Czy uda się Jarosławowi pokonać politycznych partnerów zanim go zniszczą?

Obrazek użytkownika GosiaNowa
Kraj

Zakopane, góralska muzyka, góralska mowa, kandydat w bryczce z asystą konnych i tłum ludzi w deszczu.

To sceneria pierwszego prawdziwie wyborczego wiecu Jarosława Kaczyńskiego.
Po prawdziwie góralskim powitaniu padają słowa. Ważne słowa, ale obawiam się, że chcą je naprawdę usłyszeć i zrozumieć tylko zwolennicy, ale o reakcjach potem.
Wystąpienie Kandydat PIS zaczął od podziękowań.
"Serdecznie dziękuje za to, żeście tu przyszli. Chciałem podziękować tym prawie dwóm milionom, którzy mnie poparli podpisując listy wyborcze. To dodaje mi siły. Dziękuje tym z dużych miast i z mniejszych miasteczek. Dziękuje starszym i dziękuje młodym. Chciałbym poprosić wszystkich, by wzięli udział w tych wyborach ".
I słusznie.
Potem powiedział coś oczywistego, ale słuchając komentarzy na to przeciwnicy nie zwrócili uwagi.
"Mamy dzisiaj prawo do marzenia o Polsce zasobnej, silnej, sprawiedliwej, w której jest praca dla każdego, w której każdy czuje się u siebie. To jest marzenie ludzi, którzy głosują na różne partie - ale to ich łączy - chcą żyć w takiej dumnej, liczącej się w Europie Polsce.
Żeby zrealizować te marzenia Kaczyński widzi następujące warunki:
- skończenie raz na zawsze polsko-polskiej wojny. "Ona nie przyniosła Polsce niczego dobrego. Przyniosła bardzo wiele zła, nieszczęścia."
- powinna być prowadzona mądra i dobra polityka gospodarza, która byłaby nastawiona na interesy wszystkich obywateli, nie dzieląc Polski na lepszą i gorszą.
- w polityce powinno się korzystać z doświadczeń innych, ale bez opierania się na jakichkolwiek doktrynach, bo doktrynerstwo prowadzi do błędów i jest złe.
- właściwie prowadzona polityka zagraniczna we wszystkich kierunkach. Wyciągniecie odpowiedniej lekcji z historii. "Musimy starać się z każdej okazji, by wokół nas było dobrze, by budować, coś co jest naszą szansą i siłą."
- budować pomyślność Ojczyzny na prawdzie. "Polscy obywatele mają prawo wiedzieć, co wszystko w naszym życiu społecznym jest dobre, a co złe. Musimy znać prawdę, na kłamstwie nie możemy niczego budować...Musimy znać całą prawdę o ostatnich tragicznych wydarzeniach. Tylko wtedy możemy być silni i solidarni."
Dalej Jarosław Kaczyński mówił o czasach swoich rządów. "W czasach, kiedy stałem na czele rządu, nasze sprawy w sferze ekonomicznej układały się bardzo dobrze. Rósł dochód narodowy, rosły płace, spadało bezrobocie, rosły inwestycje, również zagraniczne. Obniżane były podatki, a deficyt budżetowy był bardzo niski."
Na koniec przypomniał, wielkość naszego państwa ie historii i to, że zawsze umiało byc domem dla różnych narodowości.
Na koniec padły bardzo mądre, dające możliwość pojednania słowa.
"Potrzebna jest spokojna rozmowa o Polsce, gdzie nie traktuje się politycznego przeciwnika jak wroga, ale jak partnera, którego się przekonuje, a nie którego chce się zniszczyć. Mam nadzieję, że po tych niedobrych latach zakończonych straszliwą tragedią smoleńską, te wybory rozpoczną w życiu publicznym nową epokę."

I co? Bezpośrednio po transmisji z ust dziennikarzy i jednego z polityków słowa, które przekreślają marzenia o zgodzie i porozumieniu.
- podjechał karetą (bryczka, to kareta?)
- przemówienie dla ludzi bez pamięci,
- a gdzie przeprosiny,
- Każdy człowiek ma tylko jedną szansę (ciekawostka dlaczego?), Kaczyński już miał i nie wykorzystał.
- to tylko słowa,
- przecież on był pierwszym bokserem.
Reszty "mądrości" nie pamiętam i nawet nie chce mi się tego komentować. Musiała jedynie ochłonąć, żeby nie ubrać wpisu w ostrzejsze słowa.
Dlatego pozostało tylko pytanie postawione w tytule.

Czy uda się Jarosławowi pokonać politycznych partnerów zanim go zniszczą? - ufam, że tak.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Cokolwiek powie J.K. bedzie negatywnie komentowane.

Jesli powie "dzien dobry"  zaraz padna pytania: dlaczego dobry?

dla kogo dobry? a poprzedni byl zly? i jaki jest kontekst chwalenia

akurat tego dnia.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#61990

żeby nie było takie prawdziwe, ale i tak się uśmiałam.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

GosiaNowa

#62013

Psiarnia ujada z bezsilności. Nie leży im ten "nowy" Kaczyński, oj nie leży...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#61991

Kaczyński wreszcie nie walczy . Mówi co czuje. A czuje doskonale czas . Jest na fali.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62012

Do jakiegoś porozumienia potrzeba dwóch chętnych i dobrej woli obu stron naraz. Do tej pory nie widzę dobrej woli. Podczas gdy Jarosław powstrzymywał sę od frontalnego ataku na PO i od pokazania swojej nowej twarzy, obóz PO serwował nam swoje zniecierpliwienie i swoją bezsilność. Swora wyła w psich boksach oczekując na komendę "ogary w las!". I ogart poszły w las. Dobrą wolę jaką było dotychczasowe milczenie Jarosława K. niemalże interpretowano jako słabość, chcąc podkreślić siłę Komorowskiego. Na zasadzie przeciwieństwa. O! patrzcie, tamten tak się boi że aż zamilkł. Teraz ogart już poszły w las. Już teraz każdego dnia będziemy mieli kolejne odłony wrednej propagandy, jak zawsze. Możliwe że piersi gończy noie będą używali inwektyw, ale już druga i trzecia linia na pewno.  Obejżałem sobie Babilon w TVN. żałosne przedstawienie z cyklu zaczarowywania rzeczywistości z udziałem Czubaszek i Mleczko, między innymi. Wszyscy Oni byli przświadczeni o swoim znawstwie w każdym poruszanym temacie. Żadnych wątpliwości i żadnych pytań bez odpowiedzi. Chodzące  alfy i omegi polskiego salonu. Tacy którzy wiedzą nawet że społeczeństwo już dawno dokonało wyboru, jak podkreślił jeden z uczestników. Ciekawe skąd oni czerpią tę wiedzę? Ja pilnie śledzę wszystko co siędzieje i do tej pory mam wiele pytań bez odpowiedzi. A zatem, czy w takiej sytuacji gdy niektórzy już wszystko wiedzą można się spodziewać że będzie inaczej niż w ostatnich latach? Kaczyński się zmienił (w co także poważnie zwątpiono) lecz czy ta druga strona jest gotowa na przyjęcie tej zmiany? Bo przecież jasne i oczywiste jest że aby taka zmiana mogła zostać skonsumowana z pożytkiem dla wszystkich ludzi w Polsce, to obie strony powinny w jednakowy sposób wykazać nam, i wręcz udowodnić, że są gotowe do dialogu. Udowodnić że zmiana nastąpiła i będzie przyjęta tak jak na to zasługuje. Z szacunkiem i należytą powagą. Nie widzę tej dobrej woli i szacunku, ale za to obserwuję pewną ulgę. Oto wreszcie odsłonił się i będzie można sobie poużywać. Cynicznie zapominając że słowa wypowiadane w czasie tuż po katastrofie były czymś co miało nas przekonać do zmiany naszego widzenia ICH. Ale dziś liczą się inne rzeczy. A słowa to tylko słowa. Przemijają.

A zatem apeluję zgodnie z zaleceniem premiera: zapamiętajmy kto spieprzył. I zagłosujmy na tych którzy na to naprawdę zasługują. Pamiętajmy że obiecywano nam cuda. Ale cudów nie widać. Ktoś spieprzył.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62025

spieprzyć panowie,, co by tu jeszcze, bo czasu mało. hehe

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

GosiaNowa

#62059

ale cokolwiek zrobi, powie czy beknie , a może pierdnie, czeka na to swołocz medialna tefałemu, wybiórczej i maja swoich politologów, a ci na zmianę PiS, albo Kaczyński, pokazują sondaże specjalnej troski wyłączie robione dla nich.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#62032

....Płaczą gazety,płaczą telewizornie o spadek oglądalności ,jakaś tam sgośka pyta jak człowiek,a oni uprawiają propagandę i dziwią się że tracą oglądalność.Wolę durny internet niż zakontraktowane kłamstwo.

Kto bredzi, nie ma odpowiedzi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62037

 Uda się.Prawdziwi Polacy są wśród zwolenników PIS.Reszta to hołota żle życząca Polakom.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62058

Podobał mi się ten pas, chleb.... Najbardziej podobał mi się autentyczny entuzjazm i sympatia, czego żadne media nie były w stanie ukryć, choć starały się obśmiać i zamienić w gówno.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#62066

potrzebują gówna by bat dla Tuska ukręcić

mnie tez się podobało, zero sztuczności
taka jest góralska natura i koniec, kropka

pozdro

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62122

KOCHOM WOS GOROLE.
ceper(ka?)
P.S.
Ten "mądry inaczej" to KIK? Były PZPR-owiec.Czego się po nim i jemu podobnym spodziewać?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

dor

#62067

zobaczcie sobie telegazeta na tvp1 strona 888
jak tefałeny manipulują sondażami

http://telegazeta.tvp.pl/telegazeta.php?page=888&channel=TG1&x=0&y=0

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62081

Rzucili się w zmasowanym ataku!
Wyjątkowo padliniarski był Błumsztajn!, ale to norma!
Jarosław Kaczyński mówił do nas, nie do nic!
pzdr
p.s.
gratuluję Ci nagrody na "sympatycy PiS!"!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#62088

Widzisz Bóg postanowił właśnie teraz, że niewiele mogę robić fizycznie. To pisze i przekonuję. Tyle mogę.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

GosiaNowa

#62110

jesli kazdy z nas zrobi to samo,to obronimy Jarosława

i  obronimy rowniez Polskę........pozdr.

gratulacje rowniez dla zdobycy nagrody:)

dyszka uśmiechnięta:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#62120

Wyznawcom JKM ku przestrodze a także Leppera,oraz tych niszowych, z cyborgiem Pawlakiem i Napieralskim lewakiem - oni już byli, rządzili, a raczej nie rządzili lub sabotowali rządzenie tak PiS - owi jak i Jarosławowi Kaczyńskiemu w naprawie Polski od podstaw). Cuda i obiecanki wyborcze według JKM vel Mucke, primo Ozjasza Goldberga( takież same Bronka, Leppera i innych niszowych kandydatów, by tylko zaistnieć).Liczycie państwo na następne cuda.Mało już tych cudów od her Thuzka , jeszcze chcecie państwo więcej od JKM vel obecnie Mucke a primo Ozjasza Goldberga. Popierają państwo JKM i nadal państwo popieracie, nic się, państwo przez te wszystkie lata nie nauczyli z historii Polski. PiS nie mógł stworzyć koalicji z nikim ani z PO ani a PSL ani z SLD , ani z panem Mikke dlaczego. A to dlatego, bo Pan Mikke nigdy nie miał żadnych szans na rządzenie , nie ma w ogóle swego elektoratu, nie reprezentuje nikogo , prócz siebie, ze swymi utopijnymi pomysłami, to jest anarchista. To nie jest żadna prawica. Profesora prawa śp. już Pana Lecha Kaczyńskiego, a obecnie Jego brata Jarosława chcieliście, a obecnie tego drugiego chcecie państwo zamienić na karciarza, i na tym państwo opierać ma się, przyszłość Polski, Polaków? - już potem pozostanie państwu tylko dziwka , i złodzieje typu Rych ,Miro itp. W czasie gdy Rosja się, zbroi a Niemcy wzmacniają, państwo popierają anty - państwowość JKM. Najpierw trzeba odzyskać niepodległość Polski , a to daje jedynie Jarosław Kaczyński i PIS, i pan JKM zamiast mącić takim jak państwo w głowach ma tego świadomość , to powinien wspierać Jarosława Kaczyńskiego, ze swoją UP nierealnej i uczyć się, jak się zdobywa władzę od niego. Państwo nie widzą prawicy w PIS, tylko gdzie w której innej partii. Jeśli w UP - nierealnej to jest to pośmiewisko.Ta partia i JKM są jedynie na arenie politycznej po to ,żeby osłabić elektorat PIS, oni byli stworzeni przez służby i nadal przez nie prowadzeni, jak i JKM, widać to po jego obronie ubeków, esbeków, etc, czy to nie dziwne?, nie powinno otworzyć państwu oczu? - Państwo nie widzą różnic pomiędzy PiS a resztą, a projekty przeciwpowodziowe PIS, a dywersyfikacja ropy, gazu, a głosowanie za stworzeniem komisji międzynarodowej w sprawie Katyń 2,a wspieranie geotermii ojca Rydzyka i tym samym wspieranie energetyki polskiej, a utworzenie bloku państw wschodnich które mogą się, oprzeć Rosji, w jej zapędach reaktywacji CCCP, a wniesienie napaści na Gruzję na forum UE, wspólna wizyta kilku prezydentów pod wodzą śp. już niestety Lecha Kaczyńskiego do Gruzji, a zablokowanie porozumienia Unii E z Rosją , a wspólnie z Klausem inicjatywa wprowadzenia tarczy antyrakietowej w Polsce. Co do traktatu lizbońskiego, Kaczyński do końca bronił się, jak mógł przed tym razem z Klausem, a jak był z tego powodu opluwany, ośmieszany, Klaus również w polskojęzycznych mediach, prasie i tych jewropejskich, podżeganych i inspirowanych przez te "nasze". I gdyby nie to ,że wszystkie państwa podpisały go, widzicie państwo sami ,że zgodnie z państwa poglądami w Europie nie ma już prawicy, wszystkie podpisały traktat, chcieliby państwo aby Polska była izolowana, i na przykład , aby została w Unii i poza Unią. Sp. już niestety Lech Kaczyński zrobił wszystko aby traktatu nie podpisać, a niech państwo pokarzą co w tej sprawie zrobili inni , np ci którzy są tacy sami wg państwa co PiS. Są niestety w polityce sytuacje ,że musisz brać to co dają albo nie dostaniesz nic. Jeśli cała Jewropa godzi się, na tą grę, to sama Polska nic nie zwojuje, to tylko byłby upór naiwnego dziecka.Trzeba szukać sojuszu niestety. PiS szuka w całej Jewropie podobnych prawicowych partii, ale jest ich mało, większość to komusze Jewrolewicowe partie. Europa jeszcze nie wie co to sowiety, oni nie uwierzyli nawet kurierowi Karskiemu, ani żydom w to ,że Niemcy mordują w taki sposób, i że Rosja może zamordować podobnie, oni nie wierzyli, że w wojnie jugosłowiańskiej były takie same mordy po obu stronach. Stara Europa jest dużo głupsza od nas w tych sprawach , bo nie mają doświadczeń sowieckich, oddali Lwów, aby zachować Paryż i Wiedeń. Ale wracając do tematu. Czy państwo widzieli, aby JKM wspierał jakąś partię,nie, współpracował, tworzył blok? - To jest partia oderwana od politycznej rzeczywistości. Jak państwo myślą dlaczego zamordowano prezydenta i 100 polskich patriotów? - Bo oni byli bardzo niebezpieczni dla rosnących potęg Rosji i Niemiec, tworzyli niezależną politykę, Polską Politykę przez duże "P" naiwniacy wierzący w następne cuda głoszone przez politycznego i gospodarczego oszołoma jakim jest JKM, od dawien dawna. Pan JKM może spać spokojnie, jego naiwne, dziecinne poglądy mogą wywołać jedynie uśmiech i politowanie jego przeciwników. Niech państwo się, nie łudzą i reszta wykształciuchów ,że karciarz anarchista, mający majątek wartości 9 mln zł, rugi po Mosche Braidweinie vel Olechowskim( niech powie wam jego ponoć wyborcom skąd go ma i da wam receptę jak macie podobnie do niego się, tak dużych sum dorobić, pytajcie go o to na jego wiecach, kto pyta ponoć nie błądzi),będzie lepszy od dr. prawa Jarosława Kaczyńskiego.Polska dostała obecnie po ostatniej tragedii, Katyniu II, jedyną i ostatnią już szansę 1 na 1000000000. Pomimo zamordowania prezydenta , jego następcą może być jedynie jego brat bliźniak, to jest cud ,że Pan Jarosław nie wsiadł do tego samolotu. Życie uratowała mu jego chora matka, a przypomnę państwu ,że miłość rodzinna braci Kaczyńskich do mamy,była i jest nadal wyszydzana przez polskojęzyczną prasę, media, i innych znanych Polakom dewiantów w Polsce. Jeśli Polacy nie dostrzegą, że dostali wyjątkową i chyba ostatnią szansę od Boga, bo dostali kopię zamordowanego poprzedniego prezydenta , a niech państwo przypomną sobie ile to było szydzenia z bliźniaków w polskojęzycznych i nie tylko mediach, prasie ile oszczerstw, pomówień, obelg, insynuacji, etc, a co jest i będzie gwarantem ciągłej polityki, Dostali państwo kopię wawelskiego bohatera, spoczywającego na Wawelu, już zasłużonego w historii Polski, a państwo się, zastanawiacie, czy nie zamienić bohatera wawelskiego na karciarza, alkoholika, nieroba, tak!, ponieważ on w swym życiu nigdy i nigdzie nie pracował i na dodatek anarchistę.Lubicie widać państwo eksperymenty, to fajnie ale nie na żywym organizmie Polaków i Polsce. Załóżcie sobie np. enklawę do eksperymentowania w Mucznym w Bieszczadach, są tam puste chlewnie na kilkadziesiąt tysięcy sztuk bydła wybudowane przez takich samych utopistów jak wy wyznawcy utopisty, anarchisty JKM, pezetpeerowców, komuchów, oraz rozległy teren, zdrowy ponoć klimat, etc, , zamieszkajcie tam ze swym guru JKM, i eksperymentujcie sobie do woli, na sobie oczywiście nie Polsce i Polakach, nikt wam eksperymentów na sobie nie zabroni, wręcz przeciwnie, będziecie tam swoistym folklorem, godnym oglądania, można będzie na biletach od zwiedzających, żądnych was oglądania zarobić, do dzieła, wyborcy anarchisty JKM, obecnie piszącego się, jak sam wyznał Mucke, a tak na prawdę to Ozjasza Goldberga, korzennego nie dopuszczonego do koryta przez swoich. Dlaczego tych 100 patriotów leciało z śp. już niestety dla Polski i Polaków( nie polaczków, potomków POP - ów),Prezydentem a nie z ryżym kondonkiem, wnukiem esesmana, synem agenta Gestapo i samemu agentem Stasi i SB o pseudonimie Oskar her Thuzkiem, agentem WSI o pseudonimie Litwin Bronkiem Komorowskim,niech się, państwo zastanowią chwilkę. Dlaczego były 2 uroczystości, przecież państwo twierdzą, że oni wszyscy są tacy sami. Polscy patrioci zaufali Kaczyńskim, dlaczego pani Anna Walentynowicz tam była, matka polskiej Solidarności, dlaczego nie była z ryżym( bo znała ich wszystkich na wylot, kto był i kim jest od lat) Dlaczego ryży lokaj i POdpaska, klęcznik tante Angeli, Eryki jak i kgbisty Putina wyprzedzał Jarosława Kaczyńskiego po wypadku w drodze do Smoleńska, a no aby się, naradzić z Putinem swym panem, jak to wszystko zatuszować. Oni wszyscy są tacy sami. Bardzo wielu niestety Polaków uległo manipulacji polskojęzycznym mediom, prasie, że w Polsce nie ma prawicy, że że PiS sprzedał Polskę, że bliźniaki ukradli księżyc, że miłość matki i synów to coś złego, że spowiadanie się prezydenta to koniec świata,że jak prezydent nie ma konta w banku to coś mu ujmuje,że Prezydent nie może mieć kota, musi mieć żonę, po co nam tarcza antyrakietowa, po co drażnić Rosję, a teraz gdyby była to już byście państwo mieli monitoring nieba i morderstwo na 2 polskich samolotach wyszło by na jaw, bo Casa to prawdopodobnie był też zamach, próba generalna. Polskojęzyczne media, prasa, chcą urobić opinię publiczną, że wszyscy politycy są tacy sami jak Rycho,Miro, Cielebąk vel Sawicka, Piesiewicz, etc, a jedyny "uczciwy" to kretyn od dnia POczęcia, ćpun, alkoholik, damski bokser i wieczny leń, nierób od ponad 20 lat na utrzymaniu podatników her Thuzk i Bronek Komorowski, czyli dobry batiuszka, a źli tylko bojarowie (rząd) i poddani czyli Naród, ale to nieprawda, jeśli państwo nie odróżniacie Kaczyńskich ,Ziobry,Wasermana, pani Gęsickiej od Rycha ,Mira, lodziar PO i lodziarzy z PO, czy od JKM karciarza, nieroba, anarchisty polskiego to jesteście państwo zagubieni jak wielu innych Polaków , liczycie państwo na następny cud ,nie macie państwo instynktu samozachowawczego, i sami państwo prosicie o klęskę Polski jak i was w niej żyjących, bo ona też was bardzo boleśnie dotknie, jak wszystkich innych w Polsce żyjących, całe pokolenia Polaków, te obecne i te przyszłe. Tam gdzie rządzi a raczej "nierządzi" lewica, przykład Jewropy, jest kryzys, upadek gospodarczy i nędza rządzonych, nie wspominam już co by było za rządów takich anarchistów i populistów jak JKM vel Mucke, vel Ozjasz Goldberg. Otwórzcie oczy dopóki czas, zmądrzejcie, miejcie na względzie dobro Polski, swoje, waszych dzieci i wnuków.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62127

Proszę Pana!

Proszę zaniechać wklejania spamu!!! Pański komentarz jest nie na temat! Dodatkowo umiścił go Pan po raz drugi w przeciągu kilkunastu minut pod tekstami, których treść nie koresponduje (albo korespoduje w znikomym stopniu) z treścią Pana słów! Proszę również potraktować moją uwagę jako ostrzeżenie!

Pozdrawiam serdecznie

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62135