Szybka eskalacja kryzysu bankowego na Cyprze - możliwy armagedon bankowy całej UE

Obrazek użytkownika ciociababcia
Gospodarka

ak można było przewidzieć, za kryzysem bankowym na Cyprze kryje się znacznie więcej, niż dociera do naszych oczu. Okazało się, że zamknięcie cypryjskich banków spowodowało wstrzymanie na szeroką skalę finansowych działań rosyjskiego rządu, który używał cypryjskich banków do prowadzenia większości swoich transakcji.

Mało tego, Europejski Bank Centralny wystosował ultimatum, które grozi wstrzymaniem wszelkiego wsparcia finansowego i załamaniem cypryjski banków, jeśli nie znajdą one do poniedziałku 5,8 miliarda euro. Jak podaje Reuters:

"Europejski bank centralny, który utrzymywał cypryjskie banki przy życiu przez linię płynnościową oświadczył, że rząd musi do poniedziałku dopiąć umowę albo fundusze dla banków zostaną odcięte, stawiając w niebezpieczeństwie nie tylko cypryjską gospodarkę, ale również miliardy euro trzymane na wyspie przez obcokrajowców, głównie z Rosji."

USA Today informuje, że:

"Jeśli [rząd] nie znajdzie wyjścia z sytuacji do poniedziałku, Europejski Bank Centralny odetnie fundusze pomocowe bankom cypryjskim, pozwalając im upaść. Wywoła to w kraju finansowy chaos, a ostatecznie spowoduje jego wyjście z eurostrefy, z nieprzewidywalnymi konsekwencjami dla całego regionu."

Do tego czasu banki pozostają zamknięte i wszyscy wiemy, że dokładnie w minucie, w której zostaną otwarte, każdy posiadacz konta natychmiast wytransferuje z nich swoje pieniądze, powodując prawie natychmiastowy run na banki i ich upadek.

Obawą wewnątrz strefy euro jest teraz to, że nieunikniony kolaps cypryjskich banków spowoduje, że posiadacze kont w Grecji zaczną również wyciągać swoje pieniądze z banków. Grecki system bankowy jest już obecnie w tak złym stanie, że wystarczy, że bardzo niewielki procent posiadaczy kont - przypuszczalnie około 5% - wycofa swoje pieniądze, aby doprowadzić do upadku greckich banków. Jest tak, ponieważ banki stosują dźwignię około 95% w ramach bankowego systemu rezerwy frakcyjnej oraz skomplikowane instrumenty dłużne.

Gdy tylko run na banki rozpocznie się w Grecji, natychmiast rozszerzy się na całą Unię Europejską. Panika wybuchnie wszędzie i depozytariusze dokonają runu na banki w Hiszpanii, Włoszech i nawet Wielkiej Brytanii. Niemcy są przypuszczalnie w najbezpieczniejszej pozycji, aby bronić się przeciwko runowi na banki, ale nawet niemieckie banki niemądrze wylewarowały się poza rozsądne poziomy.

Stoimy na progu masowego zniszczenia bogactwa

Ważne jest zrozumienie, że bogactwo w ramach bankowej rezerwy frakcyjnej jest fikcyjnym pojęciem, które nie istnieje w rzeczywistości. Dlatego bogactwo stworzone przez system bankowej rezerwy frakcyjnej jest niczym więcej jak mirażem, który może zostać zniszczony dosłownie w ciągu jednego dnia.

Co ważne - i jest to rzecz, o której nikt nie mówi - Rosja może chcieć pozwolić upaść cypryjskim bankom i nawet stracić masę pieniędzy wiedząc, że upadek taki może wywołać reakcję łańcuchową upadków banków w całej Unii Europejskiej.

Władze Unii Europejskiej zdają się przewidywać taką możliwość i mówią teraz o usunięciu Cypru z Unii Europejskiej najszybciej jak to możliwe. Jak podaje Yahoo News:

"Urzędnik [unijny] odniósł się także do potrzeby rozwiązania kwestii dwóch największych banków cypryjskich, z których obydwa są bliskie upadku i wspomniał o możliwości opuszczenia przez Cypr strefy euro. Urzędnik dodał, że w przypadku wyjścia Cypru z euro, konieczne będzie podjęcie kroków, aby odgrodzić resztę strefy euro od wpływu tego wydarzenia i zapewnić, że nie dojdzie do zarażenia Grecji."

"Zarażenie" jest trafnym określeniem, ponieważ jeśli ta sytuacja nie zostanie rozwiązana bardzo bardzo szybko, możemy być świadkami początku upadku Unii Europejskiej - wydarzenia, które bardzo dobrze służyłoby interesom politycznym Rosji. Nie należy więc oczekiwać, że Rosja będzie próbowała w jakikolwiek sposób rozwiązać problem. Może po prostu stać z boku i czekać, mając nadzieję na wystąpienie czegoś na kształt "bankogedonu", który raz rozpoczęty będzie niemożliwy do zatrzymania.

Mike Adams

www.naturalnews.com

http://bankowaokupacja.blogspot.com/2013/03/szybka-eskalacja-kryzysu-bankowego-na.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Banksterzy dokonują rabunku w biały dzień i uważnie patrzą czy świat im na to pozwoli. Cypr został wybrany prawdopodobnie dlatego, że jest bardzo mały i dlatego liczą na to, że nikt nie będzie się nim przejmował oraz dlatego że jest tam trzymanych mnóstwo pieniędzy obcokrajowców, między innymi Rosjan.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Unia Europejska mogły z łatwością uratować Cypr, ale celowo zdecydowały tego nie robić. Zamiast tego zdecydowały, że jest to znakomity moment na przetestowanie pomysłu "opodatkowania mienia".

Rząd Cypru otrzymał od MFW i UE do wyboru dwie opcje: albo pieniądze z prywatnych kont bankowych zostaną skonfiskowane albo Cypr opuści strefę euro.

Ewidentnie zostało to przedstawione jako wybór: bierzesz albo nie. Wielu używa słowa szantaż, aby opisać to co się stało.

Ta decyzja ustanowi bardzo złowieszczy precedens na przyszłość i będzie miała efekt domina wykraczający daleko poza Cypr. Po zrabowaniu pieniędzy z kont bankowych na Cyprze banksterzy zaczną to robić w innych krajach.

Jeśli ten rabunek bankowy pójdzie bez sprzeciwu, jedynie kwestią czasu będzie kiedy depozytariusze w krajach takich jak Grecja, Włochy, Hiszpania i Portugalia zostaną również "ostrzyżeni".

A co stanie się kiedy pewnego dnia upadnie system finansowy w Stanach Zjednoczonych? Czy amerykańskie konta bankowe również zostaną obarczone "jednorazowym" podatkiem od mienia?

Cypr jest bardzo małym narodem, dlatego to nie ilość zaangażowanych pieniędzy jest tutaj najważniejsza.

Powodem, dla którego jest to tak niepokojące jest raczej to, że "podatek od mienia" druzgocze zaufanie do europejskiego systemu bankowego. Nigdy wcześniej banksterzy nie położyli łap bezpośrednio na cudzych kontach bankowych.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem każde konto bankowe na Cyprze zostanie w tym tygodniu obciążone "jednorazową opłatą". Konta ze środkami poniżej 100.000 euro zostaną ograbione na 6,75%, a konta ponad 100.000 euro na 9.9%.

Jak byś się czuł, gdyby coś takiego stało się w kraju, w którym mieszkasz? Jak byś się czuł, gdyby banksterzy nagle zażądali, abyś przekazał im 10% wszystkich pieniędzy jakie masz w banku?

Jak po czymś takim ktokolwiek będzie chciał nadal trzymać pieniądze w bankach w państwach takich jak Grecja, Włochy, Hiszpania czy Portugalia?

Jeden z dziennikarzy Forbes nazwał to "przypuszczalnie pojedynczą najbardziej niewytłumaczalnie nieodpowiedzialną decyzją nadzoru bankowego w państwach rozwiniętych od lat 30-tych."

Z pewnością nie spodziewałem się zobaczyć czegoś takiego w Europie. Spowoduje to że ludzie zaczną wyciągać pieniądze z banków na całym kontynencie. Gdybym mieszkał w Europie, w szczególności w kraju o dużych problemach finansowych, dokładnie tak bym zrobił.

Run na banki, którego byliśmy świadkami na Cyprze w weekend może być preludium tego co nadchodzi. Kiedy ten podatek od bogactwa został ogłoszony, spowodował run na bankomaty, z których wiele zostało szybko ogołocone z pieniędzy. Ogłoszono zamknięcie banków w poniedziałek i wszystkie elektroniczne przekazy pieniężne zostały zabronione.

Nie trzeba dodawać, że ludność Cypru nie była szczególnie z tego szczęśliwa. Jeden z wściekłych mieszkańców zaparkował swój buldożer na zewnątrz banku i zagroził przejechaniem przez ścianę.

Ale ten rabunek przez banksterów nie został jeszcze ukończony. Najpierw parlament Cypru musi w poniedziałek zaaprobować nowe prawo autoryzujące tę konfiskatę mienia. Jeśli tak się stanie konfiskata nastąpi we wtorek rano.

Według Reutersa nowy prezydent Cypru ostrzegł, że jeśli podatek od kont bankowych nie zostanie zaaprobowany, dwa największe banki na Cyprze upadną i nastąpi kompletny i totalny chaos finansowy w kraju...

"Prezydent Nicos Anastasiades wybrany 3 tygodnie temu na fali obietnic negocjowania warunków finansowego bailoutu powiedział, że odmowa zgody na warunki doprowadziłaby do kolapsu dwóch największych banków. 'We wtorek albo wybierzemy katastrofalny scenariusz chaotycznego bankructwa albo scenariusz bolesnego, ale kontrolowanego zarządzania kryzysem' - napisał Anastasiades w pisemnym oświadczeniu.

W wielokrotnych oświadczeniach od czasu wyboru kategorycznie wcześniej wykluczał jakiekolwiek zajmowanie depozytów." Fakt, że nowy prezydent wcześniej wykluczał jakiekolwiek opodatkowanie mienia, wywołało złość wielu, wielu ludzi. Poczuli się bezczelnie okłamani.

"Jestem wściekły. - mówi Chris Drake, były korespondent BBC do spraw Bliskiego Wschodu, który żyje na Cyprze - Było mnóstwo okazji, aby wyjąć pieniądze; nie zrobiliśmy tego ponieważ obiecano nam, że jest to czerwona linia, która nie zostanie przekroczona."

Najwyraźniej jednak konfiskata mienia może być o wiele gorsza. Zgodnie z jednym z raportów MFW i Unia Europejska początkowo żądały 40% podatku od pieniędzy posiadaczy kont bankowych na Cyprze.

"Jak ogłosił prezydent Cypru swojemu społeczeństwu 'powinniśmy wszyscy wziąć odpowiedzialność' w czasie, kiedy jego historyczna decyzja 'doprowadzi do trwałego uratowania gospodarki',

Wygląda na to że uzgodnione 9,9% jest 'dobrym interesem' w porównaniu z oszałamiającymi 40%, których domagał się niemiecki minister finansów Schaeuble i MFW.

Wyobrażacie sobie?

Jak byś się czuł gdybyś obudził się pewnego dnia i 40 procent twoich pieniędzy zostało zabranych z konta bankowego?

W tym momencie w dalszym ciągu są wątpliwości co do tego, czy ten plan rzeczywiście zostanie wprowadzony czy nie. Obecnie nowy prezydent Cypru nie ma jeszcze wszystkich potrzebnych głosów, ale można być pewnym że na najwyższym poziomie trwa wykręcanie rąk.

Początkowo głosowanie miało się odbyć w niedzielę, ale zostało przełożone na poniedziałek aby umożliwić dodatkowe "przekonywanie".

Naturalnie większość społeczeństwa Cypru jest zdecydowanie przeciwna podatkowi. Jeden z sondaży wykazał, że 71 procent całej populacji Cypru chce odrzucenia tego planu w głosowaniu.

Najbardziej dziwne jest to, że Cypr nie jest wcale w aż tak złym stanie finansowym. Bezrobocie wynosi około 12 procent, ale w innych krajach europejskich, takich jak Grecja czy Hiszpania, bezrobocie jest ponad dwukrotnie wyższe.

Cypr ma wskaźnik długu do PKB na poziomie około 87%, ale Stany Zjednoczone mają ten wskaźnik na poziomie grubo ponad 100%.

Zatem, jeśli położą rękę na kontach bankowych na Cyprze, co ich powstrzyma przed zrobieniem tego samego w większych krajach, gdy przyjdzie pora?

Ostatecznie jest to sytuacja zmieniająca zasady gry. Nigdy więcej żadne konto bankowe w krajach zachodnich nie może być uznawane za stuprocentowo pewne.

Zaufanie to niezwykła rzecz - bardzo długo trwa jego zbudowanie, ale może zostać zniszczone w jedną chwilę.

Zaufanie do europejskich banków zostało teraz poważnie nadszarpnięte i te szkody nie zostaną w żaden sposób odrobione w najbliższym czasie.

To najważniejszy moment, którego jesteśmy świadkami od czasu rozpoczęcia kryzysu finansowego w Europie.

Instytucje nadzoru finansowego w Europie mogą próbować uspokoić nerwy przynajmniej poprzez udawanie, że to nigdy więcej się nie powtórzy w żadnym innym kraju, ale jak na razie odmawiają zrobienia tego.

"Jeroen Dijsselbloem, przewodniczący grupy ministrów finansów strefy euro w sobotę odmówił wykluczenia wprowadzenia podatku od depozytów w innych krajach, choć powiedział, że taki środek nie jest obecnie rozważany."

"Nie jest obecnie rozważany" - tak, to z pewnością spowoduje uspokojenie ludzi w najbliższym czasie...

Wielokrotnie wskazywałem, że następna fala gospodarczego upadku rozpocznie się w Europie i możemy być właśnie świadkami decyzji, która wywoła efekt upadku domina.

Banksterzy wysłali bardzo jasną wiadomość: "Kiedy przyjdzie co do czego, zabierzemy twoje pieniądze."

http://theeconomiccollapseblog.com

Aktualizacja 20.03.2013: Parlament Cypru odrzucił "podatek": Cyprus lawmakers reject bank tax; bailout in disarray

http://bankowaokupacja.blogspot.com/2013/03/banksterzy-kradna-pieniadze-z-kont-na.html

***********************************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#346249

Banki w Europie mogą teraz zajmować prywatne konta by pokrywać własne straty.
Henry Blodget
, businessinsider.com - USA

Zgodnie z oczekiwaniami, Cypr i UE doszły ostatniej nocy do porozumienia co do planu ratunkowego, który zmniejszy szansę, implozji cypryjskiego systemu finansowego i gospodarki.

Nowa umowa jest lepsza od ostatniej, w jednym, kluczowym elemencie:
Depozyty poniżej 100.000 euro będą chronione.

Jest to niezwykle istotne. Te depozyty są rzekomo "ubezpieczone". Przejęcie ich w sposób proponowany we wcześniejszej umowie byłoby rażąco niesprawiedliwe i stworzyło by naprawdę niepokojący precedens.

Teraz mniejsi deponenci europejskich banków mogą odetchnąć. Przynajmniej w tym przypadku rażące nadużycia ze strony lekkomyślnych menedżerów bankowych, nie naruszyły oszczędności życia.

Teraz będzie sprawiedliwie, czyli równanie w dół. Czego innego można się spodziewać po przedstawicielach Unii, którzy przynależeli do międzynarodówki komunistycznej:

http://www.youtube.com/watch?v=wAHv3UnXvmM&feature=player_embedded

Niestety, na tym dobra wiadomość się kończy.

Chociaż depozyty poniżej 100.000 euro zostały oszczędzone, to depozyty powyżej 100.000 euro zostaną przejęte, a do tej pory nieustalony procent skonfiskowany. Te pieniądze pokryją straty wynikłe z idiotycznych posunięć, lekkomyślnych właścicieli niektórych banków Cypru.

Co jest nie tak z Unią Europejską? ‪Nigel Farage na Uniwersytecie Gandawskim‬.

http://www.youtube.com/watch?v=Mzafj3R8k4s&feature=player_embedded

OGLĄDAJ DALEJ>>> http://www.prisonplanet.pl/multimedia/co_jest_nie_tak_z_unia,p206983778

http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/banki_w_europie_moga,p781357981

**********************************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#346250

Jak zostać oszustem
:sar: :sar: :sar:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2mlmVs1FaTE

Dziś nauczymy się różnych sposobów na to, jak zostać oszustem.

Metoda pierwsza

Niewyrafinowany oszust atakuje daną osobę bezpośrednio, grozi jej, zwykle trzymając broń i żąda pieniędzy lub innych wartościowych rzeczy, które ktoś ma przy sobie. Jakkolwiek metoda ta jest bardzo popularna i czasami skuteczna, ma pewne wady. Na przykład, atakowanie kogoś bezpośrednio stwarza zasadnicze ryzyko dla ciebie - oszusta. Nawet jeśli atakujesz mniejszych i słabszych osobników, nigdy nie wiesz czy nie są uzbrojeni. Co więcej, używanie tej bezpośredniej metody stwarza duże prawdopodobieństwo, że prędzej czy później zostaniesz rozpoznany, wytropiony i ukarany czy to przez ofiarę, przypadkowego świadka, czy policję. Po dokonaniu przestępstwa zyskujesz to, co dana osoba przypadkowo ma ze sobą. I to wszystko. Jednorazowy wyskok z nieznaną nagrodą, może nawet żadną.

Metoda druga

Trochę lepszym sposobem na zostanie oszustem jest włamywanie się do domów, kiedy nikogo nie ma w pobliżu. I sprawdzenie co stamtąd można ukraść. Jakkolwiek istnieje pewna szansa, że możesz zostać zauważony i przyłapany, ryzyko jest znacznie mniejsze niż w przypadku pierwszej metody. A przeciętny dom zawiera znacznie więcej wartościowych rzeczy, niż zwykła osoba nosi ze sobą. Niemniej wciąż istnieje pewne ryzyko i duże prawdopodobieństwo, że zostawisz jakieś ślady. Ślady butów, odciski palców i tym podobne, które mogą później sprowadzić na ciebie kłopoty.

Metoda trzecia

Bardziej wyrafinowany oszust unika całkowicie ryzyka bezpośredniej konfrontacji używając oszustwa i przekrętu, zamiast gróźb i przemocy. Na przykład możesz zadzwonić do jakiejś staruszki i namówić ją do podania ci numeru swojej karty kredytowej. Albo ustanowić jakieś oszustwo oparte na wysyłaniu listów namawiających do wysyłania ci pieniędzy, z którymi potem magicznie znikniesz. Osobiste ryzyko, szczególnie bycia fizycznie zaatakowanym przez twoją ofiarę, gwałtownie maleje. Jednakże wciąż możesz zostać złapany i za każdym razem jest to jednorazowa operacja. Dostajesz to co chciałeś i musisz podejmować ryzyko popadnięcia w kłopoty. Jednorazowo jeden przekręt.

Metoda czwarta

Następnym krokiem naprzód jest stworzenie oszustwa trwającego nieprzerwanie, które grabi ludzi nie jednorazowo, ale permanentnie. Na przykład, jeśli oszukałeś staruszkę, aby podała ci numer swojej karty kredytowej, zamiast jednorazowego wypadu na zakupowy szał, możesz stworzyć serię małych powtarzających się kradzieży. Na przykład staruszka będzie płacić 9.95 dolarów miesięcznej opłaty, pojawiającej się na zestawieniu jej karty kredytowej jako pomoc dla biednych sierot. Z pewnością nie będzie się temu sprzeciwiać. Znajdujesz 100 takich staruszek i masz nieustające pieniężne eldorado. Bez konieczności popełniania nowego przestępstwa za każdym razem i podejmowania ryzyka. Oczywiście wciąż istnieje pewne ryzyko schwytania i ukarania.

Metoda piąta

Znacznie lepszą metodą kradzieży od przedstawionych do tej pory jest fałszerstwo. Choć wymaga ono poważnych zasobów technicznych i prawnych posiada olbrzymie zalety. Po pierwsze, nie istnieje bezpośrednia ofiara, która mogłaby zauważyć, że została ograbiona. Drukując fałszywe pieniądze, zasadniczo grabisz każdego kto używa pieniędzy. Jednakże, nie tylko nie zauważą oni różnicy, ale większość ludzi nie zrozumie nawet dlaczego fałszerstwo jest czymś niewłaściwym albo w jaki sposób szkodzi komukolwiek. Z tego powodu ryzyko, że twoje ofiary podejmą przeciwko tobie działania odwetowe jest praktycznie zerowe. Ryzyko zauważenia przez nich, że są ograbiani również jest praktycznie bliskie zeru. I nie byłoby szczególnie większe, nawet gdyby wiedzieli, że drukujesz własne pieniądze, ponieważ większość ludzi nie ma pojęcia czym są pieniądze, ani jak działają. Kiedy już zaczniesz, możesz stworzyć nieustanne źródło bogactwa z minimalnym fizycznym ryzykiem dla siebie. Oczywiście jeśli władze się o tym dowiedzą, będziesz miał kłopoty. Ale pomijając to ryzyko, jest to najwyższa forma sztuki bycia oszustem. Nieograniczone źródło niezasłużonego bogactwa, podczas gdy ofiary nie wiedzą nawet, kto ich grabi. W rzeczywistości nie wiedzą nawet, że w ogóle są ograbiani.

Metoda szósta

Następny krok jest tylko dla naprawdę socjopatycznych oszustów, którzy nie tylko pragną niezasłużonego bogactwa, ale chcą również dominacji nad innymi ludźmi. Opiera się ona również na fałszerstwie, ale zamiast drukowania pieniędzy i kupowania za nie rzeczy drukujesz pieniądze i pożyczasz je innym ludziom. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać bez sensu. Jeśli możesz wydrukować tyle pieniędzy ile chcesz, po co trudzić się pożyczaniem ich innym? Załóżmy, że wydrukujesz 1 milion dolarów i pożyczysz je 100 ludziom. Wszyscy oni będą się czuć dłużni tobie, tak jakbyś wyświadczył im przysługę. Od tego momentu będą ograbiać samych siebie każdego miesiąca, oddając ci całą forsę czując jednocześnie moralny obowiązek, aby to robić. Jak na ironię, ponieważ wydaje im się, że dług jest prawdziwy, tak jakbyś pożyczył im swoje własne pieniądze, będą postrzegać siebie jako oszustów, jeśliby w jakikolwiek sposób przestali być posłuszni twojemu oszustwu. W rzeczywistości czasami powinieneś celowo pożyczyć swoje fałszywe pieniądze ludziom w takiej ilości, że wiesz, że nie będą w stanie ich spłacić.
Dlaczego? Ponieważ jeśli przestaną spłacać twoje oszukańcze pożyczki, możesz otwarcie ukraść ich domy, samochody i inną własność poprzez bankowe "zajęcie majątku". I na dodatek to oni będą się czuć źle z tego powodu! Tak jakby to oni byli tymi, którzy zrobili coś złego, nie będąc w stanie spłacić pożyczek. Kiedy ty otwarcie kradniesz wszystko co posiadają oni będą jeszcze przepraszać cię za to, że nie oddają więcej niż posiadają, czując jednocześnie wstyd i upokorzenie. Czy może być coś lepszego? A im więcej ukradniesz tą metodą, tym bardziej możesz poszerzać swoje oszustwo. Właściwie nie ma ono granic.
Ostatecznie, jeśli wszystko pójdzie dobrze, możesz zadłużyć u siebie każdego człowieka na świecie. A kiedy przestaną spłacać, będziesz posiadał dosłownie cały świat. A większość z miliardów twoich ofiar nie będzie miało zielonego pojęcia co się stało.
Wszyscy zostaną zredukowani do poziomu zbiedniałych niewolników wykonujących wszystkie twoje rozkazy. Sadystycznego megalomańskiego socjopatycznego skurwiela.

Metoda siódma

Opisana wcześniej metoda jest tak skuteczna, że jest tylko jeden sposób, aby ją usprawnić. Jedynym twoim ryzykiem jest to, że władze mogą się połapać co jest grane i cię schwytać, zanim zdążysz uciec ze swoimi oszukańczo zdobytymi pieniędzmi do jakiegoś kraju bez ekstradycji przestępców. Aby wyeliminować to ostatnie ryzyko musisz wykonać ostateczny krok - przekupić polityków, aby zalegalizowali twoje oszustwo. Kiedy władze dadzą oficjalne legislacyjne błogosławieństwo twojemu masowemu oszustwu, a nawet zaoferują wysłanie ochotników, aby chronić cię przed twoimi ofiarami, gdyby jacyś jednak połapali się co im robisz, wtedy staniesz się największym oszustem świata. Jednakże nie możesz tego dokonać. Nigdy nie będziesz super-oszustem, który posiada świat na własność. Dlaczego? Ponieważ ktoś już to zrobił.W tym kraju (USA) nazywają się Rezerwą Federalną. Posiadają Kongres, który zalegalizował ich oszustwo w 1913 roku. Od tego czasu poprzez politycznie usankcjonowane oszustwo bankowej rezerwy frakcyjnej wyrafinowane określenie na zalegalizowane fałszowanie pieniędzy ukradli więcej bilionów dolarów aktywów, niż możesz to sobie wyobrazić. Przestępstwo jest tak doskonałe, że dokonują go otwarcie przyznając się do wszystkich jego szczegółów. A mimo to wciąż jedynie niewielka garstka ich ofiar, ma jakiekolwiek pojęcie co się dzieje. Jednakże, jeśli takie wideo jak to na przykład, stanie się popularne i ofiary ich oszustwa zrozumieją, co zostało im zrobione, co się wtedy stanie? To dopiero się okaże.

"Gdyby ludzie zrozumieli bankowość i system monetarny, sądzę, że przed jutrzejszym rankiem wybuchłaby rewolucja." Henry Ford

Tekst i narracja: Larken Rose
Tłumaczenie: davidoski
www.larkenrose.com

http://bankowaokupacja.blogspot.com/search?updated-min=2012-01-01T00:00:00%2B01:00&updated-max=2013-01-01T00:00:00%2B01:00&max-results=10

THE AMERICAN DREAM
http://www.youtube.com/watch?v=Ob_Kbnf3zCk&feature=player_embedded
*******************************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#346257

ciekawe artykuły.
Pytanie brzmi jak to się stało, że ni stąd ni zowąd Cypr - kwitnący dotąd kraj - okazał się bankrutem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#346268

bo bankrut nie bankrutuje.
Moi znajomi wyjeli kase z bankow w Polsce i zamieniaja ja na
wartosci trwale i jedzenie,bo tyle moga zrobic na dzien dzisiejszy.Trwa na calym swiecie wykup zlota za zloto daja paier ktory w jednej sekundzie moze sie okazac bez wartosci.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#346276

co można zrobić w dzisiejszej sytuacji.
Takie porady pojawiają się na poważnych portalach. Nic nie będzie miało wartości, gdy zapanuje brak wyżywienia, a zwłaszcza tego w miarę zdrowego - będzie GMO: jeść i umierać.

**********************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#346280

Gdzieś muszą mieć poligon doświadczalny, a przy okazji dostęp do pieniędzy ukrywanych w tym raju podatkowym.
Już dawno ostrzegano, że banki posypią się za jednym kliknięciem. Prawdopodobnym jest przyspieszenie wprowadzenia waluty światowej. Projekty są już gotowe.
Możliwa jest także ingerencja celem osłabienia dolara, a nawet są plany likwidacji dolara. Ostatnio cicho o jenie, który miał być drugą walutą - no ale w USA merdia też są mętnego nurtu.
Jednym słowem to jest planowane przez globalistów czyli banksterów (masoneria różnej maści).

*************************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#346275

...zastanowił się jaka jest wysokość podatków na Cyprze...? Dlaczego tak dużo firm, m.in. polskie firmy lokują się na Cyprze, czy ktoś zastanowił się, ile wynosi oprocentowanie kredytów na Cyprze etc....Wydaje mi się, że KTOŚ postanowił pogrzebać w kieszeniach, w wielu przypadkach, niezłych cwaniaków i to jest myśl przewodnia całej operacji...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#346284

Cypryjscy bankowcy grożą, że opublikują dane osób publicznych, które wytransferowały miliony euro z wyspy, zanim doszło do kryzysu. Cypryjczycy masowo wykupują towary ze sklepów w obawie przed pogłębieniem się kryzysu.

Władze Cypru porozumiały się z Unią Europejską i Międzynarodowym Funduszem Walutowym w sprawie pomocy dla cypryjskiego sektora bankowego.

Cypr otrzyma 10 mld euro pożyczki z UE i MFW na ratowanie sektora bankowego w zamian za natychmiastową likwidację banku Laiki Popular, restrukturyzację Bank of Cyprus oraz wdrożenie programu naprawy finansów publicznych. Powszechnego opodatkowania depozytów nie będzie.

Pełne koszty likwidacji Laiki Popular Bank poniosą jego udziałowcy i akcjonariusze oraz posiadacze nieubezpieczonych depozytów powyżej 100 tys. euro, co ma przynieść rządowi 4,2 mld euro. Depozyty do 100 tys. euro oraz pozostałe aktywa zostaną przeniesione do Bank of Cyprus. Następnie ten ostatni poddany zostanie restrukturyzacji.

Restrukturyzacja Bank of Cyprus będzie polegać m.in. na pokryciu strat przez udziałowców, przy czym właściciele nieubezpieczonych depozytów poniosą straty. Jakie? Na razie nie wiadomo. Skala potrzeb niezbędnych do uzdrowienia Bank of Cyprus zostanie jednak dopiero oszacowana.

– Żadne z tych działań nie dotknie depozytów poniżej 100 tys. euro – zapewnił szef eurogrupy Jeroen Dijsselbloem.

Według mediów, prezydent Cypru Nikos Anastasiades, który negocjował pakiet pomocowy, nie chciał się zgodzić na warunki likwidacji banku Laiki i miał straszyć UE i MFW, iż poda się do dymisji. W zamian za pożyczkę ratunkową 10 mld euro Cypr będzie też zobowiązany do konsolidacji finansów publicznych, przeprowadzenia reform strukturalnych oraz wyprzedaży majątku państwowego.

Porozumienie w tej sprawie ministrowie finansów strefy euro osiągnęli w nocy z niedzieli na poniedziałek, a więc w ostatniej chwili. Europejski Bank Centralny zapowiedział w ubiegłym tygodniu, że od poniedziałku odetnie finansowanie banku centralnego wyspy, który zapewnia płynność obu zagrożonym upadłością bankom.
Straty Moskwy

Na porozumienie gniewnie zareagowała Moskwa, dla której może ono oznaczać duże straty. Rosyjskie banki zdeponowały na Cyprze 19 mld euro, kolejne 19 mld euro trzymają w cypryjskich bankach rosyjscy przedsiębiorcy.

Nie jest tajemnicą, że część pieniędzy pochodzi z nielegalnych źródeł, w tym ze „złodziejskiej prywatyzacji”. Cypr oskarżany jest o pranie brudnych pieniędzy.

– Na Cyprze kontynuują grabież tego, co już nagrabiono – oświadczył premier Rosji Dmitrij Miedwiediew w reakcji na unijne porozumienie.

Prezydent Władimir Putin nakazał rządowi powrócić do negocjacji z rządem zadłużonej wyspy w sprawie restrukturyzacji rosyjskiego kredytu ratunkowego z 2011 roku. Cypr zwrócił się do Rosji o przełożenie spłaty 2,5 mld euro z tej pożyczki i obniżenie oprocentowania z 4,5 do 2,5 procent. Ubiegłotygodniowe rozmowy na ten temat, prowadzone w Moskwie przez cypryjskiego ministra finansów, zakończyły się fiaskiem.

– To że Cypr przeprowadza restrukturyzację banków zgodnie ze sztuką, tj. na koszt właścicieli, akcjonariuszy i deponentów, a nie podatników, należy ocenić pozytywnie. Tak zrobiła Islandia i dobrze na tym wyszła. Niedobrze natomiast, że rząd Cypru bierze pożyczkę pomocową z instytucji międzynarodowych – komentuje porozumienie Jerzy Bielewicz, szef Stowarzyszenia „Przejrzysty Rynek”.

– Dzisiaj jest on zadłużony na poziomie 80 proc. PKB, ale po otrzymaniu 10 mld. euro „pomocy” zadłużenie wyspy podniesie się do 150 proc. PKB – zwraca uwagę finansista.

Zastrzega jednak, że ostateczna ocena zależy od tego, jak duża jest skala odpowiedzialności państwa z tytułu gwarancji na depozyty poniżej 100 tys. euro.

– Nazbyt szerokie gwarancje depozytów przy tak rozbuchanym systemie bankowym powodują, że upadłość banków pociąga za sobą upadłość państwa – podkreśla nasz rozmówca. Roczny PKB Cypru wynosi 17-18 mld euro.
Puste bankomaty

Tymczasem banki na Cyprze od dziesięciu dni pozostają zamknięte, karty płatnicze banku Laiki nie działają, bankomaty świecą pustkami, a większość sklepów przyjmuje tylko gotówkę.

Dla Cypryjczyków jest to szczególnie dotkliwe, ponieważ dotychczas niemal cała wymiana handlowa na wyspie odbywała się bezgotówkowo. Przed weekendem mieszkańcy wyspy rzucili się do sklepów na zakupy.

Robią zapasy ryżu, makaronu, fasoli, soczewicy, oliwy, kawy i innych produktów zdatnych do długiego przechowywania. W supermarketach pustoszeją półki i kurczą się zapasy w magazynach. Dostawcy przechodzą w rozliczeniach na gotówkę, co utrudnia zaopatrzenie sklepów.

– Nie mogę powiedzieć, kiedy zostaną otwarte banki, ale musi do tego dojść jak najszybciej – stwierdził minister finansów Cypru Michalis Sarris. Blokada kont bankowych ma za cel zapobiec ucieczce gotówki.

– Mamy tu do czynienia z pogwałceniem fundamentalnej zasady UE, jaką jest swoboda przepływu kapitału. Na Cyprze doszło do zawieszenia tej swobody w celu zatrzymania pieniędzy na kontach – zwraca uwagę Grzegorz Bierecki, szef Rady Nadzorczej SKOK.

Komisarz UE ds. rynku wewnętrznego Michel Barnier zapewnił wczoraj, że ograniczenie przepływów kapitałowych będzie tylko kilkudniowe.

Osoby dobrze poinformowane zawczasu zabezpieczyły swoje interesy. Pracownicy likwidowanego banku Laiki grożą, że opublikują dane o tym, kto z osób publicznych wytransferował miliony z wyspy, zanim doszło do plajty.

Zwalniani bankowcy martwią się, że nie znajdą na wyspie pracy i stracą środki zdeponowane w funduszach emerytalnych. Podnoszą się głosy, iż lepiej wyjść ze strefy euro, niż wystawić się na upokorzenie.
Tropem Grecji

Podstawowe pytanie, jakie się nasuwa, brzmi: do czego potrzebne jest rządowi Cypru 10 mld euro pomocy z UE i MFW, skoro banki będą likwidowane lub uzdrawiane na koszt akcjonariuszy i deponentów?

– Ten nowo zaciągany dług posłuży rządowi do wykupu obligacji rządowych. Mamy więc do czynienia z przeniesieniem wierzytelności z tytułu obligacji z banków prywatnych do instytucji międzynarodowych działających w oparciu o pieniądze podatników. W ten sposób wszyscy złożymy się na wykup obligacji cypryjskich, które najprawdopodobniej spoczywają w portfelach banków niemieckich – twierdzi Bierecki.

A co, jeśli Cypr odmówiłby wzięcia pieniędzy z UE i MFW? – Wtedy rząd cypryjski mógłby negocjować z bankami niemieckimi restrukturyzację swojego zadłużenia zgodnie z prawem cypryjskim – wyjaśnia finansista.

– Chcemy, żeby podatnicy nie musieli ratować banków, ale żeby banki same się ratowały – powiedziała kanclerz Angela Merkel. Minister finansów Niemiec Wolfgang Scheuble wyraził zadowolenie z porozumienia z Cyprem, uznając, że jest „słuszne i uczciwe”. Zaakceptował je także prezydent Francji François Hollande.

Małgorzata Goss

http://www.naszdziennik.pl/ekonomia-finanse/27946,cypr-w-panice.html

*****************************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#346470

http://niepoprawni.pl/blog/6430/miedzynarodowa-grabiez-przechodzi-na-wyzszy-poziom

PS.
Tymczasem Rosjanie mający depozyty w bankach na Cyprze próbują omijać ograniczenia dotyczące pobierania środków z kont i przesyłania pieniędzy - pisze wtorkowy "Financial Times". Na restrukturyzacji systemu bankowego w tym kraju Rosjanie mogą stracić nawet 4 mld euro.

Większość depozytów powyżej 100 tys. euro w banku Laiki oraz Bank of Cyprus, który przejdzie restrukturyzację i wchłonie dobre aktywa Laiki, należy do rosyjskich właścicieli, co oznacza, że rosyjskie firmy i indywidualni depozytorzy poniosą lwią część kosztów planu ratunkowego dla Cypru - powiedziała "FT" osoba bliska tej sprawie.

Według niej rosyjscy klienci tych dwóch banków mogą stracić 3,5-4 mld euro. Z kolei zdaniem analityka bankowego agencji Moody's w Moskwie Jewgienija Tarzimanowa są to optymistyczne szacunki. Moody's ocenia, że straty będą wyższe.

Rosyjscy klienci innych cypryjskich pożyczkodawców również poniosą straty z powodu wprowadzenia kontroli przepływu kapitału, co w najbliższych miesiącach wstrzyma większość transferów pieniężnych na dużą skalę" - pisze "FT".

Większość rosyjskich instytucji państwowych na Cyprze najpewniej korzystało z usług Russian Commercial Bank, który jest filią drugiego co wielkości rosyjskiego banku VTB, ale wielu prywatnych biznesmenów wybrało Laiki - powiedział prawnik Dmitrij Afanasiew. Chodzi o właścicieli małych i średnich firm.

"Ci ludzie myśleli, że ich oszczędności są bezpieczne w UE, a padli ofiarą niemieckiego blitzkriegu, przed którym Cypr nie może, a Rosja nie chce ich bronić" - dodał.

Jak pisze "FT", w nadmorskim Limassol na południu wyspy, gdzie mieszka wielu Rosjan, rozmowy koncentrują się na tym, jak fizycznie wyciągnąć środki z zablokowanych kont.

Nikołaj, biznesmen z Czelabińska, który w Cyprus Hellenic Bank ma zdeponowane "ponad 100 tys. euro", mówi, że w Rosji wyjęcie pieniędzy z zamrożonego konta byłoby łatwe. "Zadzwoniłbym do menedżera banku, dałbym mu 10 procent i resztę zachowałbym dla siebie. Tutaj to tak nie działa" - powiedział.

Inni Rosjanie wykazywali się większym zmysłem przedsiębiorczości. Anonimowy rosyjski prawnik, mieszkający na wyspie, wyjaśniał, że można rozłożyć środki na kontach członków rodziny "i krok po kroku je wycofywać". "Cypryjczycy siedzą, czekają i mają nadzieję, że rząd będzie się o nich troszczył. Rosjanie są przyzwyczajeni do troszczenia się o samych siebie" - dodał.

"Jest jedna rzecz, z której słyną Rosjanie. Jesteśmy bardzo pomysłowi" - powiedział inny właścicieli konta w Laiki. "Nawet jeśli zasady się zmieniają, to powinienem znaleźć sposób, by je obejść" - dodał.

http://aferyprawa.eu/Artykuly/CYPR-Miedzynarodowa-grabiez-przechodzi-na-wyzszy

*****************************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#346471