyli, iż unikną wizyty w „Rzymie”. Iż raczej skończą na ciepłych posadkach w Brukseli, jak ich ojcowie z UW. Może być zgoła inaczej i winno być. Dlaczego wspomniałem o Kadafim ? Jak wielu przewidujących tyranów miał swoje wyjścia awaryjne, wiele, jak na razie pomogły mu tylko w ucieczce, bo władzy już nie odzyska. Są lepsi od niego kandydaci w dojeniu Libii, namaszczeni przez kapitalistycznych dojarzy. Miał tunele, czy ma je Bronek ? Wątpię. Czy zdoła się ukryć w Ruskiej Budzie ? Nie sądzę, tym bardziej, że drewniana i jakaś taka łatwopalna.

Wojna Domowa.

Pół konia i całe „kurestwo” polityków oddam za najbliższy temu co się zdarzy scenariusz. Jedni trąbią, że będzie wojna i nawołują się jak wilcy. Inni nie mogą się zdecydować na drastyczne, acz konieczne rozwiązania. Boimy się wojny domowej, trudno się dziwić, w końcu jesteśmy zatroskani o Polskę i nasze rodziny i dzieci. Uwierzcie mi, jeżeli nawet sowieckie pachoły zdecydują się wystąpić przeciwko Polsce i Narodowi, to tym bardziej zostaną w sekundzie zdmuchnięci. Nie będzie odwodu ze strony krasnoarmiejców w dziurawych trampach i z pepeszami na sznurku. Jak i nie będzie spektakularnej akcji Specnazu. Może tylko ochroniarze spod znaku Zubrzyckiego spróbują zawalczyć o Warszawę. Oni jednak mają u normalnych ludzi szczególnie przeje...e. Tarasy schowają głowę w gary na studenckiej stołówce, a najdzielniejsi obrońcy PO będą zbyt zajęci walką o pampersy w Ośrodkach Pomocy Społecznej. Ilu ludzi, tyle historii i histerii. Jeżeli nawet uda się zbiec twórcom „Zielonej Wyspy”, to raz, że nie wszystkim, a dwa, że zostawią po sobie najpierw rozżalonych, a potem wściekłych wyznawców. Nie będzie ofiar, dość ich już było. Tchórze i zdrajcy nigdy nie stają na ubitej ziemi, nie mają woli walki, bo i nie kieruje nimi żadna idea, wiara czy też przekonania. Zawsze chowają się za plecami swoich mocodawców, z ukrycia przyglądając się zdradzonym siostrom i braciom z wyciągniętą po srebrniku ręką. A tu DUPA, jakich mało. Unia zaczyna się sypać, czyli wreszcie podąża prawidłową drogą rozwoju, Rosja ma swoje problemy i oddech Chin na plecach. Indie i Pakistan póki co przyczajone. A na Izrael, ten to dopiero ma „myślenice”.

Wybory, wybory i po wyborach.

Nie możemy dłużej oczekiwać, że ktoś lub coś nas wyręczy. Wybory to najbliższa okazja by może nie wszystko, ale wiele zmienić. Mówiącym, że nie ma na kogo głosować proponuję taki układ - zagłosujcie na PiS, a raczej na kandydatów którym możecie zaufać. Jeżeli PiS zwycięży i nas zawiedzie, to pierwszy dam im czerwoną kartkę. Chyba, że wolicie iść na dno z obecną załogą. PiS nie wyprowadzi Polski nawet w kilka lat na prostą, lecz wolę kilka lat powalczyć, niż przedłużyć o kolejne lata państwo, które mimo wszystko jest kontynuacją PRL-u, tylko, że w nowocześniejszej odsłonie. Nie jest dla mnie ważne, czy Bronek będzie spier....ł przez podziemne tunele, choć mając na uwadze, nie bez złośliwości, figurę Anny de domo Dziadzi mogliby się zakorkować. Nie myślę o zemście, stosach, szubienicach, linczach i więzieniach. O objazdowym Tusko-Cyrku, z co bardziej zasłużonymi politykami PO w klatkach ku uciesze gawiedzi. O pokazowych procesach. Tropieniu po piwnicach i lasach uciekinierów z Rządu Tuska. Nie myślę o tym. Jak tak uważam. Co prawda wszystkie te krotochwile zamieniłbym na jedną, acz skuteczną karę. Całkowite wykluczenie, formę banicji. Wszystkie osoby, które pełniły jakiekolwiek funkcję w urzędach i rządzie z namaszczenia PO i czyniły to z oddaniem, wszyscy posłowie PO, PSL i SLD, członkowie rządu na czele z Premierem, Prezydent ze swoimi kancelistami. Lista jest dość długa, zatem nie będę zanudzał nazwiskami SB-eków i PZPR-owców. Wszyscy oni powinni zapłacić grzywnę za złe i na niekorzyść Polaków zarządzanie krajem. I wali mnie los ich „niewinnych rodzin”. Konfiskata całości majątku. Oni nie mieli skrupułów, ani w walce o żłób, ani o utrzymanie się przy nim. Następnie z małej części uzyskanej kwoty zakupić kawałek ziemi, gdzieś daleko, w Azji może. Wskaźnik zagęszczenia -1metr kwadr. na łeb, w pionie mogą sobie śmigać do samego nieba. Przecież rządzili sporym państwem, to i na 1 metrze kwadr. sobie poradzą.

Ludzie, musimy wreszcie zrozumieć, że bez odpowiedzialności nie ma odpowiedzialnych.

Od nas wymaga się obywatelskiej postawy, od siebie nie wymagają nic.

Zatem nadchodzi Czas Odpowiedzialności za swoje czyny wobec Polski.

Drogi Prezydencie, nie musisz uciekać, najlepiej dla Polski będzie jak wrócisz do Ruskiej Budy i tam spędzisz resztę swojego nędznego życia. A miejscowi sympatycy cię wesprą lub rozliczą. Znajdźmy w Polsce miejsce dla wszystkich członków PO. Tusk na komin, niech wisi i jara się dymem. Klich niech otworzy prywatny gabinet psychiatryczny, klientów z depresją i skłonnościami samobójczymi będzie miał wielu, choćby z grona swoich towarzyszy partyjnych. Bez kolejki wejdzie Stefan N. Graś i tak ma co robić, zima może być sroga. Sławku Nowaku na wybiegi, agencji towarzyskich, wszak nieważne gdzie się kurwi. Może wrócę do tego tematu. Wizja ich przyszłości jest interesująca, a może być nawet zabawna.

Nowe twarze, stare służby.

Cała historia, a ostatnie lata pokazały nam, że często możliwe są najbardziej nierealne scenariusze. Dlatego nie bójmy się fantazjować, dawać upust wyobraźni. Może właśnie to co najbardziej widoczne lub nierealne jest wskazówką. Zarówno w „Smoleńskiej Robocie” jak i na najbliższą przyszłość. Często złodziejami sklepowymi nie są bezdomni. Bywają nimi eleganccy panowie i damy. Rozglądnijmy się dobrze, przypomnijmy sobie zdarzenia sprzed lat. Gdzie są i co teraz robią np. tacy ludzie jak Grzegorz Hajdarowicz, a kim byli wcześniej. W imię jakich ideałów walczyli, a kogo teraz bronią, z kim walczą. Jaką mają rolę do odegrania, choćby taki rodzynek, strona Polska Ma Sens. Pełna jadu, nienawiści, TW i SB-eków.

„...Polska Ma Sens” - to portal społeczno-publicystyczny, który pragnie skupić wokół siebie mądry entuzjazm ludzi twórczo zmieniających świat na lepsze. Redakcja nie boi się opisu zjawisk negatywnych, ale pielęgnuje myślenie pozytywne i walczy z czarnym postrzeganiem świata i Polski...”.

Klituś Bajduś Szanowni Redaktorzy.

Dla mnie jesteście kolejnym SB-eckim klonem GóWna odpalonym dla...

Jeżeli przed wyborami pojawią się takie jak tu opisane wrzutki...

Mocne pogłoski o planowanej na ciszę wyborczą prowokacji.

Cel: Kaczyński - link.

Metoda: sfałszowana rozmowa z prezydentem z 10/04

To pamiętajmy, że Bronek i Donek też używają telefonów.

A teraz z innej beczki.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Witaj Bracie.
Po twoim długim "wypracowaniu" postaram się dziś odpowiedzieć bardzo krótko :)
PACYNKI DO PUDŁA.
I zalutować.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#186754

Rospin Brachu,
nic mnie tak dzisiaj nie rozbawiło jak -
"...PACYNKI DO PUDŁA. I zalutować...".
Oczyma wyobraźni i "uszami" widzę jak się stukają do wieczka i kwilą - za co ?, ach za cóż ?, przecież tak ładnie pląsaliśmy jak nam graliście", Tylko kto grał ?, bo nie my. Czy my ich zalutujemy, czy ONI efekt będzie...

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#186757

Będzie o WIELE mocniej.
Przecież mamy do czynienia z pacynkami, pozbawionymi WSZELKICH zasad.
A jeżeli utylizacji podejmą się "oni", to zaczniemy współczuć dzisiejszym wrogom.
"oni" eksperymentowali na dzieciach jeszcze w czasach batiuszki stalina.
Nie dziwią zatem te "rozpromienione twarzyczki" na kolejnych
"spotkaniach" z wyborcami.
Mają się czego bać.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#186762

Zapewne tak.
My ich nie możemy dopaść, zbyt wiele "farby" by puścili. Pomimo, że są pacynkami coś tam wiedzą.
Masz rację, przekaz podprogowy idzie, aż miło. Umysły zniewolone i dusze oraz portfele.

Rosjanie od dziesiątek lat zajmują się parapsychologią i wszystkim co pomaga w utrzymaniu władzy. UFO też.

Na razie są wykłady...

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#186767

No i skutek po tych wykładach się pojawił.
Wysmażone za komuny wierszyki:
---------------------
Alkochol to twój wróg.
Polak nie jest głupi-leje wroga w dziub.
---------------------
Kierowco -piłeś -nie jedź.
Nie piłeś -wypij.
---------------------
Do dziś marzy im się tłuszcza pijana.
Byłoby jak we wschodnim imperium.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#186773

Zaborcy, Niemcy i komuniści do nastania Jaruzela rozpijali Polaków. Teraz zastąpił to McDonaldyzm, powszechna konsumpcja dóbr materialnych za pomocą banków. Ten świat chyli się ku upadkowi. Niedługo zabraknie kasy by ratować banki, a ludzie zaczną ratować siebie. Pomimo złotych myśli Lenina to nie religia jest opium dla ludu.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#186778

Przewidując skutki swoich działań, nasi "światli"
już od dawna zamieszkują w chronionych, uzbrojoną strażą osiedlach.
Ale w tym właśnie przejawia sie dobitnie, płytkość ich myślenia.
W tych osiedlach są na widelcu.
Ich bezpieczeństwo, opiera się na garstce najemników.
W razie jakiejkolwiek zawieruchy, zabraknie im "korków"
na zatykanie powstających dziur.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#186779

Dokładnie tak Rospinie. Najemnicu pierwsi uciekają.
A "Patrioty" trafią ich jak strzelec wyborowy.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#186789

Za wpis oczywiście dycha.
A co do metra ziemi, to na podobny patent i ja wpadłem. Żadnego więzienia, nie będę za moje pieniądze utrzymywał sukinkotów. Tylko im zrobić jeden duży pgr, dać 5 ha ziemi piątej klasy i niech chłopcy się żywią tym, co wyhodują i co im urośnie.

"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#186765

Witaj.

"Zjednoczeni ludzie ściepną się na ten luksusowy hektar dla nich".
A nie chciałem ich wysłać w Kosmos, śmieci tam nie brakuje.
Na Madagaskar też nie, był tam Malinowski i pomimo jego dewiacji Polaków się tam mile wspomina.
Zanim jednak osiądą na 1 metrze, czy na, czy też pod ziemią, proponuję "obóz przejściowy" w Wiśniczu lub Wronkach. Tam im byli wyborcy zrobią z dupy Jesień Średniowiecza. Doświadczenie bezcenne, nawet kartą nie zapłacisz za taką usługę. Chyba że "życiową".
Nieustająca dla nich dedykacja...

Pozdrawiam Serdecznie
jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#186770

I jeszcze jedno zasadnicze pytanie - Co im kuśwa urośnie !
Na żebry trza będzie iść.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#186771

Podejrzewam że Ty martwisz się tak jak i ja co im tam urośnie...
--------
"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#186931

Jak sądzę to im nic nie urośnie, co widać po polskiej gospodarce, nie mówiąc o rolnictwie. I zdechną z głody, byle z dala od Polski.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#187062

Monisia i Donek - z cyklu "Wazelinki".

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?

Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#186785

Łyka jak krokodyl błoto.
Zna fach.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#186790

"...Łyka jak krokodyl błoto. Zna fach...".

Przestań !, bo mnie brzuch rozboli.
Masz na wszystko powiedzonka, jak moja kochana żonka. Jest nie do pobicia, ale jesteś blisko.

Pozdrawiam

P.S. Jak to mówi moja żona - "Oj burtasi się nad PO !".

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#186794