Oświadczenie Księżnej Jadwigi Drucko-Lubeckiej

Obrazek użytkownika baltowcom
Kraj

W związku z opublikowaniem przez Zarząd Powiatu Ostrowieckiego wykazu nieruchomości stanowiących na ponad 14 hektarach zespół pałacowo – parkowy w Bałtowie, a przewidzianych do sprzedaży w drodze przetargu informuję, że działania władz powiatu ostrowieckiego pozostają w sprzeczności ze stanowiskiem Stowarzyszenia Rodziny Druckich – Lubeckich, które stanowczo sprzeciwia się sprzedaży majątku w Bałtowie. Oficjalny list w tej sprawie został już skierowany do władz powiatu ostrowieckiego.
Nasze stowarzyszenie chce, aby znaleźć i wykorzystać jak najlepszy sposób na definitywne rozwiązanie spraw związanych z dobrami Druckich – Lubeckich w Bałtowie. Niestety, samorząd powiatowy w Ostrowcu Świętokrzyskim ignoruje ten fakt, wykazując nikły szacunek zarówno dla rodziny Druckich – Lubeckich, jak i dla tych, którzy zbudowali Polskę niepodległą.
Rodzina Druckich - Lubeckich zawsze postępowała na korzyść Polski, pracując na dobrobyt wszystkich mieszkańców Bałtowa, z którego została – rękami nazistów i komunistów – wygnana w 1944 roku. Dziś, niejako respektując prawa totalitaryzmów niemieckiego i sowieckiego, Polska wciąż zapomina, że musi się dostosować do przepisów funkcjonujących w krajach Unii Europejskiej, tym bardziej, że nie tak dawno objęła w niej prezydencję.
Rodzina stanowczo sprzeciwia się działaniom władz powiatu ostrowieckiego, zmierzających do przetargu i sprzedaży dóbr w Bałtowie. U podstaw tej decyzji leży bowiem przestarzałe prawo, które zezwalało przed laty na skonfiskowania posiadłości Druckich - Lubeckich. Władze powiatu ostrowieckiego muszą sobie zdawać sprawę z tego, że ogłaszając taki przetarg podejmują działania w sposób jaskrawy stojące w sprzeczności z ustawodawstwem Unii Europejskiej.
Księżna Jadwiga Drucka – Lubecka

Żródło- Gazeta Ostrowiecka

HOME - Bałtów - baltowcom 

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów