Zaraz zacznie się kolejna nagonka na lekarzy

Obrazek użytkownika Andrzej.A

To czego nie udało się przeforsować w ustawie i po proteście środowisk medycznych z początku tego roku wcale nie zostało zaniechane. Po prostu ta władza i ten rząd postanowili wprowadzić te same rozwiązania bocznymi drzwiami.Te boczne drzwi to NFZ, który właśnie rozpoczął rozsyłanie nowych umów do lekarzy. Te umowy są po to, żeby lekarz mógł wystawiać receptę z refundacją.Dotychczas obowiązujące umowy nie zawierały pewnych paragrafów, które zostały oprotestowane przez środowisko lekarskie na początku tego roku.Skutki:Lekarze in gremio nie podpiszą tych umów, bo zawarte tam paragrafy nakładają na lekarza obowiązek odpowiedzialności finansowej za weryfikację faktu, czy dany pacjent jest lub nie jest ubezpieczony i sprawdzania, czy dany lek jest lub nie jest objęty zniżką w przypadku danej jednostki chorobowej.Lekarze mogliby takie umowy podpisać, gdyby wraz z taką umową z automatu lekarz dostawał dostęp do komputerowej bazy danych o pacjentach i ich statusie ubezpieczenia oraz do analogicznej informacji na temat leków i zniżek w poszczególnych przypadkach chorobowych. Ponieważ rząd nie jest w stanie skonstruować odpowiedniej infrastruktury, która by takie zadania była w stanie unieść, to nikt nie jest na tyle głupi, żeby sam z siebie brać odpowiedzialność finansową za coś czego sprawdzić w sposób wiarygodny się nie da.W związku z powyższym należy się spodziewać, że za chwilę pojawią się osoby, które będą zbulwersowane faktem, że muszą płacić pełną kwotę za leki, podczas gdy dotychczas płaciły ryczał, czy też inną symboliczną kwotę. Skoro pojawią się tacy ludzie, to natychmiast pojawią się media, które będą robiły z lekarzy nieczułych skurwysynów nie chcących podpisać normalnych umów z NFZ, czyli działających przeciwko państwu i porządkowi społecznemu.Taki będzie mniej więcej przekaz medialny, który będzie docierał do przeciętnego zjadacza chleba i papki medialnej.Ludzie w swej masie nie znają oczywiście tych detali jak i motywacji, które kierują lekarzami.Propaganda i judzenie jednych środowisk przeciwko drugim zatoczyła koło. teraz na tapetę wracają lekarze. Za chwilę przy okazji ME 2012 wrócą kibole, cały czas na tapecie są ci z "sekty smoleńskiej" i "mohery".zarządzanie przez nienawiść w pełnej krasie.Venenosi bufones pellem non mutantAndrzej.A

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Odpowiedzialnosc zrzuca na lekarzy,ktora dalej bedzie poglebiac row ninawisci.To nowy sposob na szybkie wymieranie,a potem kasowanie wplaconych skladek.
Pozdrawiam.10pkt.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

someone

#258445

Problemem nie jest weryfikacja, tylko konstrukcja umów. I tu jest prawdziwe skurwysyństwo, bo inaczej tego nie można nazwać. Chodzi o to, że paragraf o karaniu lekarzy jest skonstruowany w ten sposób, że NFZ może przeprowadzić weryfikację zasadności wystawienia recepty z refundacją do 5 lat wstecz, alena czas weryfikacji.

KAŻDY lekarz powinien przestać wystawiać refundowane recepty, jeśli nie chce stracić majątku. Jeśli pracują prywatnie, mają własny gabinet i pacjentów, którzy go zrozumieją i będą bez mrugnięcia okiem kupować leki na 100%, nie ma problemu. Tylko ilu takich lekarzy przetrwa na rynku ? Poza tym lekarz pracując w szpitalu lub innej placówce budżetowej jest zobligowany do wystawiania recept refundowanych.

Chodzi o to, że lista refundacyjna zmienia się co 2 miesiące. Przykładowo lekarz wystawia receptę 1 maja (wszystko zgodnie z listą refundacyjną na 1 maja). 1 lipca lista zmienia się i ten lek ma już inną refundację. W tym momencie według umów z NFZ, jeśli przeprowadzona zostanie weryfikacja, lekarz popełnił przestpstwo, bo według obecnej listy (na czas kontroli) wystawił błędną receptę, czyli popełnił przestępstwo oszustwa finansowego.

O TO CHODZI. Mówi się, że prawo nie działa wstecz. Ale w naszym kraju widocznie jest inaczej.

Efekt: lekarz, choćby srał pod siebie i wystawił wszystkie recepty refundowane zgodnie ze wszystkimi zasadami, listą refundacyjną, kodeksem i zdrowym rozsądkiem, jeśli refundacja leku zmieni się w nowej liście, maksymalnie po 2 miesiącach staje się przestępcą.

Który budowlaniec chciałby iść do sądu, gdyby prawo mogło go karać za budowę zgodnie z przepisami po 5 latach, kiedy się zmienią przepisy, według nowych przepisów.To co, że wszystko było ok, a dom stoi od 5 lat ?

Tyle w temacie. A mój jedyny komentarz: takich skurwysynów, jak obecnie w rządzie (nawet już nie silę się na wymyślanie ładnych słów, bo co to da), to ze świecą szukać.

jak się zmieni, wszystkich poprostu WON (za Cejrowkim i Niesiołowskim), bez taryfy ulgowej, plus weryfikacja nowych ludzi do drugiego pokolenia wstecz (służby PRL, związki z Rosją itp), na stanowiska publiczne.

...nie dość prawdy się dorobić, trzeba ją jeszcze obrobić i obronić, i piersiami zastawić, i pieczęć swą położyć jej na piersiach...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

****** "Not Every Conspiracy is a Theory" ******

#258625

Większość moich znajomych to lekarze. I ci moi znajomi śmieją się serdecznie, kiedy oznajmiam, że głosowałem na PiS lub Kaczyńskiego. Tłumaczą mi, że to dlatego, że nie mieszkam od lat w Polsce i nie wiem, jak to na miejscu wygląda. Niektórzy dodają, że zasadniczo to jak ktoś mieszka zagranicą w ogóle nie powinien głosować (z czym się po części zgadzam).

Oni głosują na Platformę.

Nie wiem czy tak jest w całej Polsce, w Trójmieście tak to się przedstawia.
Dlatego z przykrością muszę stwierdzić, że mi moich kolegów nie jest żal.
Chcącemu nie dzieje się krzywda.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#258657

tych, co głosowali na PO też mi nie żal, w pełni się zgadzam. Ale wierz mi, nie wszyscy lekarze to lemingi. I tych mi żal, bo jak my wszyscy ponoszą konsekwencje ogólnego zidiocenia.

...nie dość prawdy się dorobić, trzeba ją jeszcze obrobić i obronić, i piersiami zastawić, i pieczęć swą położyć jej na piersiach...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

****** "Not Every Conspiracy is a Theory" ******

#258696

Oczywiście, że nie wszyscy.
Tyle, że o tych nielicznych, którzy się do głosowania na PiS przyznają mówi się jak o jakiś dziwolągach.
Może, swoją drogą, to taka trójmiejska specyfika jest.
Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#258796