Górale to fajne chłopaki są!

Obrazek użytkownika PP
Kraj

"Wojownik, który na każdym kroku podkreśla swoją wiarę w Boga. Tomasz Adamek - bokser jakiego Polska nie miała.

Adamka los nie rozpieszczał nigdy. Kiedy miał dwa lata, w tragicznym wypadku zmarł jego ojciec, Józef. Tomka w Gilowicach wychowywała matka i cztery siostry. (...)

Temperamentu młodego chłopaka nie utemperowało ani służenie do mszy, ani występu w zespole folklorystycznym "Gornicek". Wuj Adamka wpadł na pomysł, by zapisać go na lekcje boksu. (...)

W klubie nie podobało się, że Adamek nosił długie włosy i dano mu do zrozumienia: fryzjer albo do widzenia. Krnąbrny chłopak przez pewien okres grał więc w piłkę. Trener Górala Żywiec Stefan Gawron namówił jednak zdolnego ponoć piłkarza do powrotu na ring. Obyło się bez postrzyżyn. (...)

Dwa lata później Adamek był już mistrzem Polski, a ukoronowaniem jego kariery na amatorskich ringach był brązowy medal mistrzostw Europy w 1998 roku. (...)

Poza ringiem Adamek jest żarliwym katolikiem oraz kochającym ojcem i mężem. Nie kryje się z tym, że słucha Radia Maryja, ma też na koncie kilka pielgrzymek. Najważniejsza jest dla niego jednak rodzina. Z żoną Dorotą oraz córkami Roksaną i Weroniką od września mieszka za oceanem. - Przeprowadziłem się tylko na czas kariery, kiedy ją skończę wrócę do Polski. Mój dom jest w Gilowicach - podkreśla. (...)

Żona Adamka znacznie wyżej ceni jego druga pasję - taniec. W 2006 r. najpierw dostał statuetkę za zajęcie drugie miejsca w plebiscycie "Przeglądzie Sportowego" na najlepszego sportowca, a później został królem Balu Mistrzów Sportu. - Tomek już tak ma, że jak się bawi, to do rana - śmieje się Dorota Adamek."

.
"Tomasz Adamek dedykuje zbliżającą się walkę bokserską z Chrisem Arreolą pamięci ofiar katastrofy lotniczej niedaleko Smoleńska. W maju miałem poznać prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zostałem zaproszony na śniadanie, które miało się odbyć po walce z Arreolą. Niestety nie doczekałem tego momentu - powiedział Adamek."

No i gwóźdź programu - fajne... zdjęcia poniżej. ;-)

http://www.fakt.pl/Wybory-jak-ring-Adamek-kontra-Olbrychski,galeria-artykulu,71347,2.html

http://www.fakt.pl/Wybory-jak-ring-Adamek-kontra-Olbrychski,artykuly,71347,1.html

A tu linki do powyższych cytatów:

http://www.sport.pl/celebrities/1,83533,5790467,Tomasz_Adamek___jedyny_taki_piesciarz.html

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-adamek-walke-z-arreola-dedykuje-pamieci-ofiar,nId,272323

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Utalentowani, pracowici ludzie z pasją, swoja karierę zawdzięczają zazwyczaj inteligentnemu wykorzystaniu talentów, swojej pracowitości oraz uporowi. Tego rodzaju ludzie nie muszą robić z siebie medialnych małp. Do końca pozostają sobą
Ludzie podziwiają ich talent a nie medialny blichtr. Takim jest nasz bokser Tomasz Adamek. W zawodowym boksie stoczył 42 walki. Wygrał 41 (w tym 27 przed czasem), przegrywając tylko raz, 3 lutego 2007, w obronie tytułu mistrza świata federacji WBC w wadze półciężkiej z Chadem Dawsonem w Kissimmee na Florydzie.
Słynie z tego, że mówi to, co myśli. Nie kryje się ze swoimi poglądami, nie wstydzi się swoich przekonań. Nie kryje się ze swoją religijnością, wręcz przeciwnie. Oto kilka charakterystycznych wypowiedzi:

- Inni potrzebują psychologa, a mnie wystarczy Bóg. Jemu powierzam swoje kłopoty i nigdy się nie zawiodłem. Bez Niego byłbym nikim. – Swoją siłę nie biorę z jedzenia, ale od Boga. Odmawiałem przed walką różaniec i Bóg mi pomógł.

Po wygranej walce w maju 2005 roku udał się na pieszą pielgrzymkę z Jasnej Górki w Ślemieniu na Jasną Górę (ok. 250 km).

Jest stałym słuchaczem Radia Maryja i widzem Telewizji Trwam. 15 września 2007 podczas Spotkania Młodych Słuchaczy Radia Maryja za pośrednictwem telebimu łącząc się z Jasną Górą wygłosił do zgromadzonych swoje świadectwo wiary.

Pełny szacun!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#69593

Twardzi ludzie ukształtowani przez trudne warunki życia. Nie nawykli do zginania karku. Dumni. I wielu -wiele z nich jest dla nas Polaków powodem do DUMY. I tak jak Tomasz Adamek - wzorem do nasladownictwa.

Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#69598

Dawanie Świadectwa to obowiązek Chrześcijanina. Adamek na jego poziomie rozpoznawanie na świecie jest bezcenny dla pokazywania Wartości wynikających z Wiary w Pana Boga. A że jest wybitnym bokserem jego pozycja w USA jest bardzo wysoka. Ameryka "dała nam" nie tylko MTV i Coca Colę dała rownież Odnowę w Duchu  Św., na przykład. Szkoda że "wyznawcy Owsiaka" nic o tym nie wiedzą. Znakomita większość sław boksu w Ameryce to osoby podkreślające znaczenie Boga w ich życiu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#69659