Sytuacja Polski jest niezwykle groźna.

Obrazek użytkownika PP
Kraj

"Symbolicznie katastrofę w Smoleńsku należy interpretować przede wszystkim jako rzucenie Polski na kolana. W wersji złagodzonej na użytek mediów jest oddanie się słabego pod opiekę silnego, co bardzo jasno pokazał teatralny gest Tuska wchodzącego w objęcia Putina. W sferze symbolicznej niezwykle znacząca była też nieobecność na pogrzebie pary prezydenckiej przywódców krajów Europy Zachodniej a szczególnie prezydenta USA przy jednoczesnej obecności prezydenta Rosji, który wbrew bajkom o pyłowych chmurach ostentacyjnie przyleciał i odleciał wielkim odrzutowcem. Oznacza to pełną zgodę na ten nowy układ sił. Widać wyraźnie, że akcja w Polsce jest tylko jednym z szeregu kroków podjętych przez Rosję na rzecz odbudowy imperium. Los Gruzji wydaje się przesądzony, dziś już nikt nie stanie w jej obronie. Pytanie jest tylko, czy faktyczna aneksja nastąpi przed wyborami w Polsce, czy po. Wczorajsze wydarzenia na Ukrainie, protesty przeciwko de facto oddaniu Krymu, pokazują wyraźnie, że i temu krajowi, choć dużo silniej opanowanemu przez rosyjskie służby, nie jest łatwo pogodzić się z nową kolonizacją. W przypadku krajów bałtyckich i Polski Moskwie prawdopodobnie na jakiś czas wystarczy finlandyzacja. [...]

Ta ostatnia konstatacja oznacza, że katastrofa w Smoleńsku jest smutnym memento dla Polski. Przebudzenie patriotyczne naszego narodu napawa nas dumą i sprawia, że rosną serca, ale przecież wiemy, że potężny wróg nie po to pokazał swoją miażdżącą siłę i żelazną wolę, by teraz, ot tak, pozwolić nam na samostanowienie. Ze swojej strony proszę wobec powyższego wszystkich przyjaciół, którym suwerenność naszego kraju leży na sercu, o pełną determinację w walce o zwycięstwo Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. Musimy być jednak gotowi na wściekłą walkę polskich popleczników Rosji oraz na najbardziej podstępne ciosy i prowokacje. Nastąpi powrót do niszczenia wizerunku obu braci Kaczyńskich, szczególnie przez propagandowe lansowanie zupełnie nieprawdopodobnej teorii o tym, że do katastrofy przyczynił się sam prezydent. Mogą szykować do tego celu rozmaite sfałszowane zapisy oraz całą serię wymyślnych sfałszowanych sondaży. Nie możemy też być pewni, czy na Smoleńsku zakończy się na jakiś czas fizyczna likwidacja polskich patriotów. Dla Rosji w każdym razie nie stanowi to najmniejszego problemu, liczy się tylko rachunek zysków i strat. Zwycięstwo w tych wyborach, właśnie dlatego że tak trudne, będzie miało wielką wagę, nie tylko dla Polski. Nie zakończy się jednak na nim ciężka walka. Będzie to dopiero początek drogi przebudzonego wielkiego narodu do uzyskania należnego mu miejsca wśród suwerennych państw."

A oto link do całego rewelacyjnego artukułu:
http://dodam.salon24.pl/175768,sytuacja-polski-jest-niezwykle-grozna

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 Temu towarzystwy  niedżdzwiedziów i innych mieszanych ras.To padlina która próbuje.Bóg z nami.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#57084

 hulaj "duszo"piekła nie ma. Jest raj putinowski.On wierzy tylko w przemoc i morderstwa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#57085

Przyjdzie kryska na Matyska.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#57089

Los Gruzji wydaje się przesądzony, dziś już nikt nie stanie w jej obronie. Pytanie jest tylko, czy faktyczna aneksja nastąpi przed wyborami w Polsce, czy po.

Aneksja Gruzji nie nastąpi. Myślę, że Rosjanie na chwilę obecną w wystarczający sposób zabezpieczyli swoje interesy w tamtym regionie.

 

Przebudzenie patriotyczne naszego narodu napawa nas dumą i sprawia, że rosną serca, ale przecież wiemy, że potężny wróg nie po to pokazał swoją miażdżącą siłę i żelazną wolę, by teraz, ot tak, pozwolić nam na samostanowienie.

Doprawdy? Ja żadnego przebudzenia nie widzę. Mająca kluczowe znaczenie większość - jak spała, tak śpi dalej. Jedyne co obserwujemy, to nieznaczny wzrost przychylności elektoratu neutralnego oraz wzrost aktywności w szeregach wyborców propisowskich.

 

Hurraoptymistyczne zapatrywanie się na świat właśnie przyczyniło się do wystawienia kandydatury Jarosława Kaczyńskiego, a to zakończy się poważną klęską, która w przyszłości odciśnie piętno na wyniku wyborów parlamentarnych. Polska zasnęła co najmniej na kolejne 5 lat. Mogę czuć tylko frustrację.

 

Abstrahując od Pani tekstu:

Lewica zajmuje się bredzeniem, a prawica pieprzeniem zamiast bredzeniem!!!!!!!!

Ludzie mają wszczepione do głów pewne szablony, w oparciu o które dokonują oceny rzeczywistości. Człowiek roztropny próbowałby wykorzystać te szablony, które można, w taki sposób, aby coś na tym ugrać.

 

Niestety nie wyciąga się wniosków z przeszłości i stale próbuje się antagonizować społeczeństwo, zamiast próbować je jednoczyć. Dlaczego? Skrajna głupota albo niebywała uciecha prawicowych (też pisowskich) kręgów politycznych z tego co już mają. Ja tego nie rozumiem. Dla mnie to tragedia narodowa. Czy nikt nie wie co to strategia małych kroków? Tak potężnej siły nie da się wziąć szturmem i należy zdobywać przyczółki. Dupy, a nie generały.

 

Moje wkurwienie osiągnęło już poziom maksymalny. /:

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#57090

To nie moj tekst, jak zaznaczylam powyzej, ale nie ukrywam, ze artykul bardzo mi sie podoba. Ludzi pytaja, ludzie sie zastanawiaja, ludzie zaczynaja przeczuwac, ze LK byl patriota... i cos sie w nich budzi.

Daleka jestem od hurraoptymizmu, ale myslke, ze JK ma najwieksze szanse na prezydentura z calej prawicy.

Szablony czasem zawodza, i wlasnie w tym momencie mamy z takim ewenementem do czynienia, choc trudno w tej chwili powiedziec, na jaka skale.

Co do antagonizowania spoleczenstwa... nie jest latwo wyciagac dlon, gdy ktos w tym czasie pluje ci w pysk, to jedno. A drugie? PIS chce rozliczac, nie chce odpuscic przeszlosci i zawsze beda tacy, ktorym bedzie to nie na reke... kto podkresla te podzialy, do diaska? Czy na pewno PIS?

Podoba mi sie teza o malych kroczkach, ale jak, kiedy czas nagli?!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#57092

Bardzo długo znosiłem Twoje brednie, które publikujesz tu od kilku dni. Za długo jak na mnie... Nie ma jednak ochoty na "merytoryczną" dyskusję. Zresztą nie tylko o ochotę tu chodzi - czas przede wszystkim.

"Niestety nie wyciąga się wniosków z przeszłości i stale próbuje się antagonizować społeczeństwo, zamiast próbować je jednoczyć. Dlaczego?"

To jedno zdanie dowodzi, że albo jesteś kompletnym ignorantem, któremu ubzdurało się, że zna się na polityce, ludziach, posiadł wiedzę o polskiej duszy, etc., albo jesteś... i tu dopowiedz sobie sam!

Nikt nie próbuje antagonizować społeczeństwa! "Bądźmy razem" Komorowskiego? Mnie i, zapewniam Cię wieeeeelu, moich Rodaków nie trzeba antagonizować ani z Komorowskim, ani z Michnikiem, Żakowskim, Olejnik, Jaruzelskim, Kiszczakiem i innymi ścierwami! (tak, tak, ścierwami, skurwysynami, chujami, itd!!!). Tu nie będzie pojednania, bo zwyczajnie być go nie może!

"Tu wale idzie o życie" - jak powiedział jeden ubek do naiwnego Nowego w "Psach" Pasikowskiego. Wyląduj w końcu, lotniku! Bujasz w obłokach!!!

-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#57094

To jedno zdanie dowodzi, że albo jesteś kompletnym ignorantem, któremu ubzdurało się, że zna się na polityce, ludziach, posiadł wiedzę o polskiej duszy, etc., albo jesteś... i tu dopowiedz sobie sam!

Tego typu argumentacja ad personam to kultura spod sklepu przystrojona w jedwab - dla mnie niestety niski poziom.

Nikt nie próbuje antagonizować społeczeństwa!

Tia. To, że Pan być może nie próbuje, zupełnie nie oznacza, że nie robią tego inni. Prawica stale dzieli Polaków na patriotów i nie-patriotów, na tych z PiS-em i na tych nie-z_pisem et cetera, et cetera.

Nie powiem, że to metoda zła, bo na przykład w przypadku sekt, które zwykle cieszą się niską popularnością, się sprawdza, ALE tutaj mowa jest o partii politycznej, a TYLKO dla silnej partii antagonizowanie społeczeństwa jest korzystne

.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#57099

Wszyscy tutaj chyba znaja moje poglady polityczne. Sa on bliskie wybrazeniom Kirkera. Wielokrotnie podkreslalem, ze PiS i Kaczynscy, nie wdajac sie w szczegoly, to nie jst moja bajka. Calkiem niedawno zadalem Kirkerowi proste pytanie: glosujesz teraz na Kaczynskiego czy nie? Odpowiedz brzmi: tak!

Tak wiec jest czas na okreslenie sie, lotniku. Widze trzy mozliwosci:

1. Glosujesz na Komorowskiego - wtedy nie mamy o czym rozmawiac, mowiac wprost jestes moim wrogiem!
2. Glosujesz na kogos innego niz Kaczynski i Komorowski - wtedy Twoja "troska" o dzielenie "prawicy" jest czystej proby hipokryzja.
3. Glosujesz na Kaczynskiego - wtedy cale Twoje pieprzenie, gledzenie, dzielenie wlosa na czworo jest zwyczajnie durne.

To jest prosty wybor, lotniku: K lub K. Kaczynski lub Komorowski. No to który?
------------------------------
Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#57158

... dawki bromu?

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#57098

Zaiste inteligencją ponadprzeciętną zabłysnąłeś w tym komentarzu. Dialog to niebywale merytoryczny i w sam raz dobry dla ziomków z łonetu. Przypieprzyć błotem i myśleć, że się coś wniosło do dyskusji. Po co w ogóle się odzywać?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#57102

... nie muszę błyskać.

Ale poważnie chciałbym wiedzieć - zabrakło ci na ten brom i dlatego wypisujesz te chore kawałki?

To zagłosuj na Komorowskiego, będziesz miał Drugą Irlandię i kupisz se bromu skolko ugodno! ;-)

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#57169

Pierdolnij sie w leb Spitfire, bo juz sie ciebie czytac nie da.

Znalazl sie, kurwa, podworkowy Machiavelli w krotkich spodenkach !!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#57101

Naturalnie, że niektórzy nie dopuszczają do wiadomości tego, iż ktoś może myśleć w sposób nieżyczeniowy. Poproszę Pana o jedno. Proszę mnie wspomnieć kiedy J. Kaczyński przegra wybory... Te i także te parlamentarne. Wszystko przez to, że nie wyciąga się właściwych wniosków. Proszę mnie zapamiętać... i wtedy "pierdolnąć się w łeb", chociaż bardzo wątpię aby ten sposób był jakimś lekarstwem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#57103

Przepraszam, ze sie wtracam, ale "podworkowy Machiavelii w krotkich spodenkach" wydaje mi sie bardzo udanym sformulowaniem. Innymi slowy: usmialam sie. :d

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#57105

- Gogol

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#57107

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#57172

Do Prezesa IPN.

Szanowny Panie.

W związku z artykułem w N. Dz. dotyczącym zachowawczych działań Rosjan w kwestii publikacji dokumentów z Katynia zaproponowałam wśród internautów akcję upubliczniania prawdy o Katyniu na rosyjskich forach i listach dyskusyjnych przez polskich internautów.
Potrzeba nam jednak tłumaczeń choć części tych materiałów, którymi dysponujemy na język rosyjski. Czy IPN nie mógłby u siebie zamieścić choć części dokumentów w języku rosyjskim, a potem angielskim, by Polonia mieszkająca na całym świecie mogła rozpowszechniać te dokumenty wykorzystując zainteresowanie świata tematem Katynia?
My, internauci zajmiemy się resztą, ale potrzebujemy Waszej współpracy.
http://corrigenda.salon24.pl/

Z poważaniem
I.R.
Kraków

do wiadomości
jacek.trznadel@neostrada.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#57117

 Czytając twoje publikacje, odnoszę wrażenie, że piszesz na podobnym poziomie co niejaki: Stanisław, gajowy bronek czy kamaz. Oni z kolei swoją radosną twórczość zamieszczają w Rzepie komentując blogerów. Podejrzewam, że jesteście jedną i tą samą osobą, a więc masz kolego rozdwojenie jaźni. Tak sobie myślę, że dobry psychiatra dużo by ci pomógł.

Zdrówka życzę.

@PP

Masz dużo racji. Pozdrawiam.  

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ziuk

#57119

Prosiłem wszystkich zdrowo myślących,
by po katastrofie nie osłabiali spoleczeństwa
i internautów swoimi "Prawdami Objawionymi"

Niezależnie od tego czy ci analitycy dzisiejszej strony politycznej mają jakiekolwiek racje czy też nie.

Nasza siła leży jedynie w konsolidacji sił.
W nie lasowaniu ludziom w głowach,
to bowiem czyni konkurencja.

Czy to jest doprawdy tak trudne do zrozumienia?

Proszę tych wszystkich, którzy jak czytam mają wielkie obawy o politykę naszego kraju,
by poprostu zaniechali podobnych publikacji.
Proszę wziąć na wstrzymanie
i proszę całkiem poprostu iść do urny wyborczej
i oddać swój głos na odpowiedniego kandydata.

Spitfire jeżeli rozpiera Cię energia i jak czytam wielka troska o nasz kraj,
to może włączył byś się do komitetu wyborczego w Twoim rejonie.
Oni napewno mają pełne ręce roboty
i każdy człowiek się przyda.

Co to ma być za komitet,
to naturalnie pozostawiam Tobie...

Myślę, że będziesz miał wówczas realny wpływ na to co się dzieje i chyba uśmierzy to Twoją obecną bojaźń o nasz kraj.

Czy ta propozycja jest dla Ciebie do przyjęcia?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#57161

Nie, ponieważ brakuje mi czasu, nie należę do żadnej partii politycznej, i przypuszczam, że w najbliższym czasie nie będę przebywał przez dłuższy czas w jednym miejscu. Po prostu nie ma takiej możliwości, innymi słowy, mój udział w tak rozumianym komitecie wyborczym jest całkowicie wykluczony; niemożliwy i tyle.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#57166

Nawet, gdy nie bedziesz w jednym miejscu,
to i tak masz przecież dostęp do różnych ośrodków wyborczych.
Pracę można również wykonywać przez komputer albo jeszcze inaczej.
Że do żadnej partii nie należysz to przecież nie jest żadem problem, gdyż jak czytamy to Polska leży Ci na sercu.
A do tego chyba jesteś z prawicy.
Więc wniosek w obecnej tragicznej sytuacji nasuwa się sam.
Mnie osobiście wydawało się całkiem poprostu,
że gdy zaangażujesz się osobiście w ten czy inny sposób
w te wybory, to pomoże Ci to w tej Twojej bojaźni
o Rzeczpospolitą.
To jest taka psychologia na poziomie przedszkola
więc nie będę bardziej drążył tego tematu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#57171

Jako kurier?

Bo piszesz b. podobnie do tamtego gościa.

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#57174

to pytanie było do lotnika?

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#57182

... dławił się przy nurkowaniu, więc mu Messerschmidty uciekali. (Ale poza tym był to fajny samolot.)

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#57212

Szczerze napisałem.
Miałem napisać, że już zakasuję rękawy, bo to byłoby mile widziane?

Z pewnych względów, o których nie mam zamiaru mówić, gdyż to moja prywatna sprawa, nie mam czasu. Napisałem prawdę. Za napisanie prawdy obrywam po łbie.

Nie wiem. Może powinienem napisać, że jestem chętny do pomocy, licząc na to, że nikt się mnie o tę pomoc nie zapyta, a gdyby się zapytał, to rzucić jakąś wymówkę?

To na pewno byłoby dobre zagranie, ale zupełnie nie w moim stylu. Wolę napisać prawdę. Odpieprz się ode mnie Tygrysie. Nie imputuj mi więcej jakichś nieszczerych intencji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#57192

... po prostu pytam raz jeszcze - masz na ten brom, czy trzeba będzie zrobić jakąś zrzutkę?

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#57213

Ja zaznaczam uczciwie,
że na lotnika zrzucał się nie będę.

Niechaj swoje neurozy reperuje jakąś robotą,
którą mu nawet zapodałem od flanki,
a on nonszalancko odrzucił.

Może też drzewo na opał porąbać,
to mu się zaraz mózg nastawi,
nie potrzeba chemi :)
A gdy kilka metrów sześciennych narąbie,
to i parę groszy mu do kieszeni wpadnie.

I wówczas, gdyby jednak ten brom był potrzebny,
to może kupić sobie sam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#57274

Ostatnio byłem trochę netowo nieruchliwy,
więc nie od razu załapałem o czym piszesz.
Nie to inny gość,
chociaż wyprzedził mnie ze swoją akcją.

...bo piszesz podobnie do...

No:)
staram się niemalże obrazkowo,
to takie niezobowiazujące.
A trochę tak dla draki:)

Wystarczy, że inni chwalą się na okrągło,
że posiedli znajomość jakiś 250 tyś. haseł:)))

pzdrawiam Trójmiasto
Tygrysie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#57290