Papież: dobry katolik miesza się do polityki

Obrazek użytkownika ciociababcia
Inne

“Dobry katolik miesza się do polityki”, służy “ideami i pomysłami” – powiedział Papież Franciszek na porannej Mszy św. w poniedziałek w watykańskim Domu Świętej Marty.

fot. PAP/EPA

W kazaniu potępił zwyczaj ciągłego krytykowania rządzących w telewizji i w prasie.
“Rządzący, który nie kocha, nie może rządzić; może najwyżej wymuszać dyscyplinę, wprowadzać trochę porządku, ale nie rządzić” – mówił Franciszek.

Dodał, że każdy, kto chce być u steru władz kraju, powinien zadać sobie pytanie: “Czy ja kocham mój naród, by mu dobrze służyć? Czy jestem pokorny i słucham innych, różnych opinii, by wybrać najlepszą drogę?”.

Papież wyraził przekonanie, że obywatele “nie mogą nie interesować się polityką”.
“Nikt nie może powiedzieć: +Ja nie mam z tym nic wspólnego, to oni rządzą+. Przeciwnie, każdy jest odpowiedzialny za rządy i musi dołożyć starań, aby oni rządzili dobrze i musi uczestniczyć w życiu politycznym. Jak głosi nauka społeczna Kościoła, polityka jest jedną z najwznioślejszych form miłości, bo służy dobru wspólnemu” - oświadczył Franciszek.

Dodał, że „nie można umywać rąk”. Papież zauważył, że panuje zwyczaj krytykowania rządzących i “obgadywania” za to, co im się nie udaje. “Ogląda się telewizję, a tam ciągle ich krytykują, krytykują.

Czyta się gazetę, a tam krytykują. Zawsze jest źle, zawsze przeciwko nim” – dodał. Franciszek zachęcił wiernych do modlitwy za sprawujących władzę i o to, by rządzili jak najlepiej i działali na rzecz rozwoju swych krajów i narodów.

PAP

http://www.radiomaryja.pl/kosciol/papiez-dobry-katolik-miesza-sie-do-polityki/

"W kazaniu potępił zwyczaj ciągłego krytykowania rządzących w telewizji i w prasie". - to nie dotyczy Polski, u nas jest odwrotnie...

Ocena polecanki: 
Brak głosów