SIEMIANOWICE: ODWOŁUJEMY PREZYDENTA

Obrazek użytkownika insurekcjapl
Kraj

J.Guzy leciał w kule

 

Udało się odwołać w Bytomiu prezydenta wraz z całą radą (POkomuchów POgrobowców) - dlaczego nie mielibyśmy zrobić tego samego, skoro NASZ niczym się nie różni od tamtego po sąsiedzku? Niegospodarny jak tamten, najbardziej ceni sobie kolesiostwo, dużo ma za uszami - po prostu niektórzy mają już tego dość!

I tu, jak w Bytomiu, zaczęły się schody. Nagle zostały uruchomione pierwsze administracyjne opory, by sprawę przedsięwzięcia obywatelskiego uciąć w zarodku. PKW w Katowicach odmówiła przyjęcia zgłoszenia ze względów formalnych, ale dla dziennikarzy nie ujawniono jakich.

Warto w tym miejscu wspomieć, że Siemianowice żyły przez lata z zakładów zbrojeniowych; miasto jest nafaszerowane zapewne pracownikami i tajnymi współpracownikami byłej WSI, której macki sięgają szeroko i głęboko w administracji państwowej pod rządami partii, która daje parasol ochronny dla rozmaitej gangsterki politycznej z minionej epoki. Organizatorzy – ufna i wierząca w prawo młodzież – zderzą się z tymi mrocznymi siłami wkrótce i boleśnie – można być tego pewnym jak dwa razy dwa to cztery.

 Inicjatorzy obywatelskiego ruchu postanowili jednak zbierać podpisy, po mieście zaczęły już krążyć formularze pt. "Lista poparcia dla wniosku o przeprowadzenie referendum gminnego w sprawie odwołania Jacka Guzego z funkcji Prezydenta Miasta Siemianowic Śląskich przed upływem kadencji 2010-2014."

Poniżej jest uwaga prawna (zapewne także jako zabezpieczenie przed zastraszaniem osób, żeby się - ni stąd ni zowąd - bez podania przyczyny, ludzie nie rozmyślali...):

 Zgodnie z art. 14 ust. 2 ustawy z dnia 15.09. 2000 r. o referendum lokalnym, udzielonego poparcia nie można wycofać.

 Grupa inicjatywna to: Łukasz Dudek (pełnomocnik prawny; Siemianowice, Świerczewskiego 48b/30), Marzena Ewa Małecka-Trzaskoś, Kazimierz Pasek, Kamil Lizurej, Jakub Zmorzyński.

Więcej w artykule "GUZY DO ZDJĘCIA" w najbliższy piątek na łamach tygodnika "Gazeta Śląska" nr 30 ( 27.07-03.08.2012) oraz potem na jej portalu: blogopinia24.pl

 ANEKS:

Cytat z portalu naszemiasto.pl:

"Komisja orzekająca Regionalnej Izby Obrachunkowej wydała w ubiegłym tygodniu orzeczenie w sprawie naruszenia dyscypliny finansów publicznych przez prezydenta Siemianowic, Jacka Guzego. Prezydent został uznany winnym dwóch na pięć postawionych zarzutów. Przypomnijmy. Regionalna Izba Obrachunkowa postawiła prezydentowi naszego miasta pięć zarzutów dotyczących między innymi nieterminowego odprowadzenia na rachunek budżetu państwa dochodów z mienia Skarbu Państwa w kwocie 787.366,12 zł czy udzielenie dotacji podmiotowi spoza sektora finansów publicznych. Zarzuty dotyczą okresu od 2005 do 2009, czyli też tego, w którym Guzy nie sprawował jeszcze urzędu prezydenta Siemianowic." ( http://siemianowiceslaskie.naszemiasto.pl/artykul/996937,jacek-guzy-winny-dwoch-z-pieciu-zarzutow-rio,id,t.html )

Sporo stron miejskich w tej sprawie się nie otwiera. Ale ciekawy komentarz się w sieci ostał; dał go mieszkaniec Siemianowic, pan Janusz Ławecki:

"Po pierwsze Pan Guzy miał 6 zarzutów a nie 5. Oto link do zawiadomienia o sprawie: www.rio.katowice.bip.net.pl/?a=2268 Czytamy tam również, że zarzuty dotyczyły stricte prezydentury Jacka Guzego, dokładnie lat 2007-2009 a nie jak sugeruje Pan redaktor czasów także wcześniejszych. Wszystko w treści zawiadomienia. Po trzecie opozycja od początku wiedziała, że nie ma szans na "zakaz pełnienia funkcji”, ale zależało nam na nagłośnieniu sprawy."

Brak głosów